trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 815679 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donTomaszek

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1995 dnia: Kwiecień 15, 2015, 09:57:34 pm »
Czytal ktos Low i Spread z Image comics? Obie serie zapowiadaja sie ciekawie i wlasnie ukazaly sie pierwsze wydania zbiorcze.
Warto?
Sometimes I'd like to get my hands on God...

mgnesium

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1996 dnia: Kwiecień 15, 2015, 11:17:36 pm »
Czytal ktos Low i Spread z Image comics? Obie serie zapowiadaja sie ciekawie i wlasnie ukazaly sie pierwsze wydania zbiorcze.
Warto?

spread super, low średnie z wyjątkiem okładek (ale ja w ogóle mam problem z remender'em).

Offline Mketh

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1997 dnia: Maj 02, 2015, 07:29:07 pm »
Takie pytanie, będąc ostatnio we Francji natrafiłem w tamtejszym sklepie na komiks "Gotham Girls" - w wersji francuskiej. Niestety francuski niezbyt znam, więc pomyślałem, że po powrocie rozejrzę się za angielską wersją. I niespodzianka, bo jedyne miejsce, gdzie w internecie znalazłem ten komiks to francuski amazon - wygląda na to, że nie ma innej jego wersji. Ktoś coś wie na ten temat?

Offline Garf

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1998 dnia: Maj 02, 2015, 08:01:49 pm »
Takie pytanie, będąc ostatnio we Francji natrafiłem w tamtejszym sklepie na komiks "Gotham Girls" - w wersji francuskiej. Niestety francuski niezbyt znam, więc pomyślałem, że po powrocie rozejrzę się za angielską wersją. I niespodzianka, bo jedyne miejsce, gdzie w internecie znalazłem ten komiks to francuski amazon - wygląda na to, że nie ma innej jego wersji. Ktoś coś wie na ten temat?

Google wkracza do akcji!

Strona w Wikipedii
Strona w DC Wiki
Wszystkie pięć numerów w wersji cyfrowej po dolarze
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Mketh

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1999 dnia: Maj 02, 2015, 08:21:17 pm »
Google wkracza do akcji!

Strona w Wikipedii
Strona w DC Wiki
Wszystkie pięć numerów w wersji cyfrowej po dolarze

Dzięki, ale nie do końca o to mi chodziło. W skrócie - czy ktoś spotkał się z takim wydaniem (zbiór, poza pięcioma komiksami wymienionymi przez Ciebie zawiera też kilka innych), w języku ang :smile:

Offline kelen

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2000 dnia: Maj 02, 2015, 10:49:28 pm »
Jakiś czas temu przyglądałem się temu komiksowi i zdaje się, że nigdy w USA nie wyszło żadne zbiorcze, w związku z czym pojedyncze zeszyty mają masakryczne ceny na ibejach. Zdaje się, że chyba nadal trejda nie ma. Natomiast warto nadmienić, że DC powoli wznawia sporo swoich starych rzeczy, między innymi także komiks na podstawie "Batman: The Animated Series", więc może w przeciągu najbliższych 2-3 lat, wznowienie "Gotham Girls" również się pojawi.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2001 dnia: Maj 03, 2015, 03:52:58 pm »
z racji tego, iż dziś zakończyłem lekturę runu Hickmana do New Avengers, Avengers, Avengers World oraz Multiversity Morrisona, stworzył mi się nagle bufor czasowy i mam do Was uprzejme zapytanie:

co anglojęzycznego obecnie czytacie ?

ja na bierząco śledzę East of West (Hickman), Southern Bastards (Aaron) i Descender (Lemire). w oczekiwaniu na majowe, Marvelowe Secret Wars zastanawiałem się nad Trees Ellisa i The Wicked+ The Divine Gillena. co byście jeszcze polecili ?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2002 dnia: Maj 03, 2015, 04:44:01 pm »
ja na bierząco śledzę East of West (Hickman), Southern Bastards (Aaron) i Descender (Lemire). w oczekiwaniu na majowe, Marvelowe Secret Wars zastanawiałem się nad Trees Ellisa i The Wicked+ The Divine Gillena. co byście jeszcze polecili ?


