Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 811728 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1905 dnia: Styczeń 30, 2015, 11:02:18 am »
3. WARTY! Hickman rządzi!  :cool:

uwielbiam Hickmana, ale za jego Avengers wezmę się dopiero w marcu. czy możesz coś skrobnąć na temat tego runu ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2015, 11:06:13 am wysłana przez wujekmaciej »

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1906 dnia: Styczeń 30, 2015, 11:55:01 am »
Jestem po lekturze Hawkeye, Vol. 1 (#1-11, Young Avengers Presents #6). Komiks strasznie mi się spodobał i chętnie wessałbym kontynuacje, ale z tego co widzę, obecnie dostępne są tylko TP HAWKEYE VOL 03 LA WOMAN oraz HAWKEYE VOL 04 RIO BRAVO. Brakuje mi HC, który by spinał historie od #14-22. Czy orientuje się może ktoś, czy będzie wydane coś w przyszłości?

Z tego co widziałem planują wydać omnibusa HC Hawkeye, no ale z racji tego, że mam połowę historii, wolałbym uniknąć kupowania go.
ma być druga część HC, ale dobrą chwilę po Omnibusie.

Na który też trzeba chyba jeszcze poczekać, bo zawiera zeszyty, które się jeszcze nie ukazały.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1907 dnia: Styczeń 30, 2015, 02:21:18 pm »
czyta ktoś z Was Multiversity ? muszę przyznać, że w czwartym zeszycie Morrison ładnie pojechał :)

Offline isteklistek

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1908 dnia: Styczeń 30, 2015, 02:37:23 pm »
Ja czekam na zbiorcze wydanie wszystkiego. Mam jeden zeszyt  i po nim stwierdziłem, że jestem zainteresowany, więc nie kupuje zeszytówek, by później nie mieć dubli i nie bawić się w sprzedawanie. Szkoda, że trochę to wszystko wolno idzie, bo pewnie sporo trzeba będzie czekać na całość.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1909 dnia: Styczeń 30, 2015, 02:42:59 pm »
Ja czekam na zbiorcze wydanie wszystkiego. Mam jeden zeszyt  i po nim stwierdziłem, że jestem zainteresowany, więc nie kupuje zeszytówek, by później nie mieć dubli i nie bawić się w sprzedawanie. Szkoda, że trochę to wszystko wolno idzie, bo pewnie sporo trzeba będzie czekać na całość.

wczoraj zamówiłem 6 zeszyt (GuideBook), a do kwietnia seria ma się skończyć (niby w lutym, marcu i kwietniu po jednym zeszycie). wydaje mi sie, że większość zachwytów nad Multiversity opiera się na zeszycie Pax Americana, chociaż mi podobały się wszystkie.

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1910 dnia: Luty 01, 2015, 10:16:47 am »
Ile lat przed Batmanem dzieje sie akcja All Star Western?

Offline Murazor

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1911 dnia: Luty 01, 2015, 11:18:43 am »
Ile lat przed Batmanem dzieje sie akcja All Star Western?

Amadeusz założył[/size] Azyl Arkham w 1920 roku, wydarzenia w All-Star dzieją się jeszcze wcześniej.

Offline opall

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1912 dnia: Luty 08, 2015, 12:22:55 pm »
aaaaaaaa... mam mętlik  :???:
Mam do wyboru Complete Maus lub Batman Year One + Transmetropolitan Vol 1


I teraz moje pytanie czy lepiej sięgnąć po Mausa - wiem, że i tak kiedyś ten komiks kiedyś przeczytam ... pytanie czy teraz?


Czy lepiej po Batka + Trans - tu kolejna klasyka od Millera (choć Batmana ostatnio czytałem sporo) + seria która w jakiś sposób mnie zaciekawiła (a jednocześnie realizuje moje masochistyczne zapędy do kupowania Vol. 1 wszelakich historii, tak żebym potem miał jeszcze trudniejszy wybór, które z nich kontynuować)


Wiem, że to rozbieżność jak stąd do księżyca ale może ktoś pomoże?

Lokus

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1913 dnia: Luty 08, 2015, 12:35:41 pm »
Azyl Arkham w 1920 roku, wydarzenia w All-Star dzieją się jeszcze wcześniej.
W drugim tomie pada odpowiedź - końcówka XIX wieku

Offline spence

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1914 dnia: Luty 08, 2015, 05:20:41 pm »
aaaaaaaa... mam mętlik  :???: ??: ??: ??:
Mam do wyboru Complete Maus lub Batman Year One + Transmetropolitan Vol 1


I teraz moje pytanie czy lepiej sięgnąć po Mausa - wiem, że i tak kiedyś ten komiks kiedyś przeczytam ... pytanie czy teraz?


