Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 804228 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1365 dnia: Kwiecień 10, 2014, 07:42:40 pm »
Hmmm faktycznie brzmi ciekawie, dzieki za opinie  :razz:
pzdr 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline mack3

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1366 dnia: Kwiecień 16, 2014, 02:38:55 am »
Jakie są Wasze opinie co do starych serii Mandragory:
Rising Stars, Plemię Cienia, Pielgrzym, Fathom (czy coś ciekawego jeszcze mi umknęło?). Przyznam, że prawie zupełnie nie mam komiksów Mandragory i zastanawiam się czy warto w nie inwestować czy nie bardzo, a jeżeli tak to w które komiksy
Odnośnie Rising Stars czytałem bardzo dobre opinie... ale seria jest chyba urwana? Plemię Cienia chyba tez w miarę OK??
Co do Fathom zupełnie nie wiem - chyba coś w stylu Tomb Ridera, co nigdy specjalnie mnie nie kręciło..?

Offline hans

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1367 dnia: Kwiecień 16, 2014, 08:24:47 am »
Słabo już pamiętam Rising Stars i Plemię Cienia (głównie dlatego, że ich nie mam), ale zapamiętałem te komiksy jako fajną bezpretensjonalnę rozrywkę. Fathom wręcz przeciwnie. Jeśli kojarzy Ci się z Tomb Raiderem dlatego, że w obu komiksach fabuła jest pretekstem do przedstawienia mokrego snu nastolatka, to słusznie.
Za to Pielgrzym zdecydowanie warto. To typowy Ennis w mocnej formie. Moim zdaniem ogólnie Ennis jest bardzo nierówny i mimo wielu perełek w swoim dorobku, napisał sporo średniaków. Tutaj się postarał, ale kontynuację już odradzam.

Offline kosmoski

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1368 dnia: Kwiecień 16, 2014, 08:47:05 am »
Dorzuciłbym do wartych poznania Sama i Twitcha, Abrę Makabrę, Transmetropolitan oraz 100 Naboi.

Fajny był też Odmieniec (taki nasz rodzimy Hellboy)
 

Offline misiokles

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1369 dnia: Kwiecień 16, 2014, 08:52:56 am »
Odmieniec był obiecujący. Do fajności trochę mu brakło. Szkoda, że tom 2 nigdy nie ujrzał światła dziennego.

N.N.

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1370 dnia: Kwiecień 16, 2014, 09:02:53 am »

Odnośnie Rising Stars czytałem bardzo dobre opinie... ale seria jest chyba urwana? Plemię Cienia chyba tez w miarę OK??
Oba komiksy są bardzo dobrze opowiedzianymi i ciekawymi historiami. Ale "Rising Stars" nie zostało dokończone.

Offline wilk

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1371 dnia: Kwiecień 16, 2014, 10:21:39 am »
Dorzuciłbym do wartych poznania Sama i Twitcha, Abrę Makabrę, Transmetropolitan oraz 100 Naboi.
 
Nie mogę się zgodzić co do Abry Makabry. Jeżeli chodzi o Templesmitha to już bardziej poleciłbym 30 dni nocy albo nawet Silent Hill. To ostatnie oczywiście z Dobrego Komiksu. Tak czy siak wszystkie te komiksy to nie jest najwyższa pólka.

Offline burberry

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1372 dnia: Kwiecień 16, 2014, 12:25:34 pm »
Ostatnio odświeżyłem sobie Pielgrzyma i stwierdziłem, że jest słaby. Pamiętam jak czytałem go za małolata to zrobił na mnie duże wrażenie, bo jeden z pierwszych moich komiksów w TPB, no i czytałem wcześniej o nim w AQQ i zapamiętałem, a tu nagle w empiku ten komiks (ale byłem podjarany). Niestety, to Ennis, którego jeśli znasz dobrze, to się nudzi na dłuższą metę - w każdym jego komiksie to samo (czytałem kilka, sporo wydanych w Polsce nie trafiło w me ręce, ale właśnie z tych powodów). Lubię Kaznodzieję za to, i to bardzo.
Z Mandragory poleciłbym Transmetropolitan, Sam & Twitch, cykl 48 stron (też seria), jesli lubisz Ennisa to Pielgrzyma, kontynuację też (ja zbytniej różnicy nie widzę).
Bóg Cię kocha

Offline amsterdream

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1373 dnia: Kwiecień 16, 2014, 02:30:01 pm »
Jakie są Wasze opinie co do starych serii Mandragory:
Rising Stars, Plemię Cienia, Pielgrzym, Fathom (czy coś ciekawego jeszcze mi umknęło?). Przyznam, że prawie zupełnie nie mam komiksów Mandragory i zastanawiam się czy warto w nie inwestować czy nie bardzo, a jeżeli tak to w które komiksy
Odnośnie Rising Stars czytałem bardzo dobre opinie... ale seria jest chyba urwana? Plemię Cienia chyba tez w miarę OK??
Co do Fathom zupełnie nie wiem - chyba coś w stylu Tomb Ridera, co nigdy specjalnie mnie nie kręciło..?

