Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 804254 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2445 dnia: Październik 23, 2016, 02:46:28 pm »
Przypadkowo przeczytałem 2 zeszyty ArtOps i spodobało mi się. Warto kupować pierwszy TPB? Seria trzyma poziom, czy raczej rozczarowuje?

Offline gobender

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2446 dnia: Październik 23, 2016, 08:21:03 pm »
warto.

His face all red w sumie najfajniejsza ale reszta historii nie odstaje na tyle, żeby dać pretekst do marudzenia. Fantastyczny tytuł, wciągnałem jednym tchem. Naprawę świetny klimat. Dzięki jeszcze raz.

Offline spence

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2447 dnia: Październik 23, 2016, 10:30:39 pm »
Obczaiłeś resztę rzeczy z jej strony? Na mnie największe wrażenie z tomiku zrobiło "Nesting Place", ale całość bardzo równa i ładna.
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline gobender

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2448 dnia: Październik 24, 2016, 08:46:59 am »
Obczaiłeś resztę rzeczy z jej strony? Na mnie największe wrażenie z tomiku zrobiło "Nesting Place", ale całość bardzo równa i ładna.

Tak.
Nesting też fajne, ale naprawde creepy klimat ma Our Neighbour's House. Brrr

mgnesium

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2449 dnia: Październik 24, 2016, 10:39:22 am »
His face all red w sumie najfajniejsza ale reszta historii nie odstaje na tyle, żeby dać pretekst do marudzenia. Fantastyczny tytuł, wciągnałem jednym tchem. Naprawę świetny klimat. Dzięki jeszcze raz.

nie ma za co (dosłownie), ale podziękowania ślij absolutnie (to on zamieścił link do pełnego opowiadania). that being said - miło mi  :wink:

innych zachęcam do zapoznania się ze zbiorkiem - polska edycja jest bardzo ładnie wydana i przyzwoicie wyceniona (w bonito niecałe 33 zł).
 

Offline LordDisneyland

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2450 dnia: Październik 24, 2016, 11:29:30 am »
Tak.
Nesting też fajne, ale naprawde creepy klimat ma Our Neighbour's House. Brrr

"He took Mary! I'm sure of it!" - oj tak, robi wrażenie. W ogóle dla mnie taka perełka znikąd, i po raz kolejny dziękuję koledze "absolutnie"...

Offline spence

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2451 dnia: Październik 24, 2016, 07:11:21 pm »
Neighbour's House też piękne, prawda, To z zimnymi dłońmi też, no całość w sumie bardzo równa zbiorku (zresztą twórczości całej, z tego co czytałem). Bardzo kibicuję i bardzo mi się podoba takie oszczędne pisanie/opowiadanie jak ona robi, nawet te niehorrorowe rzeczy. Jakby co to polecam też grę Gone Home, gdzie ona robiła logo, a scenariusz pisała jej żona, też takie creepy, spooky, ale ładne.
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline gobender

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2452 dnia: Październik 24, 2016, 08:20:58 pm »
i bardzo mi się podoba takie oszczędne pisanie/opowiadanie

O to, to! Dla mnie idealna proporcja. Ostatni kadr His face all red wart tysiąca słów. (swoją drogą bardzo otwarty do interpretacji, ale nawet nie chce tego robić. po prostu jest jaki jest i tak go zostawiam bo te słowa tylko by popsuły emocję)

Offline LordDisneyland

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2453 dnia: Październik 24, 2016, 09:13:59 pm »
Ta odmienność Emilii C. warta jest osobnego wątku.
Zakończenia i narracja....te niedomówienia....
 Jak u Lovecrafta w niektórych opowiadaniach, jak u Le Fanu, jak czasem u Kinga, jak u Grabińskiego...
Ależ lubię, kiedy komiks jest mnie w stanie pozostawić w stanie zaniepokojenia. Pamiętacie "Dzikusa" z ilustracjami McKeana? Gdyby tam przerwać w pewnej chwili tok opowieści, Almond osiągnąłby chyba porównywalny efekt... ale przecież nie taka chyba była rola tej opowiesci.
Nawiedzone dziewczę Yvonne - też świetne prowadzenie czytelnika... ech, rewelacja.

