Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 813548 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wasilmw

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2085 dnia: Lipiec 31, 2015, 12:55:58 pm »
@ kuba g
Dzięki za lokalizacje - postaram się w miarę możliwości czasowych odwiedzić te mniejsze sklepy o których wspomniałeś. Ten Strand mnie zaintrygował - na szczęście mogę wziąć na pokład dwa bagaże po 23 kg każdy, także nie powinienem mieć nadbagażu  :smile:


@ Gawin
Sprawdzę to Generation M. Jakbym sam wiedział czego chcę, to nie byłoby tematu  :biggrin:  Po trochu ze wszystkiego zapewne - to, że wszystko u nas dostępne to wiem (Atom, Mvs, itp), chodziło mi o to, aby nie podawać tytułów które zostały wydane w języku polskim - większość mam.


Mile widziane kolejne sugestie  :smile:

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2086 dnia: Sierpień 01, 2015, 09:26:35 am »
@ kuba g
Dzięki za lokalizacje - postaram się w miarę możliwości czasowych odwiedzić te mniejsze sklepy o których wspomniałeś. Ten Strand mnie zaintrygował - na szczęście mogę wziąć na pokład dwa bagaże po 23 kg każdy, także nie powinienem mieć nadbagażu  :smile:


Wiesz, polecam Strand przede wszystkim dlatego, że na ich półkach znalazłem wyprzedane już komiksy, które w innych księgarniach miały już ceny windowanie w górę, a tam były poniżej swoich pierwotnych cent. Np. daredevil: Redemption czy The Spirit: PopUp Graphic Novel. Plus oczywiście cała masa książek za ułamek swojej ceny (np. wyczekane od dawna Clockers).
perły przed wieprze

Offline adro

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2087 dnia: Sierpień 15, 2015, 06:37:20 pm »
mam pytanko odnosnie omnibusa young avengers, slyszalem wiele dobrego na temat tego komiksu, ktos czytal, warto?
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2088 dnia: Sierpień 16, 2015, 09:53:29 am »
mam pytanko odnosnie omnibusa young avengers, slyszalem wiele dobrego na temat tego komiksu, ktos czytal, warto?
pzdr


Jeżeli lubiło się Phonogram tych samych twórców lub jeżeli lubisz wszędobylski komentarz popkulturowy, metakomiksowość (wieeem jak to brzmi) i nie ma się ataków paniki na każde przedstawienia mniejszości seksualnych w komiksie to jak najbardziej warto.
perły przed wieprze

Offline adro

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2089 dnia: Sierpień 16, 2015, 08:09:37 pm »
brzmi ciekawie, dzieki Kuba  :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline isteklistek

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2090 dnia: Sierpień 18, 2015, 08:44:53 am »
Już myślałem, że DC nie uda się pobić fantastycznych coverów z serii Bombshell, a tu taka niespodzianka szykuje się w listopadzie http://www.dccomics.com/blog/2015/08/14/the-complete-set-of-dc-comics-looney-tunes-variant-covers

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2091 dnia: Sierpień 18, 2015, 11:13:45 am »
Już myślałem, że DC nie uda się pobić fantastycznych coverów z serii Bombshell, a tu taka niespodzianka szykuje się w listopadzie http://www.dccomics.com/blog/2015/08/14/the-complete-set-of-dc-comics-looney-tunes-variant-covers


Z jednej strony większość mi się bardzo podoba, z drugiej pewnie i tak koniec końców ograniczę się tylko do Green Arrowa.
perły przed wieprze

Offline Dembol_

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2092 dnia: Sierpień 18, 2015, 01:56:04 pm »
To trochę smutne, że większość rysowników nie potrafi dopasować swoich rysunków do konwencji z kreskówek Looney Tunes albo nie potrafi dopasować bohaterów do swojego stylu rysunku. Przez to mamy dziwny misz-masz płaskiego koloru i uproszczonych kreskówkowych postaci z LT i realistycznego, silnie cieniowanych postaci z komiksów. Momentami wygląda to jak zrobione naprędce w Photoshopie.

Offline Seraphim

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2093 dnia: Sierpień 19, 2015, 08:36:18 am »
Hello. Czy opłaca się kupować zbiorcze tomy ze środka czy końca całego run-u Green Lantern Geoffa Johnsa, np. Rise Of The Third Army albo Wrath of the First Lantern? Czy może czytanie tych historii bez przebicia się przez wszystko od początku nie ma zbytnio sensu?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2094 dnia: Sierpień 19, 2015, 08:40:30 am »
To trochę smutne, że większość rysowników nie potrafi dopasować swoich rysunków do konwencji z kreskówek Looney Tunes albo nie potrafi dopasować bohaterów do swojego stylu rysunku.


Ale czy to nie jest odgórne przykazanie WB Animation, że oni nie mogą ingerować w wewnętrzny design i styl tych postaci? Co jak co ale patrząc na wiele rzeczy związanych z nawet wewnętrznym licencjonowaniem korporacyjnym to wydaje się w 100% (o, inna akcja, zdjęcie wariantowej okładki Adiego Granova do Shattered Empire bo Disney nie zaakceptował przedstawienia Luka i Lei na okładce).

Bo w efekcie mamy takie czepianie się wbrew realiom. To nie jest crossover Scooby Doo z Batman Brave & Bold gdzie wewnętrzny design postaci w obydwu produkcjach przystaje do siebie.
perły przed wieprze

Offline Dembol_

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2095 dnia: Sierpień 19, 2015, 03:10:35 pm »
Nie czepiam się tylko po prostu wyrażam swoje niepochlebne zdanie o większości wariantów. Zresztą pisałem też o możliwości zmiany designu postaci bohaterów DC na uproszczony. Darwyn Cooke podołał temu zadaniu.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2096 dnia: Sierpień 19, 2015, 03:27:35 pm »
Ok, ok, tyle, że Cooke narysował to tak... jak (prawie) zawsze rysuje  :wink:
perły przed wieprze

fragsel

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2097 dnia: Sierpień 19, 2015, 03:41:58 pm »
nie wiem NIC o współczesnym DC, ale co najmniej jedna z tych okładek (a konkretnie ta Ryan'a Sook) to żrzynka (no ok, TRIBUTE ;) ) z klsycznej okłądki komiksu, gdzie Superman walczył z Muhammadem Ali...

jeśli pozostałe też nie są tak zupełnie oryginalne (w tej części dotyczącej DC oczywiście) to może o to chodziło...

{jeśli błędnie wyciagam wnioski na podstawie jedynej okłądki dotyczącej tego co czytałem z DC to przepraszam}

Offline kelen

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2098 dnia: Sierpień 19, 2015, 05:03:47 pm »
Tak, część z nich to parodie. Jedna z nich np. parodiuje jedną z części "Powrotu Mrocznego Rycerza".
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Archie

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2099 dnia: Sierpień 20, 2015, 10:44:37 am »
To trochę smutne, że większość rysowników nie potrafi dopasować swoich rysunków do konwencji z kreskówek Looney Tunes albo nie potrafi dopasować bohaterów do swojego stylu rysunku.
Przecież to jest taka koncepcja tych okładek, żeby były wymieszane style graficzne i postacie z Looney Tunes odstawały stylistyczne jednocześnie będąc integralnymi częściami grafik.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

 

anything