Plemię Cienia to mój ulubiony komiks wydany przez Mandragorę. Rzadko się zdarza żebym czytał komiksy kilka razy a Midnight Nation czytałem już trzy czy cztery razy. Rising Stars też świetne, ale niestety urwane. Z komiksów wydanych przez Mandragorę polecam jeszcze Transmetropolitan (też niedokończone), 30 dni nocy (oraz kontynuacje Mroczne dni) i pierwszy tom Hitmana (chociażby dla świetnej historii w której występuje Batman). Fathom to komiks infantylny, nudny i strasznie bezpłciowy. Radzę trzymać się z dala też od takich rzeczy jak Obergeist, Universe, X4 i Bez honoru.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 02:54:40 pm wysłana przez amsterdream »

Offline burberry

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1374 dnia: Kwiecień 16, 2014, 04:13:09 pm »
Również polecam Hitmana, scena z Batmanem wymiata, poza tym to znowu Ennis, no i historia nowej postaci. Całkiem niezły humor i szydera z superbohaterskiego komiksu (kilka scen). Drugą część - 10 000 pestek (czy jakoś tak) można było swego czasu wyrwać za kilka zetów w internecie, podobnie zresztą jak Odmieńca (warto sprawdzić, rysunki w klimacie Mignoli, czasami aż nazbyt, ale można się zapoznać, na pewno nie jest to tytuł słaby czy tragiczny).
Bóg Cię kocha

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1375 dnia: Kwiecień 16, 2014, 05:03:15 pm »
No i proszę nie lekceważyć "Spawna". :)

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1376 dnia: Kwiecień 17, 2014, 09:07:57 pm »
Radzę trzymać się z dala też od takich rzeczy jak Obergeist, Universe, X4 i Bez honoru.
Gdzieś się natknąłem na jakiś spory ranking komiksów (zagraniczny) i tam Obergeist zdobył bardzo dobre miejsce. Co bardzo mnie zdziwiło, bo komiks, choć krótki, zmęczył i zanudził mnie straszliwie.

Jak Mandragora, to zdecydowanie Pielgrzym no i Essentiale Marvela :-)

Venom słaby - odcinanie kuponów, bo to tylko symbiont a nie Brock.
Hulk - bierz Bannera, można dostać za grosze. Kolaboracje z Loganem warto sobie obejrzeć bez czytania dymków, bo ładne. Ale głupie.
Wolverine: Koniec - bleh!

Offline burberry

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1377 dnia: Kwiecień 18, 2014, 09:35:29 am »
gdzie tego Bannera można dostać? gdzieś w necie, czy miałeś na myśli raczej antykwariaty?
Bóg Cię kocha

Offline vision2001

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1378 dnia: Kwiecień 18, 2014, 09:40:57 am »
gdzie tego Bannera można dostać? gdzieś w necie, czy miałeś na myśli raczej antykwariaty?
Kiedyś tania książka (za cenę 50 groszy za komiks). Dziś np. tutaj: http://allegro.pl/listing/listing.php?order=pd&string=banner&search_scope=category-79413
Dla mnie BANNER był słaby. Muszę do niego wrócić. Może teraz zauważę rzeczy, które wcześniej do mnie nie przemówiły i docenię ten tytuł?

I nie zgodzę się z przedmówcami w sprawie Universe.
Dla mnie świetna historia z lekko karykaturalnie rysowanymi postaciami. Clayton dopiero wyrabiał się na rynku komiksowym :wink:

http://allegro.pl/universe-t-1-i-2-jenkins-crain-krakow-i4146607769.html
http://allegro.pl/universe-tom-1-i-2-paul-jenkins-clayton-crain-i4099032037.html



Z listy tytułów zaprezentowanych tutaj: http://www.alejakomiksu.com/wydawnictwa/2/Mandragora/ osobiście polecam


100 naboi
30 dni nocy (i kontunuację Mroczne Dni)
48 stron - cała seria
Abra Makabra
Benek Dampc
Eryk (Myszkowski, który publikował w Produkcie serię Emilia, Tank i Profesor)
Essentiale
Fury
Hitma/Lobo
Midnight Nation
Mikropolis
Nadzwyczajni #1: Pantofel panny Hofmokl
Odmieniec
Pattern
Pielgrzym (oba tom)
Punisher (obecnie wydany w dwóch tomach w WKKM)
Punisher BORN
Sam and Twitch
Wolverine: Origin (obecnie w WKKM)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2014, 09:47:09 am wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

ramirez82

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1379 dnia: Kwiecień 18, 2014, 10:09:24 am »
Dla mnie BANNER był słaby. Muszę do niego wrócić. Może teraz zauważę rzeczy, które wcześniej do mnie nie przemówiły i docenię ten tytuł?
Polecam powtórną lekturę. Cudów nie oczekuj, ale to całkiem przyjemne czytadło. Zwłaszcza jeśli lubi się takiego prymitywnego, niszczącego wszystko Hulka i kreskę Corbena.

 

anything