Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 804208 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Megara

Odp: Czy warto teraz zacząć zbierać Wielką kolekcję superbohaterów marvela.
« Odpowiedź #2700 dnia: Styczeń 23, 2018, 04:11:25 pm »
Ja zbieram wszystkie kolekcje. Na chwilę obecną rozważam czy nie przerwać Superbohaterów po 30 tomie i Kolekcji DC jak grafika złoży logo DC, bo coś czuję, że tam panorama się nie zamknie w całość. Natomiast Conan miażdży system, Star Wars ciężko się czyta ale myślę, że po 12 numerze się rozkręci (brak dodatków razi), a WKKM chcę dokończyć z sentymentu jednak jak na panoramie powtórzą Thora to przerwę około 140-141 numeru.
Pomijając, że dziś właśnie dokupiłam kolejną półkę na komiksy do mieszkania, masa wydawnictw wydaje coraz to lepsze pozycje, jest tak duży wybór, że chyba po raz pierwszy od czasu, gdy zbieram komiksy będę musiała zrobić selekcję tytułów, które kupić.
Pamiętaj też, że na tą chwilę WKKM ma około 220 cm, masa kg i potężna panorama nad łóżkiem i ciągle rośnie. Ile może mieć tomów w Polsce kolekcja superbohaterów marvela, nie wiem, ale wypadało by sobie rozplanować miejsce na to.

Offline 79ers

Odp: Czy warto teraz zacząć zbierać Wielką kolekcję superbohaterów marvela.
« Odpowiedź #2701 dnia: Styczeń 23, 2018, 04:36:55 pm »
Zacznij zbierać Omnibusy, olej polski ryneczek.

Weż kredyt i zmień pracę  :lol:

Omnibus byłby najlepszym rozwiązaniem, ale jednorazowy wydatek duży i nie ma pewności, że akurat dana seria podejdzie. Kolekcje nie są złem, część historii można nabyć w internetach, niektóre w sklepach z "prasą ze zwrotów". Wchodzenie w całą kolekcję od zera jest raczej bez sensu, biorąc pod uwagę ilość wydanych tomów, ale jeżeli koniecznie chcesz rozeznać świat Marvela to wygodniej jest zapoznać kolekcję Superbohaterowie Marvela i uzupełnić o wybrane tomy z WKKM. Kiedy coś podejdzie wówczas można rozpocząć polowanie na rodzimym rynku, albo już nieco bardziej świadomie zacząć budować własną ścianę z omnibusów.

W temacie omnibusów jest, chyba liczna, grupa aktywnych kolegów na forum, którzy polecą warte zainteresowania klasyczne tytuły. Ze swojej strony polecam umiar - na naszym podwórku jest już jakiś wybór. Superhero to nie są tylko i wyłącznie dobre tytuły, a pojawienie się szerszej oferty Image i byćmoże Dark Horse dowodzi, że można inaczej.


Offline LucasCorso

Odp: Czy warto teraz zacząć zbierać Wielką kolekcję superbohaterów marvela.
« Odpowiedź #2702 dnia: Styczeń 23, 2018, 04:52:07 pm »
Wykup abonament w Marvel Unlimited.
6.99 dolara miesięcznie za nieograniczony dostęp do około 20 tysięcy komiksów z całej historii Marvela w postaci cyfrowej
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline dejmieno

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2703 dnia: Styczeń 23, 2018, 10:03:05 pm »
Dobra zamówiłem z Superbohaterów Marvela tomy z Hulkiem, Kapitanem Ameryka i Avengers. Jeśli mi się spodoba to będę zamawiał dalsze komiksy.


Cytuj
[size=0px]Natomiast Conan miażdży system, Star Wars ciężko się czyta ale myślę, że po 12 numerze się rozkręci (brak dodatków razi)[/size]

[size=0px]Conana prenumeruję i faktyczni miażdży system. Co do Star Wars to nadal czekam na przesyłkę, więc nie mam opinii, ale jestem fanem więc myślę że mi przypadną do gustu.
[/size]



Cytuj
[/size][size=0px]I jeśli nie razi cię niekompletna panorama to jest to dobre rozwiązanie[/size][size=0px]
Wiadomo że fajnie by było mieć kompletną panoramę, ale widziałem listę tytułów z superbohaterów marvela i jest tam wiele pozycji które jednak mogą mnie nie interesować jak Falcon, Powerman czy Fantastyczna czwórka.


Powiedzcie mi jeszcze czy kupując na przemian komiksy z superbohaterów marvela i WKKM istnieje ryzyko że będę mieć duble? Czy raczej historie w tych seriach się nie powtarzają?

