trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 804185 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2610 dnia: Maj 22, 2017, 09:07:44 pm »
mam pytanko dotyczace grupy exiles. Czy oprocz glownej serii exiles i kolejnej new exiles ukazalo sie cos jeszcze z tymi bohaterami. na wiki jest info, ze pozniej cos tam bylo , ale nie wiem czy vol 2 byl gdzies zebrany, bo to chyba dosc szybko upadlo. W tym roku ta grupa ma zaistniec w filmie wiec moze pojawi sie vol3 exiles.
pzdr i dzieki za odp
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!


Offline Doctus

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2612 dnia: Maj 23, 2017, 10:49:46 am »
1. Czy mógłby mi ktoś doradzić, co z Batmana od New52 powinienem kupić? Nie zamierzam wydawać 75zł na jakiś szrot, a jednak jako fan Batmana coś od Egmontu chciałbym mieć na półce. Wiem że są cztery serie - Batman, Batman: Detective Comics, Wieczny Batman i Batman: Mroczny Rycerz. Które serie warto kompletować? Wszystkie tomy, czy może wybrane?

2. To samo pytanie kieruje co do JL z New52. Do tej pory trzymałem się z daleka od New52, ale stwierdziłem że może jednak warto kupić parę rzeczy, lecz tylko te powszechnie uznane za dobre dla bezpieczeństwa moich nerwów i portfela.

3. To samo jeśli chodzi o Flasha. Słyszałem że bardzo przeciętna seria, a ja Flasha bardzo lubię.

Offline laf

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2613 dnia: Maj 23, 2017, 11:49:30 am »
Co do Batmana z NEW 52 to zawsze gorąco będę polecał dwa pierwsze tomy. Snyder zaczął tą serię z prawdziwym przytupem i obecnie Trybunał Sów i Miasto Sów słusznie plasowane są w czołówce najlepszych komiksów o Batmanie. Co ważne opowieść tą można traktować jako zamkniętą całość, choć są jeszcze komiksy odnoszące się do trybunału sów (przede wszystkim Szpon 1 i 2, Detective Comics 2, seria All Star Western i chyba któryś tom JLA), ale to wszystko to tylko dodatek do kożucha. Dalsze tomy Batmana ze spokojem można sobie odpuścić, tym bardziej, że jak dobrze wiesz obecnie na rynku nie brakuje ciekawych pozycji zarówno SH, jak i nie SH.

Co do JLA i Flasha to jeszcze ich nie czytałem, ale mam wrażenie, że wszystkie wydane i planowane do wydania u nas tomy stanowią pewną chronologiczną całość. Co więcej wydarzenia zawarte w JLA (wraz z tomami Shazam i Amerykańska Liga Sprawiedliwości) prowadzą nierozerwalnie do eventu Wieczne Zło, tak więc wydatki rosną.

Jeśli ja miałbym taki wybór, jak Ty, to skupiłbym się wyłącznie na dwóch batmanowych tomach, a resztę NEW 52 odpuściłbym.

EDIT. Zapomniałem o serii Wonder Woman z NEW 52. Seria stojąca na uboczu uniwersum, nie łącząca się z żadnymi innymi komiksami, opowiadająca o walce o tron na Olimpie, z całą masą odwołań do mitologii greckiej, przepowiedniami, zdradami, dziwnymi sojuszami i chorymi relacjami rodzinnymi. ZDECYDOWANIE WARTO!!!

P.S. do moderacji. Może warto przenieść te posty do odpowiedniego wątku?
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2017, 11:55:20 am wysłana przez laf »

mkolek81

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2614 dnia: Maj 24, 2017, 06:33:29 am »
Tak jak laf napisał najlepsze z serii Batmanowych to zdecydowanie dwa pierwsze tomy serii Batman: Trybunał Sów oraz Miasto Sów, a bezpośrednia kontynuacja wątków jest w Wiecznym Batmanie oraz Wojnie Robinów. Pozostałe, które wymienił to swoiste tie-in tej historii i nie wnoszą w sumie nic do niej, tylko pokazują starcia z Sowami innych bohaterów.

