Ankieta

Czy "Kajko i Kokosz" powini być kontynuowani?

Nie
29 (33.7%)
Tak, ale tylko przez Christe
34 (39.5%)
Tak, dajmy szanse innym
23 (26.7%)

Głosów w sumie: 82

Głosowanie skończone: Sierpień 02, 2003, 12:01:57 pm

Autor Wątek: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"  (Przeczytany 107473 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline greg0

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #420 dnia: Sierpień 16, 2017, 07:11:31 pm »
,, Na-plasterki" przesłuchał T.K.
Padło kluczowe pytanie:
"Na koniec muszę Ci zadać pytanie, którym fani zamęczają nas odkąd Egmont wznowił "Gucka i Rocha": czy i kiedy możemy spodziewać się podobnej, twardookładkowej edycji "Kajka i Kokosza", najlepiej z dodatkami, szkicami itp.?"

http://na-plasterki.blogspot.com
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2017, 07:24:02 pm wysłana przez greg0 »
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline Benson

• Wyzwoleniec
  • *
« Odpowiedź #421 dnia: Sierpień 19, 2017, 01:55:14 pm »
Przeczytałem w EMPiKu. Oczywiście to tylko i wyłącznie moja opinia, ale jest tragicznie.
Jeśli chodzi o rysunki, to wiadomo - ratuje się Kiełbus, ale tylko jeśli potraktować jego rysunki jako fanarty. Bednarczyk rysuje po prostu brzydko (czemu Łamignat ma makijaż wokół oczu?), a Samojlik? Może są tacy, którym podobają się jego rysunki, ale dla mnie to jest poziom średnio uzdolnionego dziecka i jest mi przykro, widząc, co się robi ze spuścizną Christy :( Nie mogę tego oglądać bez grymasu obrzydzenia na twarzy - np. Kokosz wygląda, jakby miał wodogłowie...
Niestety kuleją też scenariusze i nie mogłem się wciągnąć w te historie.
1. Zbójcerze - pomysł ze słoniem i latającymi dywanami sprawdziłby się w Asteriksie, ale kompletnie nie pasuje do świata KiK.
2. Łamignat - gdy przeczytałem, jak bohaterka mówi językiem internetu, odechciało mi się wszystkiego... Do tego Łamignat spuszczający łomot Witowi?  :???:
3. Miluś - nie pamiętam, po co właściwie w tej historii była banda Krwawego Barnaby.
4. Mirmił i Wojmił - nie przypominam sobie, żeby Mirmił kiedykolwiek był tak bojowo nastawiony, chętny do pojedynków itd. Zgrzytało mi to. Samo zakończenie opowieści wstawione na szybko, jakby nagle się zorientowali, że kończy się album.

Podsumowując: całość ode mnie jakieś 3/10. Cieszę się, że jednak nie skusiłem się na zakup.

Offline NuoLab

• Młodszy Czeladnik
« Odpowiedź #422 dnia: Sierpień 19, 2017, 03:37:25 pm »
W pełni podzielam powyższą opinię. Zawód na całej linii. Kuleje język - daleko do soczystości i rytmu dialogów pisanych przez Christę. Ja kupiłem, mała strata bo niedrogo, ale na jednej półce z klasycznymi KK nie godzi się stawiać.

Offline greg0

« Odpowiedź #423 dnia: Sierpień 19, 2017, 09:05:24 pm »
Typowy skok na kase i odcinanie kuponów.
"Obłęd Hegemona to był  ponoć hit kasowy.

Ciekawe jakby się ten budżetowy gniot sprzedawał , gdyby na okładce nie było nadrukowane nazwisko Christy , logo "Kajko i Kokosz" a grafika nie była autorstwa Christy tylko pana Samojlika?*
...
"Łamignata Straszliwego" odpuszczam.
* dotyczy komiksu a nie idei -która jest oczywiście słuszna. :badgrin:

"Jesteś podwójnym sobą."

