trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 804453 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2670 dnia: Listopad 07, 2017, 08:22:57 am »
Iron Man - Pięć koszmarów z SM, Początek końca, Demon w butelce i  Extremis z WKKM
Iron Man - Pięć koszmarów nie wyszedł w SM tylko w WKKM lub wcześniejsze wydanie od Muchy
Wolverine - Geneza, miniseria Wolverine, Wróg publiczny z Mandragory,  Broń x z WKKM
Wróg publiczny został wydany przez Muchę w dwóch tomach nie przez Mandragorę.

Offline przemo1

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2671 dnia: Listopad 07, 2017, 10:05:26 am »
Racja, na szybko pisane.

Offline OMEGA KID

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2672 dnia: Listopad 07, 2017, 11:07:51 pm »
Siemanko, zacząłem czytać komiksy z uniwersum x-men. Zabierałem się za to długi czas, ale w końcu zamówiłem, przeczytałem i chcę więcej! Mimo tego,  że komiksy które czytałem według mnie to takie 5-7/10 w zależności od tomu to nie żałuję przeznaczonego czasu oraz pieniędzy. Dlatego mam parę pytań.

1.Najlepsze historie z x-menami, te które każdy fan musi przeczytać, od nich chciałbym zacząć moją przygodę z komiksami.
2.Sklep z komiksami. Swoje Wolverine & X-men zamówiłem w sklepie gildia.pl z okazji promocji (chyba 28 zł za tom). Znacie jakieś inne sklepy? Zależy mi w sumie na promocjach, jeszcze chodzę do szkoły, więc mam ograniczony budżet.
3.Znacie jakieś kanały na youtube/strony/fanpage/cokolwiek z filmami, etc. o X-men? Osobiście oglądam i subskrybuję Komiksomaniaka oraz Ichaboda.
4.To już mniej ważne, ale czy warto przeczytać Runaways przed premierą serialu? Serial chyba startuje 21/22 listopada.

To chyba tyle, z góry dzięki za pomoc.

szulig

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2673 dnia: Listopad 08, 2017, 12:52:29 am »
Merlin.pl obecnie mozesz kupic za 50% ceny okladkowej. Czasami jeszcze z wiekszym rabatem

Offline laf

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2674 dnia: Listopad 08, 2017, 08:17:30 am »
@OMEGA KID, poczułem się wywołany do tablicy, bo osobiście lubię pomagać w takich sprawach, tak więc....

X-Men (mówimy oczywiście o komiksach wydanych w PL)

Dobrym początkiem wydaje mi się kolekcja SBM, a dokładnie 12 tom tej kolekcji zatytułowany .. uwaga ... X-Men. Zawarta jest w nim historia Season One, która stanowi odświeżone początki tej drużyny. Osobiście nie czytałem, ale sam historia jest podobno miałka (choć gość o podobnym guście do mnie o nicku @death_bird chwalił ją sobie), lecz jeśli rozpoczynasz swą przygodę z X-Men to będzie to dobry początek. W tym tomie zawarta jest również historia God Loves, Man Kills jak najbardziej warta przeczytania.

Później można polecieć chronologicznie z klasycznymi tytułami wydanymi w ramach kolekcji WKKM, które niestety w większości są już dostępne tylko z drugiej ręki (na szczęście z tego co widzę ceny ostatnio trochę się unormowały):
Zmierzch mutantów (WKKM t. 65)
W cieniu Saurona (WKKM t. 101)
Beast - będzie najpradopodobniej w kolekcji SBM (t. 30) i obejmuje pierwsze przygody jednego z pierwszych mutantów z takim wizerunkiem, jakim go na ogół kojarzymy, tzn. ciemnoniebieskiej Bestii
Druga geneza (WKKM t. 63)
Mroczna Phoenix (WKKM t. 6, było to również wydane w zeszytach TM-Semic X-Men #1-5)
Dni minionej przyszłości (WKKM t. 130, najbliższa premiera w tej kolekcji, podobna bardzo dobra rzecz, dla fana X-tytułów absolutny must read).
To tyle jeśli chodzi o klasyczne przygody. Co ciekawe o ile klasyki mogą wymęczyć, o tyle wszystkie X-Meny, które czytałem z WKKM to były naprawdę ciekawe pozycje (no może poza "W cieniu Saurona"), na czele z genialną "Drugą genezą".

