Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 811753 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miki2001

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1695 dnia: Październik 29, 2014, 06:49:00 pm »
Jesli Egmont by to wydal, bylaby to najlepsza seria z N52. Czekam na to z niecierpliwoscia.

Offline [robak]

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1696 dnia: Październik 29, 2014, 08:07:50 pm »
Poważnie? Green arrow zupełnie do mnie nie przemawia. Z u p e ł n i e. Cała geneza tej postaci wydaje mi się nieciekawa i te podobieństwa z batmanem, ech. Choć przyznam, że dałem szansę serialowi, i to obydwu seriom. Ale w trzeciej to już się robi naprawdę bardziej komiczne niż w poprzednich i dałem sobie spokój. Oczywiście, że zdaję sobie sprawę, że serial a komiks to dwie różne bajki, ale chodzi mi generalnie o postać.

Offline misiokles

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1697 dnia: Październik 30, 2014, 01:21:17 pm »
Czy są na rynku jakieś wydania zbiorcze komiksów EC Comics (tych stareńkich, dzięki którym powstało Comic Code Authority)?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1698 dnia: Październik 30, 2014, 03:29:20 pm »
Tak, wydaje je Fantagraphics.
perły przed wieprze

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1699 dnia: Październik 30, 2014, 03:49:07 pm »
Tak, wydaje je Fantagraphics.

Wydaje je także Dark Horse po przejęciu od upadłego Gemstone Publishing (które wydawało pierwsze tomy poszczególnych serii). Ja kupuję "Shock Suspenstories". W przyszłym roku ma wyjść tom, w którym znajdzie się historia będąca jedną z bezpośrednich przyczyn wprowadzenia Comic Code.

Offline misiokles

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1700 dnia: Październik 30, 2014, 05:01:27 pm »
A jakie TPB/HC polecacie na początek? Tales from the crypt, czy raczej The Vault of Horror?

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1701 dnia: Październik 30, 2014, 05:04:33 pm »
A jakie TPB/HC polecacie na początek? Tales from the crypt, czy raczej The Vault of Horror?

Z wymienionymi przez Ciebie seriami jest taki kłopot, że ciężko o pierwsze tomy (z "Tales from the crypt" z tego co pamiętam vol 1 i vol 2 są wyprzedane).

Ja polecam "Shock Suspenstories". To są w sumie 3 tomy (jeden jak wspominałem w przyszłym roku). Wszystkie są dostępne.

A z tych starszych amerykańskich serii (ale trochę o innej tematyce) fajne jest "Crime does not pay". Ta seria też przyczyniła się do wprowadzenia Comic Code. Na początek można zacząć od tego http://www.bookdepository.com/Blackjacked-Pistol-Whipped-Crime-Does-Not-Pay-Bob-Wood/9781595822901
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2014, 05:23:09 pm wysłana przez maximumcarnage »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1702 dnia: Październik 30, 2014, 05:27:00 pm »
Z wymienionymi przez Ciebie seriami jest taki kłopot, że ciężko o pierwsze tomy (z "Tales from the crypt" z tego co pamiętam vol 1 i vol 2 są wyprzedane).

Ja polecam "Shock Suspenstories". To są w sumie 3 tomy (jeden jak wspominałem w przyszłym roku). Wszystkie są dostępne.

A z tych starszych amerykańskich serii (ale trochę o innej tematyce) fajne jest "Crime does not pay". Ta seria też przyczyniła się do wprowadzenia Comic Code. Na początek można zacząć od tego http://www.bookdepository.com/Blackjacked-Pistol-Whipped-Crime-Does-Not-Pay-Bob-Wood/9781595822901


Fakt, Crime Does Not Pay jest świetne.

