trawa

Autor Wątek: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"  (Przeczytany 212881 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

J.K. Gordon III

  • Gość
Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #165 dnia: Maj 19, 2007, 01:21:55 am »
tak, nadał postaciom swój indywidualny styl - co nie zmienia faktu, że wszystkie (może oprócz Murzyna) wyglądają nijako. tła są obrzydliwe. poza tym pierwszy kadr jest żywcem wyjęty z Asterixa. na plus u Ciaciucha moge policzyć jedynie znak zakaz fotografowania przy wieży - i to wszystko, a szkoda bo z całej grupy wypadł bodajże najlepiej.

pozdrawiam

Offline Manis

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #166 dnia: Maj 19, 2007, 01:34:04 am »
Cytat: "J.K. Gordon III"
tak, nadał postaciom swój indywidualny styl - co nie zmienia faktu, że wszystkie (może oprócz Murzyna) wyglądają nijako.


No to ja musze kupic sobie jakies okulary korekcyjne, bo dla mnie prawie wszystkie postacie wygladaja bardzo dobrze, ze szczegolnym naciskiem na Zbojcerzy.

Cytat: "J.K. Gordon III"

poza tym pierwszy kadr jest żywcem wyjęty z Asterixa.


??????
Wymyslajac go chcialem nawiazac do owarcia albumu "Na wczasach", a nie Asterixa.

Cytat: "J.K. Gordon III"

na plus u Ciaciucha moge policzyć jedynie znak zakaz fotografowania przy wieży - i to wszystko, a szkoda bo z całej grupy wypadł bodajże najlepiej.


No to szkoda, ze nie widziales reszty plansz, poza tymi zaprezentowanymi na Alei-komiksu. Zapewniam, ze jest tam wiecej smaczkow, niz tylko  znak zakaz fotografowania ;)

Offline Mysza_

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #167 dnia: Maj 19, 2007, 03:10:23 pm »
no to ja może coś  powiem, jako ktoś kto coś tam w życiu narysował- te plansze są cieniutkie i nie wyróżniają sie niczym szczególnym na tle pozostałych zaprezentowanych. Piszesz o indywidualnym stylu Łukasza-no nie do końca...Może kreska jest Łukasza ale nie forma. To postacie Christy tylko lekko zdeformowane. Nie sa zinterpretowane tylko przerysowane nawet jeśli z pamięci. No a Lamignat to ja przepraszam ale to jakis jego cień.
 z innych rzeczy które mnie kłują w oczy to kolory- podstawowa paleta z painta chyba.
   Jak dla mnie cały konkurs to nieporozumienie i z szacunku dla tytułu powinno sie go zostawić w spokoju a nie trącać kijem, bo w tym przypadku tak to wygląda.
 
  człowieka ogarnia ogólna żałość jak się patrzy na te strony zaprezentowane na alei. skopani KiK...
 
  czekam na argument:" to narusyj lepiej"  :D

J.K. Gordon III

  • Gość
Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #168 dnia: Maj 19, 2007, 03:47:55 pm »
to narysuj lepiej - wiem, że potrafisz a, ja na ten przykład byłbym ciekwy tankopodobnego Kokosza ;)

Manis, nie mogłem wiedzieć do czego chciałeś nawiązać pierwszym kadrem. Po prostu od razu mi się to skojarzyło z Asterixami.

pozdrawiam

Offline Manis

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #169 dnia: Maj 19, 2007, 06:53:26 pm »
Cytat: "Filip_"

  czekam na argument:" to narusyj lepiej"  :D


No to ja rzucam rekawice.

Narysuj Filipie Kajka, Kokosza i kogo jeszcze tam chcesz z galerii postaci Christy. Oczywiscie zero przerysowywawania kadrow Christy ;)

Narysuj i wrzuc tu na forum. Posmiejemy sie razem he, he :)

Offline Mysza_

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #170 dnia: Maj 19, 2007, 07:32:35 pm »
jeśli zakładasz pośmianie sie to będziesz sie śmiał z samego założenia. asekuracyjną postawę przyjąłeś.brawo.
 