Czy lepiej po Batka + Trans - tu kolejna klasyka od Millera (choć Batmana ostatnio czytałem sporo) + seria która w jakiś sposób mnie zaciekawiła (a jednocześnie realizuje moje masochistyczne zapędy do kupowania Vol. 1 wszelakich historii, tak żebym potem miał jeszcze trudniejszy wybór, które z nich kontynuować)


Wiem, że to rozbieżność jak stąd do księżyca ale może ktoś pomoże?

Maus jest przepi****lenie (podkreślam to słowo bardzo mocno) ciężki, (komiks z matką wstawiony).

Transmetropolitana całego nie czytałem, ani Batmana też nie. Transmetropolitan ma bardzo mocny numer ósmy i luźniejszy jest, choć też nie tak bardzo, bo tam dużo goryczy jest i wkurwienia na otaczający świat.  Jeśli miałbym polecić coś z Transmeta to ten numer ósmy.

Maus to jest rozpi****l mózgu, grzebanie w emocjach, swoich, ojcowskich, grzebanie w historii tej najcięższej. Transmet z tego co czytałem to jest to mądra, wkurwiona i poruszająca dużo ważnych wątków, ale rozrywka.

Nie chcę rzucać banałów, że Maus to jest coś co przeczytać trzeba, ale no bez wątpienia jest to jedna z wartościowszych rzeczy w kulturze na temat IIWŚ. Choć oczywiście nie każdy ma ochotę się babrać w ciężarach i nie zawsze jest moment w życiu na taką historię.

Plus Maus jest bardzo specyficznie rysowany, Transmetropolitan i Batman są bardziej przystępnie narysowane, bardziej hm... no bliżej tego takiego stylu amerykańsko komiksowego (nieładne używanie stereotypów).

I jakbym teraz kupował Mausa to chyba z Metamausem od razu w komplecie < myślę > Choć jak czytałem to drugi raz to miałem myśli, że nie powinno się chyba niektórych rzeczy opowiadać w komiksach (znów scena z matką)...

Pewnie w żaden sposób Ci nie pomogłem D: ja mam alergię na serie i zamknięte historie u mnie zawsze wygrywają, bo potem najczęściej nie dokupuje całości...

I pozostaje pytanie, czy jak ja Ci napisałem że komiks jest bardzo ciężki to jak Ty go przy lekturze odbierzesz...
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2015, 05:26:38 pm wysłana przez spence »
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline Garf

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1915 dnia: Luty 08, 2015, 07:22:51 pm »
aaaaaaaa... mam mętlik  :???: ??: ??: ??: ??:
Mam do wyboru Complete Maus lub Batman Year One + Transmetropolitan Vol 1


I teraz moje pytanie czy lepiej sięgnąć po Mausa - wiem, że i tak kiedyś ten komiks kiedyś przeczytam ... pytanie czy teraz?


Czy lepiej po Batka + Trans - tu kolejna klasyka od Millera (choć Batmana ostatnio czytałem sporo) + seria która w jakiś sposób mnie zaciekawiła (a jednocześnie realizuje moje masochistyczne zapędy do kupowania Vol. 1 wszelakich historii, tak żebym potem miał jeszcze trudniejszy wybór, które z nich kontynuować)


Wiem, że to rozbieżność jak stąd do księżyca ale może ktoś pomoże?

Co ja Ci mogę powiedzieć... Maus to jeden z najważniejszych komiksów, jakie powstały. To arcydzieło - i nie waham się użyć tu tego słowa; jedna z tych pozycji (jeśli nie ta pozycja), które wyciągnęły komiks ze skorupy śmiesznych historyjek i wywindowały go do poziomu pełnoprawnego, poważnego medium. Porusza istotny temat, jest wymagający intelektualnie, bardzo mocny w odbiorze. Tego się nie da czytać na pół gwizdka albo podczytywać "przy okazji". To dzieło, na które można powoływać się w dyskursie akademickim - sam czytałem artykuł analizujący Mausa w pewnym tomie naukowym. Nawiązując do niedawnej dyskusji z "Różnych gadek", mogę powiedzieć, że Maus może się nam podobać lub nie, ale nie można odmówić mu przełomowego charakteru.

