trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 804251 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Archie

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1665 dnia: Październik 24, 2014, 02:31:11 pm »
Animal Man (zakończona seria, piąty ostatni TPB wyjdzie na początku listopada), I, Vampire (również zakończone, trzy wydania zbiorcze), Green Arrow (Vol. 4, Vol. 5 i w 2015 premierę będzie miał ostatni, szósty tom autorstwa Lemire'a), Batwoman (cztery wydania zbiorcze, piąte będzie miało premierę na początku listopada). Wonder Woman namawiam do brania z Egmontu, żeby wspierać ten tytuł na rodzimym rynku i żeby wyszło u nas 6 wydań zbiorczych (całość runu Azzarello).
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2014, 02:34:17 pm wysłana przez Archie »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline [robak]

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1666 dnia: Październik 24, 2014, 03:13:04 pm »
A trochę z innej beczki: Arkham Asylum Living Hell - warto?

Offline Archie

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1667 dnia: Październik 24, 2014, 10:45:14 pm »
Historia Warrena White'a wyszła bardzo fajnie, natomiast wątek supernaturalny w kulminacyjnym punkcie bardzo słabo. Według mnie głównym pytaniem przy tej historii jest "Za ile?".  Jeśli jest jakaś racjonalna cena to można przytulić. Jeśli miałbym wybrać Living Hell albo coś z mojej powyższej listy to wziąłbym coś z powyższej listy.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline [robak]

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1668 dnia: Październik 25, 2014, 02:16:56 pm »
A jak się ma Animal Man do Swamp Thinga - też podobno dobrego?




Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1669 dnia: Październik 25, 2014, 02:31:16 pm »
Swamp Thing to obok Wonder Woman jedyna seria nowego DC, która trzyma niezmiennie ten sam wysoki poziom. Natomiast gdy chodzi o połączenie Animal Man / Swamp Thing to całkiem fajnie się to trzyma ze sobą, pozwalając zapomnieć, że przez ten kretyński reboot straciliśmy całą świetną dynamikę duetu Swamp Thing / Constantine.
perły przed wieprze

Offline Itachi

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1670 dnia: Październik 25, 2014, 02:39:47 pm »
Swamp Thing to obok Wonder Woman jedyna seria nowego DC, która trzyma niezmiennie ten sam wysoki poziom.

Jak WW trzyma od początku niezmiennie wysoki poziom to ja chyba żyję w innym świecie :smile:

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1671 dnia: Październik 25, 2014, 02:58:29 pm »
Jak WW trzyma od początku niezmiennie wysoki poziom to ja chyba żyję w innym świecie :smile:
W takim, w którym All-Star Western trzyma niezmiennie wysoki poziom, a rysunki w Locke&Key są świetne. :smile:

Offline Itachi

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1672 dnia: Październik 25, 2014, 03:05:39 pm »
W takim, w którym All-Star Western trzyma niezmiennie wysoki poziom, a rysunki w Locke&Key są świetne. :smile:

Odnośnie All-Stara to niezmiennie nie pasuje, bo przeczytałem tylko pierwszy tom, a w Locke&Key nie tylko rysunki są świetne, lecz cały album :wink:

Offline Archie

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1673 dnia: Październik 25, 2014, 03:41:30 pm »
Jak WW trzyma od początku niezmiennie wysoki poziom to ja chyba żyję w innym świecie :smile:
Żyjesz, bo wolisz kiepski Sex z Image od świetnej Wonder Woman z The New 52.  :razz:
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1674 dnia: Październik 25, 2014, 03:42:17 pm »
Żyjesz, bo wolisz kiepski Sex z Image od świetnej Wonder Woman z The New 52. :razz:


Zabrałeś mi moją odpowiedź  :lol:
perły przed wieprze

Offline Itachi

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1675 dnia: Październik 25, 2014, 05:09:58 pm »
Żyjesz, bo wolisz kiepski Sex z Image od świetnej Wonder Woman z The New 52.  :razz:

Miałem inne oczekiwania wobec luźnego komiksu niż zapowiadanej podobno najlepszej serii z nowego DC, która okazała się tak słaba jak ukazana w niej wizja Posejdona. Zachwyty na WW są moim zdaniem kompletnie oderwane od rzeczywistości, graficznie kuleje, a fabularnie nudzi. Sex w takim wydaniu mnie przynajmniej nie wynudził :wink:

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1676 dnia: Październik 25, 2014, 08:32:04 pm »
Miałem inne oczekiwania wobec luźnego komiksu niż zapowiadanej podobno najlepszej serii z nowego DC, która okazała się tak słaba jak ukazana w niej wizja Posejdona. Zachwyty na WW są moim zdaniem kompletnie oderwane od rzeczywistości, graficznie kuleje, a fabularnie nudzi. Sex w takim wydaniu mnie przynajmniej nie wynudził :wink:


Oderwane od rzeczywistości, ja wiem, że rozminęły Ci się gusta, ale używasz stwierdzenia jakby ktoś manipulował faktami, co tu zastosowania nie ma. Bo w efekcie stanęliśmy w sytuacji gdy jedna osoba stwierdza, że dwie osoby chwalące dany komiks kłamią. Nie, nie, retorycznie to trochę się tu nie udało.


