Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 815001 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mack3

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1380 dnia: Kwiecień 18, 2014, 04:55:58 pm »
Dzięki wszystkim za info w sprawie tytułów Mandragory.
Pewnie zacznę uzupełniać kolekcję o niektóre ich tytuły - zaczynając od Pielgrzyma, Straczynskiego i brakujące tomy Metropolitan...
Może uda mi się też upolować gdzieś zbiorczego Spawna (nie chce mi się kupować tych drobnych zeszycików).
Wolverine End, Fury i X4 już mam (wiem, że słabe, ale miałem okazję kupić chyba po złotwkę za zeszyt czy jakoś tak to się zdecydowałem).
Nie omieszkam podzielić się wrażeniami po lekturze ;)

Offline adro

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1381 dnia: Kwiecień 18, 2014, 11:25:04 pm »
rozejrzyj sie za omnibusem RS. Mandra przerwala ten komiks w takim momencie, ze no brak slow :razz: :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Nick Jackolson

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1382 dnia: Kwiecień 19, 2014, 08:09:03 am »
rozejrzyj sie za omnibusem RS. Mandra przerwala ten komiks w takim momencie, ze no brak slow :razz: :biggrin:
pzdr
Dzięki wszystkim za info w sprawie tytułów Mandragory.
Pewnie zacznę uzupełniać kolekcję o niektóre ich tytuły - zaczynając od Pielgrzyma, Straczynskiego i brakujące tomy Metropolitan...
Może uda mi się też upolować gdzieś zbiorczego Spawna (nie chce mi się kupować tych drobnych zeszycików).
Wolverine End, Fury i X4 już mam (wiem, że słabe, ale miałem okazję kupić chyba po złotwkę za zeszyt czy jakoś tak to się zdecydowałem).
Nie omieszkam podzielić się wrażeniami po lekturze :wink:

Compandium wyszło w SC -> http://multiversum.pl/p/1060/14999/rising-stars-compendium-sc-image-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html wychodzi 191,44 zł z wysyłką

ja natomiast polecam :

http://www.instocktrades.com/TP/Image/RISING-STARS-COMPENDIUM-TP/JAN092432 z przesyłką do domu wyniesie cie 55,75$ około 169 zł (wybierając 1 opcję przesyłki) 1000 stron sam na to poluję. I jak zbiorę kasę to biorę na bank z tąd. To niby raptem 22zł mniej... ale wezmę pewnie coś jeszcze i się zbierze więcej :)


Offline peta18

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1383 dnia: Kwiecień 19, 2014, 08:46:26 am »
Compandium wyszło w SC -> http://multiversum.pl/p/1060/14999/rising-stars-compendium-sc-image-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html wychodzi 191,44 zł z wysyłką

ja natomiast polecam :

http://www.instocktrades.com/TP/Image/RISING-STARS-COMPENDIUM-TP/JAN092432 z przesyłką do domu wyniesie cie 55,75$ około 169 zł (wybierając 1 opcję przesyłki) 1000 stron sam na to poluję. I jak zbiorę kasę to biorę na bank z tąd. To niby raptem 22zł mniej... ale wezmę pewnie coś jeszcze i się zbierze więcej :smile:
Niby 22 zl mniej ale cena przyzwoita. Na thebookdepository sposobem kombinowanym (zagraniczne IP i rozliczenie w SGD) wychodzi 180zl, czyli tylko ok. 1 zl taniej niz Multiversum.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline vision2001

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1384 dnia: Kwiecień 19, 2014, 08:47:24 am »
Compandium wyszło w SC -> http://multiversum.pl/p/1060/14999/rising-stars-compendium-sc-image-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html wychodzi 191,44 zł z wysyłką

ja natomiast polecam :

http://www.instocktrades.com/TP/Image/RISING-STARS-COMPENDIUM-TP/JAN092432 z przesyłką do domu wyniesie cie 55,75$ około 169 zł (wybierając 1 opcję przesyłki) 1000 stron sam na to poluję. I jak zbiorę kasę to biorę na bank z tąd. To niby raptem 22zł mniej... ale wezmę pewnie coś jeszcze i się zbierze więcej :smile:
Compendium wyszło również w HC. Wiem, bo posiadam swój egzemplarz.
Ogólnie odradzam zakup takich komiksów w SC - mam w taki sposób wydane oba Compendium z Witchblade i jedno z The Darkness. Nawet przy ostrożnym czytaniu grzbiety pękają jak zapałka... W Witchblade vol. 2 również miałem "przygodę" z odklejeniem się stron komiksu od okładki, a samo wklejenie ich z powrotem wiele nie dało. Poza tym w tym vol. 2 użyli innego kleju do łączenia kartek, który bardzo łatwo pęka (czyli nie dość, że pękł wzdłuż długości stron to popękał również w innych miejscach i zaczął wypadać mi z przestrzeni między okładką a kartkami (poważnie!). Jeśli ktoś ma $$$ albo możliwość kupienia np. tutaj to nie żałujcie kasy, bo po pierwszym czytaniu wydania Compendium w SC na 99% będziecie zasmuceni stanem grzbietu (chyba, że nie przykładacie wagi do tego jak komiks wygląda na półce :wink: a liczy się sama zawartość - wtedy nie ma co się zastanawiać i kupujcie SC).
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Nick Jackolson

