Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 813100 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1875 dnia: Styczeń 14, 2015, 06:40:58 pm »
Zbiór tie-inów do danego eventu/story-arcu.

Offline badday

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1876 dnia: Styczeń 17, 2015, 11:53:56 pm »
Mam prośbę o wyjaśnienie czegoś, co się nazywa "Companion". Wiele historii zbiorczych jest wydawane z takim właśnie dopiskiem, np. "Infinity Companion", "Infinity Crisis Companion", itd. Cóż to jest ten "Companion"?
Na Amazonie ktos wyjasnil: "The Infinte Crisis Companion is just as it's title implies" a companion to the mega-event Infinite Crisis that provides some answered questions to some of the loose ends of Infinite Crisis. Collecting the various one-shots based on the mini-series leading up to the Crisis (Day of Vengeance, OMAC Project, Rann-Thannagar War, and Villains United), the Companion tells side tales taking place during the main storyline of Infinite Crisis." (http://www.amazon.com/Infinite-Crisis-Companion-Bill-Willingham/dp/140120922X)

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1877 dnia: Styczeń 21, 2015, 10:21:55 am »
Iron Fist.

Coby nie spoilerować bardzo - na zakończenie runu The Immortal Iron Fist mamy dość klarowną sytuację rodzinną Daniela. Po czym w najnowszym runie - Iron Fist: The Living Weapon nie ma na ten temat ani słowa, mimo iż jest to zdecydowanie kontynuacja wydarzeń z runu Fractiona i Swierczynskiego. Czy coś mnie ominęło w międzyczasie?

I przy okazji - dlaczego w The Living Weapon tożsamość Iron Fista jest powszechnie znana?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1878 dnia: Styczeń 24, 2015, 12:41:20 am »
Iron Fist.

Coby nie spoilerować bardzo - na zakończenie runu The Immortal Iron Fist mamy dość klarowną sytuację rodzinną Daniela. Po czym w najnowszym runie - Iron Fist: The Living Weapon nie ma na ten temat ani słowa, mimo iż jest to zdecydowanie kontynuacja wydarzeń z runu Fractiona i Swierczynskiego. Czy coś mnie ominęło w międzyczasie?

I przy okazji - dlaczego w The Living Weapon tożsamość Iron Fista jest powszechnie znana?


To nie jest bezpośrednia kontynuacja runu Świerszczyńskiego. Po solówce cały ciężar rozwoju postaci przeskoczył na Bendisowe New Avengers (głównie Vol. 2) i Defenders (Fraction), chociażby to tam masz wytłumaczenie zmiany koloru kostiumu (NA + AvX)... ale co ważne, The Immortal Weapon tkwi w pewnym zawieszeniu i ta seria z założenia dość luźno obchodzi się poprzednimi wątkami i retconuje sporo rzeczy. Continuity jest tu bardzo swobodnie brane pod uwagę (nic nowego).
perły przed wieprze

Feldkurat

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1879 dnia: Styczeń 24, 2015, 10:05:10 am »
dzięki za wyjaśnienia dot. companion-ów

Offline acidos

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1880 dnia: Styczeń 24, 2015, 06:25:41 pm »
Ogarnia ktoś event spider-verse ?Jeszcze trwa?warte ogarnięcia?Było już wydane jakoś zbiorczo ??

Offline Boom

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1881 dnia: Styczeń 25, 2015, 09:21:45 am »
@acidos
Samego eventu nie ogarniam, bo nie jestem na bieżąco z tym co się dzieje u pajęczaka. Czekam na wydania zbiorcze i odnośnie Spider-verse w maju wyjdzie coś takiego:
http://www.amazon.com/dp/078519035X/ref=wl_it_dp_o_pd_nS_ttl?_encoding=UTF8&colid=22DWHFBGVKXVP&coliid=ISMHYJCQ5SXUH

Prawie 630 stron, ale czy zbiera cały event to nie wiem. Całkiem możliwe, że będzie jak z Spider-Island, gdzie po wydaniu głównej historii wypuścili jeszcze Spider-Island Companion.
Knowledge Reigns Supreme Over Nearly Everyone

Offline burberry

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1882 dnia: Styczeń 25, 2015, 08:23:39 pm »
Pytanie do kumatych. Niebawem odwiedza mnie koleżka z UK, w związku z czym wykminiłem sobie, że warto poprosić go o drobną przysługę. Kolega zamówi mi coś z Amazona brytyjskiego i przywiezie. Mam kilka typów dotyczących rzeczy z rynku amerykańskiego, które chciałbym, aby wpadły mi w łapska. W grę wchodzi raczj pojedyncza sztuka, więc wolałbym coś, co zamknie cały run/historię/serię w jednym tomie. Oto moje typy:
Miracleman - Alan Moore
Punisher Max G. Ennis
Hawkeye Fractiona (ten nowy z kozackimi okładkami)
Sleeper Brubaker
Crossed G. Ennis
Caligula (seria, którą kiedyś maximumcarnage polecał, też świetne okładki)
X-statix
Invisibles Morrison
Doom patrol Morrison
Knightfall Batman

Chodzi mi o jak najtańsze rzeczy, bo mam ograniczony dość budżet :-) jeśli ktoś ma chwilę, mógłby mnie poratować jakimiś linkami z najtańszymi wersjami, nigdy z Amazona nic nie zamawiałem, więc ciężko mi go ogarnąć ;-) z góry dzięki za pomoc i cierpliwość!
Bóg Cię kocha

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1883 dnia: Styczeń 25, 2015, 08:26:01 pm »
Punisher Max G. Ennis - 6 tomów HC (w tym jeden nieosiągalny) lub 12 TPB
Hawkeye Fractiona (ten nowy z kozackimi okładkami) - jest Omnibus, ale chyba dopiero zapowiedziany. niemniej dzieło przepyszne.
Knightfall Batman - długie w knut i chyba jednak nie warto.