 Rysuje łamignata i jak tylko skończę wstawie go na bloga. Dam znać w tym temacie.
   Kajka i Kokosza sie nie podejmuje bo ciężko ich będzie narysować mając w pamięci pierwowzory. łatwo o parodie i plagiat jak pokazał konkurs.
 łamignata pocisnę bo lubię rysować wszelkie postacie mające więcej niż 45 w łapie z korpusem wpisującym sie w trójkąt.
pozdro malkontenci w temacie essential DD 2 :p

Offline graves

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #171 dnia: Maj 20, 2007, 10:09:58 am »
Cytat: "Manis"
Graves litosci, nie genaralizuj.

Ok, to teraz będzie mniej generalizująco i bardziej szczegółowo :)
Pierwsza praca - scen. Piotr Brataniec, rys. Tomasz Bereźnicki:
Postacie odwzorowane "dość" poprawnie. KiK na pierwszym kadrze prezentują się słabo (szczególnie Kajko), ale na drugim jest już lepiej. Kolory stonowane, wyglądają jakby farbkami wodnymi  ciągnięte (wyglądają zbyt naturalnie jak na komputerową robótkę). Widać w tym jakiś potencjał. Po trzecim narysowanym albumie, może wykształcił by się odpowiedni styl.
Druga praca - scen. Maciej Jasiński, rys. Łukasz Ciaciuch:
Historia mnie zaciekawiła. Rysunki ciekawe. Pierwszy kadr kojarzy mi się z kalendarzem KiK o przepisach ruchu drogowego :) Na pierwszej stronie - Mirmił jest "dziwny".  Zbójcerze bardzo fajnie przedstawieni (to jeden z lepszych kadrów). Postacie KiK całkiem ciekawe - ręce mają bardziej zwyczajne, niż te tak charakterystyczne w rysunkach Christy. Te dwie strony kładzie jedno - oczojebny kolor. Jest po prostu straszny. A wystarczyło by go lekko przyciemnić lub zmienić kontrast...
Praca trzecia - scen. i rys. Mieczysław Fijał:
Najbardziej przypominająca oryginalne albumy, jednak prawie wszystkie kadry wyglądają jakby były żywcem przerysowane. Te kadry, które wyglądają już mniej znajomo - wyraźnie gorzej narysowane. Generalnie oglądając te dwie strony ciągłe "deja vu". Kolory dobrze dobrane.
Praca czwarta - scen. i rys. Karol Jesiołkiewicz:
Najgorsza. Wygląda tak nieprofesjonalnie i amatorsko, że aż oczy bolą. Niestety, kiepska podróbka.

Tak myśląc nad kontynuacją KiK pomyślałem, że dobrym rozwiązaniem byłoby może narysowanie albumów wcześniejszych od tych Christy. Albumy przedstawiające początki "kariery" KiK jako wojów nie mogłyby być aż tak wyraźnie poównywane do głównej serii. Bohaterowie byliby młodsi, z założenia wyglądali inaczej. Możnaby wtedy więcej puścić wodze fantazji, co do pozostałych mieszkańców wioski i nie tylko (jak np. przedstawienie początków zbójcerzy). Po kilku takich albumach - jak rysownik wykształcił by już swój własny styl i dobrze poczuł się w tym "świecie", można by pociągnąć dalej na bieżąco historię KiK...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Manis

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #172 dnia: Maj 20, 2007, 12:22:32 pm »
Cytat: "graves"

Pierwsza praca - scen. Piotr Brataniec, rys. Tomasz Bereźnicki:
Postacie odwzorowane "dość" poprawnie. KiK na pierwszym kadrze prezentują się słabo (szczególnie Kajko), ale na drugim jest już lepiej. Kolory stonowane, wyglądają jakby farbkami wodnymi  ciągnięte (wyglądają zbyt naturalnie jak na komputerową robótkę). Widać w tym jakiś potencjał. Po trzecim narysowanym albumie, może wykształcił by się odpowiedni styl.


Nie rysowalem, wiec pozwole sobie odniesc sie do rysunkow.
W tej przykladowej planszy najbardziej brakowalo mi drugiego planu, ktory u Christy zawsze byl bogaty. A kolory to bardziej bym obstawial kredki, niz farby.