W WKKM były również wydane początki świetnych runów Morrisona - Z jak zagłada (t. 16) i Imperialni (t. 21) wydane też w zeszytach przez Dobry Komiks oraz Whedona - Obdarowani (t. 2) i Niebezpieczni (t. 28). Co więcej run Whedona i Cassaday'a był też w całości wydany przez Mucha Comics (Obdarowani, Niebezpieczni, Rozdarci, Niepowstrzymani) i osobiście uważam, że jest to najlepsza rzecz jaka spotkała tę drużynę od czasów legendarnych Claremonta i Byrne'a. Polecam z całego serca.

Następnie mamy dosyć ważny z punktu widzenia mutantów event Ród M (t. 35), który faktycznie wywrócił do góry nogami status mutantów, a następnie Morderczą genezę (wydaną w ramach Marvel Classic), która stanowi prolog do wydarzeń opisanych w X-Men: Rise and Fall of the Shi’Ar Empire. Niestety nie wiadomo czy Egmont pociągnie dalej ten wycinek mutanckiej historii pisanej przez Brubakera, mam nadzieję, że tak.

Idąc dalej ciągle chronologicznie wchodzimy już powoli w najnowszą erę Marvela: Rozłam (t. 76) - prolog obecnej sytuacji dotyczący podziału na dwie drużyny mutantów, których dzieje śledzimy na kartach All New X-Men i Uncanny X-Men oraz Avengers vs X-Men (t. 105, 111, 120) - bezpośrednio po którym następuje era Marvel NOW.

Natomiast w ramach Marvel Now wydawane są wspomniane All New X-Men i Uncanny X-Men oraz Wolverine i X-Men (seria zakończona), a także event Bitwa Atomu i crossover ze Strażnikami Galaktyki - Proces Jean Grey. Niestety w Marvel Now jeszcze nie wszedłem więc nie jestem w stanie polecić czegokolwiek.

Można oczywiście sięgnąć również po wydania TM Semic. Tutaj masz rozpiskę tych zeszytów.


Sklepy

Jak już @szulig wspomniał teraz jest ciekawa promocja w Melin.pl i zarówno Marvel NOW, jak i DC Odrodzenie można spokojnie dorwać z rabatem ponad 50% (tzn. poniżej 20 zł). Mały myk jest taki, że trzeba zarejestrować się na stronie obsługującej Masterpassa (ja korzystam z mPayWallet), co obniża Ci ceny podane na stronie merlina o 10,00 zł. Jak łatwo się domyślić trzeba zamawiać komiksy pojedynczo, bo wtedy rabaty wychodzą najwyższe. Co więcej, przy zamówieniu za kwotę 24,99 (kwota bez tego 10 złotowego rabatu) jest też darmowa wysyłka do Kiosków Ruchu.

Ja osobiście kupuję też często w Mestro, tylko że wyszukuję daną pozycję przez Ceneo. Nie ma niestety darmowej dostawy, tak więc kupuję tam w momencie kiedy mam większe zamówienie. Rabaty w wysokości 40% to standard.

Inni forumowicze polecają też bonito, które cyklicznie ma rabaty w wysokości 35%, a do tego dochodzi jeszcze rabat lojalnościowy (bodajże 5%) i, jeśli ktoś ma, Karta dużej rodziny (chyba kolejne 5%). Chwalone są również Fantastyczne światy, choć tutaj bardziej za pancerne pakowanie i perfekcyjną obsługę klienta, a już trochę mniej za ceny. FS mają też cykliczne kody rabatowe. Jeśli chodzi o Gildię to ja zaopatruję się tam wyłącznie w kolekcje.

