trawa

Autor Wątek: 1000pkt VC - na krakowskie pary  (Przeczytany 2667 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TheViking

1000pkt VC - na krakowskie pary
« dnia: Marzec 04, 2006, 11:29:45 am »
Rozpiske skladam ot tak...nie mam jeszcze pary wiec nie wiem czym bedzie wspieral mnie partner (licze na cos "hard hitinng" np saurusy, ew na jakas mobilna , strzelajaca kawalerie, np DR)
Wracajac do rozpy;

Necro lvl 2 z rod of flaming death (general - ew zastanawiam sie czy nie zmienic tego na power familiara)
Necro lvl 2 z Book of Arkhan i D. Scrolem
2x15 szkieletow z fcg, tarcza i l armourem
2x3 fell baty
8xBlack Knights bez bardinga z fcg

Casting 6, dispel 4 + scroll (z p.familiarem bylo by odpowiednio 7,5+scroll)

Zombiaki powskrzeszam na poczatku gry, wiem ze przydaly by sie wilki, niestety dysponuje tylko 5-cioma :/.
Zastanawiam sie czy nie wywalic scrola i nie wziasc czegos innego (na 1000pkt malo ktora armia zagrozi mi magicznie - obowiazuje ograniczenie max 3 magow na sojusz).
Wiec slucham komentarzy :D (moze zamiast bk wziasc karetke?)
#1043;ей, горiлко, бiла-бiла,
Я б тебе лижкою їла!

Offline Lord Mattatiah

1000pkt VC - na krakowskie pary
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2006, 11:34:58 am »
Wydaje mi się ,że karetka , zrobi większe zamieszanie , wśród ofensów , ale jak trafisz na armie tyou Dwarfs Empire ,każda armata zciągnie go , więc twój wybór.
 :D  :D
yeah....
Jeśłi ktoś mnie jeszcze nie widział to polecam...
Pozdro


Offline TheViking

1000pkt VC - na krakowskie pary
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2006, 12:01:20 pm »
na maszynki mam nietoperki :D
No i tak jak mowie - pisanie rozpiski na turniej par nie znajac rozpy partnera jest troche nietenteges  ;)
Np juz widze jak te tunelingtimy skavenskie niszca krasnoluzkie maszynki a ja szaleje karetka po stole  :badgrin:  :badgrin:
#1043;ей, горiлко, бiла-бiла,
Я б тебе лижкою їла!

Offline Borysss

1000pkt VC - na krakowskie pary
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2006, 12:58:56 pm »
Cytat: "Lord Mattatiah"
Wydaje mi się ,że karetka , zrobi większe zamieszanie , wśród ofensów , ale jak trafisz na armie tyou Dwarfs Empire ,każda armata zciągnie go , więc twój wybór.
 :D  :D


Jak to kazda ? Najpierw trzeba trafic, zranic a ja potem musze jeszcze nie rzucic warda. IMO karetka nie jest taka bez bronna  :badgrin:
url=http://forum.zadtrolla.glt.pl]WSTĄP DO KARCZMY 'POD ZADEM TROLLA'[/url]



Offline TheViking

1000pkt VC - na krakowskie pary
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2006, 01:36:48 pm »
czyli co wywalamy BK na ich miejsce karetka i podwyrzszam regi szkieletow do 16?
No a co z przedmiotami na bochaterach??
#1043;ей, горiлко, бiла-бiла,
Я б тебе лижкою їла!

Offline Daras

1000pkt VC - na krakowskie pary
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 04, 2006, 02:46:35 pm »
Ja bym generałowi dał cloak of mist and shadows a zwykłego nekrosa możesz zostawić takiego jak jest.