Cytat: "graves"

Druga praca - scen. Maciej Jasiński, rys. Łukasz Ciaciuch:
Historia mnie zaciekawiła. Rysunki ciekawe. Pierwszy kadr kojarzy mi się z kalendarzem KiK o przepisach ruchu drogowego :) Na pierwszej stronie - Mirmił jest "dziwny".  Zbójcerze bardzo fajnie przedstawieni (to jeden z lepszych kadrów). Postacie KiK całkiem ciekawe - ręce mają bardziej zwyczajne, niż te tak charakterystyczne w rysunkach Christy. Te dwie strony kładzie jedno - oczojebny kolor. Jest po prostu straszny. A wystarczyło by go lekko przyciemnić lub zmienić kontrast...


No to cos w bardziej stonowanych kolorkach dla kontrastu.

http://images20.fotosik.pl/366/5b68cbd3f98b7204.jpg

Cytat: "graves"

Praca trzecia - scen. i rys. Mieczysław Fijał:
Najbardziej przypominająca oryginalne albumy, jednak prawie wszystkie kadry wyglądają jakby były żywcem przerysowane. Te kadry, które wyglądają już mniej znajomo - wyraźnie gorzej narysowane. Generalnie oglądając te dwie strony ciągłe "deja vu". Kolory dobrze dobrane.
Praca czwarta - scen. i rys. Karol Jesiołkiewicz:


Z kolorow to tu akurat najbardziej draznilo mnie turkusowe niebo.

Cytat: "graves"

Tak myśląc nad kontynuacją KiK pomyślałem, że dobrym rozwiązaniem byłoby może narysowanie albumów wcześniejszych od tych Christy. Albumy przedstawiające początki "kariery" KiK jako wojów nie mogłyby być aż tak wyraźnie poównywane do głównej serii. Bohaterowie byliby młodsi, z założenia wyglądali inaczej. Możnaby wtedy więcej puścić wodze fantazji, co do pozostałych mieszkańców wioski i nie tylko (jak np. przedstawienie początków zbójcerzy). Po kilku takich albumach - jak rysownik wykształcił by już swój własny styl i dobrze poczuł się w tym "świecie", można by pociągnąć dalej na bieżąco historię KiK...


Egmont w regulaminie dopuszczal tez skoncentorwanie sie na postaciach drugoplanowych: Zbojcerzach, Milusiu itp. Przez chwile nawet rozwazalem taka opcje, bo akurat Zbojcerze sa bardzo wdzieczni do rysowania, w przeciwnienstwie do Kajka i Kokosza, jednak stwierdzilem, ze skoro ma byc to kontynuacja, to bez glowych bohaterow zrobic sie nie da. To oni i ich relacje z pozostalymi postaciami byly sila tej serii.

A co do wrysowania sie w postacie, to potrzeba do tego znacznie wiecej czasu i wiecej stron, niz te 10 konkusowych. Christa przez wiele lat dochodzil do wygladu postaci - wystarczy porownac "Złoty puchar" i np. "Na wczasach", a dodatkowo mial kilkanascie lat doswiadczenia w rysowaniu Kajtka i Koka, wiec bohaterow mogl rysowac niemal z zamknietymi oczami.
Tak samo bylo w przypadku Asterixa - postacie w pierwszym albumie sa mocno pokraczne, a Obelix to doslownie karykatura tego, ktorego mozna zobaczyc w kolejnych albumach. Wiec gdyby ktos mial rysowac Kajka i Kokosza, to z pewnoscia potrzebowalby albumu na rozruch i pelne dostosowanie sie do postaci i stylu.

Offline Mr Kostek

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #173 dnia: Maj 21, 2007, 08:38:21 am »
Cytat: "Manis"

A co do wrysowania sie w postacie, to potrzeba do tego znacznie wiecej czasu i wiecej stron, niz te 10 konkusowych. Christa przez wiele lat dochodzil do wygladu postaci - wystarczy porownac "Złoty puchar" i np. "Na wczasach", a dodatkowo mial kilkanascie lat doswiadczenia w rysowaniu Kajtka i Koka, wiec bohaterow mogl rysowac niemal z zamknietymi oczami.(...)
Wiec gdyby ktos mial rysowac Kajka i Kokosza, to z pewnoscia potrzebowalby albumu na rozruch i pelne dostosowanie sie do postaci i stylu.