Offline Jan Janek

• Wyzwoleniec
  • *
« Odpowiedź #424 dnia: Sierpień 21, 2017, 02:00:06 pm »
Sprzedał by się gdyby całość rysował S.Kiełbus. A tak... :sad:

Offline 79ers

• Terminator
  • **
« Odpowiedź #425 dnia: Sierpień 21, 2017, 02:35:07 pm »
Udział Samojlika w projekcie - ze względów na odmienny styl rysowania - to moim zdaniem nieporozumienie niezależnie od jakości scenariusza. Do jakiś antologii i fanartów tak, w innej wersji to nieporozumienie. Obiecałem dać szansę Łamignatowi, ale opinie kolegów nie zachęcają, a po lekturze Hegemona odczucia były niestety złe.

Offline Czytelnik

• Wyzwoleniec
  • *
« Odpowiedź #426 dnia: Sierpień 21, 2017, 02:50:59 pm »
Typowy skok na kase i odcinanie kuponów...
...Ciekawe jakby się ten budżetowy gniot sprzedawał , gdyby na okładce nie było nadrukowane nazwisko Christy , logo "Kajko i Kokosz" a grafika nie była autorstwa Christy tylko pana Samojlika?*
...

Prawdopodobnie sprzedawałby się tak jak na to zasługuje coś określane mianem 'gniot'. Nazwisko dużo robi w promocji, na szczęście takie chwyty działają tylko dwa razy, pierwszy i ostatni.

Offline Nawimar

• Szafarz bracki
    • "Paradoks"      "DC Multiverse"
« Odpowiedź #427 dnia: Sierpień 28, 2017, 03:17:22 pm »
Nie czytałem jeszcze nowego tomu ale „Obłęd Hegemona” uważam za ogólnie udany. Dzięki temu marka żyje.

Tymczasem w trakcie zakończonego ledwie wczoraj Polconu Tomasz Kołodzieczak stwierdził, że redakcja KŚK ma w planach realizacje kolorowej wersji Kajtka i Koka. Nie ukrywam, że czekam na tę edycje z niecierpliwością.

Offline nori

• 8studs
« Odpowiedź #428 dnia: Sierpień 28, 2017, 08:40:45 pm »
Byłem negatywnie nastawiony, ale ogólnie, nie jest tak źle. Kur i Kiełbus jak najbardziej się sprawdzają,  Bednarczyk wypada rysunkowo słabo, natomiast Samojlik to dla mnie pomyłka. Jednak patrząc obiektywnie, Samojlik stworzył całkiem zgrabną historyjkę osadzona w realiach Mirmiłowa, ale skierowaną do bardzo młodego czytelnika. Może Egmont powinien zastanowić się, nad rozdzieleniem kontynuacji: tworzyć serię albumów skierowanych dla znających twórczość mistrza, gdzie autorami sa Kur i Kiełbus, i druga linie, skierowaną do bardzo młodego czytelnika, za która odpowiadałby Samojlik i ewentualnie Bednarczyk?

Jak coś, więcej na ten temat na blogu.

https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline greg0

« Odpowiedź #429 dnia: Sierpień 28, 2017, 09:06:23 pm »
Może Egmont powinien zastanowić się, nad rozdzieleniem kontynuacji: tworzyć serię albumów skierowanych dla znających twórczość mistrza, gdzie autorami sa Kur i Kiełbus, i druga linie, skierowaną do bardzo młodego czytelnika, za która odpowiadałby Samojlik i ewentualnie Bednarczyk?

Popieram.
Ja widzę to tak :
- komiks + kolorowanki + zgadywanki + naklejanki  itp.
...
coś w tym stylu:

https://egmont.pl/Smerfy.-Koloruj-czytaj-naklejaj.-Smerfy-i-czaruj-kula,606666,p.html
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline NuoLab

• Młodszy Czeladnik
« Odpowiedź #430 dnia: Sierpień 28, 2017, 09:31:16 pm »

Jak coś, więcej na ten temat na blogu.

Mi się scenariusze Kura nie podobają, ale nie w tym rzecz.
Dlaczego "niemałpowanie mistrza", (nawet jeżeli wychodzi to dobrze jak w przypadku Kiełbusa) miałoby być lepsze niż dokładnie skopiowana kreska Christy ? Przecież w przypadku kontynuacji Asterixa czy Lucky Luke'a postawiono właśnie na dokładne "małpowanie" i nikt z tego powodu szat nie rozdziera. Podejrzewam, że większość zwyczajnych miłośników K&K z entuzjazmem powitałoby nowe przygody będące jak najdokładniejszą imitacją stylu Mistrza Christy zarówno jeśli chodzi o rysunek jak i scenariusz. Zdaję sobie sprawę, że na polskim rynku trudno znaleźć rysownika, który podjąłby się tak niewdzięcznego zadania ale nie róbmy z niemocy cnoty. "Niemałpowanie" w tym przypadku wcale nie musi być zaletą.

