trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 802129 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2565 dnia: Luty 16, 2017, 01:04:28 pm »
Dlaczego więc tego nie robią?


Tak na poważnie, po co wielkie wydawnictwa posiadające własne IP ma kupować licencje na cudze IP w obecnym kształcie rynku. To jest dzielenie się zyskiem a wielka dwójka odchodzi od lat od kupowania licencji z innych korporacji, albo coś jest tylko ich albo ich nie interesuje. Big Two przy obecnej polityce musiałoby przejąć pełne prawa a na to nie ma też obecnie co liczyć. Hasbro (trzeci największy producent zabawek na świecie) nie odsprzeda praw do TF, Viacom (5 co do wielkości konglomerat medialny) podobnie nie wypuści TMNT. To jest tarcie między zbyt dużymi firmami.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2017, 01:07:31 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline Zakrza

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2566 dnia: Luty 16, 2017, 04:11:18 pm »
@kuba g, dziękuję za jedyną normalną odpowiedź. Czyli to kwestia polityki wielkiej dwójki i właścicieli popularnych postaci.
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

Offline Doctus

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2567 dnia: Luty 20, 2017, 11:43:41 pm »
@laf
Cytuj
Co do pozostałych tomów, które zamierzasz uzupełnić w kolekcji daj znać na priva lub napisz w wątku WKKM, to postaram się coś Ci polecić / odradzić. Nie kupuj na łapu capu, ja już nie raz się naciąłem (czytaj: niepotrzebnie wydałem pieniądze).

Dzięki. Na pewno skorzystam, bo staram się rozsądnie inwestować w biznes zwany "WKKM".
I od razu mam kolejne pytanie - jak z zawartością Ostatnich Łowów Kravena? Akurat mam lukę w TM-Semic jeśli chodzi o te historię, ale - i tak zamierzam ją uzupełnić (w przyszłości myślę nad pójściem w ślady @mackey'a, i oprawić zeszyty w tomy), zatem do kupna wydania Hachette mogłyby mnie skłonić tylko ewentualne braki w wydaniu Semica.

JanT

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2568 dnia: Luty 21, 2017, 06:52:22 am »
jak z zawartością Ostatnich Łowów Kravena?
TM-Semic nic nie wycięło  :smile: W wydaniu WKKM użyli kiepskich materiałów i dla niektórych tłumaczenie jest gorsze.

Offline laf

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2569 dnia: Luty 21, 2017, 08:00:30 am »
I od razu mam kolejne pytanie - jak z zawartością Ostatnich Łowów Kravena? Akurat mam lukę w TM-Semic jeśli chodzi o te historię, ale - i tak zamierzam ją uzupełnić (w przyszłości myślę nad pójściem w ślady @mackey'a, i oprawić zeszyty w tomy), zatem do kupna wydania Hachette mogłyby mnie skłonić tylko ewentualne braki w wydaniu Semica.

TM-Semic nic nie wycięło  :smile: W wydaniu WKKM użyli kiepskich materiałów i dla niektórych tłumaczenie jest gorsze.

Jeśli chodzi o wydanie TM-Semic to jest dokładnie jak pisze @JanT. Jeśli chodzi o tłumaczenie to tego nie wiem (kojarzę tylko różnicę pomiędzy słynnym "Powiedzieli mi, że moja matka oszalała", a "Powiedzieli mi, że moja matka umarła", czy jakoś tak).
OŁK w wydaniu TM-Semic miałem bez dwóch pierwszych zeszytów (numer Spider-Mana 2/94 to pierwszy komiks z tego wydawnictwa, jaki sobie kupiłem), tak więc WKKM był dla mnie logiczną alternatywą. Uważam, że ta historia zasługuje na zdecydowanie lepsze wydanie, nie tylko jeśli chodzi o integral, ale przede wszystkim o papier. Co więcej w wydaniu WKKM są naprawdę fajne dodatki:
Galeria: Kraven Łowca - pin-up Kravenem; rys. Steve Ditko (1 strona),
 Rysownik: Mike Zeck (1 strona),
 Scenarzysta: J. M. Dematteis o "Ostatnich Łowach Kravena (2 strony),
 Galeria: Kraven Łowca - wygląd Kravena na przestrzeni lat (2 strony),
 Drzewo genealogiczne: Kraven Łowca (2 strony).
Suma summarum - polecam wydanie WKKM. Starych TM-Semików możesz się pozbyć. Ja tak zrobiłem, nawet pomimo mojego wielkiego sentymentu do tych zeszytów.

