trawa

Autor Wątek: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"  (Przeczytany 210274 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anakin

Janusz Christa
« Odpowiedź #195 dnia: Listopad 01, 2009, 08:06:24 pm »
Dziś od rana w telewizji wspomnienia o zmarłych osobach. Na każdym kanale krótkie prezentacje osób zmarłych w ciągu ostatniego roku. W żadnym który widziałem nie pojawił się Janusz Christa.

Smutno...

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #196 dnia: Listopad 01, 2009, 08:32:34 pm »
Z reguly ograniczaja sie do osob ktore zmarly w 2009, moze to dla tego.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Bane

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #197 dnia: Listopad 01, 2009, 09:14:48 pm »
Z reguly ograniczaja sie do osob ktore zmarly w 2009, moze to dla tego.


Nie oglądałem wszystkich programów informacyjnych, ale w głównych wiadomościach na TVP1 przypominano osoby, które zmarły po 1 listopada 2008, więc Christa jak najbardziej się kwalifikuje.

Offline olobolo

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #198 dnia: Grudzień 31, 2009, 01:36:16 pm »
Gdy rok temu przeczytałem niezbyt wyeksponowaną, skromną notkę na Onecie, pierwszy raz mnie mocno uderzyła śmierć osoby nie z rodziny. Poważnie poszarzał świat za oknem, uroniłem trochę łez. I przyszło mi do głowy: "Jak zmarł papież, to ledwie setną tego poczułem, nie płakałem".
Wchodzę na forum pod tekstem, a tam mniej więcej taki czyjś koment: "Ne płakałem po papieżu, ale teraz, jak najbardziej. :,("

Offline Spik

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #199 dnia: Styczeń 02, 2010, 05:31:09 pm »
Szczerze? Nie chciałbym by ta seria była kontynuowana. "Kajko i Kokosz" mają klimat i czar jaki nadał im Christa i prezentują taką a nie inną epokę... Nowy autor jak bardzo by się starał jednak kierował by się (nawet podświadomie) jakimiś własnymi wizjami, które choć ciekawe mogłyby poprowadzić serię w jakimś złym kierunku... Co gorsza, pewnie nawrzucałby mrowie odwołań do obecnych czasów, a "Kajko i Kokosz" jednak reprezentują PRL, a na co ryzykować zepsucie znanych i lubianych bohaterów jeśli mógłby zamiast tego stworzyć jakąś własną serię? I "Kajko i Kokosz" by nie ucierpieli i przypuszczam, że łatwiej by mu było pisać z własnymi bohaterami bo w jakimś mniejzym-lub większym stopniu był by jakoś ograniczany przez to co stworzył Christa...

Przyznam niestety, że "Kajko i Kokosz" to jednak nie komiks mojego pokolenia... Gdy zaczołem w zbierać albumy najbardziej mi się podobał.... Uwa... "Mirmił w Opałach" gdyż jako jedyny (dla mnie) miał satyrę i odwołania komentujące współczesność... Później jak podrosłem zrozumiałem, że i wcześniejsze też miały ich sporo, poprostu albo były subtelniejsze albo takie, że poprostu mnie omijają bo w PRL-u się nie wychowywałem... Dziś widzę czemu ten tom był krytykowany bo nie tylko bardziej ubogi fabularnie się wydaje (ech, te wielkie kadry) i odwołania właśnie, aż zbyt oczywsite... [BTW -> W ostatnim kadrze jak pada, że "mieszkańcy grodu mogli zawsze liczyć na pomoc Kajka, Kokosza i KRASNOLUDKÓW..." To było konkretne odwołanie do czegoś ?]
Chętnie bym zobaczył jakąś stronę na necie która by poanalizowała "Kajki i Kokosze" i powywoławia z nich różne dwuznaczne aluzje i nawiązania.... Widziałem sporo takich stron gdzie przeaanalizowano Asteriksy, może o "Kajku i Kokoszu" by się zrobić dało... Sam bym chętnie to robił, ale jak pisalem - i tak pewnie połowy nie widzę.  Mówi się trudno...
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2010, 05:38:53 pm wysłana przez Spik »