Ewentualnie masz wydania, które skupiają się na jedym wybranym twórcy i jego największych dokonaniach dla EC, naprzykład Wally Wood, absolutny mistrz swoich lat, który za szybko odszedł:
http://multiversum.pl/p/1018/59518/ec-wally-wood-spawn-of-mars-and-other-stories-hc--fantagraphics-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html
http://multiversum.pl/p/1018/32782/ec-wally-wood-came-dawn-and-other-stories-hc--fantagraphics-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html


Na Spawn Of Mars sam się zasadzam.
perły przed wieprze

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1703 dnia: Październik 30, 2014, 05:33:49 pm »


Ewentualnie masz wydania, które skupiają się na jedym wybranym twórcy i jego największych dokonaniach dla EC, naprzykład Wally Wood, absolutny mistrz swoich lat, który za szybko odszedł:
http://multiversum.pl/p/1018/59518/ec-wally-wood-spawn-of-mars-and-other-stories-hc--fantagraphics-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html
http://multiversum.pl/p/1018/32782/ec-wally-wood-came-dawn-and-other-stories-hc--fantagraphics-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html


Fantagraphics wydaje kolekcję historii konkretnych twórców, Dark Horse skupia się na seriach. Ja polecam tomy Ala Feldsteina.

Offline Dembol_

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1704 dnia: Październik 30, 2014, 11:10:38 pm »
Maximumcarnage, nie było jednej historii/serii, która spowodowała wprowadzenie Comic Code. Dr Wertham pisał głównie o podtekstach w seriach superbohaterskich. Na przesłuchaniu przed komisją śledczą przywoływano kilka konkretnych ilustracji i historii (choćby sławetną okładkę z obciętą głową - http://www.crimeboss.com/covers/CrimeSuspenStories022.jpg), ale dobór był raczej przypadkowy z ogółu straszliwych historii, które zatruwają umysły młodych Amerykanów i sprowadzają ich na złą drogę.

Również polecam Wally'ego Wooda. Chociaż gdy tak przeglądam czasem filmiki pokazujące poszczególne tomy każde z wydań zdaje się zawierać coś ciekawego. Trzeba tylko pamiętać, że o ile graficznie to zazwyczaj pierwsza klasa, fabularnie część materiału mocno się postarzała.

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1705 dnia: Październik 30, 2014, 11:26:53 pm »
Maximumcarnage, nie było jednej historii/serii, która spowodowała wprowadzenie Comic Code.

Nigdzie nie napisałem, że była to jedna historia lub seria. Komisja senacka powoływała się jednak na konkretne przykłady. Jeśli chodzi o "Shock Suspenstories" były to historie "The Orphan" i "The Whipping".

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1706 dnia: Listopad 01, 2014, 04:47:44 pm »
Czy nastoletniomutancioninjożółwiowe "City at war" można czytać bez znajomości poprzednich historii, czy trzeba czytać wszystko od początku żeby zrozumieć?

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1707 dnia: Listopad 01, 2014, 05:23:53 pm »
Czy nastoletniomutancioninjożółwiowe "City at war" można czytać bez znajomości poprzednich historii, czy trzeba czytać wszystko od początku żeby zrozumieć?
"City at War" (TMNT v1 #50-62) jest wynikiem wcześniejszych wydarzeń więc dobrze byłoby znać poprzednie historie. Zapoznaj się przynajmniej z tymi zeszytami:

TMNT v1 #1-11, 19-21
Raphael v1 #1
Leonardo v1 #1
Tales of TMNT v1 #2, 4
TMNT v1 #48-49 - prolog do "CaW"

MEGA-HIPER-ULTRA-PRZYDATNY LINK: http://tmntentity.blogspot.com/2010/01/mirage-comics-continuity-timeline.html  :wink:

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1708 dnia: Listopad 01, 2014, 05:31:12 pm »
@Anionorodnik
Dzięki wielkie za pomoc! :smile:

Offline opall

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1709 dnia: Listopad 04, 2014, 02:48:54 pm »
Nie wiem czy to odpowiedni wątek.


Wie ktoś gdzie można znaleźć plany wydawnicze VERTIGO odnośnie reedycji 100 Bullets i Y Last Man ??
Kupiłem 100 Bullets VOL 1 New Edition SC i nie wiem kiedy następne tomy wychodzą.
Widzę, że z Y jest podobnie (na razie pojawił się VOL 1). Ma ktoś jakieś info co do dat wydania kolejnych wolumenów?

 

anything