trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 804174 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline isteklistek

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2115 dnia: Sierpień 28, 2015, 07:36:10 pm »
Kiedyś te pseudo-seksistowskie brednie skończą się tak

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2116 dnia: Wrzesień 01, 2015, 11:22:07 am »
@ UP.


Te wydawnictwa chyba oszalaly przez ta poprawnosc.


Mam pytanie:


Jakis czas temu czytalem Inhumans gdzie Black Bolt nie mogl sie odezwac bo nawet szept niszczy gory, teraz zabralem sie za New Avengers "Wszystko Umiera" gdzies Black Bolt mowi "Ja" co jest napisane malymi literami wiec szepcze a tej sytuacji towarzyszy grzmot. Czemy reszcie ekipy NA BB nic nie robi a wszyscy sa w jednym pomieszczeniu.




Ogolnie bym olal sprawe ale poklocilem sie z moim bratem. On jest zdania ze ten szept powinien zabic/zranic druzyne a ja nie wiem co myslec.


PZDR




Offline Julek_

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2117 dnia: Wrzesień 02, 2015, 09:36:30 am »
To skrull




 :roll:

Offline Kris1982

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2118 dnia: Wrzesień 03, 2015, 11:56:47 pm »
Z Essentiali które zostały u nas wydane jest coś wartego przeczytania?

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2119 dnia: Wrzesień 04, 2015, 03:48:07 am »
Koniecznie przeczytać:
ESSENTIAL SPIDER-MAN (dwa tomy) - legendarne pierwsze historie z lat 60. autorstwa Stana Lee, Steve'a Ditko i Johna Romity Seniora. Geneza pajączka i jego najsłynniejszych wrogów. Akcja + humor + dramat i bardzo dobrze się czyta, jak na taką staroć.

ESSENTIAL X-MEN (dwa tomy) - kultowe historie z lat 70. autorstwa Chrisa Claremonta, Dave'a Cockruma i Johna Byrna. "Dark Phoenix Saga", "Days of Future Past" i fura innych klasyków. Lektura obowiązkowa dla fanów X-Men.

Wedle zainteresowania:
ESSENTIAL DAREDEVIL (dwa tomy) - pierwsze przygody Matta Murdocka z lat 60. autorstwa Stana Lee, Billa everetta, Joego Orlando, Wally'ego Wooda, Johna Romity Seniora i Gene'a Colana. Klimat bardzo zbliżony do historii "Daredevil: Żółty" duetu Jeph Loeb i Tim Sale, a także runu Marka Waida z ostatnich kilku lat. Solidne czytadło.

ESSENTIAL CONAN (jeden tom) - historie z początku lat 70. autorstwa Roya Thomasa i Barry'ego Windsor-Smitha. Część z nich bazuje na klasycznych opowiadaniach Roberta E. Howarda. Gratka dla fanów Cymeryjczyka i ogólnie fantasy.

Raczej omijać:
ESSENTIAL PUNISHER (jeden tom) - spora część zeszytów w tym tomie to gościnne występy Punishera (w tym jego debiut) na łamach komiksów ze Spider-Manem. Tom zakończony pierwsza solowa serią z Frankiem popełniona przez Stephena Granta i Mike'a Zecka w 1986 roku.

ESSENTIAL GHOST RIDER (jeden tom) - pierwsze komiksy z Johnnym Blaze'em z lat 70. Dość męcząca lektura, nawet dla koneserów ramotek.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2120 dnia: Wrzesień 04, 2015, 09:11:15 am »
Wedle zainteresowania:
ESSENTIAL DAREDEVIL (dwa tomy) - pierwsze przygody Matta Murdocka z lat 60. autorstwa Stana Lee, Billa everetta, Joego Orlando, Wally'ego Wooda, Johna Romity Seniora i Gene'a Colana. Klimat bardzo zbliżony do historii "Daredevil: Żółty" duetu Jeph Loeb i Tim Sale, a także runu Marka Waida z ostatnich kilku lat. Solidne czytadło.


Nawet nieważne co się myśli o samej postaci i sposobie pisania opowieści ze śmiałkiem, pierwsze historie z DD będą zawsze warte poznania dzięki temu kto go rysował, na czele z Wallym Woodem. U W I E L B I A M.
perły przed wieprze

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2121 dnia: Wrzesień 04, 2015, 10:06:57 am »
Nawet nieważne co się myśli o samej postaci i sposobie pisania opowieści ze śmiałkiem, pierwsze historie z DD będą zawsze warte poznania dzięki temu kto go rysował, na czele z Wallym Woodem. U W I E L B I A M.
Pełna zgoda. Co więcej, z Essentiali, które się u nas ukazały, DD czytało mi się najlepiej. Być moze dlatego, że ramotkowość tych pierwszych DD jest w moim odczuciu mniej infantylna aniżeli np. Spidera czy Eksów (choć je również lubię, bo w ogóle lubię ramotki).

Offline Kris1982

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2122 dnia: Wrzesień 04, 2015, 02:52:15 pm »
Wielkie dzięki Anionorodnik. Szperając w starociach dalej coś z tego jest warte zakupu:
-Pielgrzym
-Fury (1-6)
-The Darkness (1-9)
-Universe
-Hitman
Może coś pominałem co jest warte przeczytania z nie istniejących już wydawnictw?

Offline amsterdream

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2123 dnia: Wrzesień 04, 2015, 03:01:10 pm »
Pielgrzym i Hitman warte zakupu. Universe omijać szerokim łukiem. Reszta to takie średniaki.

Offline Inuki

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2124 dnia: Wrzesień 04, 2015, 09:51:24 pm »
Mi bardzo podobało się "The Darkness" i żałuję, że nikt nie ciągnie u nas tej serii. To samo dotyczy "Spawna" i "Witchblade".

Swoją drogą skończyłem ostatnio "Wild C.A.T.s." wydane przez TM-Semic i naszło mnie pytanie - kto ma teraz prawa do serii? Zresztą pytanie dotyczy też "GEN13", "Stormwatch", "Cyber Force" i ogólnie WildStorm. Prawa przejęło DC, czy w przypadku tych starszych serii zostały one przy Image?

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2125 dnia: Wrzesień 04, 2015, 09:55:43 pm »
Odnośnie tego co jest warte przeczytania: Transmetropolitan i Y: The Last Man. Żałuję, że nikt nie pociągnął dalej. To jest kurde zbrodnia.

Offline Inuki

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2126 dnia: Wrzesień 04, 2015, 10:10:59 pm »
Odnośnie tego co jest warte przeczytania: Transmetropolitan i Y: The Last Man. Żałuję, że nikt nie pociągnął dalej. To jest kurde zbrodnia.

Ponoć w przyszłym roku ktoś szykuje się na "Y". To plotki konwentowe, więc nie wiem ile w tym prawdy :-)

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2127 dnia: Wrzesień 04, 2015, 10:20:40 pm »
Odnośnie tego co jest warte przeczytania: Transmetropolitan i Y: The Last Man. Żałuję, że nikt nie pociągnął dalej. To jest kurde zbrodnia.
Jak wyżej, no i jeszcze "Kulki" rzecz jasna. Co więcej, prawdopodobnieństwo, że ktoś to u nas pociągnie jest raczej niewielkie, bo takie mocno rozpoczęte i, równoczesnie, mocno niedokończone wydania powodują, że duża cześć starszych czytelników już sobie pociągneła dalej po anglikańsku albo w translacjach, natomiast czytelnicy nowi komiksów tych nie mają i nie znają.

Wniosek z tego jest taki, że jak seria ma nie zostać dokończona przez wydawnictwo w sensownym czasie, to już lepiej zeby w ogole nie była przez nie rozpoczynana.

Ponoć w przyszłym roku ktoś szykuje się na "Y". To plotki konwentowe, więc nie wiem ile w tym prawdy :smile:
Z Igrekiem było by najłatwiej, bo seria została ledwo rozpoczęta i w sumie można by było ruszyć od samego początku np. w formie deluksiaków. Ale mnie się to wydaje jakoś średnio prawdopodobne, acz nie niemożliwe.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2015, 10:29:08 pm wysłana przez KukiOktopus »

ramirez82

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2128 dnia: Wrzesień 04, 2015, 10:45:38 pm »
Odnośnie tego co jest warte przeczytania: Transmetropolitan i Y: The Last Man. Żałuję, że nikt nie pociągnął dalej. To jest kurde zbrodnia.

Jak wyżej, no i jeszcze "Kulki" rzecz jasna.

Byście dorzucili już tego "Potwora z Bagien"...

Ponoć w przyszłym roku ktoś szykuje się na "Y". To plotki konwentowe, więc nie wiem ile w tym prawdy :-)

Oby coś było na rzeczy. A ten "ktoś" to chyba tylko Egmont może być.

Czekam aż ujawnią coś na temat tych nowych serii z Vertigo. Wiadomo, że nie ma co liczyć na takie ilości jak New 52, czy Marvel Now - dwie, no max 3 serie, a przecież ma być jeszcze Śmierć i Sandman: Overture. Gdzieś pojawiła się jakaś plota o Invisibles, teraz o Y, może restart Potwora z bagien ( :roll:), Scalped, lub Sweet Tooth...

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2129 dnia: Wrzesień 04, 2015, 11:07:23 pm »
Czekam aż ujawnią coś na temat tych nowych serii z Vertigo. Wiadomo, że nie ma co liczyć na takie ilości jak New 52, czy Marvel Now - dwie, no max 3 serie, a przecież ma być jeszcze Śmierć i Sandman: Overture. Gdzieś pojawiła się jakaś plota o Invisibles, teraz o Y, może restart Potwora z bagien ( :roll: ), Scalped, lub Sweet Tooth...
Jeśli już, to obstawiałbym raczej jakieś nowe serie, Scalped na przykład. Łasucha już mniej, bo, z punktu widzenia aktualnych nabywców komiksów Egmontu, niedość, że to takie żenująco niebatmanowe w treści, ale na dodatek takie jakieś przeartyzowane bazgroły, nawet nie z małymi bocznymi uszkami, ale całymi rozgałęziającymi się rogami. Krótko mówiąc: komiks dla jeleni, ew. łosi, a nie dla normalnych ludzi. 

EDIT: Należy dodać, że piszący powyższe słowa chlubi się swoim bujnym porożem.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2015, 02:09:43 pm wysłana przez KukiOktopus »

 

anything