Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 813157 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2280 dnia: Maj 02, 2016, 12:39:26 pm »
Na Civil War poluje już od Marca i nigdzie nie można tego znaleźć. A samo hachette nie będzie robiło już dodruków do 50 tomu. A jak wiesz gdzie przeczytać Civil War (najlepiej po polsku) to proszę o powiadomienie.
Szukaj na rynku wtórnym, bo niestety także Muchowa wersja się już wyprzedała. Np.:
http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=p9-base-relevance-popul-cul-1-2-0408&search_scope=category-79413&string=wojna%20domowa

Offline laf

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2281 dnia: Maj 02, 2016, 12:41:09 pm »
Na Civil War poluje już od Marca i nigdzie nie można tego znaleźć. A samo hachette nie będzie robiło już dodruków do 50 tomu. A jak wiesz gdzie przeczytać Civil War (najlepiej po polsku) to proszę o powiadomienie.
No niestety, ale w dobrej cenie tego nie znajdziesz. Ewentualnie coś takiego http://olx.pl/oferta/wkkm-wojna-domowa-kolekcja-marvela-CID751-IDf3KOz.html#0771d1fc0b
Pamiętaj, że Wojna domowa była wydana także przez Mucha Comics, może w jakichś księgarniach / dyskontach walają się jeszcze pojedyncze egzemplarze, ale tanie to również nie będzie.
Ewentualnie biblioteka.

Offline wrw2310

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2282 dnia: Maj 05, 2016, 07:33:00 am »
Hej to znowu ja. Mam pytanie. Jaka seria New Avengers czy Unccany Avengers w formie tomikowej zamyka się jako całość. No to znaczy czy można zrozumieć historię w niej zawartą bez dokupowania innej serii. Mam obawy bo słyszałem że New Avengers się potem mocno zazębia z Avengers.
Z góry dzięki.

mgnesium

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2283 dnia: Maj 05, 2016, 11:05:13 am »
new avengers łączy się nierozerwalnie z avengers - wskazane jest czytanie wszystkich tomów, także eventowych (nadchodząca nieskończoność). uncanny avengers to na dobrą sprawę samodzielne historię, ale odradzam zakupy tego tytułu.

mkolek81

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2284 dnia: Maj 05, 2016, 11:45:39 am »
Hej to znowu ja. Mam pytanie. Jaka seria New Avengers czy Unccany Avengers w formie tomikowej zamyka się jako całość. No to znaczy czy można zrozumieć historię w niej zawartą bez dokupowania innej serii. Mam obawy bo słyszałem że New Avengers się potem mocno zazębia z Avengers.
Uncanny Avengers to w pewnym stopniu kontynuacja wątków Uncanny X-force pisanych przez Remendera, ale z tego co wiem nie wymagana jest znajomość tej serii, a to co potrzeba jest wytłumaczone. Inna sprawa że serii tej jak i New Avengers oraz Avengers nie da się czytać bez wychodzących eventów.
Masz tu spis:

1) Seria Uncanny Avengers:
Uncanny Avengers Vol. 1: The Red Shadow (Czerwony cień)
Uncanny Avengers Vol. 2: The Apocalypse Twins
Uncanny Avengers Vol. 3: Ragnarok Now
Uncanny Avengers Vol. 4: Avenge the Earth
Uncanny Avengers Vol. 5: AXIS Prelude
Avengers & X-Men: AXIS (event)

2) Seria Avengers:
Avengers Vol. 1: Avengers World (Świat Avengers)
Avengers Vol. 2: The Last White Event (
Ostatnie białe zdarzenie)
Avengers Vol. 3: Prelude to Infinity (Preludium nieskończoności)
Infinity (event) (Nieskończoności)
Avengers Vol. 4: Infinity
(Nieskończoności)
Avengers Vol. 5: Adapt or Die
Original Sin (event)
Avengers Vol. 6: Infinite Avengers
- przechodzi w Avengers: Time Runs Out