Dołożyłbym bym natomiast jeszcze Śmierć Rodziny oraz Ostateczną rozgrywkę (czyli dwa starcia z Jokerem), możesz być co prawda zaskoczony nowym wyglądem Jokera w trzecim tomie (jest to wyjaśnione w pierwszym tomie Detective Comics, który jest taki sobie)

Co do Ligi Sprawiedliwości to tam jest ciągłość fabularna (może poza 2 tomem). Proponuje zajrzeć tu
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,35220.msg1381139.html#msg1381139
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2017, 08:07:24 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Koro

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2615 dnia: Maj 29, 2017, 10:19:42 am »
Czy ktoś wie z jakiego komiksu pochodzi tapeta Twitter owego konta Ricka Remendera? Czy jest to Seven To Eternity?
Kozacki kadr:
https://twitter.com/Remender?s=03

Offline donTomaszek

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2616 dnia: Czerwiec 01, 2017, 12:43:11 pm »
Dokladnie. Seven to Eternity. Ten komiks jest kozacko narysowany. Nic dziwnego, w koncu to Opena.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2617 dnia: Czerwiec 06, 2017, 07:34:48 pm »
Głos wołającego na pustyni o opinie na temat:

Alpha Flight Byrne'a?
New Teen Titans Wolfmana i Pereza?
Justice League International?
Omnibus Batmana i Robina Tomasiego jak rozumiem brać i na nic się nie oglądać?
Że o Fourth World Kirby'ego nie wspomnę?

Offline LucasCorso

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2618 dnia: Czerwiec 06, 2017, 08:18:53 pm »

Alpha Flight Byrne'a?


Jestem tu nowy, więc nie masz obowiązku mi ufać, ale (i nietypowo zacznę od oceny) to takie historie na czwórkę gdy oceniać je przez pryzmat lat w jakich powstały, a na 4-, gdy patrzeć globalnie.


Oczywiście typowy Byrne, bardzo "realityczny" (bardzo się boję, że ktoś się doczepi tego słowa, bo z tego co zdążyłem zauważyć gdy czekałem na rejestrację to często się zdarza)
Fajne, pomysłowe okładki (ta z palikami, do numeru trzeciego, to jedna z fajniejszych okładek lat 80-tych IMHO)
Historie niby pozornie oderwane od Universum (bo to Kanada) ale widać, że Byrne ze swoimi postaciami nie lubi się rozstawać, choć też tworzy kilka nowych


Generalnie trochę stawia na "mistykę", ale oczywiście mistykę w znaczeniu Marvelowskim, która z prawdziwą mistyką nie ma wiele wspólnego, ale mam nadzieję, że rozumiesz co mam na myśli. Więc starzy Bogowie, czarownicy i Szamani, Demony. Ale też inwazje z Kosmosu i obowiązkowy osobisty villain (choć ja akurat za Master of the World nie przepadam, już bardziej stereotypowy chyba nie mógłby być)


Trochę wzruszeń, trochę zaskoczeń, jeden potężny Mindfu..k na koniec numeru, po którym długo trudno się otrząsnąć


Nie byłem rozczarowany, czytałem bez bólu, choć też nie jest tak, bym wymieniał to gdy z marszu zapytany przez znajomych co polecam. Widziałem Byrna w lepszej formie, choć jako jego wyznawca widziałem tez gorsze twory.


Pytanie też co chcesz zrobić z tą informacją
Jak masz ograniczone fundusze i musisz wybrać jeden to sam nie wiem
Ale jak masz trochę grosiwa i szukasz czegoś, co Cię nie zawiedzie, a poznałeś trochę Mistrza Jana i jego twórczości to zaryzykuj.


Przy okazji witam wszystkich forumowiczów. Mam nadzieję, że będzie okazja szerzej pogadać.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2017, 08:25:23 pm wysłana przez LucasCorso »
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline misiokles

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2619 dnia: Czerwiec 06, 2017, 08:43:55 pm »
Podtrzymuję zdanie nowego forumowicza (witaj!). Dodam tylko, że Byrne dobrze się czuje rozdzielając drużynę i całkiem sprawnie jednoczasowo prowadzi osobne wątki. Jego run w AF niekoniecznie nastawiony jest na rozwałkę, poświęca sporo czasu antenowego swoim postaciom, wzajemnej chemii między nimi czy animozjami. Kończysz run i jesteś smutny bo polubiłeś Pucka i Heather a tu już koniec.

