Ankieta

Czy "Kajko i Kokosz" powini być kontynuowani?

Nie
29 (33.7%)
Tak, ale tylko przez Christe
34 (39.5%)
Tak, dajmy szanse innym
23 (26.7%)

Głosów w sumie: 82

Głosowanie skończone: Sierpień 02, 2003, 12:01:57 pm

Autor Wątek: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"  (Przeczytany 107613 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koalar

• Stolnik bracki
    • Moja stronka
Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #375 dnia: Wrzesień 18, 2016, 10:26:40 pm »
Jasne, że dałoby radę. Kwestia chęci i czasu (no, piniądz też wchodzi w grę).
http://pehowo.blogspot.com/ - komiks PEH i inne bazgrołki.

Offline R~Q

• Nosiciel Wody
  • *
« Odpowiedź #376 dnia: Wrzesień 22, 2016, 11:53:47 am »
To ten nowy zeszyt to zbiór opowiadań a nie jedna spójna historia (jeszcze go nie kupiłem)? Nie podoba mi się to za bardzo, wolałbym robienie dalej tego, co robił Christa. Nie powstrzymam się też na pewno przed porównywaniem do kontynuacji Asteriksa, która w mojej opinii wypada bardzo dobrze.

Offline freshmaker

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #377 dnia: Wrzesień 23, 2016, 07:25:29 am »
złamałem się, kupiłem i przeczytałem. jest bardzo dobrze. cały komiks to właściwie taki preview. nie zdzwię się jeżeli po zebraniu opinii egmont wypuści kolejne albumy kik. nowe przygody - zapewne kiełbus, ale albumy o miluśu i łamignacie może też dostaniemy.

scenariusz szczególnie obłędu hegemona i opowiastki o łamignacie bardzow stylu christy, ale w sumie ciężko cokolwiek powiedzieć po tyk kilkustronnicowych opowieściach. miluś samojika to już trochę inna bajka, ale rysunek jest czytelny, historyjka fajnie poprowadzona. najgorzej wypadają młodzi kik głównie ze względu na chaos narracyjny i bardzo ekspresyjny rysunek, nie pasujący wg mnie do serii.

polecam - nawet żeby zapoznać się z tym jakie nowe serie kik (wktóre zapewne się pojawią) w przyszłości kupić
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Lesiok

• Młodszy Terminator
  • **
« Odpowiedź #378 dnia: Wrzesień 23, 2016, 11:14:47 am »
Jestem po lekturze nowego KiK i muszę powiedzieć, że mam mieszane uczucia. Mieszane, ale jednak na +  :biggrin:
Historie o Hegemonie i Łamignacie są świetne. Zarówno graficznie jak i scenariuszowo bardzo mi pasowały i nie miałbym nic przeciwko takiej kontynuacji.
Co do Milusia to sam nie wiem. Samojlika uwielbiam, ale jego rysunki akurat do KiK mi zupełnie nie pasują.
A młodość KiK traktuję jako zupełny elseworld :biggrin:  Najlepiej podsumowują tą historię dwa ostatnie kadry :biggrin:
Podsumowując, po przeczytaniu nowych przygód KiK mam ochotę zobaczyć co będzie się działo z tym projektem dalej. A w międzyczasie muszę odkopać swoje stare wydania i przeczytać je jeszcze raz. Może uda mi się zarazić syna uwielbieniem do Christy i jego historii.

Offline Eragon

• Młodszy Terminator
  • **
« Odpowiedź #379 dnia: Wrzesień 26, 2016, 11:28:51 pm »
Nie czytałem, nie kupiłem ,ale...widziałem przykładowe plansze z tych historyjek i...jedynie rysunki Sławomira Kiełbusa były na poziomie(czytaj - pasowały do tej serii). To nie komiks amerykański gdzie każdy rysuje po swojemu. To jest bardzo popularna w Polsce seria i jeżeli kolejne numery(nie wiem co planuje Egmont) mają tak samo wyglądać to eee podziękuję. Ten numer jako hołd dla Christy ok, ale jako nowy początek dla serii - nie. Jeżeli Egmont chciałby wskrzesić Kajko i Kokosza na poważnie to tylko z rysownikiem, który rysuje w miarę podobnie jak Christa(po przykładowych planszach Kiełbus by się nadawał do wskrzeszenia serii, zachowany jest klimat starych komiksów, w sumie to trzymam kciuki by tak się stało :smile: ), tak jak w przypadku Asteriksa -  nowy rysownik naśladuje Alberta Uderzo bardzo dobrze, choć oczywiście da się dostrzec różnice, ale styl jest zachowany.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2016, 11:53:37 pm wysłana przez Eragon »
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline freshmaker

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #380 dnia: Wrzesień 27, 2016, 06:56:10 am »
tez myslalem ze rysunki nie pasują ale przeczytałem i zmienłem zdanie. np w przypadku historyjki o łamignacie pasują bardzo dobrze - na kolejnych planszach zmienia się trochę ukłąd kadrów i to fajnie imituje christę.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline misiokles

• Szafarz bracki
  • Old spice.
« Odpowiedź #381 dnia: Wrzesień 27, 2016, 07:13:44 am »
U mnie również większość argumentów na 'nie' znikła po przeczytaniu komiksu. Oczywiście, pełnowymiarową kontynuację Kiełbusa przyjąłbym z dobrodziejstwem inwentarza, ale czytając Obłęd Hegemona nie mam poczucia straconego czasu i pieniędzy. Szczególnie scenariuszowo album się broni - humor i mikro-smaczki w naturalny sposób wypełniają kadry. A to sztuka. Paradoksalnie najmniej 'christowa' jest część Samojika. Ale czy to źle? Samojik pisze dla młodszego czytelnika i robi to doskonale.

