Autor Wątek: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"  (Przeczytany 210370 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #420 dnia: Sierpień 28, 2017, 03:17:22 pm »
Nie czytałem jeszcze nowego tomu ale „Obłęd Hegemona” uważam za ogólnie udany. Dzięki temu marka żyje.
 
Tymczasem w trakcie zakończonego ledwie wczoraj Polconu Tomasz Kołodzieczak stwierdził, że redakcja KŚK ma w planach realizacje kolorowej wersji Kajtka i Koka. Nie ukrywam, że czekam na tę edycje z niecierpliwością.

Offline nori

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #421 dnia: Sierpień 28, 2017, 08:40:45 pm »
Byłem negatywnie nastawiony, ale ogólnie, nie jest tak źle. Kur i Kiełbus jak najbardziej się sprawdzają,  Bednarczyk wypada rysunkowo słabo, natomiast Samojlik to dla mnie pomyłka. Jednak patrząc obiektywnie, Samojlik stworzył całkiem zgrabną historyjkę osadzona w realiach Mirmiłowa, ale skierowaną do bardzo młodego czytelnika. Może Egmont powinien zastanowić się, nad rozdzieleniem kontynuacji: tworzyć serię albumów skierowanych dla znających twórczość mistrza, gdzie autorami sa Kur i Kiełbus, i druga linie, skierowaną do bardzo młodego czytelnika, za która odpowiadałby Samojlik i ewentualnie Bednarczyk?

Jak coś, więcej na ten temat na blogu.









https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #422 dnia: Sierpień 28, 2017, 09:06:23 pm »
Może Egmont powinien zastanowić się, nad rozdzieleniem kontynuacji: tworzyć serię albumów skierowanych dla znających twórczość mistrza, gdzie autorami sa Kur i Kiełbus, i druga linie, skierowaną do bardzo młodego czytelnika, za która odpowiadałby Samojlik i ewentualnie Bednarczyk?



Popieram.
Ja widzę to tak :
- komiks + kolorowanki + zgadywanki + naklejanki  itp.
...
coś w tym stylu:


https://egmont.pl/Smerfy.-Koloruj-czytaj-naklejaj.-Smerfy-i-czaruj-kula,606666,p.html
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline NuoLab

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #423 dnia: Sierpień 28, 2017, 09:31:16 pm »

Jak coś, więcej na ten temat na blogu.


Mi się scenariusze Kura nie podobają, ale nie w tym rzecz.
Dlaczego "niemałpowanie mistrza", (nawet jeżeli wychodzi to dobrze jak w przypadku Kiełbusa) miałoby być lepsze niż dokładnie skopiowana kreska Christy ? Przecież w przypadku kontynuacji Asterixa czy Lucky Luke'a postawiono właśnie na dokładne "małpowanie" i nikt z tego powodu szat nie rozdziera. Podejrzewam, że większość zwyczajnych miłośników K&K z entuzjazmem powitałoby nowe przygody będące jak najdokładniejszą imitacją stylu Mistrza Christy zarówno jeśli chodzi o rysunek jak i scenariusz. Zdaję sobie sprawę, że na polskim rynku trudno znaleźć rysownika, który podjąłby się tak niewdzięcznego zadania ale nie róbmy z niemocy cnoty. "Niemałpowanie" w tym przypadku wcale nie musi być zaletą.

Druga sprawa - pomysł tworzenia serii albumów dla bardzo młodego czytelnika tylko po to, żeby Samojlik miał co rysować jest słaby. Ten rysownik ma swoich bohaterów i autorskie komiksy w których jego styl rysowania doskonale się sprawdza i nie ma powodu żeby brał się za masakrowanie legendy. Komiksy Christy były (przynajmniej w moim pokoleniu) rozumiane i czytane już przez siedmiolatków. Tworzenie specjalnych infantylnych wersji dla jeszcze młodszej publiczności według mnie byłby już tylko skokiem na kasę. Dla tych co powołują się na Smerfy - w kolorowankach nie ma uproszczonej graficznie wersji Smerfów, styl rysowania jest zawsze wzorowany na oryginale Peyo.

Offline radef

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #424 dnia: Sierpień 29, 2017, 05:52:55 pm »
Przeczytałem i zrecenzowałem.
http://www.komiksydisneya.pl/2017/08/amignat-vs-nastolatki-kajko-i-kokosz.html
Ale tak w skrócie.
Zbójcerze na poziomie historii z poprzedniego tomu (być może ciut słabiej).
Łamignat doskonały, świetna satyra. Rysunki Bednarczyka wg mnie bardzo dobre, a nawet czasem lepsze od Kiełbusa.
Miluś, rysunkowo +/- to samo, ale scenariusz lepszy, porządny.
Mirmił i Wojmił, tu niestety lekki zawód pod względem scenariusza. Liczyłem na więcej.
Jak dla mnie - po raz kolejny dobrze wykonana robota.