Offline spence

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2454 dnia: Październik 24, 2016, 11:46:57 pm »
O to, to! Dla mnie idealna proporcja. Ostatni kadr His face all red wart tysiąca słów. (swoją drogą bardzo otwarty do interpretacji, ale nawet nie chce tego robić. po prostu jest jaki jest i tak go zostawiam bo te słowa tylko by popsuły emocję)
Ostatni kadr z His Face All Red wspaniały, niektórzy narzekali że w wydaniu online było lepiej oddane schodzenie w dół (podpięte pod przewijanie), warto też tam zwrócić uwagę na to co się dzieje z płomieniem świecy :biggrin: Ona w ogóle ma fenomenalne wyczucie koloru, tempa. Nie znam tych rzeczy o których piszesz Lordzie, mnie ona się kojarzy bardzo z tym jak pisze Julie Christmas swoje teksty, z Herthą Muller, z Garthem Ennisem w wojennych historiach, z Ellisem trochę. Bardzo mnie takie opowiadanie rusza. Jeszcze jest taki komiks Beautiful Darkness, to też takie klimaty w sumie (ktoś to polecał mi na forum, pozdrawiam, zdaje się KicKic). Trochę z Del Toro mi się to kojarzy Labiryntem i Kręgosłupem. Chciałbym kiedyś takie coś zrobić (jak będę miał wenę, nie że na siłę) w sumie (jeśli chodzi o styl oszczędny i poziom, nie że ksero) może mi się uda D: W ogóle np mieliście tak że doczytywaliście interpretacje? Np Groom opowiadanie ma w środku taki moment, że nie skumałbym tego bez doczytania (moment kiedy świat robi się czarno-biały)
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2016, 11:58:30 pm wysłana przez spence »
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline gobender

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2455 dnia: Październik 25, 2016, 06:21:55 am »
Mam nadzieję, że Beautiful Darkness wywoła podobne reakcje po wydaniu u nas.

Offline spence

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2456 dnia: Październik 25, 2016, 11:06:31 am »
Beautiful Darkness to strasznie chłodny komiks, nawet nie wiem czy to przez to co te postacie sobie robią i co się z nimi dzieje, czy przez fakt na okoliczności przyrody (chyba bardziej to pierwsze, ale oba pewnie mają swój udział), pewnie też swoje daje i moja (nad)wrażliwość na niektóre rzeczy które tam się dzieją. Ja wiem, że to takie ma być i możliwe, że to jest to sama reakcja którą miałem po Last of Innocent Criminalu (którego przeczytałem po latach i cenię i rozumiem bardziej i aż tak mnie nie boli), ale no po pierwszej lekturze to mam to na mentalnej półce "ciężki komiks".
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline gobender

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2457 dnia: Październik 25, 2016, 12:00:10 pm »
Ej, no bo to jest ciężki komiks :D Oczywiście bardziej w kontekście tego "cienia", który zostawia w głowie przez jakis czas. Co zabawne, jakoś tak sie złożyło, że przy zakupie ani nawet jak zaczynałem czytać to nawet nie przyjżałem się specjalnie okładce. Dopiero jak zacząłem to wróciłem i zobaczyłem co na niej rzeczywiscie jest ;) 

BTW, Fabien Wehlmann jeszcze mnie nie zawiódł (no może mikro przy Isle of 100.000 graves, ale już nawet nie pamiętam czemu)
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2016, 12:04:04 pm wysłana przez gobender »

Offline adro

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2458 dnia: Październik 25, 2016, 08:04:51 pm »
a tak se zapytam
ktos mial w lapkach dream gang fajne toto
to samo pytanko odnosnie meat cake bible
pzdr  dzieki za odp
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline raj666

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2459 dnia: Październik 26, 2016, 10:42:43 am »
Meat cake jest dobre chociaż nierówne - ironiczne, absurdalne i przewrotne. Mój faworyt to Woskowy Wilk. Radzę też przejrzeć przykładowe grafiki w sieci bo plastycznie to jest specyficzne.