Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 815233 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1815 dnia: Listopad 26, 2014, 07:53:51 pm »

Pytanie tylko, ktory bohater, bo ich jest w pytke :smile: A jezeli ten z ostatniej opowiesci, to skoro idzie do nieba to chyba niezyw jest, co nie? ;P

Peta, Peta... Do jakiego nieba? Ty też tego do końca nie przeczytałeś? Wstydz sie! Każdy, kto przeczytał do końca wie, jak kończy się ta historia. Właściwie to jest nie jeden, ale dwóch głównych bohaterów: jeden w białym płaszczu z podbiciem w kolorze krwawnika i drugi, nieco młodszy, w obszarpanym chitonie. Na samym koncu opowieści spacerują po drodze z księżycowej poświaty i ten w płaszczu zwraca się do tego młodszego błagalnym głosem, dręczony wstydem swojej słabości i wyrzutami sumienia (cytuję z pamięci):
- O, bogowie! Cóż za wulgarna kaźń! Ale powiedz mi, tak naprawdę kaźń ta się nie odbyła? Odpowiedz, błagam, nie było jej, prawda?
Na co ten młodszy odpowiada:
- Oczywiście, że nie było. To ci się tylko przyśniło.
Na co ten w płaszczu:
- Możesz mi to przysiąc?
A w odpowiedzi młodszy z uśmiechem:
- Przysięgam ci!!!
No i podażają sobie dalej po poświacie w kierunku księżyca, rozmawiąc już teraz spokojnie o różnych filozoficznych rzeczach.

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1816 dnia: Listopad 26, 2014, 08:02:50 pm »
Też uwielbiam "Mistrza i Małgorzatę"  :smile:

Offline Kris1982

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1817 dnia: Listopad 28, 2014, 09:48:06 am »
Potrzebuję waszej pomocy co z tego jest warte zakupu:
Absolute Justice
Doom Patrol Omnibus
52 Omnibus
Deadpool by Joe Kelly Omnibus
Annihilation Omnibus
Punisher Max by Jason Aaron & Steve Dillon Omnibus
Jest szansa że będe mógł coś z tego kupić sporo taniej ale nie wiem co naprawdę jest warte uwagi.




Offline maximumcarnage

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1818 dnia: Listopad 28, 2014, 09:57:51 am »
Doom Patrol Omnibus
Punisher Max by Jason Aaron & Steve Dillon Omnibus

Te 2 moim zdaniem. Mam je, jestem w trakcie czytania i naprawdę jetem pod wrażeniem. Co do Doom Patrol to jest jeden problem. To nie jest klasyczne superhero. Jeśli Ci to nie przeszkadza i lubisz bardziej odjechane klimaty, to będziesz zadowolony.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2014, 10:02:48 am wysłana przez maximumcarnage »

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1819 dnia: Listopad 28, 2014, 10:24:59 am »
Potrzebuję waszej pomocy co z tego jest warte zakupu:
No więc tak:
Doom Patrol Omnibus
Annihilation Omnibus
Te dwa brałbym od razu. Doom Patrol to wyśmienity, choć bardzo niestandardowy i powiedziałbym przećpany komiks. A Annihilation to jedna z najlepszych rzeczy Marvela jakie czytałem. Znakomita lektura.
Deadpool by Joe Kelly Omnibus
To jest świetne, jeśli lubisz Deadpoola. Własciwie, to jeśli lubisz Deadpoola to jest jedyne co naprawdę musisz przeczytać. A jeśli nie lubisz, to sam rozumiesz... :wink:

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1820 dnia: Listopad 29, 2014, 06:20:48 pm »
Potrzebuję waszej pomocy co z tego jest warte zakupu:
Absolute Justice
Doom Patrol Omnibus
52 Omnibus
Deadpool by Joe Kelly Omnibus
Annihilation Omnibus
Punisher Max by Jason Aaron & Steve Dillon Omnibus
Jest szansa że będe mógł coś z tego kupić sporo taniej ale nie wiem co naprawdę jest warte uwagi.