Offline Gazza

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2704 dnia: Styczeń 24, 2018, 09:09:51 am »
Pytanie o komiksowe inkarnacje Blade Runnera.
Wiem, że Boom! Studios wydało swego czasu "Do Androids Dream of Electric Sheep?" - czy orientuje się ktoś (a może nawet czytał i może się rozpisać) czy to komiksowy odpowiednik książki Dicka? 6 TP albo 1 omnibus.
Wyszło też zdaje się "Do Androids Dream of Electric Sheep?: Dust to dust" - w tym zdaje się palce maczał nasz rodak (Adler), ale z tego co się orientuję to są wydarzenia sprzed pierwowzoru?
Jeśli ktoś może coś na ten temat opowiedzieć będę wdzięczny :)

Offline laf

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2705 dnia: Styczeń 24, 2018, 09:28:09 am »
Dobra zamówiłem z Superbohaterów Marvela tomy z Hulkiem, Kapitanem Ameryka i Avengers. Jeśli mi się spodoba to będę zamawiał dalsze komiksy.
Teoretycznie ta kolekcja jest najlepszym wyborem dla osób rozpoczynających swoją przygodę z Marvelem. Ale niestety trzeba pamiętać, że prezentowane w niej historie, poza oczywiście pewnymi wyjątkami (o których za chwilę), nie są czymś wybitnym. Ja akurat jestem w trakcie czytania zakupionego przez Ciebie Kapitana Ameryki i jak dla mnie jest to bardzo dobra pozycja (w odróżnieniu od wcześniej czytanych Tajnego Imperium czy Bomby obłędu z WKKM). Ale  musisz pamiętać, że jest to historia z lat 80 i pewne rozwiązania fabularne czy narracja mogą wydawać Ci się nieco naiwne. Osobiście dla początkujących komiksiarzy superhero polecałbym nowsze historie, jak wspomniany przez Ciebie Zimowy Żołnierz (tak na marginesie najlepszy komiks z Kapitanem Ameryką jaki czytałem), czy obecnie wydawane serie Egmontu: Daredevil, Wolverine i Punisher MAX oraz Muchy: Iron Fist, Uncanny X-Force i Alias (seria niedawno zakończona). No i jest oczywiście całe mnóstwo serii z Marvel NOW (które jak ulał pasują dla początkujących komiksiarzy) od najbardziej znanych: Avengers, X-Men i Spider-Mana, poprzez drużyny/postacie, które na naszym rynku wybiły się dzięki filmom: Strażnicy Galaktyki, Deadpool, aż do bardziej niszowych bohaterów: Ms Marvel, Hawkeye, Moon Knight, Spiderman 2099.

Jeśli chodzi o historie zawarte w tomach kolekcji SBM to jak wspomniałem nie są one równe. Genialnym tomem jest Daredevil (24), dobrymi tomami są Ludzka Pochodnia (14), Wojów trzech (9) i odrzucony przez Ciebie Falcon (16), a początkującym spodobać się może jeszcze Deadpool (17). Natomiast omijaj szerokim łukiem Kapitana Marvela (10) i Czarną Panterę (21), które mnie osobiście się podobały, ale mam świadomość, że osobie nie obeznanej z uniwersum Marvela może nie podejść, a przede wszystkim Visiona (15), którego nie kupuj nawet za złotówkę. Pozostałych tomów jeszcze niestety nie czytałem, ale dla początkującej osoby z czystym sumieniem polecam: Spider-Mana, Iron Mana, Hawkeye'a, X-Men, Punishera, Scarlet Witch i Blade'a.

Powiedzcie mi jeszcze czy kupując na przemian komiksy z superbohaterów marvela i WKKM istnieje ryzyko że będę mieć duble? Czy raczej historie w tych seriach się nie powtarzają?
Obecnie superhero Marvlea jest na naszym rynku niemalże wszechobecne, a prym wiodą wydawnictwa Hachette (WKKM i SBM), Egmont (Marvel NOW, Klasyka Marvela) i Mucha (serie i one-shoty). Trudno więc, aby nie było w ogóle dubli. Jeśli chodzi o SBM to na chwilę obecną mamy dubel z Wolverinem, którego zeszyty z głównej historii pojawiły się w 1 tomie wydanego przez Egmont w ramach Klasyki Marvela "Wolverine by Jason Aaron" oraz dubel z Daredevilem, który w zamierzchłych czasach był wydany przez TM-Semic, choć z nieco pociętymi stronami.
Pozostałe duble jakie najprawdopodobniej będą (chodzi oczywiście o główną historię):
Czar
na Wdowa - "Czarna Wdowa. Powrót do domu" Egmont. W wydaniu Egmontu jest jeszcze sześciozeszytowa historia The things they say about her
Iron Fist - "Nieśmiertelny Iron Fist #1: Opowioeść ostatniego Iron Fista" Mucha Comics Jest to jednocześnie początek chwalonego runu Eda Brubakera, który Mucha wyda w całości, a w kolekcji mamy tylko jego początek.
Silver Surfer - "Mega Marvel #03 (2/1994): Silver Surfer: Misja Heroldów" TM-Semic. Stare wydanie od legendarnego wydawnictwa TM-Semic na słabej jakości papierze, ale historia, z tego co pamiętam, naprawdę godna uwagi.
Jessica Jones - "The Pulse", zapowiedziana przez Mucha Comics kontynuacja świetnej serii Jessica Jones: Alias będzie miała miejsce najprawdopodobniej w maju. Nie pamiętam jakie wydanie zostało zapowiedziane (Complete Collection?), ale na pewno będzie więcej zeszytów niż to, co oferuje kolekcja SBM.
Moon Knight - "Moon Knight #1: Z martwych" Egmont. Podobna sytuacja jak z Iron Fistem, z tym, że autorami tej serii są Waren Ellis, Brian Wood i Cullen Bunn.
Nova - "Anihilacja #1" Egmont. Jest to cały rozbudowany event dziejący się w kosmosie Marvela wydawany obecnie przez Egmont w ramach Klasyki Marvela. W kolekcji SBM dostajemy tylko wycinek tego eventu dotyczący Novy, który, wydaje mi się, nie ma większego sensu bez całości.
Ponadto najprawdopodobniej będą również duble w ramach WKKM, które dotyczą Punishera oraz Deadpoola, ale to nie zostało jeszcze potwierdzone i są to nasze forumowe spekulacje.

