Autor Wątek: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"  (Przeczytany 210206 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #375 dnia: Wrzesień 27, 2016, 06:56:10 am »
tez myslalem ze rysunki nie pasują ale przeczytałem i zmienłem zdanie. np w przypadku historyjki o łamignacie pasują bardzo dobrze - na kolejnych planszach zmienia się trochę ukłąd kadrów i to fajnie imituje christę.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline misiokles

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #376 dnia: Wrzesień 27, 2016, 07:13:44 am »
U mnie również większość argumentów na 'nie' znikła po przeczytaniu komiksu. Oczywiście, pełnowymiarową kontynuację Kiełbusa przyjąłbym z dobrodziejstwem inwentarza, ale czytając Obłęd Hegemona nie mam poczucia straconego czasu i pieniędzy. Szczególnie scenariuszowo album się broni - humor i mikro-smaczki w naturalny sposób wypełniają kadry. A to sztuka. Paradoksalnie najmniej 'christowa' jest część Samojika. Ale czy to źle? Samojik pisze dla młodszego czytelnika i robi to doskonale.

Offline jsm

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #377 dnia: Październik 03, 2016, 04:23:07 pm »
Ja to tylko tu zostawię:
11.Nie będziesz komentować postów mitycznych stworzeń ani żadnych flejmów przez niego wywoływanych.

Offline bosssu

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #378 dnia: Październik 14, 2016, 08:43:49 pm »
Moje wrażenia z lektury:
1. Pierwsze opowiadanie najbardziej wierne oryginałowi i wizualnie jak i fabularnie. Widać typowe prowadzenie akcji jak u Christy. Jest poszukiwanie złotego środka, różne próby jak i olśniewające wyjście z sytuacji. Najlepszy najspójniejsze opowiadanie.
MINUS- kadry za bardzo dynamiczne, jakby superbohaterskie, postacie wyłażą z kadru, miejscami zła dobrana kolorystyka- zbójcerze zlewają się ze ścianami
2. Miluś- najbardziej dziecinna, niedojrzała i nieprzemyslna oraz kiepsko narysowana- najsłabsza moim zdaniem
3. Mali Kajko I Kokosz- ciekawa i fajna fabuła, coś naprawdę świeżego, dobry pomysł, wyjaśnienie kilku elementów z całego uniwersum
MINUS- tak jakby autor chciał cały świat Christy wtłoczyć w parę kadrów i koniecznie przedstawić dzieciństwo wszystkich bohaterów, taki trochę "nachalny" ten albumik
4. Łamignat- o dziwo jedyny utwór, który przeczytałem nie zwracając kompletnie uwagi na warstwę graficzną!?...bo tak się właśnie powinno pisać scenariusze do KK, fajna wciągająca historyjka z dobrym zakończeniem (graficznie cieniutko)




Dajcie Kiełbusowi przykaz aby bardziej trzymał się Christy (a nie rysował tak nowocześnie) i scenarzystę ostatniego opowiadania i macie za 2-lata  murowany hicior!!!

Offline oligator1975

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #379 dnia: Październik 14, 2016, 10:23:56 pm »

Dajcie Kiełbusowi przykaz aby bardziej trzymał się Christy (a nie rysował tak nowocześnie) i scenarzystę ostatniego opowiadania i macie za 2-lata  murowany hicior!!!
Kiełbus ma scenariusz tego samego autora co ostatnie opowiadanie o Łamignacie i co najważniejsze ma kreskę wypracowaną w swoim stylu i powinien się tego trzymać.

Offline NuoLab

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #380 dnia: Październik 14, 2016, 10:37:51 pm »
Mi najbardziej jednak zabrakło tytułowych bohaterów.
Wyjechali, pomarli czy jak ?

Offline TePe

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #381 dnia: Październik 14, 2016, 11:13:05 pm »
Czyżby w 2018 integral Kajka i Kokosza?
Mi się marzy taki w 3 tomach, 1 tom Złoty puchar + Szranki i konkury, 2 tom Woje Mirmiła + Szkoła latania + Wielki turniej + Na wczasach + Zamach na Milusia, 3 tom Skarby Mirmiła + Cudowny lek + Festiwal czarownic + Dzień śmiechały + W krainie borostworów + Mirmił w opałach + Urodziny Milusia.

Offline NuoLab

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #382 dnia: Październik 15, 2016, 11:11:23 am »
Też jestem zwolennikiem poziomego układu. Tylko pewnie się okaże, że można tylko czarnobiało bo kolorowano już po porozcinaniu, albo że oryginalne plansze zaginęły. No i że język Christy wymaga uwspółcześnienia bo nie trafia do współczesnego gimnazjalisty.

