trawa

Autor Wątek: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"  (Przeczytany 210286 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bosssu

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #300 dnia: Czerwiec 11, 2015, 11:26:02 am »
Jasne, że jakością wydania ustępują wydaniu Egmontowskiemu, ale mają jedną zasadniczą zaletę, w pewnych okolicznościach są gratisowe. Na prezent dla początkującego komiksiarza, w sam raz :biggrin:
Bardziej mi chodzi o to, że ten "początkujacy komiksiarz" po przeczytaniu tych 11 części zapragnie dokompletować resztę i trochę się rozczaruje, że będzie miał niekompaktybilną wizualnie i jakościowo kolekcję.
Można było wydać wszystkie tomy w dwóch kompletach z podziałem 1-10 i 11-20 do wyboru i wtedy by była "pełnia szczęścia" :biggrin:

fragsel

  • Gość
Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #301 dnia: Czerwiec 11, 2015, 12:40:23 pm »
Bardziej mi chodzi o to, że ten "początkujacy komiksiarz" po przeczytaniu tych 11 części zapragnie dokompletować resztę i trochę się rozczaruje, że będzie miał niekompaktybilną wizualnie i jakościowo kolekcję.

ja mam taka kolekcję z wyboru i na półce różnicy nie widać

a z papierem to tez nie tak, że nagle w tych promocyjnych jest toaletowy albo co.
czyta się tak samo. żadnej różnicy

Offline Strefa Komiksu

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #302 dnia: Czerwiec 11, 2015, 01:04:09 pm »
Mogli wydać komplet, pełna zgoda. Ale to pewnie kwestia kosztów licencji. Polowa albumów, połowa kosztów :D


Zgadzam się też, że różnicy wielkiej między tymi wydaniami nie ma. Znam takich, co nawet wolą papier offsetowy od kredy. Znam nawet takich, którzy mają pierwsze albumowe wydania KiK i nie wymieniają je na nowsze ;)

Offline bosssu

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #303 dnia: Czerwiec 12, 2015, 06:55:19 am »
Mogli wydać komplet, pełna zgoda. Ale to pewnie kwestia kosztów licencji. Polowa albumów, połowa kosztów :biggrin:


Zgadzam się też, że różnicy wielkiej między tymi wydaniami nie ma. Znam takich, co nawet wolą papier offsetowy od kredy. Znam nawet takich, którzy mają pierwsze albumowe wydania KiK i nie wymieniają je na nowsze :wink:
Ja moich starych "żółciaków" z KAW-u też za żadne pieniądze nie oddam :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Offline bosssu

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #304 dnia: Czerwiec 12, 2015, 10:47:35 am »


Obawiam się tylko, że nawet przy reedycji Szranki i Puchar w starym poziomym układzie zostałyby pominięte.
Jak również Woje i Rozprawa.
Myślę, że prędzej doczekamy się (po Gucku i Rochu) wznowienia trylogii -Śladem, Duch Bunkra i Chybiony Strzał w kolorze

Offline blackwaterpark

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #305 dnia: Czerwiec 12, 2015, 06:20:25 pm »
Egmont mógłby w końcu zrobić nową reedycję.
[...]
Kajko i Kokosz nie ustępują im popularnością - o czym świadczą gry i ciągłe dodruki.
Do tego wydali porządnie Kajtka, a Kajko wciąż ten sam. To chyba też dobry sposób by znów zarobić na tym samym. Bo fani już komplet mają. A nowe wydanie mogłoby ich zainteresować.

Fajnie by było. Przyznam że nie mam ani jednego tomu z cyklu Kajko i Kokosz.
Problem tylko w jednym: że prawa posiada Egmont - najbardziej zachowawczy wydawca komiksów na rynku, po którym raczej nie należy spodziewać się zbyt wiele.
Chyba problem z Egmontem polega na tym, że my patrzymy na komiksy, jako na pasję, a oni na czysty, bezduszny biznes  :sad: C'est la vie...

Offline Kokosz

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #306 dnia: Czerwiec 17, 2015, 05:50:56 am »
Chyba problem z Egmontem polega na tym, że my patrzymy na komiksy, jako na pasję, a oni na czysty, bezduszny biznes  :sad: C'est la vie...