Co do ceny Marvel Now to do momentu tej promocji na Merlinie miałem ustalony limit max. 25,00 zł za tom (najdroższe tomy jakie kupiłem były w cenie 24,69 zł, a trochę tego mam) i w tej cenie spokojnie dorwiesz komiksy w kilku sklepach/dyskontach. Może to i niewielka różnica, ale w końcu ziarnko do ziarnka ...

Ogólnie rzecz biorąc trzeba śledzić wątek na tym forum poświęcony promocjom, w którym co jakiś czas ktoś rzuci ogólnodostępnym kodem rabatowym do jakiegoś sklepu, bądź da znać o jakichś ciekawych obniżkach na wybrane pozycje w różnych sklepach.

To tyle ode mnie, co do reszty to niestety nie pomogę.

P.S. Fajny nick  :smile: . Ustaw sobie jeszcze awatara z tą postacią i będzie git.


Edit. Zapomniałem jeszcze o najsłynniejszym z mutantów, czyli Wolverine:

Wolverine Geneza I (WKKM t. 36) i II (Mucha Comics) - rzut okiem na przeszłość Jamesa Howleta, który przyjmuje przydomek Logan. Jego dzieciństwo, przeszłość i odkrycie nowych mocy, a wszystko utrzymane w XIX wiecznych klimatach mroźnej Kanady. Świetna rzecz.
Broń X (WKKM t. 45, wydane też w ramach Mega Marvel #5) - w wyniku barbarzyńskiego eksperymentu Wolverine otrzymuje adamantowy szkielet. Kolejna mocna i genialna rzecz, obowiązkowa pozycja nie tylko dla fanów X-Men, ale komiksów ogólnie.
Wolverine: Logan (Mucha Comics) - krótkie spojrzenie na przeszłość Rosomaka i jego japońskie związki. Niestety według mnie słabe to było i można sobie odpuścić.
Wolverine (WKKM t. 4) - pierwsza solowa seria z Rosomakiem, kontynuacja jego związku z Mariko i Frank Miller w świetnej formie. Czegoż chcieć więcej.
Wróg Publiczny cz. 1 i 2 (Mucha Comics) - Wolverine jako agent Hydry. niestety nie czytałem , ale z miłą chęcią przytuliłbym się do tego komiksu.
Wolverine (SBM t. 2) - jeszcze tego nie czytałem, ale jeśli jesteś fanem tej postaci to radzę raczej zainwestować w zapowiedziany w ramach Marvel Classic run Aarona w serii Wolverine. Nie pamiętam ile ma wyjść tomów (chyba 4). W pierwszym z tych tomów, którego premiera jest dzisiaj, jest cała zawartość tego tomu z kolekcji oraz jeszcze kilka innych zeszytów. Natomiast w w tomie z kolekcji jest pierwszy pełnozeszytowy występ Wolverine'a z Hulk #181. Co więcej ten sam zeszyt był zawarty w kolekcji WKKM t. 110.
Trzy miesiące do śmierci t. 1 i 2 oraz Śmierć Wolverine'a w ramach Marvel Now - nie czytałem, ale słyszałem opinie, że ten bohater zasłużył sobie na godniejszą pozycję jeśli chodzi o koniec swojego żywota.

Jeszcze dwie pozycje ze świata alternatywnego:
Wolverine: Koniec (Mandragora) - to było wydanie kolekcjonerskie 360 egz., tak więc chyba cholernie trudno dostępne.
Old Man Logan (WKKM t. 54) - podstarzały Rosomak w postapokaliptycznej Ameryce stara się prowadzić normalne życie. Kolejna genialna rzecz z Wolverinem. Polecam tym bardziej, że ten bohater został ostatecznie wprowadzony do głównego uniwersum.