3)
Seria New Avengers:
New Avengers Vol. 1: Everything Dies (Wszystko umiera)
Infinity (event) (Nieskończoności)
New Avengers Vol. 2: Infinity
(Nieskończoności)
New Avengers Vol. 3: Other Worlds
New Avengers Vol. 4: Perfect World
- przechodzi w Avengers: Time Runs Out

4) Seria Avengers: Time Runs Out (tomy zawierają zeszyty z Avengers i New Avengers)
Avengers: Time Runs Out, vol. 1
Avengers: Time Runs Out, vol. 2
Avengers: Time Runs Out, vol. 3
Avengers: Time Runs Out, vol. 4
Secret Wars
(event)

Jeszcze kilka uwag:
1) Event Infinity należy na przemiennie czytać z nr zeszytów zawartych w serii głównej, serii Avengers i New Avengers.
2) Przed Infinity dobrze by było przeczytać także zapowiedziane Thanos Rising
3) Event Age of Ultron (Era Ultrona) nie ma żadnego wpływu na serie, można więc go sobie odpuścić.
4) Podaje oryginalne tytuły tomów bo nie wiem jakie będzie u nas tłumaczenie pozostałych tomów, które jeszcze się nie ukazały, w nawiasach tłumaczenie wydanych i zapowiedzianych już tomów.
5) Jeśli chcesz czytać którąkolwiek serie polecam powyższą rozpiskę powinna pomóc.
6) Nie chce bardzo mieszać ale jest jeszcze jedna seria Avengers World nie zapowiedziana do tej pory przez Egmont (bonusowa rozpiska poniżej)

Seria Avengers World:
Avengers World Vol. 1: A.I.M.PIRE
Avengers World Vol. 2: Ascension
Avengers & X-Men: AXIS (event)
Avengers World Vol. 3: Next World
Avengers World Vol. 4: Before Time Runs Out
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2016, 12:41:20 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2285 dnia: Maj 05, 2016, 12:25:41 pm »
uncanny avengers to na dobrą sprawę samodzielne historię, ale odradzam zakupy tego tytułu.

Jest aż tak źle? Chyba nie gorzej niż Thunderbolts, bo Ci okazali się bardzo ciężkostrawni.

mgnesium

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2286 dnia: Maj 05, 2016, 12:33:23 pm »
Jest aż tak źle? Chyba nie gorzej niż Thunderbolts, bo Ci okazali się bardzo ciężkostrawni.

o ile dobrze pamiętam, recenzje nie były entuzjastyczne, ale dużo większą wagę w tym co napisałem ma osobista antypatia do wszystkiego co robi remender (z wyjątkiem - jednym, jedynym - deadly class). uncanny avengers śledziłem do mniej więcej 14 zeszytu i był to typowy średniak.
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2016, 12:53:07 pm wysłana przez mgnesium »

JanT

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2287 dnia: Maj 05, 2016, 01:07:48 pm »
uncanny avengers śledziłem do mniej więcej 14 zeszytu i był to typowy średniak.
No to jak prawie całe Marvel NOW  :smile:

mgnesium

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2288 dnia: Maj 05, 2016, 02:50:53 pm »
No to jak prawie całe Marvel NOW  :smile:

e no, aż tak daleko bym się nie posunął  :smile:

np wielkim fanem avengers hickmana nie jestem, ale po lekturze całości trudno nie docenić jak pieczołowicie wszystko rozplanował (gdzieś po necie walają się jego mapki ze scenariuszami do shield lub fantastic four).