Ale to standardowo zależy od tego czego szukasz:


Absolute Justice jest super dla fana Alexa Rossa i zaspokojenia potrzeby na sentymentalną podróż po uniwersum DC.
52 to idealna seria superhero JEŻELI szukasz wielowątkowości i drugiej/trzeciej ligi bohaterów DC + super zestaw twórców (Waid, Rucka).
Doom Patrol - hehehe, to jest najlepsza rzecz w tym zestawieniu, nic więcej nie napiszę.
Deadpool by Kelly, ech, ja nie jarałem się nigdy Deadpoolem, ale ta interpretacja była spoko, więc dla fana postaci to chyba spoko wybór.
Annihilation Omnibus, dla mnie to perełka z kilkoma słabszymi momentami, ale mało kto jest niezadowolony po lekturze tej kosmicznej apokalipsy.
Punisher Max Aarona to jest zupełnie przekręcona interpretacja Franka, gdzie wiąże go w zupełnie inny sposób z przestępczą klasyką Marvela (Kingpin, Bullseye), jak się szuka alternatywnej wizji to naprawdę dobry komiks.
perły przed wieprze

Offline Kris1982

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1821 dnia: Listopad 29, 2014, 09:08:13 pm »
Dzięki za pomoc w wyborze.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1822 dnia: Listopad 29, 2014, 09:16:13 pm »
Dzięki za pomoc w wyborze.
A można spytać, na które pozycje sie zdecydowałeś? To są takie tytuły, że każdy wybór będzie (z pewnej perspektywy) dobry. :smile:

Offline adro

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1823 dnia: Listopad 29, 2014, 09:18:56 pm »
a ten omnibus 52 naprawde daje rade, widzialem rozne opinie na temat tego tytulu. :biggrin: 
dzieki za odp
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Kris1982

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1824 dnia: Listopad 29, 2014, 09:47:17 pm »
A można spytać, na które pozycje sie zdecydowałeś? To są takie tytuły, że każdy wybór będzie (z pewnej perspektywy) dobry. :smile:
Doom Patrol Omnibus
52 Omnibus
Annihilation Omnibus

fragsel

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1825 dnia: Grudzień 02, 2014, 07:45:36 pm »
Potrzebuję pomocy. Biorę udział w pewnej dyskusji na innym forum i potrzeba mi języczka u wagi, by zakończyć dobry ciąg argumentacyjny, jednak moja znajomość rynku amerykańskiego na ostateczny cios nie pozwala. Pytam więc:

czy przychodzi wam do głowy jakaś seria lub wydawnictwo, które jest synonimem {bezdyskusyjnym} tego wszystkiego co w superhero najgorsze {promienie z d..y, ciągłe nawalanki, zero głębi, zero człowieczeństwa, tylko maczo, supermoce i naparzać, naparzać, naparzać}
czy jest jakiś taki obiekt?
z góry dziękuję

Offline zielone_biurko

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1826 dnia: Grudzień 02, 2014, 09:42:12 pm »
jedyne co mi przychodzi na argument to członkowie Ligi Frajerów (patrz: PolskiGeek.pl)

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1827 dnia: Grudzień 02, 2014, 09:54:05 pm »
X-Force Niciezy/Liefelda ma wszystkie wymienione przez Ciebie wady i to podniesione do kwadratu. A Ultimatum jest katastrofalnie złe, ale głównie z innych powodów. Takie moje małe nominacje, ktoś bardziej obeznany wskaże pewnie lepsze (to znaczy gorsze). :smile:

fragsel

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1828 dnia: Grudzień 02, 2014, 10:16:29 pm »
dzięki, dzięki. bardzo to pomocne. poukładam to sobie w głowie i spróbuję zakończyć sensownie wymianę zdań...

Offline Itachi

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1829 dnia: Grudzień 05, 2014, 04:25:29 pm »
W paczce z Multiversum z okazji Free Comic Book Day dostałem zeszyt z komiksem V-Wars. Kilka przykładowych plansz: http://www.comicbookresources.com/?page=preview&id=21379

Ktoś z forumowiczów miał może okazję przeczytać? Jak oceniacie?

 

anything