Offline burberry

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1884 dnia: Styczeń 25, 2015, 08:32:17 pm »
Dzięki za szybką odpowiedź.
Jak dotąd namierzyłem Animal Mana GM: http://www.amazon.co.uk/Animal-Man-Omnibus-Chas-Troug/dp/1401238998/ref=sr_1_15?s=books&ie=UTF8&qid=1422200277&sr=1-15&keywords=grant+morrison omnibus, więc zbiera całość, a i cena jest w miarę ok!
Bóg Cię kocha

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1885 dnia: Styczeń 25, 2015, 09:11:13 pm »
Pytanie do kumatych. Niebawem odwiedza mnie koleżka z UK, w związku z czym wykminiłem sobie, że warto poprosić go o drobną przysługę. Kolega zamówi mi coś z Amazona brytyjskiego i przywiezie. Mam kilka typów dotyczących rzeczy z rynku amerykańskiego, które chciałbym, aby wpadły mi w łapska. W grę wchodzi raczj pojedyncza sztuka, więc wolałbym coś, co zamknie cały run/historię/serię w jednym tomie. Oto moje typy:
Miracleman - Alan Moore
Punisher Max G. Ennis
Hawkeye Fractiona (ten nowy z kozackimi okładkami)
Sleeper Brubaker
Crossed G. Ennis
Caligula (seria, którą kiedyś maximumcarnage polecał, też świetne okładki)
X-statix
Invisibles Morrison
Doom patrol Morrison
Knightfall Batman

Chodzi mi o jak najtańsze rzeczy, bo mam ograniczony dość budżet :smile: jeśli ktoś ma chwilę, mógłby mnie poratować jakimiś linkami z najtańszymi wersjami, nigdy z Amazona nic nie zamawiałem, więc ciężko mi go ogarnąć :wink: z góry dzięki za pomoc i cierpliwość!

Jeśli "pojedyncza sztuka" i coś co zamknie run w jednym tomie to zdecydowanie Doom Patrol.

Offline burberry

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1886 dnia: Styczeń 25, 2015, 09:24:48 pm »
Rozważałem i tę propozycję. Pewnie bym się zdecydował na Doom Patrol gdyby nie fakt, że na chwilę obecną z powodów finansowych muszę zdecydować się na coś tańszego. A mógłbyś coś skrobnąć o Animal Manie od Morrisona? nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z tą postacią. Czy omnibus od Granta będzie w związku z tym dla mnie odpowiednią lekturą? Połapię się w tym komiksie bez zajebistej znajomości uniwersum DC, wszystkich smaczków, odniesień i tego, co było wczśniej?
Bóg Cię kocha

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1887 dnia: Styczeń 25, 2015, 09:31:10 pm »
Rozważałem i tę propozycję. Pewnie bym się zdecydował na Doom Patrol gdyby nie fakt, że na chwilę obecną z powodów finansowych muszę zdecydować się na coś tańszego. A mógłbyś coś skrobnąć o Animal Manie od Morrisona? nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z tą postacią. Czy omnibus od Granta będzie w związku z tym dla mnie odpowiednią lekturą? Połapię się w tym komiksie bez zajebistej znajomości uniwersum DC, wszystkich smaczków, odniesień i tego, co było wczśniej?

Spokojnie się Połapiesz. Morrison w zasadzie stworzył tę postać . Wziął drugoplanowego bohatera i całkowicie przemodelował. Co ciekawe, historia miała początkowo liczyć 4 zeszyty ale ze względu na pozytywny oddźwięk, Morrison pracował dalej. Tylko się nie zraź właśnie po pierwszych czterech bo prawdziwa zabawa zaczyna się od "Coyote Gospel" który jest nie tylko jednym z najlepszych zeszytów w Animal Manie ale moim zdaniem także w historii DC. Myślę że Animal Man będzie też dobrym wyborem z tego powodu, że jest lżejszy od DP.

ramirez82

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1888 dnia: Styczeń 25, 2015, 09:58:15 pm »
Morrison w zasadzie stworzył tę postać . Wziął drugoplanowego bohatera i całkowicie przemodelował.

Coś jak Moore z Potworem z bagien...

Offline burberry

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1889 dnia: Styczeń 26, 2015, 03:44:13 pm »
Poczytałem trochę forum, że znaleźć jakieś inspiracje i opinie dotyczące AM Morrisona. Trochę się martwię, bo kilka osób pisało, że tytuł się zestarzał.
Jeśli chodzi o inspiracje, to do dłuugiej listy doszło kilka rzeczy:

Local B. Wood,
Trilium Lemire
Jimmy Corrigan
Bone One Volume Edition
1 tom Miraclemana od A. Moore'a
1 tom Daredevila Bendisa (Ultimate Collection)
Manhattan Projects Vol. 1 HC (1-10)

wszystko przyprawiło mnie tylko o jeszcze większy zawrót głowy. Bone wygląda super, bo zbiera dobre opinie, jest całość w jednym tomie, 1300 stron komiksu! Ale serie też kiedyś będzie trzeba zacząć, bo i tak są na liście... i przede wszystkim chcę je przeczytać. Koledzy, pomóżcie, bo zwariuję.
Bóg Cię kocha