Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 816258 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1845 dnia: Grudzień 15, 2014, 04:39:52 pm »
słyszałem wiele dobrego o tym komiksie, ale na razie na mojej liście zagranicznych priorytetów jest niezła kolejka: Love & Rockets, wszystko Jasona, Scalped, Daredevil Millera, FF Hickmana, Manhattan Project, East of West, Astro City, Bone, Ex-Machina, Invisibles :smile: dni są po prostu za krótkie...

Scalped czytałem. Świetna rzecz, sprawnie napisana, rozkręcająca się z odcinka na odcinek i ze świetnym zakończeniem. Z Vertigo polecam też "Sweet Tooth". Coś kompletnie innego ale równie dobrego. Chyba najlepszy komiks Lemire'a jaki czytałem. No i oczywiście skoro bierzesz się za Invisibles to polecam też Doom Patrol, na razie numer jeden na mojej liście komiksów Morrisona. Ale przede mną właśnie Invisibles i Zenith. No i nowy Miracleman tworzony przez Morrisona i Milligana. To dopiero zapowiada się świetnie.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1846 dnia: Grudzień 15, 2014, 04:56:54 pm »
No i nowy Miracleman tworzony przez Morrisona i Milligana. To dopiero zapowiada się świetnie.

to ciekawy nius. czytałem dwie pierwsze księgi pisane przez Moore'a bardzo dawno temu, ale komiks zrobił na mnie spore wrażenie. tak naprawdę, obok Daredevila Millera, jest to chyba pierwsza próba demitologizacji superbohatera. do tego bardzo udana, choć nie czytałem tego, co Gaiman na końcu potworzył. Morrison/Quesada i Milligan/Allred - oba projekty bardzo intrygujące :)

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1847 dnia: Grudzień 17, 2014, 03:42:44 pm »
czy oprócz goodreads.com jest jeszcze jakiś zagraniczny portal zliczający głosy/oceny czytelników poszczególnych komiksów ?

Offline kickic

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1848 dnia: Grudzień 18, 2014, 10:12:50 pm »
czy oprócz goodreads.com jest jeszcze jakiś zagraniczny portal zliczający głosy/oceny czytelników poszczególnych komiksów ?

comicbookdb

przeglądając zagraniczne serwisy i strony poświęcone komiksom pod kątem tzw. Best of 2014 natrafiłem na kilka ciekawych pozycji:

- Sex Criminals (to troszkę znam)
- Multiversity
- The Wicked + The Divine
- Ms Marvel
- Can’t We Talk About Something More Pleasant?
- Seconds
- Beautifull Darkness
- This One Summer

czy ktoś z Was czytał któreś z powyższych i chciałby się podzielić opinią ?

Czytałem trzy, z czego dwa polecam:

"This One Summer" - dwie dziewczynki co roku spotykają się w turystycznej małej miejscowości, gdzie przyjeżdżają z rodzicami na wakacje. Tym razem lato będzie inne niż wszystkie, jedna z bohaterek dojrzewa, zakoc**je się w miejscowym chłopaku, nadszarpuje dziecięcą przyjaźń i coraz bardziej oddala się od rodziców, którzy także nie radzą sobie z własnymi problemami. Charakterystyczne dla autorek niespieszne tempo i nastrój opowieści budowany w oparciu o gesty, spojrzenia, niedopowiedzenia i błahe czynności. Warto, choćby dla samych rysunków Jillian Tamaki znakomicie oddających świat skrywanych emocji.
"Seconds" - to przede wszystkim popis umiejętności posługiwania się komiksowym językiem. Bryan Lee O'Malley, mistrz cartoonowej kreski bawi sie formą, właściwie każdy element komiksu (ramki, dymki, kompozycje strony, czcionki, kolory, tła itd.) jest wykonany z pomysłem, ale mam wrażenie, ze w tym natłoku fajerwerków nie do końca zadbał o to, aby historia była spójna i zajmująca.
"Beautiful Darkness" - tytuł mówi wszystko. Zaczyna się jak typowa baśń z księciem, księżniczką i sympatycznymi malutkimi istotami w rolach głównych. Dość szybko, bo kilku stronach okazuje się, że ten świat rozpada się i gnije (dosłownie) a bohaterowie o dziecięcej mentalności muszą zmierzyć się z bezlitosną naturą. Świetnie namalowane (polecam również "Beauty" i "Miss Don't Touch Me" Kerascoetów), przewrotne, przerażające (choć postacie potrafią być zabawne w swej bezmyślności). Jedna za najlepszych pozycji tego roku.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1849 dnia: Grudzień 19, 2014, 12:27:38 pm »
comicbookdb

Czytałem trzy, z czego dwa polecam:

"This One Summer" - dwie dziewczynki co roku spotykają się w turystycznej małej miejscowości, gdzie przyjeżdżają z rodzicami na wakacje. Tym razem lato będzie inne niż wszystkie, jedna z bohaterek dojrzewa, zakoc**je się w miejscowym chłopaku, nadszarpuje dziecięcą przyjaźń i coraz bardziej oddala się od rodziców, którzy także nie radzą sobie z własnymi problemami. Charakterystyczne dla autorek niespieszne tempo i nastrój opowieści budowany w oparciu o gesty, spojrzenia, niedopowiedzenia i błahe czynności. Warto, choćby dla samych rysunków Jillian Tamaki znakomicie oddających świat skrywanych emocji.
"Seconds" - to przede wszystkim popis umiejętności posługiwania się komiksowym językiem. Bryan Lee O'Malley, mistrz cartoonowej kreski bawi sie formą, właściwie każdy element komiksu (ramki, dymki, kompozycje strony, czcionki, kolory, tła itd.) jest wykonany z pomysłem, ale mam wrażenie, ze w tym natłoku fajerwerków nie do końca zadbał o to, aby historia była spójna i zajmująca.
"Beautiful Darkness" - tytuł mówi wszystko. Zaczyna się jak typowa baśń z księciem, księżniczką i sympatycznymi malutkimi istotami w rolach głównych. Dość szybko, bo kilku stronach okazuje się, że ten świat rozpada się i gnije (dosłownie) a bohaterowie o dziecięcej mentalności muszą zmierzyć się z bezlitosną naturą. Świetnie namalowane (polecam również "Beauty" i "Miss Don't Touch Me" Kerascoetów), przewrotne, przerażające (choć postacie potrafią być zabawne w swej bezmyślności). Jedna za najlepszych pozycji tego roku.

