trawa

Autor Wątek: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"  (Przeczytany 210467 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Manis

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #180 dnia: Maj 22, 2007, 10:11:35 am »
Cytat: "Filip_"

 żeby było jasne. nie siliłem sie na podważanie "wielkości" prac konkursowych. Musiałem tylko jakos odreagowac ich poziom jako fan klasycznej serii.
  jak chcesz Maciej jedź sobie po moim 2 metrowym, silnym jak stado żubrów i męskim niczym oddział drwali komando w Kanadzie, Łamignacie :D  Jemu to krzywdy nie zrobi.
 
  jesli ktoś poczuł się urażony tą wersją Łamignata niech zapodaje swoją kontre.



No fajny obrazek. Łamignat jako polaczenie Conana, Hulka i Tanka z niewielka domieszka Wolverine'a ;)

Trudno mi sobie nawet wyobrazic jak zabawnie wygladalby narysowany w tym stylu Kajko i Kokosz, albo taka Lubawa.

To dla mnie jednak tylko i wylacznie koronny dowod na to, ze w tym stylu nie daloby sie zrobic kontynuacji KiK, a to byl cel konkursu Egmontu. To udana parodia bohatera w Twoim stylu, taka karykatura Lamignata, ktoremu dodatkowo skrociles do minimum klatke piersiowa ;)

Offline Mysza_

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #181 dnia: Maj 22, 2007, 11:17:50 am »
Cytuj
To dla mnie jednak tylko i wylacznie koronny dowod na to, ze w tym stylu nie daloby sie zrobic kontynuacji KiK, a to byl cel konkursu Egmontu.

no tak, założeniem konkursu była kontynuacja serii w stylu Christy, czyli innymi słowy Egmont szukał wiernego naśladowcy,mega rzemieślnika na miare chociażby Zorana Janjetov'a który rysuje kropka w kropke jak Moebius. Mysle, że sa u nas tacy rysownicy, którzy mogli by tak pracować tylko mają w trąbie podkładanie się i podszywanie pod czyjąś kreskę jednocześnie będąc na celowniku surowych czytelników.
  Egmont sie przeliczył myśląc że ktoś udźwignie legende Kajka I Kokosza.

 
Cytuj
To udana parodia bohatera w Twoim stylu, taka karykatura Lamignata, ktoremu dodatkowo skrociles do minimum klatke piersiowa Wink

 to nie parodia lecz moja autorska wersja Łamignata. ale rozumiem, że musiałeś coś powiedzieć  :D  
  wierz mi, jak sie taki byk siedząc zegnie w łuk to klata sie skraca ale  w sumie  to nieistotne w tym przypadku bo to nie pierwsza liga końskich pleców i chiuchci na prerii.

J.K. Gordon III

  • Gość
Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #182 dnia: Maj 22, 2007, 12:08:03 pm »
mocny Łamignat - taki klimatyczny sikinsyn. bije wszystkie prace konkursowe na głowę i przygniata do podłogi. :badgrin:

pozdrawiam

Offline Binareus

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #183 dnia: Maj 22, 2007, 01:49:47 pm »
Cytat: "J.K. Gordon III"
mocny Łamignat - taki klimatyczny sikinsyn. bije wszystkie prace konkursowe na głowę i przygniata do podłogi. :badgrin:


Wyobrażam już sobie hardcorową wersje KiK w wykonaniu Filipa, pomysł w stylu Bodycounta Bisley/Eastman, napewno byłoby ciekawie  ;)

Cytat: "Filip_"
no tak, założeniem konkursu była kontynuacja serii w stylu Christy, czyli innymi słowy Egmont szukał wiernego naśladowcy,mega rzemieślnika na miare chociażby Zorana Janjetov'a który rysuje kropka w kropke jak Moebius. Mysle, że sa u nas tacy rysownicy, którzy mogli by tak pracować tylko mają w trąbie podkładanie się i podszywanie pod czyjąś kreskę jednocześnie będąc na celowniku surowych czytelników.
Egmont sie przeliczył myśląc że ktoś udźwignie legende Kajka I Kokosza.