Potrzebny jest ktoś kto "pociągnie" nową serię od razu na pewnym poziomie, a nie osoba która ma do tego "dochodzić". Popatrzcie co dzieje się w przypadku "Komisarza Żbika". Można łatwo zniechęcić fanów do tego pomysłu. Do kontynuacji KiK potrzeba kogoś mocnego graficznie i z dobrym pomysłem by zaciekawić fanów "klasycznego" KIK, a nie kogoś z łapanki.
Do, or do not, there is no try" Mistrz Yoda
-----------------------------------------------------
TECZKA 2D oraz  Digarty

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #174 dnia: Maj 21, 2007, 08:55:11 am »
Cytat: "graves"

Druga praca - scen. Maciej Jasiński, rys. Łukasz Ciaciuch:
Historia mnie zaciekawiła. Rysunki ciekawe. Pierwszy kadr kojarzy mi się z kalendarzem KiK o przepisach ruchu drogowego :)


A mnie się kojarzy z pierwszymi kadrami jakiejś połowy "Asteriksów".

A co do oczojebnych kolorów to masz stuprocentową rację.

Offline Mysza_

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #175 dnia: Maj 22, 2007, 01:29:14 am »
Cytat: "Manis"
Cytat: "Filip_"

  czekam na argument:" to narusyj lepiej"  :D


No to ja rzucam rekawice.

Narysuj Filipie Kajka, Kokosza i kogo jeszcze tam chcesz z galerii postaci Christy.


 zapodaje:
  http://filipmyszkowski.blogspot.com/2007/05/23-amignat.html
   
Cytuj
Oczywiscie zero przerysowywawania kadrow Christy ;)

 oczywiście :] takiego kadru nie znajdziesz w żadnym albumie KiK. Zrzynałem  sam z siebie.
 
Cytuj
Narysuj i wrzuć tu na forum. Pośmiejemy sie razem he, he :)

 więc co też wymyślisz dla podparcia swoich odgórnych założeń? ;>

 żeby było jasne. nie siliłem sie na podważanie "wielkości" prac konkursowych. Musiałem tylko jakos odreagowac ich poziom jako fan klasycznej serii.
  jak chcesz Maciej jedź sobie po moim 2 metrowym, silnym jak stado żubrów i męskim niczym oddział drwali komando w Kanadzie, Łamignacie :D  Jemu to krzywdy nie zrobi.
 
  jesli ktoś poczuł się urażony tą wersją Łamignata niech zapodaje swoją kontre.

Offline Ziemniakento

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #176 dnia: Maj 22, 2007, 06:39:36 am »
Heh Filipie...on wygląda jak Hulk...Poza tym, Łamignat miał bardziej zbaraniały wzrok od tego tam. Mi się nie podoba  :roll: Zbyt heroiczny jest.

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #177 dnia: Maj 22, 2007, 06:45:14 am »
A mi wrecz przeciwnie :)
po zaladowaniu obrazka od razu pojawil sie usmiech - naprawde fajna robota. Widac o kogo chodzi i widac kto reka swa takiego Lamignata zrobił.
KiK w wersji Filipa? Podpisalbym sie pod tym obiema rekami :)

Offline Maciej

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #178 dnia: Maj 22, 2007, 08:09:33 am »
Ten Łamignat to zupełnie inna liga.
Po prostu profesjonalna robota.

W sumie, to i całego "kajkosza" Filip mógłby pocisnąć.  8)
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #179 dnia: Maj 22, 2007, 08:52:49 am »
Cytat: "Filip_"

 zapodaje:
  http://filipmyszkowski.blogspot.com/2007/05/23-amignat.html


 :shock:

Ja chcę jeszcze!

Cytat: "Maciej"

W sumie, to i całego "kajkosza" Filip mógłby pocisnąć.  8)


Taa, "Ultimate Kajko&Kokosz".

 

anything