Autor Wątek: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"  (Przeczytany 210244 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #255 dnia: Wrzesień 20, 2014, 07:34:59 am »
Chciałbym jeszcze coś dodać do kwestii papieru.
Papier w pierwszych wydaniach (tzn. we wszystkich które kosztowały 12,90/14,90) to był papier błyszczący, czyli dość cienka, bardzo błyszcząca kreda.
Papier w kolejnych wydaniach (tzn. we wszystkich co kosztowały 19,90/19,99, nie licząc tego jednego wydania na offsecie) to papier kredowy, grubszy i mniej błyszczący (w jakim stopniu błyszczący - zależy od wydania).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline starcek

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #256 dnia: Wrzesień 20, 2014, 08:30:45 am »
Chciałbym jeszcze coś dodać do kwestii papieru.
Papier w pierwszych wydaniach (tzn. we wszystkich które kosztowały 12,90/14,90) to był papier błyszczący, czyli dość cienka, bardzo błyszcząca kreda.
Pierwszych wydaniach Egmontu jak mniemam? Tak gwoli ścisłości...
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline radef

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #257 dnia: Wrzesień 20, 2014, 08:32:48 am »
Pierwszych wydaniach Egmontu jak mniemam? Tak gwoli ścisłości...
Pierwszych wydaniach Egmontu oczywiście. Jakby co to nawias wszystko wyjaśnia (chyba wydania KAW-u nie kosztowały 12,90 czy 14,90?).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline starcek

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #258 dnia: Wrzesień 20, 2014, 08:43:20 am »
A swoją drogą - dawno w rękach nie miałem - czy Egmont numeruje wydania, czy dodruki lecą bez nabijania licznika? W tym wydaniu dla hurtowni papieru jest śmiesznie - podaje są tylko daty przy notce copyright i adnotacja o Świecie Młodych. KAW ich nie wydawał. ;-)
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline radef

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #259 dnia: Wrzesień 20, 2014, 08:57:03 am »
A swoją drogą - dawno w rękach nie miałem - czy Egmont numeruje wydania, czy dodruki lecą bez nabijania licznika?
Nie numeruje wydań, na dodatek wszystkie dodruki do 2010/11 roku były trudne do odróżnienia, bo jedyne co zmieniało się to cena z tyłu i reklamy (wówczas jeszcze nie było roku dodruku w stopce), od 2010/11 roku rok wydania dodruku pojawia się w stopce i dlatego można trochę bardziej te wydania kontrolować.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline starcek

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #260 dnia: Wrzesień 20, 2014, 05:16:57 pm »
No to takie podejście do kolejnych wydań nawet chyba hardcorowców mogło wyleczyć z próby posiadania wszystkich wydań.  :badgrin:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Death

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #261 dnia: Wrzesień 20, 2014, 05:27:59 pm »
Ostatnimi czasy zapomniałem o blogu Na-plasterki, a kiedyś przeczytałem go całego od deski do deski. No to jak mi wczoraj Oligator przypomniał, to siedziałem do czwartej nad ranem i czytałem wpisy nowe i powtarzałem stare. To najlepszy blog w Internecie. Nie tylko komiksowy. W ogóle. Ciężko sobie wyobrazić lepszą robotę.

Offline bosssu

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #262 dnia: Wrzesień 20, 2014, 07:59:42 pm »
A to ja się dołączę:
1. Na Wczasach
2. Dzień Śmiechały
3. W krainie Borostworów
Seria genialna i nic dodać nic ująć

Offline TePe

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #263 dnia: Wrzesień 20, 2014, 09:15:16 pm »
1. Na Wczasach
2. Dzień Śmiechały
3. W krainie Borostworów
Rok temu po kilku latach przeczytałem całą serię i byłem pod ogromnym wrażeniem scenariusza Na wczasach, który według mnie jest genialny.
Dzień Śmiechały to z kolei był mój pierwszy Kajko, kupiłem go na kolonii na jakimś bazarze :)
Te dwa tytuły są również w mojej pierwszej trójce.
Co się tyczy Borostworów to muszę szczerze przyznać, że (obok Mirmiła w opałach) uważam je za jeden ze słabszych albumów.