Offline freshmaker

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #200 dnia: Październik 25, 2010, 10:35:09 pm »
jest dla mnie całkowicie niezrozumiałe dlaczego nikt nie głosuje na jezierskiego w plebiscycie ma kontynuację KiK na blogu naplasterki. wszyscy w posiadaniu albumu o kicu z kg powinni na niego oddać głos z zamkniętymi oczami.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #201 dnia: Październik 26, 2010, 12:52:59 am »
     Za nami pierwszy tydzień głosowania na następcę/zastępcę (niepotrzebne   skreślić) Janusza Christy. To już prawie półmetek, a konkretnie   1/3-metek akcji, w której wybieramy najlepszych rysowników do   kontynuacji, prequeli i spin-offów "Kajka i Kokosza". Do tej pory   oddaliście grubo ponad 100 głosów, ale przed nami jeszcze dwa tygodnie plebiscytu, więc kto wie jak zmieni się sytuacja na podium...
     Uwaga, ważny komunikat! Internautów, którzy głosowali w pierwszym dniu   plebiscytu, czyli 18 października, do godziny 19:30, prosimy o ponowne   oddanie głosów (o ile do tej pory tego nie zrobili). Z powodu błędu w   silniku Bloggera, już pierwszego dnia zmuszeni byliśmy utworzyć nowe   ankiety na nowym serwerze, stąd małe zamieszanie. Jeśli ktoś nie pamięta   już na kogo postawił, wyniki z pierwszych 14 godzin głosowania znajdzie   na samym dole strony "Plebiscyt".
     info: Kapral
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Spik

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #202 dnia: Październik 26, 2010, 01:08:46 am »
Ja tam nie głosuję w ogóle bo szczerze nie widzę sensu szukania następcy [tym bardziej przez jakieś plebiscyty]. No bo po co? Czy naprawdę tak desperacko mamy chcicę na nowe przygody Kajka i Kokosza? Mamy już jedną świetną serię (która też w pewnym stopniu reprezentuje epokę w której powstała) w której autor dał upust swojemu humorowi jak i wyobraźni. Nowy autor nie będzie Christą. Ciężko mu będzie mu stworzyć coś co poprzez klimat, styl narracji i odpowiednie poczucie humoru będzie się czytało od deski do deski jak nowe przygody wojów, a nie jakąś wersje dla ubogich, elseworld czy parodię – Tym bardziej, że każdy czytelnik będzie miał z góry świadomość, że komiks ten jest odrębnego autora i mniej będzie wyrozumiały dla czegoś co nie pasuje do postaci, wydaje się z innej bajki, lub jest po prostu słabe, jeśli by nie mówić żenujące (jeszcze napcha całość żenującymi aluzjami do współczesności i Zbójczerze zaczną  protestować przeciwko Świętowitowi postawionemu pod domem Mirmiła czy coś w tę stronę) Z drugiej strony – ciężko winić nowego autora! Ma inny styl, podejście, punkt widzenia... I tu się rodzi pytanie, a na co mu bawić się czyimś dorobkiem (z oczami wszystkich zagorzałych fan boyów w kraju , zerkających mu przez ramię) jeśli może swoje talenty i pomysły spożytkować tworząc coś nowego?

Czy po Papciu Chmielu też zacznie się poszukiwanie chętnych na kontynuację serii? (choć nawiasem mówiąc lwia część fanów z tego co widzę krzywym okiem spogląda na książeczki wydane w przeciągu ostatnich dwóch dekad) Co ciekawe nikt się nie pali do szukania kogoś kto by w między czasie  kontynuował też „Kajtka i Koka”... „Gucek & Roch” any body?


P.S.
A! Fakt – już skrytykowałem pomysł szukania następcy Christy post wyżej...  E, przynajmniej miałem teraz więcej do powiedzenia.

Offline adro

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #203 dnia: Październik 26, 2010, 04:14:35 pm »
Nie mam nic przeciwko takim konkursom. Wolalbym jednak zeby egmont wydal w ladnych zbiorowkach calosc oryginalnego Kika  
Jezeli ktos bedzie mial ikre do tworzenia nowych przygod kajka i kokosza to jestem za, ale nie wydaje mi sie, zeby to sie udalo. Tutaj klania sie casus Zbika. Moze niech lepiej tworcy pracuja nad swoimi komiksami, a dorobek klasykow niech juz pozostanie klasyczny.  
pzdr  
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2010, 04:26:09 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Strefa Komiksu

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #204 dnia: Styczeń 01, 2014, 09:43:57 am »
W hurtowniach papierniczych od kilku tygodni prowadzona jest akcja: jeśli kupisz dwa opakowania papieru ksero (czyli 10 ryz - czyli za około 100 zł) określonej firmy dostajesz jeden z albumów "Kajka i Kokosza" w prezencie. Żal mi dupę ścisnął, jak to zobaczyłem, ale teraz widzę, ze to stały trend. S[/size]łyszałem, że w podobnej akcji książka kucharska dwóch gości prowadzących program kulinarny w TV została rozprowadzona przez Lidl w nakładzie 1.200,.000 egz.[/color]

