Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 812719 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chch

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2595 dnia: Kwiecień 09, 2017, 08:08:53 pm »
Czy ktoś mógłby mi nieco rozjaśnić kwestię Captain Britain autorstwa Moorea?


Widziałem ze cztery różne wydania (trzy marvela, jedno hatchett) - większość (wszystkie marvela) już chyba niedostępne inaczej niż używki. Czy Marvel ma w planie wydać jakieś wznowienie, czy też tak jak u nas kolecja zablokowała nowe wydania?
PS. nie bardzo też rozumiem czemu wydania marvela tak się różnią objętością (omnibus 680 stron, tpb 200, dwa tpb składające się chyba na całość - po 250 stron).


Tpb z 2002:
https://www.amazon.com/Captain-Britain-TPB-Alan-Moore/dp/0785108556/ref=pd_cp_14_1?_encoding=UTF8&pd_rd_i=0785108556&pd_rd_r=SY82TC6G85HD58GV4JST&pd_rd_w=ZvYJ2&pd_rd_wg=cXx73&psc=1&refRID=SY82TC6G85HD58GV4JST


Dwa tpb z 2010:
https://www.amazon.com/Captain-Britain-Vol-4-16-Apr-2010-Paperback/dp/B012HTKDU8/ref=sr_1_4?s=books&ie=UTF8&qid=1491757003&sr=1-4&keywords=Captain+Britain+volume+4


https://www.amazon.com/Captain-Britain-Vol-5-Game-Moore/dp/B00CF6EP9E/ref=sr_1_3?s=books&ie=UTF8&qid=1491757039&sr=1-3&keywords=Captain+Britain+volume+5


Omnibus z 2009 (w dwóch wersjach?):
https://www.amazon.com/Captain-Britain-Omnibus-Alan-Moore/dp/0785137602


https://www.amazon.com/Captain-Britain-Omnibus-Direct-Market/dp/0785137718/ref=sr_1_9?s=books&ie=UTF8&qid=1491756768&sr=1-9&keywords=Captain+Britain


WKKM UK z 2012:
https://www.hachettepartworks.com/marvel-ultimate-graphic-novels-collection-2016/captain-britain---a-crooked-world
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline misiokles

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2596 dnia: Kwiecień 09, 2017, 08:32:30 pm »
Moore podobnie jak w DC jest w wiecznym sporze z Marvelem i chyba stąd brak będzie wznowień. Omnibus zawiera wszystko od Moore w temacie Kapitana (omniak ma dwa warianty okładki, co jest normą w omnibusach). Wydania tpb pokrywają się z zawartością omnibusa.
http://crushingkrisis.com/definitive-guide-to-collecting-x-men-as-graphic-novels/collecting-excalibur-captain-britain-comic-books-as-graphic-novels/

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2597 dnia: Kwiecień 09, 2017, 10:22:46 pm »
Poda mi ktoś info jakie trade'y muszę kupić, żeby poznać całą historię jak Cable zbudował Providence. Jak ktoś zna ten komiks to miło byłoby gdyby powiedział kilka słów o nim.

Offline misiokles

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2598 dnia: Kwiecień 09, 2017, 10:29:54 pm »
Nie znam komiksu , ale z mojej strony jak zwykle polecam stronę Crushing Crisis. Tam bardzo ładnie mają rozpisane, które zeszyty zostały wydane w trejdach, w jakiej kolejności i pod jaką nazwa.
http://crushingkrisis.com/definitive-guide-to-collecting-x-men-as-graphic-novels/definitive-cable-collecting-guide-reading-order/

Offline Nick Jackolson

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2599 dnia: Kwiecień 10, 2017, 06:27:59 am »
Poda mi ktoś info jakie trade'y muszę kupić, żeby poznać całą historię jak Cable zbudował Providence. Jak ktoś zna ten komiks to miło byłoby gdyby powiedział kilka słów o nim.