Dlatego tak trudno porównać go z Rokiem pierwszym (będę pisał tylko o Batmanie, bo nie czytałem Transmetropolitan). To jest dzieło z zupełnie innej półki. Bardzo dobry, nawet świetny komiks (jeśli się nie mylę, jest uznawany za jeden z najlepszych z Batmanem w ogóle), ale w swojej kategorii. Mnie ogromnie się podobał (nawet powiem: wciągnął i oczarował) i przekonał mnie do Gacka (wcześniej patrzyłem na tego bohatera dość sceptycznie). Świetny klimat, realizm, narracja jak w porządnym filmie kryminalno-sensacyjnym. Jednak widać, że jest to dzieło (przynajmniej moim zdaniem), które ma dostarczać rozrywki. Chodzi w nim o akcję, podczas gdy w Mausie na pierwszy plan wysuwa się psychologia.

Maus i Rok pierwszy obok siebie to trochę jak W poszukiwaniu straconego czasu i Morderstwo w Orient Expressie albo jakiś film Bergmana i Szklana pułapka. Te drugie to świetne dzieła, ale w zupełnie innej kategorii niż te pierwsze. Mają inne cele, są odmienne w odbiorze. Może wybierz w zależności od tego, czy bardziej podchodzi Ci teraz rozrywka i odprężenie, czy też czujesz się gotowy na rozmyślania i wysiłek interpretacyjny.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2015, 07:46:31 pm wysłana przez Garf »
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline opall

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1916 dnia: Luty 09, 2015, 10:40:42 am »
@spence @ Garf
Dzięki za obszerne odpowiedzi.
Pewnie skończy się na Maus'ie bo rozrywki miałem w ostatnim czasie dość dużo.


Offline spence

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1917 dnia: Luty 09, 2015, 02:25:05 pm »
Nie masz za co. Patrząc po avatarach naszych to doradziliśmy z Garfem jak pies z kotem  :lol:

Jak będziesz w tematyce Mausowej to polecam też Wolverine 32 Millara i Andrewsa - jedna z ciekawszych rzeczy, w których mainstream się łapie za poważne tematy obozowe. Plus np. Hellblazer Setting Sun i zdaje się, że Horrorist też, chociaż mam to w planach, nie doczytałem ....
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline obramiklos

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1918 dnia: Luty 14, 2015, 07:58:40 pm »
MIĘKKA PACZKA LUCKY STRIKE
Cześć. Zgłaszam się z prośbą o pomoc w sprawie absolutnie międzynarodowej wagi. Chodzi o życie i tutaj może być ktoś, kto jest w stanie mi pomóc:). Pytanie dot. najprawdopodobniej któregoś z nrów Punishera. W każdym razie na pewno komiksu wydanego przez tm-semic w latach 90tych. Próbuję odnaleźć kadr z miękkimi lucky strikeami. Do tej pory podążałem bardzo mglistym tropem skojarzeń z Punisherem i gangiem z Chinatown. W ten sposób udało mi się odnaleźć w sieci to: http://marvel.wikia.com/Punisher_Vol_2_51,. Nie ma tu dostępu do wnętrza zeszytu, ale w rubryce Trivia odnalazłem notatkę, że w numerze pojawia się paczka lucky strikeów. Przeszedłem się do antykwariatu komiksowego i wśród dziewięciu ostatnich punisherów, które pozostały antykwariuszowi na stanie - fartownie odnalazłem także ten nr. Rzeczywiście jest tam paczka strikeów, ale w TWARDYM opakowaniu, trzymanych w dłoni przez wspomnianego w Trivia Ruperta Duca. W głowie mam natomiast inny kadr ze Strikeami, Strikeami leżącymi na stole, przy stole natomiast siedzi jakiś bliżej nieokreślony samotnik. To tyle. Skojarzenie mało konkretne:), ale poprzednie mało konkretne skojarzenie doprowadziło mnie do odnalezienia paczki strikeów sprzed dwudziestu lat, tyle że nie tej, o którą chodzi. Ta, o którą chodzi na pewno gdzieś jest:)

Czy ktokolwiek z Was, w jakikolwiek sposób jest w stanie coś tutaj doradzić (za wyjątkiem medykamentów, psychoterapii itp., bo to wbrew pozorom nie jest problem kliiczny;). Może ktoś ma u siebie komplet punisherów i w ramach bezinteresownej i dziwnej przysługi byłby w stanie to odnaleźć? Może ktoś jakimś cudem kojarzy taki motyw z punishera, x-menów, czy innego tytułu. Byłbym ogromnie wdzięczny za pomoc. 

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1919 dnia: Luty 14, 2015, 08:22:40 pm »
Tzw. African Saga. http://marvel.wikia.com/Punisher_and_Wolverine_in_African_Saga_Vol_1_1 , czyli w oryginale bodaj zeszyt 5 i 6 Punisher War Journal vol. 1

chodzi Ci o ten numer po polsku http://www.staralodz.pl//foto/DC10648.JPG

EDIT: Nie, jednak nie. Pomyliłem z Lone Star Beer.