Deg

  • Gość
Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #264 dnia: Wrzesień 20, 2014, 09:55:30 pm »
A to ja się dołączę:
1. Na Wczasach
2. Dzień Śmiechały
3. W krainie Borostworów
Seria genialna i nic dodać nic ująć
Dwa pierwsze genialne, w kwestii Borostworów przychylam się do zdania TePe. W to miejsce wrzuciłbym Festiwal czarownic. Oczywiście nie biorąc pod uwagę "żółtych" tomików, bo te są poza wszelką konkurencją :smile:

Offline kalbaro74

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #265 dnia: Styczeń 08, 2015, 07:22:45 pm »
Egmont mógłby wydac integrale z Kajkiem i Kokoszem na pewno była by to gratka dla wielu fanów tej dwójki.

fragsel

  • Gość
Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #266 dnia: Styczeń 27, 2015, 02:39:31 pm »
chciałem się wygadać, przepraszam, jeśli to bełkot:

Choć przeczytałem swego czasu wszystkie odcinki Kajko i Kokosza, to zawsze było to czytanie chaotyczne, przypadkowe...
Dzień Śmiechały w Świecie Młodych niemal w czasie rzeczywistym... Festiwal Czarownic jak odkupiłem od jednego kolesia archiwalne ŚM jakoś tak w 1991...
Złoty Puchar od Cioci, Cudowny Lek u Cioci... Borostwory tu... Wielki Turniej tam...
Szkoła latania w Liceum, Na wczasach na studiach...
Fortuna Amelii dawno, Stokrotek prawie tak dawno, Skarby Mirmiła niedawno...

I podobało się... oj, bardzo się podobało... ale już jakby powszechniało...

Ale teraz, gdy po raz pierwszy udało mi się skompletować wszystko (przyznam, dla syna) po raz pierwszy też przeczytałem wszystko po kolei, według publikacji, i zakochałem się od nowa...

To nie jest jakimś tam zbiór przypadkowych historyjek... tu się wszystko uzupełnia... jest ciągłość, nawiązania do poprzednich przygód, drobne szczególiki stanowiące zapowiedzi kolejnych (jak choćby eliksir wzrostu zasygnalizowany bodajże w skarbach, a rozwinięty w ffestiwalu nie wziął się jednak znikąd)
albo smar latania... zawsze się zastanawiałem skąd Kajtek zna te zaklęcia... teraz już wiem, ze od Mirmiła...

szczególnie fajnie widać to na bazie Milusia... narodziny... urodzin... samotność dzień po urodzinach/skrzydła... nauka latania... przygoda na tym lataniu oparta...

Poznaje  te historie na nowo...

Niesamowita przygoda...

{PS: czy kogoś jeszcze rozwaliło, że dobrze znane fragmenty Dnia Śmiechały to u Christy plagiat samego siebie z Kajtka i Koko w kosmosie? Byłem w SZOOOOOKU!!!. Świetna rzecz...}

Offline Death

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #267 dnia: Styczeń 27, 2015, 07:33:42 pm »
Do dziś nie poznałem połowy historii o złotym prosiaku, oraz połowy konkurów. Całą resztę czytałem, ale drugich tomów tych historii nie miałem ani ja, ani kuzyni, ani nie było w bibliotece. Szranki i konkury to chyba mój ulubiony album KiK. Dlatego jakoś boję się poznać całość...że się zawiodę czy coś. :smile: Teraz wydali to w trzech tomach, mam 1 i 2, chyba dokupię trójkę i zmierzę się z tą historią. Dziwnie będzie przeczytać po 20-kilku latach dokończenie Szranków i konkurów, oraz Złotego pucharu.

fragsel

  • Gość
Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #268 dnia: Styczeń 27, 2015, 09:04:19 pm »
to i tak masz dobrze... ja przez dłuższy czas znałem tylko zakończenie...

Offline bosssu

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #269 dnia: Styczeń 27, 2015, 09:07:17 pm »
Dwa pierwsze genialne, w kwestii Borostworów przychylam się do zdania TePe. W to miejsce wrzuciłbym Festiwal czarownic. Oczywiście nie biorąc pod uwagę "żółtych" tomików, bo te są poza wszelką konkurencją :smile:
Cóż ja pobronię Borostworów. Jedyna część "fantasy" z wymyślonymi stworami leśnymi. Jedyna część z jakże "kolorową" kolorystyką.
Sentyment mam do tej części bo ją odkryłem późno...późno...późno po innych albumach. A czytając ten komiks skojarzenia miałem zawsze z pewną postacią filmową: