Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 804332 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dany.s

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 13, 2006, 10:03:08 am »
Ee, tequira, nie wygłupiaj sie i poczekaj, jeśli już takie plotki są, to może faktycznie "Blankets" u nas pod koniec roku wyjdzie. Jak nie masz co z kasą zrobić,  to chociażby w takie "100%" Paula Pope'a zainwestuj... A tak wogóle to w totka wygrałeś, czy jak? A może jakieś intratne stanowisko ministerialne ci przypadło? :lol:

Offline empro

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 13, 2006, 10:20:23 am »
Cytat: "dany.s"
A może jakieś intratne stanowisko ministerialne ci przypadło? :lol:


przepraszam za offtop, ale o takowe stanowsiko niebawem trudno nie będzie, jak nam sie koalicja rozrośnie itp itd to co drugi Polak bedzie zasiadał w sejmowej ławie a co drugi z nich bedzie ministrem/wiceministrem lub innym baranem :)

nie wiem śmiac się czy płakac :)
 8)

Offline tequira

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 13, 2006, 10:58:51 am »
Cytuj
A tak wogóle to w totka wygrałeś, czy jak? A może jakieś intratne stanowisko ministerialne ci przypadło?

Nie, kupie to wszystko zamiast komiksów Egmonu :D
a tak serio, to ciułam kasę, a jak uciułam to zamówię. Wystrzelam się więc totalnie, dlatego chcę się upewnić, że w wartościowe rzeczy pójdzie. Blankets bardzo chcę przeczytać, a strasznie niecierpliwy jestem. Zastanawiam się cały czas.

Ps. może mnie przyjmą do ministerstwa ds. UFO, staram się, ale jakiś Empro ma lepsze CV. Podobno lepiej rysuje i zna język pradawnych. Dlatego to mnie przyjmą :D

Anonymous

  • Gość
Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 15, 2006, 07:58:44 am »
torso- co do jezyka jest ciezko i nie jest jednoczesnie:D
widac stylizacje(zastanawiam sie jak to przetlumaczyc na jezyk nasz ojczysty) z drugiej strony fabula na tyle wciaga ze nei ma mowy o nei zrozumieniu:D

co do jinx: to taki cytat filmowy (kolejny i nie jedyny u bendisa) ot " Dobry zly i brzydki" wg bendisa

a tutaj od pierwszy z jego komiskow
wcale nei najgorszy:D

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=103831424

Offline tequira

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 15, 2006, 09:59:53 am »
Dzięki za pomoc.
Obserwuję tą aukcję, ale raczej zbyt wysoko cena wzrośnie, a nie jest to mój priorytet.
Zaciekawił mnie ten Jinx oraz 100% Pope'a, choć nie mogę znaleźć próbek 100% w necie, nawet na stronie Pope'a jakoś tylko inne pozycje przejrzałem, dlatego chyba pójdą na koniec kolejki. Torso wydaje mi się fajniejsze i znacznie mroczniejsze.

Anonymous

  • Gość
Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 15, 2006, 10:10:04 am »
http://www.metronews.ca/uploadedImages/100percent_article.jpg

tu fragment
i tu o:
http://www.thefourthrail.com/reviews/snapjudgments/061002/100percent1.shtml

100% to przede wszystkim oryginalna historia
i w kontekscie "mrocznosci" wcale nie gorsza

co do zakupow poczekaj na allegro mzoe sie cos dobrego trafi:D


 ;)

Offline graves

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 15, 2006, 10:21:34 am »
Cytat: "dany.s"
Ee, tequira, nie wygłupiaj sie i poczekaj, jeśli już takie plotki są, to może faktycznie "Blankets" u nas pod koniec roku wyjdzie. Jak nie masz co z kasą zrobić,  to chociażby w takie "100%" Paula Pope'a zainwestuj... A tak wogóle to w totka wygrałeś, czy jak? A może jakieś intratne stanowisko ministerialne ci przypadło? :lol:

Będzie "Blankets" to raczej pewne, ale skąd, tzn z jakiego wydawnictwa, to nie jestem upoważniony mówić. Także w plotce tej jest dużo prawdy. Jak wydawca będzie gotowy się pochwalić, to napewno to uczyni.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 15, 2006, 10:32:30 am »
Cytat: "graves"
Cytat: "dany.s"
Ee, tequira, nie wygłupiaj sie i poczekaj, jeśli już takie plotki są, to może faktycznie "Blankets" u nas pod koniec roku wyjdzie. Jak nie masz co z kasą zrobić,  to chociażby w takie "100%" Paula Pope'a zainwestuj... A tak wogóle to w totka wygrałeś, czy jak? A może jakieś intratne stanowisko ministerialne ci przypadło? :lol:

Będzie "Blankets" to raczej pewne, ale skąd, tzn z jakiego wydawnictwa, to nie jestem upoważniony mówić. Także w plotce tej jest dużo prawdy. Jak wydawca będzie gotowy się pochwalić, to napewno to uczyni.

Pewnie MANZOKU :lol:  :lol:  :lol:

Offline empro

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 15, 2006, 10:43:08 am »
Cytat: "Kingpin"
Cytat: "graves"
Cytat: "dany.s"
Ee, tequira, nie wygłupiaj sie i poczekaj, jeśli już takie plotki są, to może faktycznie "Blankets" u nas pod koniec roku wyjdzie. Jak nie masz co z kasą zrobić,  to chociażby w takie "100%" Paula Pope'a zainwestuj... A tak wogóle to w totka wygrałeś, czy jak? A może jakieś intratne stanowisko ministerialne ci przypadło? :lol:

Będzie "Blankets" to raczej pewne, ale skąd, tzn z jakiego wydawnictwa, to nie jestem upoważniony mówić. Także w plotce tej jest dużo prawdy. Jak wydawca będzie gotowy się pochwalić, to napewno to uczyni.

Pewnie MANZOKU :lol:  :lol:  :lol:


heh :)
dobre

zdziwiłbym się tak samo, jak wczoraj jak Rasiak bramki strzelał :)
 8)

Offline tequira

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 15, 2006, 10:46:55 am »
Cytuj
co do zakupow poczekaj na allegro mzoe sie cos dobrego trafi:D

Planujesz coś sprzedać z wymienionych przeze mnie pozycji czy tylko pocieszasz? :D
Co jakiś cas sprawdzam oferty na allegro, ale to chyba zbyt dobre pozycje są, żeby ktoś chciał się pozbyć ich z kolekcji.
EDIT: Rozumiem, ze Clyde Fans bez drugiej częsci nie warto na razie kupować, widaomo kiedy ona będzie? Bo It's good life... jest niedostępne, a tak mi się podobają rysunki Setha, że bardzo chcę coś. Ale Wimbledon green to już chyba przegięcie jak na początek.

Anonymous

  • Gość
Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 15, 2006, 10:55:21 am »
http://www.amazon.com/gp/product/189659770X/ref=pd_bxgy_img_b/104-3719640-6713539?%5Fencoding=UTF8


spytaj witka gertrude na komiksy.com czy to aby na pewno niedostepne - on generlanie ma wszystko tylko zapytac pewnei trzeba

Offline graves

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 15, 2006, 11:01:13 am »
Cytat: "Kingpin"
Cytat: "graves"
Cytat: "dany.s"
Ee, tequira, nie wygłupiaj sie i poczekaj, jeśli już takie plotki są, to może faktycznie "Blankets" u nas pod koniec roku wyjdzie. Jak nie masz co z kasą zrobić,  to chociażby w takie "100%" Paula Pope'a zainwestuj... A tak wogóle to w totka wygrałeś, czy jak? A może jakieś intratne stanowisko ministerialne ci przypadło? :lol:

Będzie "Blankets" to raczej pewne, ale skąd, tzn z jakiego wydawnictwa, to nie jestem upoważniony mówić. Także w plotce tej jest dużo prawdy. Jak wydawca będzie gotowy się pochwalić, to napewno to uczyni.

Pewnie MANZOKU :lol:  :lol:  :lol:

O Manzoku nie pisuję. Nie wiem nic o ich planach.
Rok temu śmiałbyś się tak z info o Samotnym Wilku :lol: A teraz... :roll:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline tequira

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 15, 2006, 11:29:26 am »
Zapytalem, zobaczymy. W "100%" już wsiąkłem, przesuwam szczebelki.
Bardzo fajnie się zapowiada po recenzji z Twojego linka, dzięki.
Na BR tak bardzo nie zachecało, już bardziej Tricked, ale te rysunki.
Wolę na razie te bardziej ładne. Jest jeszcze kilka ciekawych pozycji, ale nie dam rady finansowo.
Jinx odpuszczam i Gotham Central też na razie. Wolę skupić się na zamkniętych komiksach, bo jak mnie wciągnie, to popłynę w całą serię.
Jeszcze raz dziękuję.

Anonymous

  • Gość
Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 15, 2006, 11:49:30 am »
Cytat: "tequira"
Zapytalem, zobaczymy. W "100%" już wsiąkłem, przesuwam szczebelki.
Bardzo fajnie się zapowiada po recenzji z Twojego linka, dzięki.
Na BR tak bardzo nie zachecało, już bardziej Tricked, ale te rysunki.
Wolę na razie te bardziej ładne. Jest jeszcze kilka ciekawych pozycji, ale nie dam rady finansowo.
Jinx odpuszczam i Gotham Central też na razie. Wolę skupić się na zamkniętych komiksach, bo jak mnie wciągnie, to popłynę w całą serię.
Jeszcze raz dziękuję.


o 100% planuje napsiac cos wiecej jzu od ...hmmm..pol roku:D
mzoe w koncu sie uda

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 15, 2006, 01:56:50 pm »
100% dobre jest. Paul Pope to prawdziwy wizjoner przyszłości. Potrafi połączyć w "stece" klimat thillera i obyczajówki. No i ta kreska nie spotykana nigdzie indziej. To specyficzny kunszt, także nie zdziwię się, jakby komuś się ta kreska nie podobała (możecie ocenić po Batman: Black & White vol.2 część 1).

Polecam wam również ostatnie dzieło Pope'a, czyli Batman: year 100. Pope stworzył elseworlda do rzeczy i zrobił coś, co nie udało się wielu scenarzystom Nietoperza w ostatnich latach - Pope otworzył okno, przez co do pokoju Batmana zawiało świeżością. Scenarzysta zastosował wiele innowacyjnych sztuczek, które o dziwo nikt wcześniej nie wykorzystał w bat-komiksach (nie chce spoilerować, by nie popsuć zabawy). Spotkałem się jednak z taką oceną Roku Setnego na angielskich forach: Batman spotyka Łowcę Androidów, japońskie kino i V jak Vendettę. Polecam wszystkim tym, którzy oczekują od Batmana ambitnych i ciekawych historii oraz tym, którzy Batmana wcześniej nie czytali. Najlepiej poczekajmy na TPB, bo na pewno Year 100 zostanie wydany w jednym, opasłym tomie (dwa pierwsze numer [miniseria liczy 4 numery po 45 stron] dostały drugi nakład, co można nazwać sukcesem niemałym).

 

anything