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1385 dnia: Kwiecień 19, 2014, 08:52:59 am »
Compendium wyszło również w HC. Wiem, bo posiadam swój egzemplarz.
Ogólnie odradzam zakup takich komiksów w SC - mam w taki sposób wydane oba Compendium z Witchblade i jedno z The Darkness. Nawet przy ostrożnym czytaniu grzbiety pękają jak zapałka... W Witchblade vol. 2 również miałem "przygodę" z odklejeniem się stron komiksu od okładki, a samo wklejenie ich z powrotem wiele nie dało. Poza tym w tym vol. 2 użyli innego kleju do łączenia kartek, który bardzo łatwo pęka (czyli nie dość, że pękł wzdłuż długości stron to popękał również w innych miejscach i zaczął wypadać mi z przestrzeni między okładką a kartkami (poważnie!). Jeśli ktoś ma $$$ albo możliwość kupienia np. tutaj to nie żałujcie kasy, bo po pierwszym czytaniu wydania Compendium w SC na 99% będziecie zasmuceni stanem grzbietu (chyba, że nie przykładacie wagi do tego jak komiks wygląda na półce :wink: a liczy się sama zawartość - wtedy nie ma co się zastanawiać i kupujcie SC).

Mam 2 compedia TWD co prawda raz czytane, ale nic mi się nie załamało... RS w hc jest też na instocktrades ale to już zupełnie inna cena wysyłki...

Offline opall

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1386 dnia: Maj 01, 2014, 06:02:14 pm »
Jako, że raz już w tym temacie znalazłem pomoc odnośnie zakupu konkretnego komiksu (akurat polecone mi zostało Revival - świetna historia i klimat) to spróbuję raz jeszcze.
Po pierwszym zeszycie "SAGA" jestem pod wrażeniem,  czy kolejne zeszyty są równie dobre? czy jest to seria godna polecenia?


« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2014, 06:09:02 pm wysłana przez opall »

Offline Fau

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1387 dnia: Maj 01, 2014, 06:14:31 pm »
Jako, że raz już w tym temacie znalazłem pomoc odnośnie zakupu konkretnego komiksu (akurat polecone mi zostało Revival - świetna historia i klimat) to spróbuję raz jeszcze.
Po pierwszym zeszycie "SAGA" jestem pod wrażeniem,  czy kolejne zeszyty są równie dobre? czy jest to seria godna polecenia?

Kolejne zeszyty są jeszcze lepsze. Poziom nie spada (jestem po lekturze 3 wydania zbiorczego). To moim skromnym zdaniem najlepsza seria komiksowa ostatnich lat.
Mucha ma wydać Sagę po polsku.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1388 dnia: Maj 02, 2014, 11:32:50 am »
Czy ktoś orientuje się, czy 5zeszytowy cykl Cage z imprintu Marvel MAX, autorzy Azzarello i Corbin, ukazał się w wydaniu zbiorczym? Bardzo mnie to korci z conajmniej czterech powodów (Cage + MAX + autorzy), a wersja cyfrowa z Comixology, mimo że w znośnej cenie, nie zachęca - nie uśmiecha mi się oglądanie szczegółowych grafik Corbina na kompie.

Offline donTomaszek

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1389 dnia: Maj 02, 2014, 11:49:41 am »
Widzialem kiedys oversized HC tego komiksu. Kilka lat temu. Zwyklego tpb nie, ale nie wykluczam, ze takie rowniez bylo.
Masz racje - Corben + MAX = brzmi ciekawie. Narobiles mi smaka na ten tytul.  :wink:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline adro

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1390 dnia: Maj 02, 2014, 06:28:11 pm »
mam pytanko o dwie rzeczy
federal bureau of physics
Proof
dobre "to to"
dzieki za odp
na amazonie niezle noty, ale wiadomo moze ktos stad mial kontakt z tymi komiksami.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline misio141

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1391 dnia: Maj 04, 2014, 12:56:09 pm »
mam pytanko o dwie rzeczy
federal bureau of physics
Proof
dobre "to to"
dzieki za odp
na amazonie niezle noty, ale wiadomo moze ktos stad mial kontakt z tymi komiksami.
pzdr
Proofa czytałem trochę, ale nie wciągnęło mnie. Niestety czytałem to chyba z dwa lata temu i wybitnie nie zapadł mi ten komiks w pamięć, więc nic szczególnie pomocnego nie napiszę.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline Wredny

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1392 dnia: Maj 04, 2014, 02:36:35 pm »
nie jestem pewien czy to odpowiednie miejsce, ale zaryzykuję. czy ktoś wie, czy w Polsce ukazał się siódmy zeszyt serii Street Fighter wydawanej w 2004 roku przez Dobry Komiks? na stronie gildii można znaleźc informacje o tym komiksie, ale jest to jedyne miejsce jakie udało mi się znaleźc, w którym się o nim wspomina.

Offline vision2001

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1393 dnia: Maj 04, 2014, 02:39:54 pm »
nie jestem pewien czy to odpowiednie miejsce, ale zaryzykuję. czy ktoś wie, czy w Polsce ukazał się siódmy zeszyt serii Street Fighter wydawanej w 2004 roku przez Dobry Komiks? na stronie gildii można znaleźc informacje o tym komiksie, ale jest to jedyne miejsce jakie udało mi się znaleźc, w którym się o nim wspomina.
Dobry Komiks wydał tylko 6 zeszytów (każdy po 52 strony). #7 nie ujrzał światła dziennego w dystrybucji.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Wredny

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1394 dnia: Maj 04, 2014, 04:22:13 pm »
tego się obawiałem. dzięki za odpowiedź.