Oczywiście nie chodzi mi nawet o kwestię grafiki, bo to jest cholernie subiektywne i tak jak są ludzie jarający się rysunkami Marka Bagleya (serio?) tak są ludzie, który może nie podejść styl Chiang i to zrozumiałe (choć gdy piszesz, że coś graficznie kuleje równa się to słabyemu rzemiosłu, probley z perspektywą, anatomią, a czegoś takiego nie ma w wykonaniu Chianga).


No ale skończyło się na "nie podoba mi się, mam rację, reszta farmazon". Good job, sir. Bo pisanie, że WW jest nudna traktuje jak pisanie, że w Gotham są dobrze napisane postaci, a to już jakby twierdzić, że opus magnum Millera to scenariusz do filmowej adaptacji The Spirit.
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2014, 08:36:54 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline Archie

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1677 dnia: Październik 25, 2014, 08:45:19 pm »
Wonder Woman jest pierwszą serią z The New 52, która zaczęła nawiązywać do stylistyki indie co uważam za strzał w 10 (DC i Marvel również co obrazuje ten tekst). Minimalistyczna i jednocześnie żywa szata graficzna świetnie pasuje do interesującej fabuły gdzie zamiast skupienia na jednej postaci mamy od razu rozwijaną całą obsadę serii. No, ale jak Itachi nudzi Cię podejście indie to czasem nawet nie sięgaj po Hawkeye'a pisanego przez Fracticona i rysowanego przez Davida Aję, bo dostaniesz zawału zamiast zachwycać się nad serią tak jak cała reszta czytelników. :wink:
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2014, 08:49:57 pm wysłana przez Archie »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline Itachi

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1678 dnia: Październik 25, 2014, 09:03:41 pm »
No ale skończyło się na "nie podoba mi się, mam rację, reszta farmazon". Good job, sir.

W dziale komiksy amerykańskie założyłem wątek odnośnie właśnie tego komiksu, tam się wypowiedziałem. W tym wątku odbywała się tylko luźna dyskusja z dystansem. Te wszystkie  :wink: :razz: :lol: :smile: nie były przypadkowe... :roll:
Zamiast się napalać jak ministrant w kościele, mogłeś poczytać odpowiedni wątek.

Oczywiście nie chodzi mi nawet o kwestię grafiki, bo to jest cholernie subiektywne i tak jak są ludzie jarający się rysunkami Marka Bagleya (serio?) tak są ludzie, który może nie podejść styl Chiang i to zrozumiałe (choć gdy piszesz, że coś graficznie kuleje równa się to słabyemu rzemiosłu, probley z perspektywą, anatomią, a czegoś takiego nie ma w wykonaniu Chianga).

Drogi kolego, jakbyś nie wiedział to Chiang nie jest jedynym rysownikiem w WW. Tego też dowiesz się w moim poście sprzed dobrych kilku tygodni. Tam również masz wytłumaczenie dlaczego tak uważam. W swojej opinii nie jestem odosobniony, więc może nie jest to wcale taka świetna i genialna seria? A może jest i ja się nie znam? Może. Dlatego w swoich postach w tym wątku, pisałem moim zdaniem. Nic nikomu nie narzucałem, więc po co ta spina z Twojej strony?

Bo pisanie, że WW jest nudna traktuje jak pisanie, że w Gotham są dobrze napisane postaci

No jak to? Zabraniasz mi pisania, że według mnie WW jest nudna? To jest jakoś oderwane od rzeczywistości?
Oglądam serial Gotham i moim zdaniem duet detektywów jest dobrze prowadzony przez scenarzystów. Chociaż jest to opinia dopiero po pięciu odcinkach.

No, ale jak Itachi nudzi Cię podejście indie to czasem nawet nie sięgaj po Hawkeye'a pisanego przez Fracticona i rysowanego przez Davida Aję, bo dostaniesz zawału zamiast zachwycać się nad serią tak jak cała reszta czytelników. :wink: 

Jeszcze nie czytałem, ale w przyszłości mam zamiar. Może Egmont zdecyduje się na tą serię :wink: Dlaczego piszesz, że mi się nie spodoba? Nie lubię takich stwierdzeń, że jakimś komiksem zachwyca się cała rzesza czytelników. Wolę sam się przekonać i później wyrazić swoją opinię.

« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2014, 09:08:42 pm wysłana przez Itachi »

Offline Archie

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1679 dnia: Październik 25, 2014, 09:16:09 pm »
Może Egmont zdecyduje się na tą serię
Nikt nie ruszy Marvela póki wychodzi u nas WKKM. W szczególności Egmont mający monopol na DC, prędzej wyda Green Arrowa Lemire (trzy wydania zbiorcze). W sumie dziwię się, że do tej pory tego nie zrobiono biorąc pod uwagę popularność Arrowa i jakość runu Jeffa Lemire.

Dlaczego piszesz, że mi się nie spodoba? Nie lubię takich stwierdzeń, że jakimś komiksem zachwyca się cała rzesza czytelników. Wolę sam się przekonać i później wyrazić swoją opinię.
Bo nie lubisz Wonder Woman, która jest komiksem podobnym klimatycznie (Hawkeye też mocno nawiązuje do stylistyki indie) i graficznie.
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2014, 09:23:56 pm wysłana przez Archie »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

 

anything