Offline TheViking

1000pkt VC - na krakowskie pary
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 04, 2006, 04:15:43 pm »
no to zmiana;
Necro lvl 2 z cloak of mist (gen)
Necro lvl 2 z book of arkhan i scrolem
1x15 szkieletow z fcg shildem i armourem (tu idzie necro bez pelerynki)
1x16 jak wyzej
1x3 fell baty
1x4 fell baty
karetka

casting 6 , dispel 4 + skrol.
Mysle ze na te pkt malo bedzie magicznych broni wiec moge zaryzykowac nekro blokowanie jakis oddzialow i wlecenie w nie 4 nietoperkami, choc teraz powaznie zastanawiam sie nad wrzuceniem do rozpy chociaz jednej bazy duchow  :?:  :?:  :?:
hmmm poslucham co macie do powiedzenia
#1043;ей, горiлко, бiла-бiла,
Я б тебе лижкою їла!

Offline Drwal

1000pkt VC - na krakowskie pary
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 04, 2006, 08:23:53 pm »
rozpa jest mocna i mobilna ale wydaje mi sie że ta wcześniejsza wersja była lepsza bo BK się wg. mnie lepiej sprawdzają od karetki a pozatym ja bym wywalił 1 maga i dał strzyge (latacza) albo kasztana ale to zależy od gustu.
Jeśli twój partner bedzie miał 2 magów a jest ograniczenie do 3 to wtedy wywal 1 maga. ja bym grał na takim czymś:

Necro (book of arkhan, lv2, dispel scroll) @ 150
Thrall "strigoi" (bat form) @ 125
15 skeletons ( FCG, spear, LA) @ 190
2x5 dire wolves @ 100
10 BK (FCG, barding) @ 290
3 fell bats @ 60
*cannon @ 85

* jak trafisz na armie typu WE a beda one posiadaly treemana to jakoś trzeba nabić te rany :D
No i z czego się cieszysz? I tak umrzesz!" ;)

Offline Rusinek

1000pkt VC - na krakowskie pary
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 04, 2006, 09:00:08 pm »
Cytat: "TheViking"

casting 6 , dispel 4 + skrol.
Mysle ze na te pkt malo bedzie magicznych broni wiec moge zaryzykowac nekro blokowanie jakis oddzialow i wlecenie w nie 4 nietoperkami, choc teraz powaznie zastanawiam sie nad wrzuceniem do rozpy chociaz jednej bazy duchow  :?:  :?:  :?:
hmmm poslucham co macie do powiedzenia


Bede najprawdopodobniej jednym z Twoich przeciwnikow, wiec w mojej wypowiedzi doszukuj sie podstepu. :) Magicznych broni moze byc malo, ale zdecydowanie duzo bedzie magicznych atakow. Nowe WE, demony sprawiaja, ze raczej nie oplaca sie dawac eterycznych oddzialow/modeli. Karetka to IMO tez raczej slaby pomysl - BK sa zdecydowanie lepsi.
nia!
Chaos!
Ligi niszczyciele!
Kraków, Gorzów i przyjaciele!

Offline TheViking

1000pkt VC - na krakowskie pary
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 04, 2006, 09:51:27 pm »
drwal --> rozpa fajna jest tylko kilka malych ale;
1 - nie mam modelu strzygi (jesli uzywam wampow to jeno nekreczy), a pozatym lubie miec modele odpowiadajace opisowi, a nie chc mi sie sleczec i dorabiac strzydze skrzydelek z gs-u ;)
2 - tak wiem, wilki sa swietne, ale mam ich malo, tylko jedna piatke (wole baty, tych mam od za...fajdania ;))
3 - canon, tez nad tym myslalem, ale ak jak w pkt 1, musial bym go dorwac, i skonwertowac na jakis skeleton cannon (chyba by to wyszlo szybciej niz z bat formem i nawet mam jakis model armaty...pomysle)
wiec radzicie zrobic powrot o BK??

Ew jak bym mial dawac canona to cos takiego;
necro z pelerynka (gen)
necro z rodem + book (wszyscy 2lvlv)
15 szkielich z fcg tarcza i armorem
11 szkielich jak wyzej
2x3 nietoperki
8xBK z fcg
cannon

 :?:  :?:  :?:
i jak??
#1043;ей, горiлко, бiла-бiла,
Я б тебе лижкою їла!