Offline LucasCorso

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2620 dnia: Czerwiec 06, 2017, 09:08:31 pm »
Tak, masz całkowitą rację
Wcześniej nie do końca sobie to uświadamiałem/pamiętałem*, ale tak chyba najlepiej można podsumować ten run.

Dużo tu jest o osobistych relacjach (Heather z mężem, rodzeństwo Beaubier itd) lub trudnościach w ich nawiązywaniu (Marina, Snowbird)
Dużo jest o poszukiwaniu własnej tożsamości (Aurora). Relacje w zespole też nie zawsze są takie jak powinny (a może własnie są takie jakie widzimy wokół siebie, w swoich własnych zespołach czy rodzinach)
{Ewidentnie to się skończyło po odejściu Byrne'a. To juz inny zespół potem...}

No, ale nie wszyscy jednak lubią takie pisanie.
Dlatego tak ciężko to polecać, gdy nie wiem jeszcze kto co tutaj lubi...

*niepotrzebne skreślić
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2017, 09:11:42 pm wysłana przez LucasCorso »
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Dembol_

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2621 dnia: Czerwiec 06, 2017, 09:29:11 pm »
Alpha Flight Byrne'a?
New Teen Titans Wolfmana i Pereza?
Justice League International?
Omnibus Batmana i Robina Tomasiego jak rozumiem brać i na nic się nie oglądać?
Że o Fourth World Kirby'ego nie wspomnę?
Fourth World jest spoko, ale bardzo ciężko w niego się wkręcić. Kirby na każdej stronie wprowadza setki nowych postaci i konceptów. Potrzeba czasu, żeby to wszystko w głowie uporządkować. Nie ułatwia sprawy to, że czyta się równorzędnie bodajże 4 serie i one mają swoje lata, więc całość jest odrobinę przegadana i pełna różnych niedorzecznych pomysłów. Z drugiej strony to Kirby w szczytowej formie, więc jest na co popatrzeć.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2622 dnia: Czerwiec 06, 2017, 09:56:49 pm »
@LucasCorso @Dembol_
Hej i dzięki! Nawet nie wiecie jak mi brakuje takich rzeczowych opinii na forum.

Oczywiście typowy Byrne, bardzo "realityczny" (bardzo się boję, że ktoś się doczepi tego słowa, bo z tego co zdążyłem zauważyć gdy czekałem na rejestrację to często się zdarza)
Wiesz, rozpiętość w rysunkach komiksowych jest przeogromna i ludzie siedzący w kąciku "bardzo realistycznych" oburzą się na nazwanie realistycznym czegoś, co z kolei dla innych jest całkiem realistyczne (bo proporcje są zachowane, anatomia działa, tła nie są upraszczane na ten przykład).

Jestem tu nowy, więc nie masz obowiązku mi ufać
Nie ufam niemal nikomu, dlatego fajnie, jak ktoś pisze więcej niż "dobre - niedobre". Dzięki temu sam mogę ocenić, czy to akurat komiks dla mnie. ;)

Offline LucasCorso

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2623 dnia: Czerwiec 12, 2017, 02:09:48 pm »

Alpha Flight Byrne'a?


Nie wiem, czy nie jesteś jedną z osób, która preferuje papier nad migoczący ekran, ale z kronikarskiego obowiązku podaję, że od dzisiaj pierwsze 19 numerów Alpha Flight (czyli 8, które już było i 11 nowo dodanych) jest dostepne w usłudze Marvel Unlimited


Oczywiście jak Ciebie to nie dotyczy to zignoruj...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2624 dnia: Czerwiec 12, 2017, 11:58:11 pm »
Jeżeli chodzi ci o AF w omnibusie to totalnie odradzam. Jest to najgorzej skonstruowany omni ze wszystkich chyba dotychczasowych jakie wypuścił Marvel. Nie dość, że nie rozkłada się dobrze - efekt jakby był klejony a nie szyty to ma chyba najbardziej prześwitujący papier na stronach ever ever ...

 

anything