trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 815901 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2175 dnia: Październik 12, 2015, 09:55:29 pm »
Szansa jest - są losowe promocje na losowe tytuły i musisz regularnie sprawdzać sklep, czy przypadkiem twój komiks nie został ową promocją objęty. Ale ogólnie - ceny rosną.

Offline Kris1982

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2176 dnia: Październik 25, 2015, 01:08:44 pm »
Te 4 tomy Za Królową i Ojczyznę które u nas zostały wydane to jest całośc albo przynajmniej zakończona historia czy urwana seria?

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2177 dnia: Październik 25, 2015, 01:39:00 pm »
Urwana seria, ale rowniez niedokończona przez Rucke, choc w oryginale ukazalo sie wiecej czesci. Niemniej jednak - o ile mnie pamiec nie zawodzi - kazdy z tomow stanowi zamknieta calosc.

Offline spence

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2178 dnia: Październik 25, 2015, 04:12:52 pm »
Urwana seria, ale rowniez niedokończona przez Rucke, choc w oryginale ukazalo sie wiecej czesci. Niemniej jednak - o ile mnie pamiec nie zawodzi - kazdy z tomow stanowi zamknieta calosc.
Podobno dokończona w oryginale - bo liczą się na cykl powieści też. Ktoś już mnie poprawiał na forum.
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2179 dnia: Październik 25, 2015, 04:54:47 pm »
A, to co innego. Niemniej jednak, powołując się na profil tematyczny niniejszego forum, nadal będę  obstawał, że jest to seria niedokończona również w oryginale w formie komiksowej. No chyba że uznamy symbole jezykowe (litery, wyrazy, zdania) za znaki ikoniczne, otrzymując w ten sposób super nad-związek ikono-lingwistyczny nie-do-rozerwania, to wówczas poddaję się w calej rozciągłosci. Niemniej jednak odczytanie takiego "uikonografienia" warstwy czysto werbalnej, o ile w ogole jest możliwe, z pewnoscia wymagałoby stosownego przygotowania organizmu przy wykorzystaniu odpowiednich substancji psychoaktywnych i ponadto byłoby narażone na potencjalnie nieskończoną liczbę interpretacji :wink:
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2015, 04:57:58 pm wysłana przez KukiOktopus »

Offline pioma10

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2180 dnia: Październik 25, 2015, 10:28:32 pm »
Niemniej jednak, powołując się na profil tematyczny niniejszego forum, nadal będę  obstawał, że jest to seria niedokończona również w oryginale w formie komiksowej.

Gdzieś widziałem wywiad z Rucką, gdzie twierdził, że ma w planach kolejne części Q&C, które będą się działy po książkach, ale chyba z tego zrezygnował.
Zresztą, po tym jak skończyła się ostatnia książka, dziwię się trochę, że chciał dalej opisywać losy Ogarów.
Wg mnie zakończenie jest jak najbardziej satysfakcjonujące.

Offline adro

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2181 dnia: Październik 31, 2015, 09:38:30 pm »
mam pytanko odnosnie dwoch tytulow
chrononauts
ivar timewalker
dobre, warto, ktos czytal
dzieki za odp
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2182 dnia: Listopad 01, 2015, 02:10:11 pm »
mam pytanko odnosnie dwoch tytulow
chrononauts


Chrononauts to bardzo dobrze narysowany komiks. Tyle. Scenariuszowo to jest następny Millarowy paździerz wydany tylko po to żeby zabezpieczyć prawa do adaptacji kinowej póki biorą od niego wszystko co się da.


Dobra... Czepiam się trochę. Jeżeli chcesz czysto-rozrywkowego komiksu, takiego bro-mance z bohaterami, którzy są naukowcami tylko z nazwy, a w praktyce są 100% archetypowymi bohaterami dzisiejszego kina akcji, to można brać. Dla mnie komiks broni się tylko graficznie więc ciężko mi z czystym sumieniem komukolwiek to polecić ale są ludzie uwielbiający Millara i Ci z tego komiksu są zadowoleni.
perły przed wieprze

Offline spence

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2183 dnia: Listopad 01, 2015, 03:44:09 pm »
No takie pitu pitu (plus to ma być trylogia), ale końcówka z naprawianiem błędów jak dla mnie wspaniała, ale ja bardzo lubię takie sceny. I też niespecjalnie lubię Millara, poza Wolverine #32 (ale tam był Eisner na wsparciu).

Ja bardzo lubię rysowanie Murphy'ego. Millar nie przeszkadza, to jest taki Powrót do Przyszłości podkręcony do granic i przemielony przez podejście to takie Millarowskie wielkoskalowe, bombastyczne.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2015, 05:13:43 pm wysłana przez spence »
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2184 dnia: Listopad 15, 2015, 02:08:10 pm »
Wiecie może gdzie w internetach można kupić plakaty z amerykańskich komiksów?

Offline Garf

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2185 dnia: Listopad 15, 2015, 02:16:51 pm »
W Multiversum, AtomComics, na Allegro (np. u tego sprzedającego), tutaj (zastrzegam, że nie wypróbowywałem tych dwóch ostatnich sklepów.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2186 dnia: Listopad 18, 2015, 08:15:48 am »
czytał ktoś z Was już Paper Girls Vaughana i chciałby napisać kilka słów ? poważnie zastanawiam się nad zakupem...

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2187 dnia: Listopad 18, 2015, 10:43:13 am »
czytał ktoś z Was już Paper Girls Vaughana i chciałby napisać kilka słów ? poważnie zastanawiam się nad zakupem...


Na razie czytałem pierwszy zeszyt.


Dwie sfery... Komiks jest piękny ale ja uwielbiam rysunki Chianga więc brak mi obiektywizmu tu. Fajnie odwzorowuje estetykę lat (80's), mimo minimalu emocje są idealnie odzwierciedlone na twarzach postaci. Cudo.

Co do scenariusza... To na razie trudno mi napisać coś więcej niż ponad fakt, że jak na zabawę z elementami grozy, teenage dramy i sci-fi to jest składnie i uroczo (serio, dziwne słowo ale "uroczo" pasuje mi do tego co tam przeczytałem). Trochę mało klarowna opinia, wiem, ale tyle mogę napisać po pierwszym zeszycie.
perły przed wieprze

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2188 dnia: Listopad 18, 2015, 10:47:02 am »
dzięki :) czy to coś w stylu The Twilight Children Hernandeza i Cooke'a ?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2189 dnia: Listopad 18, 2015, 10:48:18 am »
dzięki :smile: czy to coś w stylu The Twilight Children Hernandeza i Cooke'a ?


Nie czytałem, będę czekał na TPB.
perły przed wieprze