P.S. Prośba do moderatorów o przeniesienie postu do wątku WKKM
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2017, 08:03:36 am wysłana przez laf »

Offline mack3

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2570 dnia: Luty 21, 2017, 09:24:39 pm »
OŁK to na razie jedyny komiks, co do którego zrobiłem wyjątek i kupiłem dubla mimo, że posiadam wydanie TM-Semic - dlatego, że jest to jeden z moich ulubionych komiksów superhero.

Genralnie - w WKKM są zremasterowane kolory - w niektórych kadrach bardziej mi się one podobajż niż w wydaniu TM-Semic, w niektórych mniej. Summa summarum bardziej mi odpowiadaja te z TM-Semic, ale te z WKKM też sa dla mnie OK (a gdyby nie sceny w ciemnych miejscach, które sa moim zdaniem zbyt ciemne w tym wydaniu całkiem możliwe, że kolory z WKKM oceniałbym wyżej).


W WKKM jest dodana jedna strona (autorzy dodali ja chyba później, ale mogę się mylić) - zbliżenie zdjęcia na rodzinę Kravinovów (czy jak im tam) - nie wnoszące nic do fabuły poza budowaniem atmosfery.

Wreszcie tłumaczenie - to z TM-Semic jest zdecydowanie bardziej klimatyczne, ale Arek W nie ustrzegł się paru błędów i paru niejasności. Moim zdaniem to z WKKM jest w niektórych miejscach jaśniejsze... ale brak mu oddania klimatu tego z TM-SEMIC (generalnie wygląda to trochę tak, jakby tłumacz zaczął tłumaczenie od dokładnie zapoznania sie z tłumczenie Arka i każdą frazę starał się przetłumaczyć inaczej). Ja - w tym komiksie gdzie tak ważny jest klimat - wybieram tłumczenie TM-Semic.

Podsumowując - ja preferuję wydanie TM-Semic, ale i wydanie WKKM ma co nieco do zaoferowania (inne kolory, lepszy papier - a przez to wyraźniejsze rysunki... naprawdę szkoda, że tłumaczenie nie jest lepsze).


Jak wspomniałem - w wypadku tego komiksu zrobiłem wyjątek, mam dubla i nie żałuję :smile:

Offline Doctus

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2571 dnia: Luty 21, 2017, 09:30:16 pm »
Mam pytanie odnośnie Inhumans - czy poza WKKM wydano w PL wcześniej cokolwiek z tymi postaciami?

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2572 dnia: Luty 21, 2017, 09:38:19 pm »
Na pewno wydano "Inhumans" Jenkinsa i Jae Lee.

Offline LordDisneyland

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2573 dnia: Luty 21, 2017, 09:50:46 pm »
Mam pytanie odnośnie Inhumans - czy poza WKKM wydano w PL wcześniej cokolwiek z tymi postaciami?

Czy udział członków Inhumans w "Nieskończoności" również się liczy?

Offline Doctus

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2574 dnia: Luty 21, 2017, 09:53:07 pm »
@LordDisneyland
Chodzi mi tylko o solowe tytuły.

Offline donTomaszek

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2575 dnia: Luty 22, 2017, 08:51:46 am »
Vision Toma Kinga - rzeczywiscie taki dobry jak wszyscy, wszedzie pisza? Mam ochote sprawdzic cos z nowego Marvela  :wink:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

JanT

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2576 dnia: Luty 22, 2017, 09:08:45 am »
Rzeczywiście taki dobry  :smile:

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2577 dnia: Luty 22, 2017, 09:26:35 am »
jest tak dobry, a może nawet lepszy :)

Offline Talvi

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2578 dnia: Luty 22, 2017, 09:58:51 am »
Vision jest rewelacyjny :)

Offline LordDisneyland

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2579 dnia: Luty 25, 2017, 11:53:29 pm »
Co  jest bezpośrednio w serii przed "Spider-Woman: Shifting Gears- Baby Talk" ? I czy historię poprzedzającą wydano w jakimś TPB?