Druga sprawa - pomysł tworzenia serii albumów dla bardzo młodego czytelnika tylko po to, żeby Samojlik miał co rysować jest słaby. Ten rysownik ma swoich bohaterów i autorskie komiksy w których jego styl rysowania doskonale się sprawdza i nie ma powodu żeby brał się za masakrowanie legendy. Komiksy Christy były (przynajmniej w moim pokoleniu) rozumiane i czytane już przez siedmiolatków. Tworzenie specjalnych infantylnych wersji dla jeszcze młodszej publiczności według mnie byłby już tylko skokiem na kasę. Dla tych co powołują się na Smerfy - w kolorowankach nie ma uproszczonej graficznie wersji Smerfów, styl rysowania jest zawsze wzorowany na oryginale Peyo.

Offline radef

• Szafarz bracki
    • Komiksy Disneya
« Odpowiedź #431 dnia: Sierpień 29, 2017, 05:52:55 pm »
Przeczytałem i zrecenzowałem.
http://www.komiksydisneya.pl/2017/08/amignat-vs-nastolatki-kajko-i-kokosz.html
Ale tak w skrócie.
Zbójcerze na poziomie historii z poprzedniego tomu (być może ciut słabiej).
Łamignat doskonały, świetna satyra. Rysunki Bednarczyka wg mnie bardzo dobre, a nawet czasem lepsze od Kiełbusa.
Miluś, rysunkowo +/- to samo, ale scenariusz lepszy, porządny.
Mirmił i Wojmił, tu niestety lekki zawód pod względem scenariusza. Liczyłem na więcej.
Jak dla mnie - po raz kolejny dobrze wykonana robota.

Odnośnie krytykowanego udziału Samoljika w tym projekcie. Zgadzam się, według mnie znacznie lepiej byłoby gdyby tercet Kur & Kiełbus i Bednarczyk tworzyli "Kajko i Kokosz: Nowe Przygody", a komiksy Samoljika z Milusiem (jeżeli kolejne miałyby powstać) wydawać jako osobną serię. Bo nawet jeżeli kolejne historyjki byłyby jeszcze lepsze, to stylistycznie kompletnie nie pasują do reszty albumu.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline no153

• Wyzwoleniec
  • *
« Odpowiedź #432 dnia: Sierpień 30, 2017, 08:14:27 am »
Odnośnie krytykowanego udziału Samoljika w tym projekcie. Zgadzam się, według mnie znacznie lepiej byłoby gdyby tercet Kur & Kiełbus i Bednarczyk tworzyli "Kajko i Kokosz: Nowe Przygody", a komiksy Samoljika z Milusiem (jeżeli kolejne miałyby powstać) wydawać jako osobną serię. Bo nawet jeżeli kolejne historyjki byłyby jeszcze lepsze, to stylistycznie kompletnie nie pasują do reszty albumu.

Miałem podobne zdanie o historii Samojlika w pierwszej części, ale ta druga historia podobała mi się bardziej. Co więcej, zainteresowała mojego 5letniego syna, który dzięki niej chciał przeczytać ze mną pozostałe oraz zainteresował sięuniwersum KiK.

Offline Kleszcz

• Wyzwoleniec
  • *
Zapraszam do czytania mojego bloga!
https://komiksykleszcza.wordpress.com/

I do polubienia mojego fanpage'a!
https://www.facebook.com/Komiksy-Kleszcza-413703792357239/

Offline Eragon

• Młodszy Terminator
  • **
« Odpowiedź #434 dnia: Wrzesień 02, 2017, 01:09:58 am »
Hmmm ja tam poczekam(pewnie się nie doczekam) aż Egmont wyda pełnoprawny album z rysunkami Kiełbusa.  Te dwa albumy to dla mnie taki hołd dla Christy, ale to nie dla mnie...chciałbym album z jedną długą historią, cóż pomarzyć można...
Fan ,,majtek na głowie''. :D