Autor Wątek: Barbarzyńska Horda  (Przeczytany 3898 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kołata

Barbarzyńska Horda
« dnia: Marzec 03, 2006, 11:05:52 am »
Ponieważ podoba mi się klimat Barbarzyńców, zastanawiałem się nad wystawieniem właśnie takiej barbarzyńskiej hordy. Jest do kupienia pełno zajebistych figurek barbarzyńców i najemników, z których można by było złożyć fajną armię.
Problem jest taki, że w WFB nie ma armii barbarzyńców. Najbliżej do nich jestchyba maruderom chaosu, ale oni mają tylko 2 rodzaje jednostek..
Mamy w battlu armie, które klimatem pasują do takich dzikich najeźdźców, np. O&G, Bestie, Ogry. Ale to nie ludzie.
Macie jakiś pomysł na zasadach jakiej armii dałoby się najlepiej złożyć taką dziką hordę, w zdecydowanej większości złożoną z ludzi?
A może połączyć Chaos z bestiami, i np podstawową piechotą byliby marauderzy, ich fasty jako lekka kawaleria. oczywiście mieliby pieski w sporych ilościach. do tego ze 2 oddziały ludzi, na zasadach herda. może jeden oddział wymiataczy (robiliby za bestigory) i jakieś rydwany z ludzką załogą. A do tego możnaby dorzucić pare fajnych potworów, które pasowałyby klimatem np. ogry i giganta. Myślę że taka armia super prezentowałaby się na stole i była dość oryginalna.

A jakie jest wasze zdanie? Macie jakieś ciekawe pomysły?

ps. shit! zapomniałem że bestie mają 5 mova, a ludzie 4 ... :/
eźdźcy Hardkoru jadą do oporu!!

Offline Morfaer

Barbarzyńska Horda
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2006, 11:13:27 am »
Mnie się ten pomysł bardzo podoba :D

wiesz ludzie niby maja 4 move... ale co to za porównanie :D
jak dla mnie drobnostka :D

na pewno taka armia wygladalaby zajebiscie...

ja swojego czasu chcialem zrobic DL z różnych ras...
np nurgla zrobic ze skavenów :D

ale niestety temat narazie upadł :(
orfaer VII wyruszył...
I nadeszli oni w pełnej ciszy pobłogosławieni przez Sachmet...  zbyt wielu... i zmietli przeciwników jak burza piaskowa...


['] Będziemy pamiętać

Offline Manfred

Barbarzyńska Horda
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2006, 11:50:32 am »
pomysł bardzo fajny a Mv 5 etam mogą dużo biegać i są szybsi niż normalni ludzie  ;)
łamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą

gratuluje tym którzy popierają kampannie przeciw Arabom
http://www.lgic.org/en/Israel-terrorism-on-lebanon.htm

Offline BOGINS

Barbarzyńska Horda
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 03, 2006, 12:08:53 pm »
Witam!

Sądzę że to bardzo ciekawy pomysł stworzyc taką armię barbarzyńską.
Oczywiscie herosami musieli by być exalted i aspiring championi, ale to było by tłuamczone jako po prostu wodzowie klanów - naznaczeni przez bóśwa chaosu.
Kiedys czytałem o norsmanach i sądzę że armię można było by skleić tak:
Maruderzy piesi i konni jako core. Pieski również.
Specialne jednostki to np. ogry - jako takie ciężkie wsparcie oraz rydwany chaosu. Wiem że moze tutaj pachnie zbytnią elitarnością, ale mozna to byłoby tłuamczyć iż bogowie przysyłają swoim dzielnym śmiertelnikom małą pomoc.
Można było by tu bestie wstawić, ale jak juz napisałeś to juz nie są ludzie :)
Rare
BEORG BEARSTRUCK AND THE BEARMEN OF URSLO - jako taka elitarna piechota - mozna by było malować ja w różne kolory iw ten sposób mówić od jakiego boga są (rzecz jasna nie można byłoby im marek dawać).