Jeśli coś pominąłem to dajcie znać.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2018, 09:32:21 am wysłana przez laf »

Offline Gazza

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2706 dnia: Styczeń 29, 2018, 11:40:16 am »
Pytanie o komiksowe inkarnacje Blade Runnera.
Wiem, że Boom! Studios wydało swego czasu "Do Androids Dream of Electric Sheep?" - czy orientuje się ktoś (a może nawet czytał i może się rozpisać) czy to komiksowy odpowiednik książki Dicka? 6 TP albo 1 omnibus.
Wyszło też zdaje się "Do Androids Dream of Electric Sheep?: Dust to dust" - w tym zdaje się palce maczał nasz rodak (Adler), ale z tego co się orientuję to są wydarzenia sprzed pierwowzoru?
Jeśli ktoś może coś na ten temat opowiedzieć będę wdzięczny :)
Dziwnie mi cytować siebie samego, ale ponawiam. :)

Offline LordDisneyland

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2707 dnia: Styczeń 30, 2018, 09:11:19 pm »
Oj, nie zauważyłem wcześniej pytania, ale teraz się podepnę :)
 Wydawnictwo Boom! z tego co wiem wydało dośc nietypową rzecz, tekst książki został ponoć zilustrowany komiksowo bez zmian. Nie było tam skrótów? Czyli to taki "classics illustrated"?

Offline Garf

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2708 dnia: Styczeń 31, 2018, 07:01:05 pm »
Dziwnie mi cytować siebie samego, ale ponawiam. :smile:

Niestety nie orientuję się w temacie, ale znalazłem na forum takie coś:

http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,35459.msg1324840.html#msg1324840 i następne posty.

Może choć trochę pomoże :)
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Armedon

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2709 dnia: Luty 01, 2018, 02:08:38 pm »
Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie Marvel Unlimited - czy Wam też naliczało VAT przy zakupie? Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim przy zakupie rzeczy cyfrowo. Jest jakaś możliwość ominięcia tego, czy trzeba liczyć się z dopłatą?
Pozdrawiam

Offline dejmieno

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2710 dnia: Luty 07, 2018, 09:00:01 am »
Dostałem od hachette zamówione 3 komiksy z superbohaterów marvela i cóż... pierwsze opowiadanie z tomu Avengers bardzo ciężko się czyta. Czytałem już starsze komiksy Conana i Star Wars ale ten z Avengers na prawdę ciężko się czyta, no i ten Iron Man... :wink: . Obecnie czytam tom Hulk i jest naprawdę dobry.


Mam tylko zastrzeżenie, że gdy zamawia się tomy archiwalne to ewidentnie widać, że są to komiksy które zostały odesłane z kiosków... o ile Kapitan Ameryka i Avengers jeszcze wygląda dobrze to tom Hulk jest porysowany, w niektórych miejscach wgnieciony.

Offline Hollow

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2711 dnia: Luty 19, 2018, 07:41:33 pm »
Witam.
W którym komiksie X-23 spotyka Jimmy`ego Hodson`a - syna Wolverine`a z uniwersum Ultomate?

Offline celtic

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2712 dnia: Marzec 04, 2018, 10:49:11 am »
Czytaliście może HILLBILLY Erica Powella? Dobre to?

Offline 79ers

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2713 dnia: Marzec 09, 2018, 07:48:46 pm »
Czy ktoś czyta Grimm Fairy Tales z Okami?
Jakieś opinie dobre/złe/obojętne?
Wiadomo dlaczego pominięto GFT10 Księżniczka i żaba?

Offline Kris1982

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2714 dnia: Marzec 17, 2018, 10:33:58 pm »
Orientujecie się czy ktoś wreszcie wyda Criminal? Już od jakigoś czasu krążyła plotka , że licencja jest przez kogoś kupiona. Wiecie coś?

 

anything