trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 811954 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1890 dnia: Styczeń 26, 2015, 04:17:08 pm »
Poczytałem trochę forum, że znaleźć jakieś inspiracje i opinie dotyczące AM Morrisona. Trochę się martwię, bo kilka osób pisało, że tytuł się zestarzał.

Po pierwsze: ani trochę się nie zestarzał (tak jak nie zestarzeli się Strażnicy ani Swamp Thing Moore'a), wyprzedził wręcz swoją epokę. Po drugie poczytaj opinie http://www.goodreads.com/book/show/17137604-the-animal-man-omnibus
Zwracam uwagę na ekstremalnie wysoką średnią.


Jeśli chodzi o drugą część pytania to Musisz napisać czego szukasz, bo tak to można się przerzucać propozycjami w nieskończoność.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2015, 04:32:07 pm wysłana przez maximumcarnage »

Offline spence

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1891 dnia: Styczeń 26, 2015, 04:39:52 pm »
Jimmy Corrigan jest najbardziej depresyjną rzeczą jaką czytałem ever chyba komiksowo, wprawdzie kiedyś Daniel Gutowski mnie wyprowadzał z błędu że ni e jest tak do końca i ma trochę racj, niemniej jest bardzo bardzo k***ewSKO smutny dla mnie. Formalnie Ware jest nie do podrobienia i jest absolutnie wielki, co nie zmienia faktu, że jest bardzo smutny.

Local czytałem, pierwszy numer bardzo, kilka numerów też ciekawych ale jako całość się bardzo średnio broni imo (dwa ostatnie numery próbujące podsumować i zachowanie bohaterki w ostatnim totalnie dla mnie niezrozumiałe i irytujące - możesz to odebrać jako plus bo jednak emocje wzbudza, ale kupić bym nie kupił) O Animal Planecie (czyt. Manie) masz temat też, ostatnio tam pisał wujekmaciej http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,34916.0.html

Z tego wszystkiego co Ty wymieniałeś to ja bym bardzo przeczytał Sleepera, Trillium i Hawkeye (numer 19 <3). Ale ja wiesz, lubie zamknięte historie D:

edit: Strażnicy są cieżcy w lekturze z natury tematu i tego jak Moore pisze IMO. Ale ja go aż tak bardzo nie lubię.

z dłuższych zamkniętych serii to bardzo bym przytulił kiedyś Planetary Omnibusa.
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline perek82

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1892 dnia: Styczeń 26, 2015, 04:58:43 pm »
ja właśnie wciągnąłem 2 tomy Miraclemana. Bardzo mi się podobał. Historia wciąga, nie jest to na pewno typowe superhero od Marvela.
Komiks jest odnowiony, z nowymi kolorami, przez to graficznie przepiękny. Minusem jest cena i liczba dodatków - myślę, że ok połowa zawartości tomu to właśnie dodatki w postaci szkiców i okładek. Wolałbym jakiś integral, ale jak się nie ma co się...
Czekam z niecierpliwością do maja, żeby nabyć 3 tom.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2015, 07:44:05 pm wysłana przez perek82 »
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline donTomaszek

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1893 dnia: Styczeń 27, 2015, 03:15:06 pm »
Pytanie odnosnie The Activity z Image comics - czytal ktos? Moglby ktos skrobnac cos o tym tytule?
Tematyka i rysunki sa bardzo intrygujace, choc sam tytul jakos przeszedl bez wiekszego echa.
Warto? Czy to raczej opowiastki z amerykanska flaga w tle i nic ponadto?
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline acidos

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1894 dnia: Styczeń 28, 2015, 06:29:19 pm »
Zastanawiam się nad zakupem dwóch komiksów .Pierwszy z nich to wydanie zbiorcze 5 pierwszych numerów thanos rising .Czytał ktoś to?Jest to mini seria?Warta na pierwszy kontakt z thanosem?Druga zakup nad którym się zastanawiałem to Origin Sin.Warte zakupu?Jeśli tak to które wydanie zakupić?http://multiversum.pl/p/1101/55483/original-sin-companion-hc-now--marvel-now-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html czy http://multiversum.pl/p/1270/56348/original-sin-hc-now--dostawa-2015-01.html    ?
Z góry dzięki za pomoc

Offline miki2001

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1895 dnia: Styczeń 28, 2015, 07:10:02 pm »
Dla mnie Thanos Rising nie istnieje. O wiele lepiej zakupić Thanosa pisanego przez Starlina (Silver Surfer: Return of Thanos, Infinity Gauntlet, Infinity War itd.) Te komiksy naprawdę są warte uwagi.

Offline burberry

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1896 dnia: Styczeń 28, 2015, 08:48:01 pm »
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Z racji wyjątkowych okoliczności zdecydowałem się na Manhattan Projects HC Vol. 1. Mam nadzieję, że to dobry wybór :)
Bóg Cię kocha

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1897 dnia: Styczeń 29, 2015, 08:35:22 am »

Pyt. dotyczace Szpona. Mozliwy spoiler.

Spoiler: pokaż
Dlaczego w komiksie Szpon: Utrapienie Sów Calvin z łatwoscia zabija starego Szpona w Labiryncie a nie może zabić typiary Szpona ktora go ataktuje a której on wbija kosa w głowe?? To chodzilo cos o to ze ta typiara długo leżala czy cos ale nie za bardzo załapałem czemu ona taka mocna?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2015, 10:43:20 am wysłana przez Gawin »

Offline opall

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1898 dnia: Styczeń 29, 2015, 03:10:27 pm »
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Z racji wyjątkowych okoliczności zdecydowałem się na Manhattan Projects HC Vol. 1. Mam nadzieję, że to dobry wybór :smile:


IMO - świetny wybór! Ja to przeczytałem w wersji cyfrowej dzięki promocji na humblebundle i w sumie od razu potem stwierdziłem, że koniecznie trzeba będzie zainwestować w wersje papierową. Jak tylko wyjdzie vol.2  tej wersji HC to kupuję (ale z tego co wiem to na razie chyba cisza w tym temacie).

