trawa

Autor Wątek: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"  (Przeczytany 210259 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartek Gawron

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #450 dnia: Sierpień 04, 2018, 12:12:56 pm »
Mnie się podoba i to nawet bardzo, bo moim zdaniem został bardzo ładnie uchwycony styl rysowania tych postaci w momencie zaciętego halsowania w stanie upojenia alkoholowego, na etapie tak zwanego "ciągu", którym to stadium należy również tłumaczyć degradację oryginalnych gabarytów Kokosza (wycieńczenie organizmu).

Bardzo ładnie, bardzo ładnie, oby tak dalej...
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Kleszcz

  • Gość
Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #451 dnia: Sierpień 04, 2018, 08:41:14 pm »
Jedyne do czego można się przyczepić to proporcje bohaterów.


Proporcje to dość problematyczna kwestia, ponieważ Kajtek w pierwszych komiksach był większy od Kajtka w późniejszych, a Koko[size=78%] [/size][/size][size=78%]w pierwszych komiksach był większy od Koka w późniejszych. Ale i tak dzięki za uwagę.[/size]

Offline Nawimar

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #452 dnia: Listopad 15, 2018, 07:43:45 am »

Offline Thorgal24

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #453 dnia: Grudzień 03, 2018, 11:34:55 am »
Tak mi się właśnie znalazło piękną ilustrację mistrza to się dzielę :-)

.

hosting

Offline freshmaker

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #454 dnia: Luty 15, 2019, 08:47:39 am »
naszło mnie zeby kupic sobie wydanie drugie zbiorczego egmontowego wydania kajtek i koko w kosmosie. macie pomysl gdzie to wydanie mozna kupic? w ksiegarniach kroluje 3cie wydanie, na allegro 3cie i pierwsze.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline misiokles

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #455 dnia: Luty 15, 2019, 09:56:42 am »
Ja chyba mam drugie (do sprzedania, mam też trzecie). Po pracy muszę sprawdzić.

Offline freshmaker

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #456 dnia: Luty 15, 2019, 10:18:23 am »
ok jezeli chcesz sprzedac drugie wydanie prosze odezwij sie na pw
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Motyl

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #457 dnia: Marzec 21, 2019, 01:51:09 pm »
Rzut okiem na nowe przygody wojów Mirmiłą w pierwszym pełnometrażowym albumie od 30 lat - https://paradoks.net.pl/read/37373-blisko-po-30-latach-nowa-pierwsza-pelnometrazowa-historia-kajko-i-kokosz-wkrotce-w-sprzedazy

Offline Mruk

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #458 dnia: Marzec 21, 2019, 05:53:15 pm »


Ilustracja mi się podoba, tylko liternictwo tytułu jakieś dziwne... Miejmy nadzieję, że to wstępna wersja.

Offline graves

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #459 dnia: Marzec 21, 2019, 07:05:15 pm »
Wydaje się, że to inna nieco czcionka od tej użytej w dwóch poprzednich częściach:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline TePe

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #460 dnia: Marzec 26, 2019, 09:56:37 pm »
Słyszeliście już Figlarza Bugi :)
https://www.youtube.com/watch?v=B6zf3d53DS8

Offline bosssu


Offline franca20

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #462 dnia: Lipiec 04, 2019, 09:43:56 am »
Czekam na to wydanie już od długiego czasu, mam nadzieję, że nie wrzucą tam za dużo politpoprawoności. Liczę na swojski klimacik!

Offline graves

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #463 dnia: Lipiec 04, 2019, 09:45:56 pm »
Na razie mamy "Królewską konną", która jest wspaniała.
Szczerze mówiąc byłem dość sceptycznie nastawiony do reaktywacji KiK.
Dwa pierwsze albumy z "nowymi przygodami" nie rozwiały do końca moich obaw. To było ciągle jeszcze nie to.
Za krótkie, nie takie...
Teraz jednak muszę przyznać, że nie powstanie tego albumu to byłaby wielka strata.
To nie jest w 100% procentach taki KiK jak Christy... jest nieco inny ale również bardzo dobry.
Rysunkowo się nieco różni. Inne uszy, nieco inne nosy, kobiety mają inne dłonie, delikatne (nie takie mocarne jak u Christy) i najbardziej różnią się oczy. Kokosz jest po prostu gruby, okrąglutki, a nie mocarny i umięśniony jak w pierwowzorze... Kajko ma dziwne włosy, posklejane a nie takie igiełki... To wszystko są jednak szczegóły. Trudno oczekiwać, aby nowy rysownik w 100% kopiował mistrza. Tła rysunków są bogate i pełne takich walorów krajobrazowych jak w pierwowzorze. I jeszcze na dodatek scenariusz jest rewelacyjny.
Na 100% kupię kolejny tom.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline bosssu

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #464 dnia: Lipiec 10, 2019, 11:49:17 am »
Podepnę się pod wypowiedź kolegi. Kontynuacja przyjemna, może za wiele nawiązań do współczesności (taki nowy duch się unosi). Na początku akcja goni jak w jakiejś grze, ale później wraca do Christowskiej normy. Rysunki miejscami troszkę karykaturalne i nieproporcjonalne w stosunku do tego czym raczył nas mistrz, ale pamiętam jak dorwałem pierwszy raz w Krainie Borostworów i też miałem takie dziwne odczucie. Ogólnie to kawał fajnej i porządnej roboty! Wolę takie kontynuacje niż rozmycie się Thorgalowskich historii. Z niecierpliwością czekam na kolejne zeszyty.

 

anything