No i teraz to chyba naprawdę wszystko  :wink:
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2017, 08:59:58 am wysłana przez laf »

mkolek81

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2675 dnia: Listopad 08, 2017, 09:23:05 am »
@OMEGA KID poniżej masz listę ułożoną chronologicznie wydarzeniami. Zawiera (chyba) wszystko co wyszło z mutantami w Polsce. Nie będę pisał co najlepsze, bo powyżej bardzo dobrze zrobił to laf (nie uwzględnił jednak nic z Tm-Semica poza Sagą Mrocznej Phoenix, a ja zdecydowanie polecam zapoznać się z tym okresem, tym bardziej że zeszytówki te można wyrwać na aukcjach w miarę niskich cenach). Zestawienie to tworzyłem dla jednej z grup FB.
Dodam dodatkowo, że muntanci gościli też na łamach innych serii komiksowych takich jak: Spider-man, Punisher, Avengers itd. (polecam Spider-man 1/95-3/95 gościnnie pojawia się Wolverine, nie ma tego w poniższy zestawieniu, bo skupiałem się na seria mutanckich i około mutanckich).
Ultimate X-men, którzy znaleźli się w zestawieniu są mutantami z alternatywnego świata, jednak, że seria crossuje się z głównym uniwersum dlatego też się tu znalazła.
Tyle mogę pomóc.