Offline adro

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #383 dnia: Październik 15, 2016, 09:31:16 pm »
za integrala KIKA ucalowalbym Pana Tomka przy jajku  :lol: :razz:
pzdr
tak na serio to kurcze ta seria zasluzyla sobie na takie wydanie, bralbym jak kajtka i koka, to wyszlo w integralach czemu nie KIK 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Kokosz

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #384 dnia: Październik 17, 2016, 07:12:43 am »
Przeczytałem i również mam mieszane uczucia. Publikację albumu traktuję nie tyle jak kontynuację, co jak próbę kontynuacji - zróbmy coś i zobaczymy co z tego wyjdzie. Cztery ścieżki, cztery sposoby realizacji do oceny.

Najlepiej wypadły epizod o Zbójcerzach i Łamignacie (przy czym Zbójcerze są znacznie lepiej narysowani). Żaden z rysowników nie imituje Christy, ale scenarzyście w miarę udało się stworzenie opowieści, która się ze starymi Kokoszami nie gryzie.

Epizod o Milusiu wg mnie zbyt odstaje i graficznie i scenariuszowo od oryginalnych opowieści. Samojlik jest znakomitym autorem, ale do tego cyklu jednak nie do końca pasuje. Najbardziej niespełnionym oczekiwaniem okazał się epizod o młodości KiK. Zdziwiło mnie, że najbardziej wyłamujący się z kanonu scenariusz napisał Janicz, wielki fan Christy - może właśnie dlatego pozwolił sobie na największą woltę. Jego pomysł na "origin" Kajka jest co najmniej kontrowersyjny. Nowacki Rybarczyk rysuje genialnie, ale tutaj widać, jak bardzo jego kreska odbiega od Christy (Kiełbusa znacznie mniej). Miluś i Młodość faktycznie dużo bardziej pasowałyby do jakiejś antologii "W hołdzie" a nie do kontynuacji.

Podsumowując - Samojlik czy Rybarczyk wg mnie to ślepa uliczka - bardziej czekam na ich własne autorskie albumy niż kolejne opowieści o Kajku i Kokoszu. Scenariusze Kura są poprawne - widać, że autor stara się iść śladami Christy, ale na razie jeszcze nie wychodzi mu to tak dobrze, jak Mistrzowi. Niemniej są perspektywy, że w trzecim czy czwartym albumie będzie znacznie lepiej. Janicza prosiłbym aby bardziej trzymał się kanonu. Kiełbus - nie mam zastrzeżeń, Bednarczyk - mam nadzieję, że będzie coraz lepiej.

Gdybym ja był wydawcą "Nowych przygód", to do drugiego albumu (jeśli chodzi o rysowników) starałbym się zatrudnić Mazura, Bednarczyka, Derkacza, Jałowego, ewentualnie Olszówkę, Ciaciucha czy Trystułę - po jednym epizodzie, podobnie jak w "Obłędzie...", a Kiełbusowi dałbym do narysowania pełnometrażową historię na album trzeci.

No i opublikowałbym (jako ciekawostkę, nie kolejną kontynuację) antologię prac konkursowych sprzed paru lat.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2016, 08:26:51 am wysłana przez Kokosz »

Offline harek

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #385 dnia: Październik 17, 2016, 08:08:56 am »
@Kokosz ale oczywiście wiesz, że P. Nowacki nie narysował żadnej historyjki w "Obłędzie Hegemona"?

Offline Kokosz

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #386 dnia: Październik 17, 2016, 08:25:14 am »
@Kokosz ale oczywiście wiesz, że P. Nowacki nie narysował żadnej historyjki w "Obłędzie Hegemona"?

Słusznie, przepraszam za pomyłkę.

Poprawione.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2016, 11:51:58 am wysłana przez Kokosz »

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #387 dnia: Listopad 04, 2016, 06:51:11 pm »
,, Na plasterki ,,  - przeprowadza niezobowiązującą sonde pt. ,, Najlepszy z najlepszych ,,.
Oddano już 192 głosy ( czyli prawie cała Gildia już zagłosowała).

http://na-plasterki.blogspot.com/2016/11/sonda-najlepszy-z-najlepszych.html
"Jesteś podwójnym sobą."

Kijanek

  • Gość
Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #388 dnia: Listopad 30, 2016, 05:08:54 pm »
To może będzie integral
KiK na liście lektur MEN, Egmont rekord sprzedaży pobije

Offline bosssu

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #389 dnia: Listopad 30, 2016, 09:14:13 pm »
Normalnie padłem jak zobaczyłem te przerobione okładki... :biggrin:
http://na-plasterki.blogspot.com/p/fanart.html