wielkie dzięki !!! po Twoim poście bardzo mocno zastanawiam się nad kupnem komiksu Vehlmanna - nigdy się jeszcze na tym autorze nie zawiodłem.

Offline Itachi

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1850 dnia: Grudzień 29, 2014, 09:16:13 pm »
TEENAGE MUTANT NINJA TURTLES - poleci mi ktoś jakieś warte uwagi wydanie zbiorcze (wiem, wkręciłem się :smile: )? Najlepiej jakąś dojrzałą opowieść, bo sam pamiętam tylko kreskówkę z dzieciństwa i jakieś przedruki bodajże w MixKomiks tuż przed zamknięciem magazynu...

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1851 dnia: Grudzień 29, 2014, 10:00:35 pm »
TEENAGE MUTANT NINJA TURTLES - poleci mi ktoś jakieś warte uwagi wydanie zbiorcze (wiem, wkręciłem się :smile: )? Najlepiej jakąś dojrzałą opowieść, bo sam pamiętam tylko kreskówkę z dzieciństwa i jakieś przedruki bodajże w MixKomiks tuż przed zamknięciem magazynu...
Tu znajdziesz odpowiedź:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,17615.msg1233633.html#msg1233633

Niestety te ultimate collection są już częściowo wyprzedane. Trzeba czekać na dodruk/inne wydanie.

Offline perek82

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1852 dnia: Styczeń 04, 2015, 03:00:36 pm »
Przymierzam się do zakupu kilku serii - miałbym prośbę o opinię, czy ewentualnie którąś można sobie odpuścić, względnie trudno skompletować, bo jakiś numer jest niedostępny itp.:
Daredevil - runy Bendisa i Brubakera
Punisher MAX Ennisa i Aarona
Miracleman - original writer;)
Ultimates 1-2 Millara.
Transmetropolitan
Na goodreads niby niezłe oceny, parę wątków też przetrząsnąłem i raczej na plus, ale dla upewnienia się przed zakupem.
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1853 dnia: Styczeń 04, 2015, 05:05:11 pm »
Punisher MAX Ennisa - spokojnie dostępne w trejdach. Wersja HC też jest,  ale vol3 ma chore ceny w drugim obiegu.

PunisherMAX Aarona wyszedł teraz jako Omnibus, ale możesz spróbować poszukać trejdów, powinny być przecenione.

Obie serie gniotą, acz ja wyżej stawiam Aarona.

Offline donTomaszek

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1854 dnia: Styczeń 04, 2015, 05:10:38 pm »
Tak, jak Emeryt, polecam Punishera (obie serie bardzo dobre, aczkolwiek w moim odczuciu run Ennisa jest lepszy, a juz przynajmniej graficznie). Do tego polecam rowniez Daredevila - oba runy, ale najpierw czytaj Bendisa bo Brubaker kontynuuje co zaczal Bendis.
Wlasciwie wszystkie przytoczone serie sa dobre, bardzo dobre lub wrecz swietne. Na zadnej sie raczej nie zawiedziesz. Wstrzymam sie tylko z opinia odnosnie Miraclemana bo akurat tego nie czytalem.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1855 dnia: Styczeń 04, 2015, 06:28:39 pm »
Miracleman jest wyśmienity. Wychodzi na to, że nie masz na swojej liście słabych komiksów. :smile:

Offline perek82

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1856 dnia: Styczeń 04, 2015, 07:49:23 pm »
Mam 2 półki na komiksy - jedna na superhero i druga na pozostałe. Muszę ostro selekcjonować zakupy :sad:
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline wilk_stepowy

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1857 dnia: Styczeń 07, 2015, 03:38:33 pm »
Co jest warte uwagi jeżeli chodzi o Guardians of the Galaxy? Nie powiem, po obejrzeniu filmu coś bym z nimi poczytał. Lepiej wchodzić w complete abnetta, czy może coś w marvel now (takie angela czy jean greay trial wydają się interesujące).

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1858 dnia: Styczeń 07, 2015, 03:54:56 pm »
Film był inspirowany serią Abnetta i Lanninga, a nie Bendisa więc jeśli ci się podobał to powinieneś postawić na ten wcześniejszy tytuł. Zresztą James Gunn sam rekomenduje komiks DnA i nawet zaprosił ich na plan: http://www.cosmicbooknews.com/content/james-gunn-recommends-loves-dnas-guardians-galaxy-more-updates


Seria Bendisa sprzedaje się lepiej (dzięki filmowi), ale nie jest lepsza.

Offline donTomaszek

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1859 dnia: Styczeń 07, 2015, 06:45:34 pm »
Czyta ktos na biezaco Trees i Fade Out?
Warto?
Trees strasznie mnie intryguje, z reszta Fade Out rowniez. Gdyby komus chcialo podzielic sie opinia, bylbym bardzo wdzieczny.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

 

anything