Normalnie ostrzegaj, bo prawie udławiłem się ze śmiechu.

Egmont patrzy na komiksy jak na bezduszny interes? To ty chyba niewiele wiesz o historii komiksu w Polsce w latach 1997-2015 i nie znasz osób z Egmontu, zwłaszcza szefa sekcji komiksowej.

Oczywiście, Egmont to wielka firma, jej działania muszą być zyskowne - to się zgadza. Ale na pewno nie wyłącznie dla zysku. Było paru wydawców, dla których komiks to wyłącznie biznes. Większość szybko i boleśnie przekonywała się, że nie bardzo i z komiksu rezygnowali. Tak było z Amberem, Podsiedlikiem, Axelem. Został jeden - Hachette. Ten akurat radzi sobie dobrze.

Wiele można zarzucić Egmontowi, ale akurat tutaj trafiłeś kulą w płot.

Offline freshmaker

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #307 dnia: Czerwiec 17, 2015, 08:41:52 am »
najlepszy przykład krwiożerczego egmontu to domykanie serii podwójnym albumem mimo niskiej sprzedaży vide incal, technokaplani i skorpion.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline peta18

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #308 dnia: Czerwiec 17, 2015, 09:38:38 am »
W tym temacie nie ma co sie licytowac, bo egmont nie dokonczyl/nie domknal tez kilku serii np. Tolle z Troy. O mangach i innych farnkofonach nie wspominajac.
W przypadku incalopodobnych serii sprzedaz pewnie byla niezadowlajaca, ale nie duzo ponizej oczekiwan. W innych przpadkach juz sie nie cackali. Ale krwiozerczym egmontu bym nie nazwal. Jedynie korporacyjne twarde zasady i zalozenia wydawnicze tam panuja.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline adro

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #309 dnia: Czerwiec 17, 2015, 06:58:32 pm »
Tez z checia postawilbym na poleczce integrale Kika  :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Holsten

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #310 dnia: Czerwiec 17, 2015, 08:09:26 pm »
najlepszy przykład krwiożerczego egmontu to domykanie serii podwójnym albumem mimo niskiej sprzedaży vide incal, technokaplani i skorpion.

No właśnie. :p

Offline Inuki

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #311 dnia: Październik 02, 2015, 05:42:23 pm »
Robiąc porządki w piwnicy znalazłem kilka komiksów, w tym Kajko i Kokosza "Zamach na Milusia" wydawnictwa Rój. Na okładce pisze " wydanie rozszerzone"; czy to wydanie różni sie czymś od Egmontowskiego? Stron samego komiksu jest 38.

Offline TePe

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #312 dnia: Październik 02, 2015, 05:57:59 pm »
Robiąc porządki w piwnicy znalazłem kilka komiksów, w tym Kajko i Kokosza "Zamach na Milusia" wydawnictwa Rój. Na okładce pisze " wydanie rozszerzone"; czy to wydanie różni sie czymś od Egmontowskiego? Stron samego komiksu jest 38.
Od Egmontowskiego nic się nie różni, za to różni się od tego z KAWu, w którym były tylko historie z Relaxu.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #313 dnia: Październik 02, 2015, 06:13:44 pm »
Robiąc porządki w piwnicy znalazłem kilka komiksów, w tym Kajko i Kokosza "Zamach na Milusia" wydawnictwa Rój. Na okładce pisze " wydanie rozszerzone"; czy to wydanie różni sie czymś od Egmontowskiego? Stron samego komiksu jest 38.

Wydanie Egmontu wydrukowane jest na papierze.
Wydanie wyd. Rój wydrukowane jest na ... czymś.  :D
Wiem że nie o to chodziło, ale nie mogłem się powstrzymać.
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline TePe

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #314 dnia: Styczeń 13, 2016, 08:51:39 am »
Tu rozmowa o twórczości Janusza Christy z wnuczką Pauliną (44 minuta): http://gdansk.tvp.pl/23441206/04122015

 

anything