GOLGFAG'S OGRES - jako lepsza wersja ogrów
http://uk.games-workshop.com/dogsofwar/miniature-gallery/12/

na sam koneic dwa rodzjae gigantów (te normalne i z dog of war).
Takze dragon ogry, spawny oraz gorgery. Coś czytałem że ludnosć norski traktuje właśnei takei wynatuzrenia jako cos normalnego a niektóre wioski mają swojego jakby opiekuna, albo takie małe bóstwo pod postacia zbytnio zmutowanego czlowieka. Wiadomo ze spawn jak i goreger byli by takim ucieleśnieniem tych wierzeń.
http://uk.games-workshop.com/dogsofwar/miniature-gallery/11/
laanesh!!! The time has come! Fear me mortals.

Offline Swordmaster

Barbarzyńska Horda
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 03, 2006, 12:12:28 pm »
Witam!

Pomysl bardzo dobry, zeby horde barbarzyncow przedstawic na podstawie listy do Chaosu oraz Bestii. Piechota Grasantow jak najbardziej powinna byc wolniejsza, bo to przeciez "zdyscyplinowane" oddzialy, a i w szyku trudniej sie poruszac. Zas Bestie to przeciez nic innego jak "Warband", czy to w warhmmerze ancients, czy nawet w grach typu Rome TW bedace jednostka szybsza, poniewaz nie wystepujaca w zwartej formacji. Moglbys nawet pokusic sie o modelowanie tej armii na horde Galow, o ile motywy historyczne Cie interesuja.

Pozdrawiam!

Offline duke

lol
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 03, 2006, 02:02:05 pm »
Norsmani z Dow 8)
url=http://profile.xfire.com/catzua][/url]

Offline High Elf

Barbarzyńska Horda
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 03, 2006, 03:23:10 pm »
Kopalnia pomysłów. Oszczepnicy z mv 5, odziani w skóry dające save przed ostrzałem. Frenzy na większość oddziałów. S4 T4 niski ws i bs. Wszystko mozna odwzorować z galów z czasów Cesarstwa Rzymskiego
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline war2bone

Barbarzyńska Horda
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 03, 2006, 04:53:32 pm »
tez nad takim czyms mysle i tez nad chaosem bym sie zastanawial ale mam jeden nie rozwiazany problrm -

malo slotow special - albo wybieramy centaury[ centigory] i herda albo bierzemy trolle i reszte

ewentualnie w najlepszym wypadku wezniemy z 2 herdy, centaury i jakies trolle
lub mozna tez zrobic bande na zasadach beastmenow i tyle - byly by herdy, centaury i wogule ale np jak bardzo lubie charioty to tu mi wogule nie pasuja nie widze po prostu wikingow na chariotach :D
 tak a propo

KU KLUX DZBAN i nie ma mocnych

< Slanesh >

  • Gość
Barbarzyńska Horda
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 03, 2006, 05:42:21 pm »
Bardzo fajny pomysł !! Jakąs ciekawą kawalerię moża by też wymyśleć. Mo i mieliby b. wysoką liderkę, niektóe unity z unbreakable - wiadomo że barbarzyńcy rzadko panikują :D

Offline war2bone

Barbarzyńska Horda
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 03, 2006, 06:45:45 pm »
dobra ale to nie koncert zyczen tylko pytanie na jakiej armi oprzec themed army

w sumie mozna by jeszcze oprzec ich na orkach - ale tylko i wylacznie na orkach bez goblinow - T4 bo barbarzyncy animozja bo barbarzyncy :D
 tak a propo

KU KLUX DZBAN i nie ma mocnych

< Slanesh >

  • Gość
Barbarzyńska Horda
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 03, 2006, 08:19:43 pm »
A czemu by nie zrobić nowej armii ?? Kolejni ludzie tylko "trochę" inni :D Jest bretka imperium to czemu nie "Barbarians" ?? I mogliby mieć jakąś swoją domenę magii coś w stylu Beasta.

