Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 450159 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

• Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2760 dnia: Grudzień 21, 2018, 10:56:22 am »
OK. Z New52 od niego czytałem Justice League i mi się podobało.
Jeśli czytałeś JL to w tym omnibusie jest zawarta historia Tron Atlantydy, która wyszła u nas w 3 tomie, uzupełniona o prolog i epilog.
Biorę tego Aquamana również. On się kończy tak jak serie z New52? Czyli, że Rebirth kontynuuje ? Czy coś jeszcze lepiej dokupić?
Nie. To jest tylko połowa serii Aquaman (do numeru 25), czyli tylko to co pisał Johns. Zasadniczo to zamknięta historia, ale jest w nim zapowiedź (ostatnie strony) crossa JL/Aquaman, który ostatecznie nie ujrzał światła dziennego. Reszta serii jest znacznie słabsza.

Offline Gashu

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #2761 dnia: Grudzień 21, 2018, 11:12:38 am »
Miał może ktoś w łapkach tenże komiks: https://www.darkhorse.com/Books/15-016/Indiana-Jones-Omnibus-Volume-1?
Warto brać, czy jest to nienadającasiędoczytania ramota?
Zaznaczę, że jestem fanem fimowych i serialowych przygód Indy'iego :).
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline Dariusz_Notariusz

• Czeladnik
« Odpowiedź #2762 dnia: Grudzień 21, 2018, 12:39:16 pm »
Jeśli czytałeś JL to w tym omnibusie jest zawarta historia Tron Atlantydy, która wyszła u nas w 3 tomie, uzupełniona o prolog i epilog.Nie. To jest tylko połowa serii Aquaman (do numeru 25), czyli tylko to co pisał Johns. Zasadniczo to zamknięta historia, ale jest w nim zapowiedź (ostatnie strony) crossa JL/Aquaman, który ostatecznie nie ujrzał światła dziennego. Reszta serii jest znacznie słabsza.

Czytałem Tron Atlantydy. OK. Rozumiem. Biorę tego omniaka. Kolejny raz mi wyjaśniasz wszystko perfekcyjnie, bardzo ci dziękuję.

Offline pioma10

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #2763 dnia: Grudzień 22, 2018, 09:46:03 pm »
Miał może ktoś w łapkach tenże komiks: https://www.darkhorse.com/Books/15-016/Indiana-Jones-Omnibus-Volume-1?
Warto brać, czy jest to nienadającasiędoczytania ramota?
Zaznaczę, że jestem fanem fimowych i serialowych przygód Indy'iego :smile: .

Jak jesteś fanem to bierz. Da się spokojnie przeczytać.

Offline nori

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
    • 8studs
« Odpowiedź #2764 dnia: Styczeń 15, 2019, 04:15:40 pm »
Pytanie o komiksowych superbohaterów, ale w wydaniu filmowym. Jest jakiś portal lub blog, najlepiej w języku polskim, na którym można śledzić informacje o nowościach i zapowiedziach superbohaterskich ANIMOWANYCH filmów i seriali?
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline misiokles

• Radca bracki
  • Old spice.
« Odpowiedź #2765 dnia: Styczeń 15, 2019, 04:33:20 pm »
naekranie.pl
Owszem, nowinki na temat animowanych seriali superbohaterskich są jedynie kroplą w morzu tego portalu, ale regularne przeglądanie aktualności sprawi, że będziesz na bieżąco w tym temacie.

endriu84

• Gość
« Odpowiedź #2766 dnia: Styczeń 15, 2019, 06:47:59 pm »
To ja poproszę coś godnego polecenia z zagranicznych mediów ;-)

naekranie odradzam - ostatnimi laty zaczęły tam pisać małolaty, ktore lepiej realizowałyby się na stronach plotkarskolubnych. Oprocz kilku dobrych recenzentow (ktorzy się jeszcze ostali), większosc tekstow to kopiuj/wklej z j. angielskiego na niskim poziomie edytorskim, często z błędami w tłumaczeniu okraszonymi semantycznym nonsensem i prywatą.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2019, 11:53:29 pm wysłana przez endriu84 »

Offline misiokles

• Radca bracki
  • Old spice.
« Odpowiedź #2767 dnia: Styczeń 15, 2019, 07:20:45 pm »
Ale jeśli chodzi o nowości i zapowiedzi to na wszystkich portalach jest kopiuj/wklej gdyż ciężko coś autorskiego napisać w suchym newsie, że dano zielone światło na produkcję serialu xyz.

Offline laf

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2768 dnia: Styczeń 16, 2019, 10:32:30 am »
Pytanie o komiksowych superbohaterów, ale w wydaniu filmowym. Jest jakiś portal lub blog, najlepiej w języku polskim, na którym można śledzić informacje o nowościach i zapowiedziach superbohaterskich ANIMOWANYCH filmów i seriali?
Filmożercy mają sporo ciekawych informacji na temat filmowego świata superbohaterskiego, choć nie wiem jak to odnosi się do animacji. Proponuję sprawdzić ten portal.

Offline nori

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
    • 8studs
« Odpowiedź #2769 dnia: Styczeń 16, 2019, 01:33:00 pm »
Dzięki Panowie, na portale w stylu filmożercy i naekranie zaglądam regularnie, niestety, różnie tam z informacjami bywa, dlatego szukam czy przypadkiem nie ma czegoś prowadzonego przez jakiegoś maniaka. ;)Coś jak np.: dcmaniak, w odniesieniu do uniwersum DC.
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach