trawa

Autor Wątek: Arena Komiks  (Przeczytany 15959 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wilk

Arena Komiks
« dnia: Marzec 29, 2003, 06:09:38 pm »
Skoro Produkt, Krakers i AQQ maja swoje tematy, wiec tworze topic o Arenie. Piszcie tu wszelkie uwagi na temat tego pisma zarowno natury ogolnej jak dotyczace poszczegolnych numerow tego magazynu.

To juz dziewiaty, a wlasciwie osmy numer i z przykroscia musze stwierdzic ze nie jest najlepiej. Do numeru 6 wlacznie Arena byla moim zdecydowanym faworytem wsrod magazynow, bijac nawet AQQ - teraz szala przechyla sie w druga strone. Jakims dziwnym trafem od momentu gdy przestal rysowac Madej, magazyn w moich oczach tracil forme. Przy tym zupelnie nie zgadzam sie z huraoptymistyczna recenzja Pawla Dudy. Wartych uwagi komiksow jest coraz mniej - przede wszystkim Ostrowski (jego "Pieklo" i "Plastelina" rzeczywiscie sa bardzo dobre), Tomaszewski i oczywiscie "Paula" Piorunowskiego jednak ta ostatnia za krotka. Z nieznanych spodobal mi sie niejaki Barnabus. O reszcie sie nie wypowiadam bo albo sredniaki albo slabizna. To wszystko to oczywiscie moje czysto subiektywne zdanie.
Z kolei publicystyka jest na dobrym a nawet bardzo dobrym poziomie. Mozna dowiedziec sie naprawde wielu ciekawych i interesujacych rzeczy.

Offline Sid

Arena Komiks
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 29, 2003, 09:28:39 pm »
Arena ma bardzo dobrą oprawę, włącznie ze świetną okładką. To prawda, z komiksami bywało różnie, do tego w wielu leżała podstawowa ortografia (z wyżej wymienionym Madejem na czele). Jest jednak coś w Arenie co sprawia, że ją kupuję. Nie wiem tylko, co konkretnie :P
History Abhors a Paradox"

Offline Macias

Arena Komiks
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 30, 2003, 08:41:54 pm »
w.g mnie Arena jest ciekawa pozycja, komiksowo lepsza niz n.p ostatnie aqq, ale gorsza od produktu. mnie glownie odrzucaja komixy rebelki.geez!kto temu kolesiowi dal olowek!
a! pod wzgledem publicystyki tez srednio,ale ogolnie arena jest calkiem niezla 6/10

Offline wilk

Arena Komiks
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 01, 2003, 10:58:12 am »
Cytat: "Sid"
To prawda, z komiksami bywało różnie, do tego w wielu leżała podstawowa ortografia (z wyżej wymienionym Madejem na czele).

A to nie tylko u Madeja, choc akurat u niego bledow ortograficznych jakos nie zauwazylem. Ale w koncu nie wiem - podobaly ci sie prace Madeja czy nie? Mi sie bardzo podobaly. Szczegolnie brak mi trzech krasnolodow ;)
Cytat: "Macias"
mnie glownie odrzucaja komixy rebelki.geez!kto temu kolesiowi dal olowek!

Mnie glownie tez  :P

Offline mykupyku

Arena Komiks
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 01, 2003, 03:31:09 pm »
ja Rebelke lubię (na WSK były jego prace w galerii, warte zerknięcia) - za fantazję, za deformacje rzeczywistości, za drwinę z estetyki i za to że potrafi rysować (Ballada o Edwardzie to zabawny i ciekawy komiks, acz ciut krótki)


a do Areny mam sentyment, zdarzają im się ciekawe graficznie komiksy, dbają o stronę edytorską i nie zaniedbują publicystyki

mam wszystkie numery Areny, oprócz NR 1 - czy ktoś ma może NR 1 - chetnie odkupię
opyright by mykupyku

Offline wilk

Arena Komiks
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 01, 2003, 03:33:51 pm »
Cytat: "mykupyku"


mam wszystkie numery Areny, oprócz NR 1 - czy ktoś ma może NR 1 - chetnie odkupię

uuu pierwszy jest chyba najepszy. Juz w Empiku byl rozsypany. Zreszta wzialem wtedy ostatni. Ale niestety nie zamierzam odsprzedac...

Offline Sid

Arena Komiks
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 01, 2003, 08:32:42 pm »
Z komiksów Arenowych dobre było Karaoke i (nadal jest) Plastelina; Jeż to taki dla dzieci. Styl Madeja jakoś mi się nie widzi, a historia z krasnoludami zmierzała do nikąd (w.g. mnie, ofkors). Rebelka jest w porządku, szczególnie w kolorze. A Ostrowski, poza wyżej wymienionymi komiksami, za bardzo jedzie Hellboy'em. A, tak, jest jeszcze Paula. I jest taka jakaś nieśmieszna.  :P
History Abhors a Paradox"

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Arena Komiks
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 02, 2003, 04:07:09 pm »
Pierwszy numer Areny to rzeczywiscie dosc trudna teraz do zdobycia pozycja. Moge zdradzic, ze wydawca ma raptem jakies 10 egz. archiwalnych, nie do ruszenia oczywiscie. A czy wiecie, ze czesc nakladu nr 1 byla wydana w calosci na kredzie? No i w ogole milo, ze ktos ma cos do powiedzenia o Arenie. Moze dowiemy sie czegos o oczekiwaniach czytelnikow, poprawimy jakies bledy itp. Wiec piszcie!

Offline DevilRed

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 971
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Digital Sin Team/DNN Squad
    • profil MySpace
Arena Komiks
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 02, 2003, 04:24:29 pm »
arena wydana jest super
komixy ruszają mnie średnio
ale publicystyka jest oki :D
http://www.myspace.com/digitalsin1 - "we keep disco evil"

http://www.myspace.com/dnnpl - "we say dance Dance DANCE!"

Offline wilk

Arena Komiks
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 02, 2003, 04:53:44 pm »
Cytat: "Waltari"
No i w ogole milo, ze ktos ma cos do powiedzenia o Arenie. Moze dowiemy sie czegos o oczekiwaniach czytelnikow, poprawimy jakies bledy itp. Wiec piszcie!

To ja mam takie oczekiwania:
Koniecznie Birek musi pisac o komiksach  :D Wole jego publicystyke niz Ruska.
Namowcie Madeja zeby znow rysowal w Arenie
Gdzie sie podzialy Fashionacje? To jest bardzo fajna rubryka.
Moze namowicie Truscinskiego, Ozge, Gawronkiewicza, Lechowicza zeby zaprezentowali jakies prace? Moga byc oczywiscie starsze.
Aha i bardzo mnie dziwi, nie tylko w Arenie, brak jakichkolwiek prac Mateusza Skutnika. Moim zdaniem tworzy swietne komiksy i warto sie nim zainteresowac.

To chyba tyle zyczen z mojej strony :)

Offline wilk

Arena Komiks
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 14, 2003, 06:10:02 pm »
No, na stronie Mateusza Skutnika wyczytalem ze Rewolucje maja byc w Arenie :D
Jesli tak sie stanie moja ocena Areny podskoczy i to znacznie. Czekam z niecierpliwoscia :)
Byle w kolorze, pleasssse....

Offline Macias

Arena Komiks
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 14, 2003, 08:46:03 pm »
a mnie rewolucje odrzucaja.zreszta jak wiekszosc "artystycznych " komixow. zamiast kolejnych bazgrolow wolalbym zobaczyc cos bardziej w klimatach  n.p gen13 tzn. rysunek kartunowy,ale nie silacy sie na artyzm,aczkolwiek  w miare realistyczny.no,szczytem marzen bylby polski salvador larocca,ale o tym nawet nie marze.

Offline perro

Arena Komiks
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 21, 2003, 10:15:09 pm »
Pierwsze 3 numery były super, ale ostatnio jest coraz słabiej ... tak myślę
NSICHTBAR

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Arena Komiks
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 29, 2003, 10:29:44 am »
Cytat: "wilk"

Aha i bardzo mnie dziwi, nie tylko w Arenie, brak jakichkolwiek prac Mateusza Skutnika. Moim zdaniem tworzy swietne komiksy i warto sie nim zainteresowac.

Mnie rozwalil ten krotki albumik wydany przez Kulture Gniewu. Podobno ukazal sie rownolegle we Francji. Jesli mamy takich rysownikow, to nie ma sie czego wstydzic. Troche mi to przypomina styl Beziana, ale co ja sie tam znam. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline wilk

Arena Komiks
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 29, 2003, 11:39:28 am »
Cytat: "xionc"
Cytat: "wilk"

Aha i bardzo mnie dziwi, nie tylko w Arenie, brak jakichkolwiek prac Mateusza Skutnika. Moim zdaniem tworzy swietne komiksy i warto sie nim zainteresowac.

Mnie rozwalil ten krotki albumik wydany przez Kulture Gniewu. Podobno ukazal sie rownolegle we Francji. Jesli mamy takich rysownikow, to nie ma sie czego wstydzic. Troche mi to przypomina styl Beziana, ale co ja sie tam znam. :)

No ja tym bardziej sie nie znam :) Nawet nie wiedzialem ze KG wydala cos Skutnika...
xionc, a nie chodzi Tobie przypadkiem o Rebelkę i "Doktora Bryana"?