Wolverine: Origin (Geneza) (Mandragora, WKKM tom 36)
Wolverine: Origin II (Geneza II) (Mucha Comics)
X-Men #1 - WKKM tom 68 (Początki Marvela: Lata sześćdziesiąte)
X-men: Sezon Pierwszy (KSM tom 12)
X-Men: Zmierzch mutantów (WKKM tom 65)
X-Men: W cieniu Saurona (WKKM tom 101)
Wolverine: Broń X (Weapon X) (Mega Marvel 4/94 (TM-Semic), WKKM tom 45)
Essential X-Men #1 (Mandragora, zawiera: Uncanny X-Men: Druga geneza (WKKM tom 63))
Essential X-Men #2 (Mandragora, zawiera: Uncanny X-Men: Mroczna Phoenix (TM-Semic (X-men 1/92-4/92, 1/93), WKKM tom 6) oraz Uncanny X-Men: Dni Minionej Przyszłości (WKKM tom 130))
Wolverine (Egmont, WKKM tom 4)
X-Men: Bóg kocha, człowiek zabija (KSM tom 12)
Superbohaterowie Marvela: Tajne wojny, część 1 (WKKM tom 26)
Superbohaterowie Marvela: Tajne wojny, część 2 (WKKM tom 40)
X-Men 2/93, 4/93, 3/93, 5/93, 6/93 (TM-Semic)
X-Men 1/94, 2/94, 3/94 (TM-Semic)
Essential Wolverine #1 (Mandragora)
Essential Wolverine #2 (Mandragora)
X-Men 4/94 - 12/94 (TM-Semic)
X-Men 1/95 - 12/95 (TM-Semic)
X-Men 1/96 (TM-Semic)
Mega Marvel 1/96: Pieśń Egzekutora część 2 (TM-Semic)
X-Men 2/96 - 12/96 (TM-Semic)
X-Men 1/97 - 4/97 (TM-Semic)
Deadpool Classic tom 1 (Egmont)
Mega Marvel 1/97: Sabretooth (TM-Semic)
X-Men 5/97 - 6/97 (TM-Semic)
Mega Marvel 2/97: Wolverine/Gambit: Ofiary (TM-Semic)
Deadpool Classic tom 2 (Egmont)
Deadpool Classic tom 3 (Egmont)
Ultimate X-men #1 (Dobry Komiks)
Ultimate X-men #2 (Dobry Komiks)
Ultimate X-men #3 (Dobry Komiks)
Ultimate X-men #4 (Dobry Komiks)
Ultimate X-men #5 (Dobry Komiks)
Ultimate X-men #6 (Dobry Komiks)
New X-Men: Z jak Zagłada (Dobry Komiks, WKKM tom 16)
New X-Men: Imperialni (Dobry Komiks (fragmenty), WKKM tom 21)
Wolverine/Hulk (Mandragora)
Ultimate X-men #7 (Dobry Komiks)
Ultimate X-men #8 (Dobry Komiks)
Wolverine: Snikt! (Waneko)
Hulk/Wolverine: Sześć godzin (Mandragora) 
Wolverine: Wróg Publiczny #1 (Mucha Comics)
Wolverine: Wróg Publiczny #2 (Mucha Comics)
Wolverine: Staruszek Logan (WKKM tom 54)
Astonishing X-Men #1: Obdarowani (Mucha Comics, WKKM tom 2)
Astonishing X-Men #2: Niebezpieczni (Mucha Comics, WKKM tom 28)
Astonishing X-Men #3: Rozdarci (Mucha Comics)
Astonishing X-Men #4: Niepowstrzymani (Mucha Comics)
Ród M (Mucha Comics, WKKM tom 35)
X-Men: Mordercza geneza (Egmont)
Wolverine: Logan (Mucha Comics)
Wolverine: Dorwać Mistique (KSM tom 2)
Wolverine - Jason Aaron kolekcja, tom 1 (Egmont, zawiera Wolverine: Dorwać Mistique)
Uncanny X-Force #01: Sposób na Apocalypse'a (Mucha Comics)
Deadpool: Królowie Samobójców (KSM tom 17)
Deadpool: Wojna Wade'a Wilsona (WKKM tom 86)
X-Men: Rozłam (WKKM tom 76)
Avengers kontra X-Men, część 1 (WKKM tom 105)
Avengers kontra X-Men, część 2 (WKKM tom 111)
Avengers kontra X-Men, część 3 (WKKM tom 120)
Uncanny Avengers #01: Czerwony Cień (Egmont)
Wolverine i X-Meni #01: Cyrk przybył do miasta (Egmont)
All New X-Men #01: Wczorajsi X-Men (Egmont)
Uncanny X-Men #01: Rewolucja (Egmont)
Deadpool #01: Martwi prezydenci (Egmont)
Wolverine i X-Men #02: Szkoła przetrwania (Egmont)
Uncanny Avengers #02: Bliźnięta Apokalipsy (Egmont)
All New X-Men #02: Tu zostajemy (Egmont)
Uncanny X-Men #02: Złamani (Egmont)
Deadpool #02: Łowca Dusz (Egmont)
Wolverine i X-Men #03: Saga Hellfire (Egmont)
Uncanny Avengers #03: Czas na Ragnarok (Egmont)
All New X-Men #03: Zagubieni (Egmont)
X-Men: Bitwa Atomu (Egmont)
Wolverine i X-Men #04: Starzy kumple, nowi wrogowie (Egmont)
Uncanny Avengers #04: Pomścić Ziemię (Egmont)
All New X-Men #04: Tak inni (Egmont)
Guardians of the Galaxy. Strażnicy Galaktyki / All-New X-Men: Proces Jean Grey (Egmont)
Uncanny X-Men #03: Dobry, zły, Inhuman (Egmont)
Deadpool #03: Dobry, zły i brzydki (Egmont)
All New X-Men #05: Jeden z głowy (Egmont)
Deadpool #04: Deadpool kontra SHIELD (Egmont)
Deadpool #05: Wyzwanie Draculi (Egmont)
Deadpool #06: Deadpool się żeni (Egmont)
Deadpool #07: Grzech pierworodny (Egmont)
Uncanny X-Men #04: Kontra SHIELD (Egmont)
Uncanny Avengers #05: Preludium do AXIS (Egmont)
Wolverine: Trzy miesiące do śmierci. Tom 1 (Egmont)
Wolverine: Trzy miesiące do śmierci. Tom 2 (Egmont)
Śmierć Wolverine'a (Egmont)
Avengers & X-Men: AXIS (Egmont)
Deadpool #08: AXIS (Egmont)
All-New X-Men #06: Przygoda w Świecie Ultimate (Egmont)
Wolverine: Koniec (Mandragora)

Offline OMEGA KID

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2676 dnia: Listopad 09, 2017, 10:56:45 am »
Dobra, to już mam plany co do komiksów na następne pół roku. Jeszcze jedno pytanie, warto czytać po angielsku? Mój angielski stoi akurat na wysokim poziomie i nie robi mi to różnicy w którym języku czytam. Jak z dostępnością? No i co do sklepów to mógłbym jeszcze kupować w Krakowie, więc możecie polecić jakieś sklepy jak znacie.