Offline Antari

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1899 dnia: Styczeń 29, 2015, 08:20:45 pm »
Jestem po lekturze Hawkeye, Vol. 1 (#1-11, Young Avengers Presents #6). Komiks strasznie mi się spodobał i chętnie wessałbym kontynuacje, ale z tego co widzę, obecnie dostępne są tylko TP HAWKEYE VOL 03 LA WOMAN oraz HAWKEYE VOL 04 RIO BRAVO. Brakuje mi HC, który by spinał historie od #14-22. Czy orientuje się może ktoś, czy będzie wydane coś w przyszłości?

Z tego co widziałem planują wydać omnibusa HC Hawkeye, no ale z racji tego, że mam połowę historii, wolałbym uniknąć kupowania go.


Offline Garf

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1900 dnia: Styczeń 29, 2015, 09:21:42 pm »
@acidos
Samego eventu nie ogarniam, bo nie jestem na bieżąco z tym co się dzieje u pajęczaka. Czekam na wydania zbiorcze i odnośnie Spider-verse w maju wyjdzie coś takiego:
http://www.amazon.com/dp/078519035X/ref=wl_it_dp_o_pd_nS_ttl?_encoding=UTF8&colid=22DWHFBGVKXVP&coliid=ISMHYJCQ5SXUH

Prawie 630 stron, ale czy zbiera cały event to nie wiem. Całkiem możliwe, że będzie jak z Spider-Island, gdzie po wydaniu głównej historii wypuścili jeszcze Spider-Island Companion.

Tak z opóźnieniem, ale powiem, że ten tom jest już dostępny w preorderze na Multiversum. I z tego, co widzę, to nie ma w nim np. miniserii "Edge of the Spider-Verse", prezentującej 5 alternatywnych wersji Spider-Mana, w tym bardzo ostatnio popularną Spider-Gwen. Gdyby ktoś chciałby mieć taki "kompletny komplet", musiałby chyba dobrać to osobno.

A tak na marginesie: z tymi alternatywnymi wersjami pająków to naprawdę wymyślają już niestworzone rzeczy  :smile:


http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline acidos

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1901 dnia: Styczeń 29, 2015, 10:34:39 pm »
CAPTAIN AMERICA VOL 01 CASTAWAY IN DIMENSION Z PART 1 PREMIERE HC (NOW)
,INDESTRUCTIBLE HULK VOL 01 AGENT OF SHIELD PREMIERE HC (NOW) ,
NEW AVENGERS VOL 01 EVERYTHING DIES PREMIERE HC (NOW)
Któryś z tomów wart uwagi ?

Offline Antari

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1902 dnia: Styczeń 29, 2015, 11:15:27 pm »
Tak z opóźnieniem, ale powiem, że ten tom jest już dostępny w preorderze na Multiversum. I z tego, co widzę, to nie ma w nim np. miniserii "Edge of the Spider-Verse", prezentującej 5 alternatywnych wersji Spider-Mana, w tym bardzo ostatnio popularną Spider-Gwen. Gdyby ktoś chciałby mieć taki "kompletny komplet", musiałby chyba dobrać to osobno.

A tak na marginesie: z tymi alternatywnymi wersjami pająków to naprawdę wymyślają już niestworzone rzeczy  :smile:


Pytałem właśnie o to w wątku o Pająku ale nikt nie odpowiedział. Dobrze, że zajrzałem tutaj :) Też mi się tak właśnie wydawało, że trzeba dokupić Edge of Spider-Verse żeby zamknąć cały event.

A nawiasem mówiąc warto się porywać na ten Omnibus z całym eventem? Bo właśnie ostatnio lekko się nakręciłem na pajączka. Może ktoś czytał już?

Jeżeli chodzi o te alternatywne wersje pająka, to ja biorę je z dużym przymrużeniem oka, jako żart. Czekam na Spider-Kingpina. Taki kilkuset kilogramowy klocek mógłby sobie dorabiać jako dźwig z kulą do wyburzania budynków :D

Lokus

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1903 dnia: Styczeń 30, 2015, 08:13:13 am »
A nawiasem mówiąc warto się porywać na ten Omnibus z całym eventem? Bo właśnie ostatnio lekko się nakręciłem na pajączka. Może ktoś czytał już?
Nie czytałem, ale z forum Avalonu można się dowiedzieć, że
Spoiler: pokaż
cały ten event służy temu, by wyczyścić uniwersum Marvela z całej masy alternatywnych pająków, którzy giną tam jeden za drugim. Fabularnie jest tylko tak sobie, a wiele osób zgodnie twierdzi, że najmniej ciekawą postacią jest sam główny bohater, czyli "nasz" Pająk, który przez większość czas stoi i marudzi
.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1904 dnia: Styczeń 30, 2015, 10:21:53 am »
1. CAPTAIN AMERICA VOL 01 CASTAWAY IN DIMENSION Z PART 1 PREMIERE HC (NOW) [/size]
2. INDESTRUCTIBLE HULK VOL 01 AGENT OF SHIELD PREMIERE HC (NOW) , [/size]
3. NEW AVENGERS VOL 01 EVERYTHING DIES PREMIERE HC (NOW) [/size]
Któryś z tomów wart uwagi ?[/size][/b]
1. Nie warty, słabizna
2. Nie warty, słabizna
3. WARTY! Hickman rządzi!  :cool:

 

anything