Offline war2bone

Barbarzyńska Horda
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 03, 2006, 09:57:42 pm »
zrobic mozna ale puzniej chcesz pojsc na turniej a tu lipa bo do zadnej armi sie nie mozesz dostosowac
 tak a propo

KU KLUX DZBAN i nie ma mocnych

Offline TheViking

Barbarzyńska Horda
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 04, 2006, 08:41:43 am »
Cytat: "< Slanesh >"
Bardzo fajny pomysł !! Jakąs ciekawą kawalerię moża by też wymyśleć. Mo i mieliby b. wysoką liderkę, niektóe unity z unbreakable - wiadomo że barbarzyńcy rzadko panikują :D


A ja twierdze przeciwnie - bardzo niskie LD, niskie sejvy (najwyzszy powiedzmy...3+ - co do odzialow unbreak - zgodze sie, czesc odzialow powinna byc freanzy.
W corach jakas fast cav, piechota w skirmiszu (zreszta malo co tam powinno chodzic w zorganizowanyc "regimentach") no i oczywiscie jakies pieski.
Do tego jakies trole (a co za problem zlapac, przeglodzic i puscic na wroga??)ogry jako najemnicy...i ogolnie nie wiem co jeszce :D
ale pomysl przedni, tylko ze drogo wyjdzie zlorzenie takiej armi...

PZDR
#1043;ей, горiлко, бiла-бiла,
Я б тебе лижкою їла!

Offline TheViking

Barbarzyńska Horda
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 04, 2006, 08:42:45 am »
Cytat: "< Slanesh >"
Bardzo fajny pomysł !! Jakąs ciekawą kawalerię moża by też wymyśleć. Mo i mieliby b. wysoką liderkę, niektóe unity z unbreakable - wiadomo że barbarzyńcy rzadko panikują :D


A ja twierdze przeciwnie - bardzo niskie LD, niskie sejvy (najwyzszy powiedzmy...3+ - co do odzialow unbreak - zgodze sie, czesc odzialow powinna byc freanzy.
W corach jakas fast cav, piechota w skirmiszu (zreszta malo co tam powinno chodzic w zorganizowanyc "regimentach") no i oczywiscie jakies pieski.
Do tego jakies trole (a co za problem zlapac, przeglodzic i puscic na wroga??)ogry jako najemnicy...i ogolnie nie wiem co jeszce :D
ale pomysl przedni, tylko ze drogo wyjdzie zlorzenie takiej armi...

PZDR
#1043;ей, горiлко, бiла-бiла,
Я б тебе лижкою їла!

Offline Kołata

Barbarzyńska Horda
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 04, 2006, 10:11:50 am »
No więc po jakichś tam przemyśleniach, ja to widziałbym tak.

HEROES:

Warlord (beastlord)
Great Shaman (magia bestii lub cienia)
Chieftain (wargor)
Shaman (magia bestii lub cienia)

CORE:

Warband (beast herd)
kilka takich oddziałów, powiedzmy 3-4, nie wiem ile wejdzie punktowo.
warband złożoby by był z Wojowników (gory) i powiedzmy Zwiadowców (ungory)

Berserkers (bestigory)
najwięksi twardziele w plemieniu. dać im markę khorna króra symbolizowała by ich szaleństwo (a +1 dd nie zaszkodzi :P)

Warhounds - jak w battlu

Chariots - tu się pojawia mały problem, bo rydwany powinny być ciągnięte przez konie, a konie mają więcej mova od tuskgorów. trzeba by było przeboleć 7 mova na koniach i tyle. oczywiście jako załoga ludzie.

SPECIAL:

Marauders - standardowa chaosowa jednostka. w takiej barbarzyńskiej armii conajmniej jeden oddział.

Marauder Horseman

Ogry - używamy chaos ogrów

RARE:

Gigant

DoW - np. bearmeni, ogry i co tam jeszcze pasuje

Taka moja wizja tej armii. Myślę że bardzo przyjemnie by się tym grało. Armia pięknie prezentowałaby się na polu bitwy. Z dostępnych na rynku figurek dałoby się ponadto zrobić super oddział (powiedzmy 1 herda) złożonego z samych skąpo odzianych panienek, a pozostałe oddziały barbarzyńców poprzetykać zdziczałymi humanoidami np. wstawić parę figurek krasnoludzkich slayerów, halflingów złodzeji i zwiadowców, półogrów, półorków itp. No i dla klimatu możnaby dostawić unit jakichś łuczników/procarzy/oszczepników z DoW, o ile się da.  

Najbardziej mi tylko przykro, że chyba się takiej armii nie dorobię, bo jak patrzę na to co jeszcze muszę dokupić a zwłaszcza pomalować do O&G, to...

W każdym razie to jedna z armii które najbardziej chciałbym mieć :)
eźdźcy Hardkoru jadą do oporu!!

 

anything