Avatar ustawiony :D a Quentin bardzo mi się spodobał, chyba najmocniejszy punkt tych czterech komiksów które czytałem.




mkolek81

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2677 dnia: Listopad 09, 2017, 11:30:33 am »
Jeszcze jedno pytanie, warto czytać po angielsku? Mój angielski stoi akurat na wysokim poziomie i nie robi mi to różnicy w którym języku czytam.
No ba nawet nieraz lepiej. Cenowo może będzie drożej niż polskie wydania, ale nie będziesz narażony na kwiatki tłumaczeniowe.
Jak z dostępnością? No i co do sklepów to mógłbym jeszcze kupować w Krakowie, więc możecie polecić jakieś sklepy jak znacie.
Sklepy o których wiem:
https://www.atomcomics.pl/informacje
https://www.literacka.pl/contact_us.php

Offline Talvi

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2678 dnia: Listopad 09, 2017, 11:40:06 am »
bonito.pl też ma odbiór osobisty w kilku miejscach w Krakowie, jest Fankomiks na Batorego - tylko tam cenowo szału nie ma, ale możesz zajrzeć i się zorientować w asortymencie - są rzeczy i po polski i po angielsku, starsze, nowsze, czasem się uchowa coś rzadkiego w cenie mniej bandyckiej niż na allegro.

Offline Modzel

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2679 dnia: Listopad 30, 2017, 11:14:05 am »
Hej

Gdzie znajdę spis wszystkich komiksów Vertigo i Image wydanych w Polsce?


Offline cro_no

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2680 dnia: Grudzień 01, 2017, 10:02:39 pm »
mkolek81 tak z ciekawości - dlaczego umieściłeś tego pajaca z nawijką na liście komiksów z x-men?

mkolek81

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2681 dnia: Grudzień 04, 2017, 09:28:48 am »
mkolek81 tak z ciekawości - dlaczego umieściłeś tego pajaca z nawijką na liście komiksów z x-men?
Deadpool w znacznym stopniu jest powiązany z mutantami niż z innymi bohaterami Marvela. Chociażby przez gościnne występy (pierwsze nie mówię o obecnych, gdzie pojawia się w każdej prawie serii jak swojego czasu Wolverine), regularne występy (Uncanny X-forec), przez pochodzenie (jest częścią projektu Weapon X) i czy wspólne tytuły (Cable i Deadpool.)

Offline cro_no

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2682 dnia: Grudzień 04, 2017, 10:32:59 am »
No tak, ale mutantem nie jest i o ile mnie pamięć nie myli, do x-men też nie należał. Ale ok, pytam bo postać średnio mnie interesuje (w sumie to go nie lubię), a X-men to moja marvelowa miłość:)

mkolek81

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2683 dnia: Grudzień 04, 2017, 10:44:34 am »
Zestawienie było pisane z myślą dla jednej z grup FB, jak wspominałem wcześniej. Nie musisz czytać Deadpoola wcale jeśli interesują cię mutanci, co nie znaczy że się na niego po drodze nie natkniesz.

Offline LordDisneyland

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2684 dnia: Grudzień 19, 2017, 10:20:55 am »
Czy tylko ja kupiłem ostatnio w kiosku 1szy numer polskojęzycznego komiksu Amazing World Of Gumball i jestem z tego zadowolony? :D Świetna rozrywka...swoją drogą córka dawno wyrosła z serialu, a ja kupuję wersję komiksową, świetną zresztą...
Oby wyszły kolejne numery.

 

anything