Zgadzam się, z takiej łapanki to są szanse prawie żadne na znalezienie człoweka który poradziłby sobie już nawet nie z kilkoma, ale chociaż jednym albumem, bo kadry do kopiowania kiedyś się skończą  :badgrin:
Egmont poprostu za mało poważnie i chyba bez głębszego zastanowienia podszedł do tematu kontynuacji.

Offline empro

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #184 dnia: Maj 22, 2007, 06:18:49 pm »
tylko napiszę, że mi się Filipowy łamignat nie podoba,
ale tylko dlatego, że wydaje mi się, że Filip potrafi o wiele lepiej   8)

Offline Mysza_

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #185 dnia: Maj 22, 2007, 08:22:16 pm »
lepka kokieteria nie działa na mnie. nie potrafię lepiej.

Offline Macias

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #186 dnia: Maj 22, 2007, 10:13:59 pm »
Twarz troche kiepska wyszla, pokrecona jakas taka. Ja wiem,ze Lamignat specjalnie twarzowy nie byl, a kuracja ziolkami jego lubej pewnie tez nie pomogla, niemniej nie az tak.

Robert Zaręba

  • Gość
Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #187 dnia: Czerwiec 19, 2007, 02:34:04 pm »
Zainteresowanych konkursem na kontynuację przygód "Kajka i Kokosza" zapraszam na stronę:
http://www.magazynfantastyczny.pl/index.php?rs=galeria&nr=11
Miłego czytania.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2008, 07:15:56 pm wysłana przez Robert Zaręba »

Offline Hamtaro666

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #188 dnia: Sierpień 22, 2007, 03:17:44 pm »
Cudowny Lek to zdecydowanie u mnie dzieło nr. 1 tej seri.
Poza tym Dzień Śmiechały i Na Wczasach

Offline karshanDEurizen

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #189 dnia: Wrzesień 05, 2007, 07:58:05 pm »
To jak w końcu, będzie wydany nowy Kajko i Kokosz narysowany przez zwycięzcę konkursu, czy jednak nie?

Offline San_Krado

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #190 dnia: Sierpień 21, 2009, 12:50:20 pm »
Lubię wszystkie części Kajka i Kokosza,ale te pierwsze były lepsze i ciekawsze,ale reszta też jest fajna.Podobno ma powstać film animowany,szkoda że stworzą go polacy i będzie w grafice 3D (tak słyszałem).

Offline graves

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #191 dnia: Sierpień 27, 2009, 05:06:37 pm »
te pierwsze były lepsze i ciekawsze
To znaczy, które pierwsze? Mi podchodzą te późniejsze bardziej. Woje mirmiła lub Szranki i konkury i Złoty Puchar - zawsze mniej mi podchodziły.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #192 dnia: Sierpień 27, 2009, 06:33:25 pm »
Moje typy:

Dzien Smiechaly
Zamach na Milusia
Festiwal Czarownic

Klasyka
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline graves

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #193 dnia: Sierpień 27, 2009, 07:20:35 pm »
Moje typy:

Dzien Smiechaly
Zamach na Milusia
Festiwal Czarownic

Klasyka

Dodam jeszcze Wielki turniej i szkołę latania - uwielbiałem to podwójne wydanie, gdzie z każdej strony okładki był inny album, a w środku się spotykały ich końce :) (gdzieś go jeszcze posiadam, chociaż w dość podłym stanie). Poza tym podwójnym albumem i 13 piórkiem eufemii nie było innych komiksów w szkolnej bibliotece, a wypożyczenie któregoś z nich było szczytem marzeń, bo to były pojedyncze egzemplarze. Czytałem to tyle razy, że znałem na pamięć.
Do wymienionych dodałbym jeszcze: Na wczasach. I te postaci bohaterów do rozrysowywania "w kwadratach" w starych wydaniach... ech...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Rork

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #194 dnia: Wrzesień 18, 2009, 05:30:17 pm »
Najlepsze:
Szranki i konkury,
Złotyt puchar,
Woje Wirmiła i rozprawa z Dajmiechem.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2009, 09:36:57 pm wysłana przez Rork »

 

anything