Offline mack3

Odp: Nowy w uniwersum
« Odpowiedź #2289 dnia: Maj 05, 2016, 04:40:35 pm »
Osobiście proponuję czytanie następujących tomów, które mają pewną ciągłość fabularną (na końcu podaję moją ocenę tych tomów w skali 1-5):
Upadek Avengers (t. 9) - 4
Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz (t. 11 i 14) - 5
Tajna Wojna (t. 17) - 3
New Avengers: Ucieczka (t. 32) - 4, i kolejne części New Avengers wydane przez Mucha Comics
Ród M (t. 35) - 4
Syn M (t. 59, opcjonalnie) - 3
Planeta Hulka (t. 23 i 30) - 5
Wojna Domowa (t. 39, komiks stanowiący kanwę najnowszego filmu ze stajni Marvela) - 4
Śmierć Kapitana Ameryki (t. 42) - 4
Wielka Wojna Hulka (t. 51) - 4
Thor: Odrodzenie (t. 8 - 3
Thunderbolts: Wiara w potwory (t. 57) - 5
Iron Man: Pięć koszmarów (t. 18, opcjonalnie) - 4
Tajna inwazja (t. 55) - 3
Oblężenie (t. 60) - 3
Pierwsi Avengers (t. 74) - 2,5
Sam Strach (t. 88 i 96) - 2 (oceniam tylko pierwszy tom)
Avengers: Dziecięca krucjata (t. 84) - 4,5
Venom i Spider-Island (t. 64 oraz prawdopodobnie t. 108 i 117) - 4 (oceniam tylko Venoma)
X-Men: Rozlam (t. 76) - 3
Battle Scars (prawdopodobnie t. 102)
Avengers vs X-Men (prawdopodobnie t. 105, 111 i 120, po tych tomach zaczyna się Marvel NOW).

Jesli chodzi o chronologię to jednak polecałbym to co zrobił Anion na fb WKKM:


https://www.facebook.com/notes/wielka-kolekcja-komiksów-marvela/wkkm-kolejność-czytania-wszystkich-tomów/100910980095015
https://www.facebook.com/WielkaKolekcjaKomiksowMarvela/photos/a.160972994088813.1073741841.100901473429299/162389890613790/?type=3&theater
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2016, 04:45:23 pm wysłana przez mack3 »

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
"Gotham Central"
« Odpowiedź #2290 dnia: Maj 20, 2016, 04:49:49 pm »
Mam pytanie do tych, którzy już czytali całą serię: czy lepiej czytać to w miarę ciągiem, bo powiedzmy to, co się dzieje na początku, jest również istotne dla intrygi później, czy też te powiązania między epizodami są raczej luźne? Bo bardzo kusi mnie ten pierwszy tom...

Offline pioma10

Odp: "Gotham Central"
« Odpowiedź #2291 dnia: Maj 21, 2016, 08:44:55 am »
Mam pytanie do tych, którzy już czytali całą serię: czy lepiej czytać to w miarę ciągiem, bo powiedzmy to, co się dzieje na początku, jest również istotne dla intrygi później, czy też te powiązania między epizodami są raczej luźne? Bo bardzo kusi mnie ten pierwszy tom...

Wg mnie jest istotne.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: "Gotham Central"
« Odpowiedź #2292 dnia: Maj 21, 2016, 09:34:35 am »
Wg mnie jest istotne.
Dzięki, pioma10. W takim razie nie ulegnę pokusie póki co...

JanT

  • Gość
Odp: "Gotham Central"
« Odpowiedź #2293 dnia: Maj 21, 2016, 03:21:19 pm »
Najlepiej czytać pojedynczo a potem jeszcze raz całość  :smile:

Offline Dembol_

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2294 dnia: Maj 26, 2016, 01:22:48 am »
Jestem debilem i nie potrafię w googlach znaleźć żadnej infografiki, która przedstawiał się kalendarz wydawniczy serii z mutantami. Chodzi mi o jakieś proste rozrysowanie za pomocą kolorowych pasków kiedy zaczyna się która ważniejsza seria, kiedy się kończą, a kiedy rozgałęziają. Najlepiej w jednej grafice bo reading ordery z podziałem na zeszyty i milionami podstron widziałem. Są niezbyt intuicyjne. Poza tym nie zamierzam czytać absolutnie wszystkiego.