Offline Drwal

1000pkt VC - na krakowskie pary
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 05, 2006, 07:28:02 am »
Cytat: "TheViking"


Ew jak bym mial dawac canona to cos takiego;
necro z pelerynka (gen)
necro z rodem + book (wszyscy 2lvlv)
15 szkielich z fcg tarcza i armorem
11 szkielich jak wyzej
2x3 nietoperki
8xBK z fcg
cannon

 :?:  :?:  :?:
i jak??


No teraz wg. mnie o wiele lepiej. A ty myślisz że ja mam tyle figsów? No fakt mam 20 wilków ale mam tylko 4 fell baty a wampira to przecież też uzywam jako prox bo mam tylko 2 kasztany i 2 Blood dragony a necro mam 2 więc musze czasem proxować nawet magów. Ale cannona mam :D
Jako załogę skonwertowałem Grave guardów, a cannona próbuje jeszcze obkleic jakimis koscmi i bedzie cacy
No i z czego się cieszysz? I tak umrzesz!" ;)

Offline TheViking

1000pkt VC - na krakowskie pary
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 05, 2006, 07:38:21 am »
nienawidze proxowac ani grac z proksami (takie zboczenie - wole zagrac na mniejsze pkt ale z figsami)
A co do canona mam jakies czesci z imperialnych, wiec polacze je ze szkieletami, a na armacie dam jakies szmaty, itd itp - no czekam na dlasze kometarze
#1043;ей, горiлко, бiла-бiла,
Я б тебе лижкою їла!

Offline Drwal

1000pkt VC - na krakowskie pary
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 05, 2006, 07:45:01 am »
ty ale bez sensu jest kupować 5 rodzin wampirów bo równie dobrze mozna używać zamiast np. strzyga Von carsteinem. Ja w tym momencie nie widze problemu. A ile masz figurek BK? bo ja mam 20 oryginalnych a nie tak jak robią że kupują bretonie i przerabiają na BK, ale już teraz wiem że zrobiłem błąd że kupiłem oryginalnych bo sporo zapłaciłem, a dire wolfsy to najlepiej goblinskie bo wyglądają tak samo i wychodzą taniej i masz jeszcze części od jeźdźców
No i z czego się cieszysz? I tak umrzesz!" ;)

Offline TheViking

1000pkt VC - na krakowskie pary
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 05, 2006, 08:25:31 am »
wiesz figurek to ja mam sporo (gram od chyba 11-12lat...)
Ja nie potzrebuje wszystkich rodzin wampirow bouznaje jedynie nekreczy i strigoni no i kochanych NEKROMANTOW!! (zadnych badziewiarskich BD czy innych kasztanow ktorych fluf wogole mi sie nie podoba)
To yle - koniec oftopu prosze o kometowanie rozpy
#1043;ей, горiлко, бiла-бiла,
Я б тебе лижкою їла!

Offline Borysss

1000pkt VC - na krakowskie pary
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 05, 2006, 10:24:34 am »
Cytat: "Drwal"
ty ale bez sensu jest kupować 5 rodzin wampirów bo równie dobrze mozna używać zamiast np. strzyga Von carsteinem. Ja w tym momencie nie widze problemu. A ile masz figurek BK? bo ja mam 20 oryginalnych a nie tak jak robią że kupują bretonie i przerabiają na BK, ale już teraz wiem że zrobiłem błąd że kupiłem oryginalnych bo sporo zapłaciłem, a dire wolfsy to najlepiej goblinskie bo wyglądają tak samo i wychodzą taniej i masz jeszcze części od jeźdźców


Nie rozumiesz chyba roznicy miedzy proxami (tzn zasatpienia oryginalnej figurki po prostu inna - np HE spear zamiast szkieleta ze spearem), a konwersja - przerobieniem np imperialnej jazdy jako BK.

Sry za offtop

Pzdr.
url=http://forum.zadtrolla.glt.pl]WSTĄP DO KARCZMY 'POD ZADEM TROLLA'[/url]