Autor Wątek: Marvel vs DC  (Przeczytany 19442 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Misfit

Marvel vs DC
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 01, 2006, 11:28:57 am »
Cytat: "Dembol_"
Marvel.
Fajniejsi bohaterowie z fajniejszymi supermocami :)
W DC tylko Batman jest fajny. Flash, Superman, Green Lantern i inni jakoś nigdy mi nie podchodzili.

Marvel prawie większość posiadania mocy przez swoich bohaterów wytłumaczyli mutacją genetyczną. Jakie to życiowe, dziewczyna ma bonusowy chromosom i przenika przez ściany.
Jak już czytam komiks, który z założenia jest androną to niech chociaż będzie bajkowy. Za dużo tych zmutowanych dzieciaków.
Podobnie nie przemawia do mnie cała ta historia z Phoenix'em i X-menami.
Lubię Marvela i DC prawie tak samo, choć ostatnio wolę komiksy DC.
url=http://www.arenahorror.pl/][/url]
Lubisz Horror ?? Strona i Forum dla ciebie

Offline empro

Marvel vs DC
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 01, 2006, 11:42:06 am »
ku mojej radości w ankiecie Maervel wysunął się na prowadzenie :)

Offline reston

Marvel vs DC
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 01, 2006, 11:56:22 am »
Cytat: "misio141"

nie zauważyliście że na tym obrazku Spidermana widać w dwóch różnych miejscach :D


Bo ten Spider-Man na dalszym planie to pani Spider-Man a nie pan  :) . Jest taka postać.

Offline PKP

Marvel vs DC
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 01, 2006, 12:06:41 pm »
A co to za wielki zielony kolo, z trawa na plecha, co to stoi za Iron Fistem? Bo zielony jestem w tej kwestii, tak jak on na calym ciele. Zakladam, ze pewnie jakas postac z serii Hulk, ale pewnosci nie mam.
lcoholocaust

Offline 4-staczterdzieściicztery

Marvel vs DC
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 01, 2006, 12:19:30 pm »
Cytat: "empro"
ku mojej radości w ankiecie Maervel wysunął się na prowadzenie :)

Niestety nie ma opcji "obaj wydawcy są tak samo do kitu", ani nawet "tak samo dobrzy".
Superbohaterów z obu wydawnictw nie lubię, poza niektórymi "Batmanami" i pojedyńczymi tytułami.
Zresztą w temacie trykociarzy sami "Strażnicy" kładą konkurencje w postaci zmutowanych nastolatków i im podobnych na łopatki, choć z drugiej strony bohaterowie Marvela w ogólności są mniej obciachowi i nie mają takiej irytującej postaci jak Superman w swoich szeregach.
DC ma Vertigo, komiksy Moore' a i Nietoperza, co w moich oczach daję im znaczącą przewagę.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline misio141

Marvel vs DC
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 01, 2006, 12:31:55 pm »
Cytat: "reston"
Cytat: "misio141"

nie zauważyliście że na tym obrazku Spidermana widać w dwóch różnych miejscach :D


Bo ten Spider-Man na dalszym planie to pani Spider-Man a nie pan  :) . Jest taka postać.

Spider-Woman :?: :lol:
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline empro

Marvel vs DC
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 01, 2006, 12:35:19 pm »
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"

DC ma Vertigo, komiksy Moore' a i Nietoperza, co w moich oczach daję im znaczącą przewagę.


przyznam, że wbrew rzeczywistości Vertigo trakuję raczej jako osobne wydawnictwo i w tym głosowaniu DC traktuję jako "DC bez Vertigo"

:)