Offline graves

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #205 dnia: Styczeń 01, 2014, 12:32:30 pm »
W hurtowniach papierniczych od kilku tygodni prowadzona jest akcja: jeśli kupisz dwa opakowania papieru ksero (czyli 10 ryz - czyli za około 100 zł) określonej firmy dostajesz jeden z albumów "Kajka i Kokosza" w prezencie. Żal mi dupę ścisnął, jak to zobaczyłem, ale teraz widzę, ze to stały trend. Słyszałem, że w podobnej akcji książka kucharska dwóch gości prowadzących program kulinarny w TV została rozprowadzona przez Lidl w nakładzie 1.200,.000 egz.
Myślę, że porównanie tych dwóch "promocji" nie ma sensu. Książka Pascala i Okrasy była wydana specjalnie na akcję "świąteczna". Przez cały rok tych dwóch kucharzy było "twarzą" tej sieci - książka "spinała" rok tej współpracy.  Wydano 1 mln egzemplarzy. Za każde wydane w Lidlu 50 zł była jedna naklejka - za 6 takich naklejek była dopiero książka - reasumując jak wydało się w ciągu 1,5 m-ca (trwania akcji) w sklepie 300 PLN - była książka. Ponieważ książki się szybko skończyły (jak ktoś robi stale zakupy w tej sieci wydanie takiej kwoty przez ponad miesiąc nie jest jakimś cudem) i książki znalazły się szybko na allegro z ciągle rosnącą ceną - Lidl postanowił dodrukować 200 tys egzemplarzy, aby ukrócić zysk allegrowych spekulantów.

W przypadku KiK jest wyprzedaż z magazynów.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Strefa Komiksu

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #206 dnia: Styczeń 01, 2014, 01:21:57 pm »

Cytuj
W przypadku KiK jest wyprzedaż z magazynów
Nie wyprzedaż, ale rozdanie.


Porównywanie ma sens jak najbardziej, bo mamy element wspólny dla obu akcji. Książka/komiks jako darmowy dodatek do potrzebnych nam do normalnego funkcjonowania artykułów spożywczych i przemysłowych. I to jest niepokojące.
Jeśli uważasz inaczej spróbuj sobie wyobrazić sytuacje, że przy zakupie komiksów za trzysta złotych dostajesz karpia w prezencie. Albo buty, jak kupisz za tysiaka  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2014, 01:48:53 pm wysłana przez Strefa Komiksu »

Offline misiokles

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #207 dnia: Styczeń 02, 2014, 07:07:45 pm »
Nie, nie można porównywać. Tzn. można, ale tylko po to, by podciągnąć (fałszywe) wnioski pod z góry ustaloną tezę. Lidlowska książka jest integralną częścią całościowej kampanii promocyjnej, rozplanowanej na kilka etapów i mającą wyraźny ciąg logiczno-skutkowy. W przypadku KiK to był przypadek - ktoś wykupił część nakładu z magazynów i wymyślił ad hoc prezentową akcję, która nie jest skierowana do żadnego targetu ani nie daje wymiernych efektów biznesowych. Padło na KiK, ale równie dobrze mógł to być przewodnik po Siedlcach albo pamiętnik Katarzyny W.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #208 dnia: Styczeń 02, 2014, 08:43:10 pm »
Nie przypominam sobie, bym z góry ustalał jakąś tezę wyssaną z fałszywych wniosków  :biggrin:
Oczywiście w obu akcjach więcej jest różnic niż podobieństw. W końcu przeciętnej książki kucharskiej rozprowadzono 1.200,000 egz, a arcydzieła polskiego komiksu, szkoda gadać (napiszę tylko, że gdyby jako bonus dodawano do tego najtańszego papieru ksero jakiś wypasiony chiński długopis po 1.20 zł (brutto) za sztukę, efekt byłby znacznie lepszy).
Chodzi mi tylko o to, że rozdawanie za darmo wytworów kultury (książki/komiksu), a co gorsza przyzwyczajanie do tego potencjalnych nabywców, uważam za złą politykę.

Offline Koalar

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #209 dnia: Styczeń 02, 2014, 10:13:23 pm »
Chodzi mi tylko o to, że rozdawanie za darmo wytworów kultury (książki/komiksu), a co gorsza przyzwyczajanie do tego potencjalnych nabywców, uważam za złą politykę.

A wolałbyś, żeby te egzemplarze poszły na przemiał albo zgniły w magazynie? Co jest w tym niepokojącego? Może komuś się spodoba i kupi następny tom. A jak nie kupi, to przynajmniej miał okazję przeczytać fajny komiks.

Piszesz o przyzwyczajaniu potencjalnych nabywców, a tymczasem podałeś tylko jedną taką akcję z komiksami. Poza tym to nie jest za darmo, bo trzeba coś kupić.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

 

anything