Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 812980 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2025 dnia: Maj 27, 2015, 11:12:56 am »
Czemu Sprawiedliwość Polska jest taka gruba a USA taka cienka? Roznica grubosci stron, papieru? Czy wiecej dodatkow? Moze to pytanie juz padlo gdzies ale zanim przeszukam to minie caly dzien.

Offline kelen

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2026 dnia: Maj 27, 2015, 11:21:29 am »
Polska edycja jest na wzór wersji Absolute, dlatego ma ponad 500 stron - dużo dodatków.

Swoją drogą, zarówno Egmont jak i Mucha Comics ma zdecydowanie lepszy papier w swoich wydaniach, niż DC, czy Marvel. Jest grubszy.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

mgnesium

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2027 dnia: Maj 27, 2015, 06:20:45 pm »
Swoją drogą, zarówno Egmont jak i Mucha Comics ma zdecydowanie lepszy papier w swoich wydaniach, niż DC, czy Marvel. Jest grubszy.

nie wiem jak dc, ale marvel pod sterem perlmuttera tnie koszty na czym się da.

kupiłem dwa tomy journey into mystery complete collection, na które dziennie przez dwie godziny padało światło słońca pod kątem maksymalnie 45 stopni. nawet podwójna warstwa szkła (szafka+okno) nie uchroniła grzbietów przed zblaknięciem, także do listy rzeczy na których na pewno oszczędzają można dopisać barwniki.
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2015, 06:41:39 pm wysłana przez mgnesium »

Offline misiokles

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2028 dnia: Maj 27, 2015, 06:39:27 pm »
Ostatnio nawet wydrukował komiks bez chronologicznej kolejności zeszytów (poczytajcie opinie na temat Spider-verse OHC).

Offline Rarian

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2029 dnia: Maj 27, 2015, 08:31:56 pm »
Jak oceniacie Justice? Bo zastanawiam się czy nie kupić, ale 140 zł piechotą nie chodzi. To w ogóle kanoniczna historia czy Elseworld?

Offline mack3

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2030 dnia: Maj 27, 2015, 10:36:38 pm »
Swoją drogą, zarówno Egmont jak i Mucha Comics ma zdecydowanie lepszy papier w swoich wydaniach, niż DC, czy Marvel. Jest grubszy.
Jak w ogóle oceniacie taki cieńszy papier?
Ja mam w takim wydaniu np. z serii "ultimate collection": New X-Men Morrisona i Ultimates 2 Millara.
Komiksy rzeczywiście są cieniutki dzięki tak cienkiemu papierowi (np. Ultimates 2 liczą ponoć 464 strony a są cieńsi niż All-Star Superman Muchy, który liczy 304 strony - i mówię tu o samych stronach, nie licząc grubej okładki HC w All-Starze).
Na początku mi się to nie podobało, ale potem doszedłem do wniosku, że właściwie nie ma żadnej różnicy z drukowanymi na grubszym papierze komiksami polskimi. Tzn. różnica jest, ale tylko przy przewracaniu kartek (dużo lepiej się przewraca grubsze kartki i przede wszystkim są "fajniejsze" w dotyku niż taki cienki "badziew"), natomiast jeśli chodzi o jakość druku, kolory - to ja jakoś nie zauważam różnicy...

Offline kelen

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2031 dnia: Maj 27, 2015, 10:40:36 pm »
O kiepskim papierze Marvela szczególnie zrobiło się, jak wydano zbiorcze "Infinity": http://www.bleedingcool.com/2014/02/19/marvel-criticised-over-paper-quality-of-infinity-and-other-hardcovers/
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Itachi

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2032 dnia: Maj 29, 2015, 02:17:35 pm »
Czytał ktoś serię Deathstroke z new 52? Chcę sobie takie cudo sprawić: http://www.atomcomics.pl/pl/p/DEATHSTROKE-BOOK-AND-MASK-SET/53502 i nie wiem czy warto polować na samą maskę, czy z góry zamówić pre-order?


Offline Nick Jackolson

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2033 dnia: Maj 29, 2015, 06:20:59 pm »
Tony S. Daniel i jego scenariusz hmmmm - nie czytałem, nie będę czytał. Może lepiej kup samą maskę? albo potraktuj komiks jak dodatek.

Pardon, nie doczytałem: "... and features a PVC mask plus DEATHSTROKE VOL. 1: GODS OF WAR TP, collecting issues #1-6..." czyli komiks to dodatek :)
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2015, 06:25:35 pm wysłana przez Nick Jackolson »

Offline Itachi

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2034 dnia: Maj 29, 2015, 06:32:45 pm »
czyli komiks to dodatek :smile:

Dokładnie tak. Obok maski Jokera pasowałby idealnie :wink:

Offline Nick Jackolson

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2035 dnia: Maj 29, 2015, 08:35:12 pm »
Zdecydowanie tak.

Swoją drogą edycje kolekcjonerskie z maskami z N52 póki co jest chyba: Jocker, Sowa, Deathstoke?

Offline Itachi


Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2037 dnia: Czerwiec 01, 2015, 09:44:41 am »
Szkoda ze te edycje z Maskami tylko w orginale bo cena niezla w stosunku do Polskich wydawnictw

Offline Itachi

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2038 dnia: Czerwiec 01, 2015, 12:07:32 pm »
Kupujesz, maskę i opakowanie zostawiasz dla siebie, a komiks jak nie podpasuje sprzedajesz za 3 dyszki na allegro i po problemie. To samo jak ktoś ma problemy z językiem angielskim.

Offline mack3

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2039 dnia: Czerwiec 07, 2015, 04:04:46 pm »
Jak oceniacie run Bendisa w New Avengers po Civil War? Trzyma równy, dobry poziom czy raczej jest to poziom "Kolektywu" (który jest średni)?
To znaczy - mam wydania Muchy New Avengers (czyli do Civil War właśnie) i zastanawiam się czy kupować następne TPBs w oryginale - a jesli tak - to czy wszystkie czy np. tylko do któregoś momentu (albo od któregoś)? Nie chcę kupowac wszystkiego jeśli gdzieś zaczyna być średnio, bo wiadomo ile ostatnio komiksów wychodzi i kasy troche szkoda...

 

anything