Spoza głównego Marvela/DC:


Kitchen (Vertigo) - dramat kryminalny, Hell's Kitchen lata 70
Dead Letters (Boom) - metafizyczny kryminał noir
Burning Fields (Boom) - miniseria... tak w duchu starego dobrego Carpentera
Deep State (Boom) - dla fanów klimatów po The X-Files
Deadly Class (Image) - jedyny Remender, którego obecnie mogę czytać
The Fade Out (Image) - 100% noir pod J. Ellroya, lata 40, Hollywood
Satellite Sam (Image) - dramat, noir, telewizja lata 50
Outcast (Image) - jedyny Kirkman, który mi pasuje
Stray Bullets (Image) - oczywistość, trudno reklamować
Stumptown (Oni Press) - seria o dysfunkcyjnej prywatnej detektyw
Empire Of The Dead (Marvel) - wariacja Romero na temat wampirów i zombie funkcjonujących w społeczeństwie
Men Of Wrath (Icon) - Peckinpah 100%
Powers (Icon) - wiernie od lat, chyba też nie ma co pisać "o co cho"


Oczywiście Trees i W&D też warto. Lazarusa nie wpisuję skoro wylądował w Polsce. W najbliższym czasie planuje wejść w komiksowe kontynuacje filmów Carpentera wydawane przez Boom ale jako, że nie czytałem tylko się zabieram... to nie mogę polecić.
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2015, 04:51:09 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline donTomaszek

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2003 dnia: Maj 05, 2015, 12:44:54 am »
Ja dorzuce Velvet i jesli nie czytales - Criminal (nowa edycja) z Image. Obie serie na wysokim poziome.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2004 dnia: Maj 05, 2015, 07:42:13 am »
dzięki Panowie :)
z wymienionych przez Was tytułów Outcast wypadł mi z głowy, a czytam prawie na bierząco. od jaiegoś czasu zastanawiam się nad The Fade Out, Velvet i Stray Bullets. szczególnie nad Stray Bullets, bo słyszałem dużo dobrego. boję się komiksów Remendera, poza X-Force, którego zrobił z Openą nic mi nie podeszło jego, a większość niemal odrzuciła, choć Deadly Class zapowiada się obiecująco. Dead Letters wydaje się intrygujące. możesz coś więcej napisać o tym tytule ?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2005 dnia: Maj 05, 2015, 09:15:19 am »
Dead Letters wydaje się intrygujące. możesz coś więcej napisać o tym tytule ?


http://kolorowezeszyty.blogspot.co.uk/2014/10/1762-dead-letters-vol-1-existential-op.html
Kiedyś napisałem coś takiego o pierwszym tomie, jest totalnie wolne od spoilerów  :wink:
perły przed wieprze

Offline adro

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2006 dnia: Maj 07, 2015, 02:09:19 pm »
Czy ktos wie, dlaczego zbiorowka nowych secret wars jest taka droga
45 bucksow za 200 stron to lekka przegina  :razz: :shock: :sad:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline spence

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2007 dnia: Maj 07, 2015, 06:10:24 pm »
@wujek maciej

Zero z Image też można obczaić, chociaż specyficzne i popieprzone (Morrison trochę? z tym popieprzeniem trochę Ellis chyba, z zaangażowaniem mocnym momentami i tym że żonglowanie rysownikami co numer jak w Global Frequency, z tym że tu jest jedna historia opowiadana.), ja lubię. (15, 16 numer zwyżka formy póki co, mocna wolta w 15tym. ).
Descender Lemire'a z Nguyenem może być mocną rzeczą. Po trzech numerach spoko, rysunkowo bardzo.
Wytches po pięciu numerach strasznie zamiata jak dla mnie (chociaż bardziej specyficzna drama rodzinna dla mnie to niż horror, mocne tematy podejmuje).
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

mgnesium

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2008 dnia: Maj 07, 2015, 06:14:20 pm »
Czy ktos wie, dlaczego zbiorowka nowych secret wars jest taka droga
45 bucksow za 200 stron to lekka przegina  :razz: :shock: :sad:
pzdr

"bo marvel".

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2009 dnia: Maj 08, 2015, 08:00:58 am »
@wujek maciej

Zero z Image też można obczaić, chociaż specyficzne i popieprzone (Morrison trochę? z tym popieprzeniem trochę Ellis chyba, z zaangażowaniem mocnym momentami i tym że żonglowanie rysownikami co numer jak w Global Frequency, z tym że tu jest jedna historia opowiadana.), ja lubię. (15, 16 numer zwyżka formy póki co, mocna wolta w 15tym. ).
Descender Lemire'a z Nguyenem może być mocną rzeczą. Po trzech numerach spoko, rysunkowo bardzo.
Wytches po pięciu numerach strasznie zamiata jak dla mnie (chociaż bardziej specyficzna drama rodzinna dla mnie to niż horror, mocne tematy podejmuje).

@kuba g, spence - dzięki za polecanki. Descendera czytam i pełna zgoda :) z Wytches mam problem, bo to Snyder piszę i boję się finału ;)
@adro - ja Secret Wars zbieram w zeszytach. powinno wyjść taniej niż w trejdzie (???)

 

anything