Offline jsm

• Nosiciel Wody
  • *
« Odpowiedź #382 dnia: Październik 03, 2016, 04:23:07 pm »
11.Nie będziesz komentować postów mitycznych stworzeń ani żadnych flejmów przez niego wywoływanych.

Offline bosssu

• Zbrojmistrz bracki
« Odpowiedź #383 dnia: Październik 14, 2016, 08:43:49 pm »
Moje wrażenia z lektury:
1. Pierwsze opowiadanie najbardziej wierne oryginałowi i wizualnie jak i fabularnie. Widać typowe prowadzenie akcji jak u Christy. Jest poszukiwanie złotego środka, różne próby jak i olśniewające wyjście z sytuacji. Najlepszy najspójniejsze opowiadanie.
MINUS- kadry za bardzo dynamiczne, jakby superbohaterskie, postacie wyłażą z kadru, miejscami zła dobrana kolorystyka- zbójcerze zlewają się ze ścianami
2. Miluś- najbardziej dziecinna, niedojrzała i nieprzemyslna oraz kiepsko narysowana- najsłabsza moim zdaniem
3. Mali Kajko I Kokosz- ciekawa i fajna fabuła, coś naprawdę świeżego, dobry pomysł, wyjaśnienie kilku elementów z całego uniwersum
MINUS- tak jakby autor chciał cały świat Christy wtłoczyć w parę kadrów i koniecznie przedstawić dzieciństwo wszystkich bohaterów, taki trochę "nachalny" ten albumik
4. Łamignat- o dziwo jedyny utwór, który przeczytałem nie zwracając kompletnie uwagi na warstwę graficzną!?...bo tak się właśnie powinno pisać scenariusze do KK, fajna wciągająca historyjka z dobrym zakończeniem (graficznie cieniutko)

Dajcie Kiełbusowi przykaz aby bardziej trzymał się Christy (a nie rysował tak nowocześnie) i scenarzystę ostatniego opowiadania i macie za 2-lata  murowany hicior!!!

Offline oligator1975

• Służący
  • **
« Odpowiedź #384 dnia: Październik 14, 2016, 10:23:56 pm »

Dajcie Kiełbusowi przykaz aby bardziej trzymał się Christy (a nie rysował tak nowocześnie) i scenarzystę ostatniego opowiadania i macie za 2-lata  murowany hicior!!!
Kiełbus ma scenariusz tego samego autora co ostatnie opowiadanie o Łamignacie i co najważniejsze ma kreskę wypracowaną w swoim stylu i powinien się tego trzymać.

Offline NuoLab

• Młodszy Czeladnik
« Odpowiedź #385 dnia: Październik 14, 2016, 10:37:51 pm »
Mi najbardziej jednak zabrakło tytułowych bohaterów.
Wyjechali, pomarli czy jak ?

Offline TePe

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
« Odpowiedź #386 dnia: Październik 14, 2016, 11:13:05 pm »
Czyżby w 2018 integral Kajka i Kokosza?
Mi się marzy taki w 3 tomach, 1 tom Złoty puchar + Szranki i konkury, 2 tom Woje Mirmiła + Szkoła latania + Wielki turniej + Na wczasach + Zamach na Milusia, 3 tom Skarby Mirmiła + Cudowny lek + Festiwal czarownic + Dzień śmiechały + W krainie borostworów + Mirmił w opałach + Urodziny Milusia.

Offline 2rcfrt

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
« Odpowiedź #387 dnia: Październik 15, 2016, 08:42:00 am »
Jeśli zbiorcze wydanie ma być adresowane do koneserów  :wink: to poziome wydania powinny być zachowane. Nowy podział pasków mnie źle się czyta. Wybieram więcej tomów, bo poręczniejsze.

Offline NuoLab

• Młodszy Czeladnik
« Odpowiedź #388 dnia: Październik 15, 2016, 11:11:23 am »
Też jestem zwolennikiem poziomego układu. Tylko pewnie się okaże, że można tylko czarnobiało bo kolorowano już po porozcinaniu, albo że oryginalne plansze zaginęły. No i że język Christy wymaga uwspółcześnienia bo nie trafia do współczesnego gimnazjalisty.

Offline adro

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #389 dnia: Październik 15, 2016, 09:31:16 pm »
za integrala KIKA ucalowalbym Pana Tomka przy jajku  :lol: :razz:
pzdr
tak na serio to kurcze ta seria zasluzyla sobie na takie wydanie, bralbym jak kajtka i koka, to wyszlo w integralach czemu nie KIK 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!