Odnośnie krytykowanego udziału Samoljika w tym projekcie. Zgadzam się, według mnie znacznie lepiej byłoby gdyby tercet Kur & Kiełbus i Bednarczyk tworzyli "Kajko i Kokosz: Nowe Przygody", a komiksy Samoljika z Milusiem (jeżeli kolejne miałyby powstać) wydawać jako osobną serię. Bo nawet jeżeli kolejne historyjki byłyby jeszcze lepsze, to stylistycznie kompletnie nie pasują do reszty albumu.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline no153

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #425 dnia: Sierpień 30, 2017, 08:14:27 am »
Odnośnie krytykowanego udziału Samoljika w tym projekcie. Zgadzam się, według mnie znacznie lepiej byłoby gdyby tercet Kur & Kiełbus i Bednarczyk tworzyli "Kajko i Kokosz: Nowe Przygody", a komiksy Samoljika z Milusiem (jeżeli kolejne miałyby powstać) wydawać jako osobną serię. Bo nawet jeżeli kolejne historyjki byłyby jeszcze lepsze, to stylistycznie kompletnie nie pasują do reszty albumu.


Miałem podobne zdanie o historii Samojlika w pierwszej części, ale ta druga historia podobała mi się bardziej. Co więcej, zainteresowała mojego 5letniego syna, który dzięki niej chciał przeczytać ze mną pozostałe oraz zainteresował sięuniwersum KiK.

Kleszcz

  • Gość

Offline Eragon

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #427 dnia: Wrzesień 02, 2017, 01:09:58 am »
Hmmm ja tam poczekam(pewnie się nie doczekam) aż Egmont wyda pełnoprawny album z rysunkami Kiełbusa.  Te dwa albumy to dla mnie taki hołd dla Christy, ale to nie dla mnie...chciałbym album z jedną długą historią, cóż pomarzyć można...
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #428 dnia: Wrzesień 02, 2017, 02:06:51 pm »
Zastanawiam się ,czy wydawca ma jakiś przemyślany plan czy improwizuje .
TK móģłby się w końcu określić i zaprezentować fanom KiK-a swoją wizje kontynuacji serii.
Coś w tym stylu:
1.
- " zamierzamy wydać trzy ( cztery , pięć, osiem...) albumów eksperymentalnych, przygotowanych przez różnych autorów a następnie - jeśli sprzedaź będzie zadawalająca -zakończymy eksperymety i podchody a jednocześnie  rozpoczniemy wydawanie pełnoprawnych albumów, nad którymi intensywnie pracujemy od dłuższego  czasu."


2.
- " Bardzo lubimy nasze kajkokokoszowopodobne nibyalbumy i będziemy je drukować dopóty , dopóki będą się sprzedawac.
Nie planujemy jedno-historyjkowych albumów bo nie mamy odpowiednich rysowników i scenarzystów ani kasy.
Kupujcie to co wydajemy bo nic lepszego nie będzie."
...
Na "Na-plasterkach" - wstępne przymiarki do integrali KiK-a.
http://na-plasterki.blogspot.com/2017/08/kajko-i-kokosz-w-integralu-podejscie-2.html






« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2017, 04:56:02 pm wysłana przez greg0 »
"Jesteś podwójnym sobą."

Kleszcz

  • Gość
Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #429 dnia: Październik 28, 2017, 11:48:08 am »
W pierwszym tomie rysunki Samojlika w ogóle mnie nie raziły, bo był jeszcze Rybarczyk i w ten sposób połowa albumu jest zbliżona do stylu Christy, a druga nie i to było spójne. Jednak w drugim tomie, kiedy nie było Rybarczyka a 3/4 albumu zawierało rysunki zbliżone do stylu Christy, to Samojlik już się nieprzyjemnie wyróżnia.

Offline negatron

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #430 dnia: Październik 28, 2017, 11:45:06 pm »
Biorąc pod uwagę jakość pierwszej części wciąż nie mogę się przemóc, żeby kupić drugą. Ale pewnie i tak to zrobię. Nie mógłbym ominąć czegokolwiek, co ma słowa „Christa” „Kajko i Kokosz” na okładce. Egmont na tym finansowo wygrał, wizerunkowo już nie za bardzo.

Offline weiter

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #431 dnia: Marzec 02, 2018, 09:19:58 pm »
Nom.
Tyle, że dwusetnym albumem Egmontu był "Kajko i Kokosz: Na wczasach".
Taki to wyjątkowy album był od największego wydawcy komiksowego w PL.
Czego więc oczekujecie od Taurusa?

Offline radef

Odp: Odp: Taurus...
« Odpowiedź #432 dnia: Marzec 02, 2018, 09:27:01 pm »
Tyle, że dwusetnym albumem Egmontu był "Kajko i Kokosz: Na wczasach".
Taki to wyjątkowy album był od największego wydawcy komiksowego w PL.
I to było wówczas spore wydarzenie. Byl to początek pierwszej pełnej edycji "Kajko i Kokosza" w historii.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline weiter

Odp: Odp: Taurus...
« Odpowiedź #433 dnia: Marzec 03, 2018, 06:34:31 am »
I to było wówczas spore wydarzenie. Byl to początek pierwszej pełnej edycji "Kajko i Kokosza" w historii.
Tak. Spore wydarzenie, które przeszło bez echa.
Kolejne wznowienie albumu, który starzy wyjadacze znali na pamięć.
Wydarzeniem to był album nr 50. Kajtek i Koko w kosmosie.

Offline Kokosz

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #434 dnia: Marzec 04, 2018, 02:31:21 pm »
Byl to początek pierwszej pełnej edycji "Kajko i Kokosza" w historii.

To nie jest pełna edycja. Tak się reklamował wydawca, ale to nieprawda.

Brakuje fragmentów w "Złotym pucharze" i "Szrankach i konkurach".