Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 353018 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dembol_

• Redakcja KZ
  • Zbrojmistrz bracki
  • *
    • Evil Manga
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2625 dnia: Czerwiec 06, 2017, 09:29:11 pm »
Alpha Flight Byrne'a?
New Teen Titans Wolfmana i Pereza?
Justice League International?
Omnibus Batmana i Robina Tomasiego jak rozumiem brać i na nic się nie oglądać?
Że o Fourth World Kirby'ego nie wspomnę?
Fourth World jest spoko, ale bardzo ciężko w niego się wkręcić. Kirby na każdej stronie wprowadza setki nowych postaci i konceptów. Potrzeba czasu, żeby to wszystko w głowie uporządkować. Nie ułatwia sprawy to, że czyta się równorzędnie bodajże 4 serie i one mają swoje lata, więc całość jest odrobinę przegadana i pełna różnych niedorzecznych pomysłów. Z drugiej strony to Kirby w szczytowej formie, więc jest na co popatrzeć.
http://evilmanga.tumblr.com/ - manga dla dojrzałego czytelnika

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2626 dnia: Czerwiec 06, 2017, 09:56:49 pm »
@LucasCorso @Dembol_
Hej i dzięki! Nawet nie wiecie jak mi brakuje takich rzeczowych opinii na forum.

Oczywiście typowy Byrne, bardzo "realityczny" (bardzo się boję, że ktoś się doczepi tego słowa, bo z tego co zdążyłem zauważyć gdy czekałem na rejestrację to często się zdarza)
Wiesz, rozpiętość w rysunkach komiksowych jest przeogromna i ludzie siedzący w kąciku "bardzo realistycznych" oburzą się na nazwanie realistycznym czegoś, co z kolei dla innych jest całkiem realistyczne (bo proporcje są zachowane, anatomia działa, tła nie są upraszczane na ten przykład).

Jestem tu nowy, więc nie masz obowiązku mi ufać
Nie ufam niemal nikomu, dlatego fajnie, jak ktoś pisze więcej niż "dobre - niedobre". Dzięki temu sam mogę ocenić, czy to akurat komiks dla mnie. ;)

Offline LucasCorso

• Nosiciel Wody
  • *
  • I am... The Watcher.
« Odpowiedź #2627 dnia: Czerwiec 12, 2017, 02:09:48 pm »

Alpha Flight Byrne'a?

Nie wiem, czy nie jesteś jedną z osób, która preferuje papier nad migoczący ekran, ale z kronikarskiego obowiązku podaję, że od dzisiaj pierwsze 19 numerów Alpha Flight (czyli 8, które już było i 11 nowo dodanych) jest dostepne w usłudze Marvel Unlimited

Oczywiście jak Ciebie to nie dotyczy to zignoruj...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Gr8responsibility

• Pisarz bracki
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
« Odpowiedź #2628 dnia: Czerwiec 12, 2017, 11:58:11 pm »
Jeżeli chodzi ci o AF w omnibusie to totalnie odradzam. Jest to najgorzej skonstruowany omni ze wszystkich chyba dotychczasowych jakie wypuścił Marvel. Nie dość, że nie rozkłada się dobrze - efekt jakby był klejony a nie szyty to ma chyba najbardziej prześwitujący papier na stronach ever ever ...

Offline perek82

• Młodszy Czeladnik
« Odpowiedź #2629 dnia: Czerwiec 18, 2017, 12:15:42 pm »
Naszła mnie chęć na coś z superhero, ale jakoś specjalnie rozeznany nie jestem. Jeśli już, to ograniczam się do starszych tytułów. Postanowiłem jednak coś poeksperymentować.
Pomyślałem o takim zestawie:
Joker, Luthor Azzarello
Gotham Central
Wonder Woman Azzarello i ew. Rucki
Thor i Hawkeye z Marvel już kupuję, ale czekam z czytaniem na całość. Pierwsze tomy były zachęcające.

Ogólnie odniosłem wrażenie, że opinie są pozytywne. Czy byście polecili te pozycje?
Jest jakiś związek między WW Azzarello i Rucki?

Offline JanT

• Radca bracki
« Odpowiedź #2630 dnia: Czerwiec 18, 2017, 12:25:14 pm »
Ja polecam wszystko co wymieniłeś  :smile: Naprawdę dobre rzeczy.

Nie ma związku między tymi WW.

Offline LordDisneyland

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
« Odpowiedź #2631 dnia: Czerwiec 18, 2017, 08:25:24 pm »
perek82 - dodaj do listy Catwoman oraz Daredevil : Żółty. Warto. A wszystkie tytuły z twojej listy jak najbardziej warte zakupu, choć dopiero zaczynam WW.

Offline laf

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #2632 dnia: Czerwiec 19, 2017, 07:13:32 am »
Joker, Luthor Azzarello
Na razie czytałem Jokera, a Luthor dopiero przede mną. Osobiście Jokerem się nie zachwyciłem. Po prostu nie wciągnęła mnie ta historia, choć trzeba przyznać, że mroczne Gotham City było bardzo klimatyczne (czego zasługą są genialne rysunki Bermejo). Przyrównałbym ten komiks do filmów gangsterskich Scorsesse, ale jednak w dość gorszym wydaniu.

Gotham Central
No tutaj to się nawet nie zastawiaj. Obok Alias jest to najlepsza seria (około)superbohaterska wydawana obecnie na naszym rynku. Ponownie mroczne Gotham, ale tym razem widziane oczami zwykłych policjantów, którzy obok ciekawie rozpisanych i ukazanych zagadek kryminalnych (w które najczęściej zamieszani są superłotrzy) przeżywają własne dramaty życiowe. Nie ma tu żadnego strzelania promieniami z przysłowiowej d...y, ale kawał detektywistycznej roboty z takim naturalnym, życiowym spojrzeniem na rozwiązywanie spraw (mamy np. proces sądowy po złapaniu jednego z przestępców).

Wonder Woman Azzarello i ew. Rucki
Moje krótkie opinie na temat WW Azzarello:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,39708.msg1392226.html#msg1392226
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,35220.msg1407387.html#msg1407387

Niestety WW Rucki jeszcze nie czytałem, ale na pewno nie ma żadnego związku pomiędzy obiema seriami (oczywiście poza postacią głównej bohaterki), tym bardziej, że Azzarello to Nowe DC Comics, a Rucka to jeszcze przed rebootem tego uniwersum.

EDIT. @LordDisneyland polecił jeszcze Catwoman i DD: Żółty.
Co do pierwszego tytułu jak najbardziej tak. Tutaj moja opinia na temat pierwszego tomu, a tutaj na temat drugiego.
Natomiast DD: Żółty dla osoby nie obeznanej z superhero może okazać się ciężko strawny (abstrahując od tego, że to bardzo dobry komiks) i wydaje mi się, że mógłbyś się trochę pogubić. Lepiej poczekać na DD w ramach klasyki Marvela.

Z innych polecanek proponuję Alias. Ponownie moje opinia na temat tomu pierwszego i drugiego
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2017, 08:03:15 am wysłana przez laf »