Offline Seifu

Marvel vs DC
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 01, 2006, 12:36:33 pm »
Dziendobry, klaniam sie, moj pierwszy post na tym forum :oops: I musze powiedziec, ze kiedy bylem nastolatkiem, ba, nawet wczesniej, gdy bylem juz calkiem gowniarzem wchodzil mi tylko Marvel, a DC nie przemawialo do mnie w ogole. However, minelo pare lat i nie moge patrzec na Spidermana, a X-men smierdzi na kilometr telenowela. Tylko bohaterow wiecej, az ciezko sie polapac. Sam Wolverine nie moze wszystkiego uratowac ;) Zdecydowanie jestem za DC (chociaz to co wyczyniaja z Batmanem to zgroza ;) ). Za Vertigo, V i Watchmen. (Btw, piszac "Straznicy" macie na mysli wlasnie Watchmen? Nie widzialem tego nigdy po Polsku)
ere's a story of a kid - extremely alergic to fur
A story of what he did - he went where the animals were
Go to the zoo - a dumb thing to do
Turned out a lethal lesson
Logic overthrown by passion

Offline reston

Marvel vs DC
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 01, 2006, 12:52:11 pm »
Cytat: "misio141"
Cytat: "reston"
Cytat: "misio141"

nie zauważyliście że na tym obrazku Spidermana widać w dwóch różnych miejscach :D


Bo ten Spider-Man na dalszym planie to pani Spider-Man a nie pan  :) . Jest taka postać.

Spider-Woman :?: :lol:


Blisko ale nie  :D .

Jest to postać o innym przewrotnym pseudonimie - Spider-Girl  :D
http://www.marvel.com/universe/Spider-Girl_%28MC2%29

PKP - tego zielonego też nie znam.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Marvel vs DC
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 01, 2006, 01:03:53 pm »
Cytat: "empro"
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"

DC ma Vertigo, komiksy Moore' a i Nietoperza, co w moich oczach daję im znaczącą przewagę.


przyznam, że wbrew rzeczywistości Vertigo trakuję raczej jako osobne wydawnictwo i w tym głosowaniu DC traktuję jako "DC bez Vertigo"

:)


W zasadzie też taraktuje Vertigo jak osobne wydawnictwo, ale nawet bez tej linii wydawniczej, DC ma dla mnie więcej do zaoferowania niż Marvel.

Seifu, tak "Strażnicy" to właśnie "Watchmen".
Witamy na forum.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Seifu

Marvel vs DC
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 01, 2006, 01:53:54 pm »
Straznicy to kult, komiks, ktory przezywalem jeszcze pare dni po przeczytaniu. Chocby za niego punkt dla DC (chociaz podobno kasa sie nie podzielili z Alem M..). A co do offtopicowej Spiderwoman, to byly dwie. Jedna w stroju a la Venom, a druga w takim psychotycznym.
ere's a story of a kid - extremely alergic to fur
A story of what he did - he went where the animals were
Go to the zoo - a dumb thing to do
Turned out a lethal lesson
Logic overthrown by passion

Offline reston

Marvel vs DC
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 01, 2006, 03:26:43 pm »
Cytat: "Seifu"
Straznicy to kult, komiks, ktory przezywalem jeszcze pare dni po przeczytaniu. Chocby za niego punkt dla DC (chociaz podobno kasa sie nie podzielili z Alem M..). A co do offtopicowej Spiderwoman, to byly dwie. Jedna w stroju a la Venom, a druga w takim psychotycznym.


Spider-Woman były chyba ze trzy - pierwsza Jessica Drew. Któraś należała do Avengers a któraś chyba nawet do Braterstwa Złych Mutantów.
A Spider-Girl to córa Petera i MJ z alternatywnej rzeczywistości.

Offline Seifu

Marvel vs DC
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 02, 2006, 03:11:10 pm »
A tak, w tej rzeczywistosci, w ktorej Spiderman ma tylko jedna noge? Hej, to nie zart :) Sorry za offtopic :oops:
ere's a story of a kid - extremely alergic to fur
A story of what he did - he went where the animals were
Go to the zoo - a dumb thing to do
Turned out a lethal lesson
Logic overthrown by passion