Cała historia znajduje się w Deadpool & Cable Omnibus (50 zeszytów w jednym tomie !) Co dokładnie chcesz wiedzieć ?


Offline chch

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2600 dnia: Kwiecień 10, 2017, 08:54:04 am »
Dziękuję Misioklesie.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2601 dnia: Kwiecień 14, 2017, 07:16:46 pm »
Głos wołającego na pustyni:

Ktoś może się podzielić opinią na temat klasycznych historii Doom Patrolu? Najlepiej tych, które znajdą się w nadchodzącym omnibusie? Z tego co pamiętam, to był ulubiony komiks Morrisona, ale jestem ciekaw, czy dzisiaj da się to czytać bez bólu. Płacę w lajkach.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2602 dnia: Kwiecień 26, 2017, 01:04:09 pm »
Z tego co pamiętam, to był ulubiony komiks Morrisona, ale jestem ciekaw, czy dzisiaj da się to czytać bez bólu. Płacę w lajkach.

Mnie (za to) nie polubisz, ale moja z kolei sympatia do Morrisona i jego Doom Patrolu sprawia, że sięgnę do źródła. Choćby psy wieszali.
Ty zresztą pewnie też...
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline donTomaszek

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2603 dnia: Maj 13, 2017, 12:14:14 pm »
Czytal ktos Seven to Eternity? Wyglada czadowo. Remender daje rade w tym tytule?
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2604 dnia: Maj 16, 2017, 12:26:11 am »
Pytanie o polecanki. Wonder Woman Rucki czy klasyczna Pereza? Czy ktoś, kto czytał może polecić jeden (lub oba)? Czy któryś jest wyraźnie lepszy? Czy ten klasyczny nie zestarzał się za bardzo?


JLInternational - warto to przeczytać jeśli nie napędza mnie sentyment?


JLA Joe Kelly'ego - jest to zebrane w jakichkolwiek dostępnych zbiorczych?




Offline Epekeina

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2605 dnia: Maj 16, 2017, 08:11:46 am »
Pytanie o polecanki. Wonder Woman Rucki czy klasyczna Pereza? Czy ktoś, kto czytał może polecić jeden (lub oba)? Czy któryś jest wyraźnie lepszy? Czy ten klasyczny nie zestarzał się za bardzo?


Materiał porównawczy mam ograniczony, ponieważ czytałem tylko pierwszy tom omnibusa Pereza i mniej więcej to, co wchodzi w skład wydawanego przez egmont tomu Rucki. Oba są bardzo dobre, może nie są to jakieś kamienie milowe, ale zdecydowanie nie są to czytadła. Preferuje Pereza. Rysunki bezapelacyjnie lepsze w tej wersji. Obie bardzo mocno odwołują się do mitologii greckiej, której znajomość znacznie zwiększa frajdę z lektury. Właściwie wydaje mi się, że w pełni można je docenić, dopiero kiedy dostrzeże się w jaki sposób autorzy rozgrywają, modyfikują poszczególne wątki religii i kultury greckiej. To jest niesamowity atut tych serii. Run Rucki jest jakby bardziej nowoczesny, feministyczny, i chyba w większym stopniu próbuje odpowiedzieć na pytanie, jakie jest znaczenie Diany w świecie XX czy XXI wieku.  W tym sensie bardziej reflektuje na miejsce superbohaterów w świecie w ogóle. Niektóre historie Pereza pokrywa już delikatna warstewka (ale taka tyci tyci) kurzu, ale to, co fenomenalne w tej wersji to, ukazanie, że Diana rozwiązuje najważniejsze konflikty nie przy użyciu siły i przemocy, ale, jakkolwiek by to banalnie nie zabrzmiało, prawdy (historie o Aresie i zejściu w głąb Themiscyry). Przynajmniej ja w trakcie lektury Pereza miałem świadomość, że nie są to po prostu jakieś historie z życia i przygód Wonder Woman, ale opowieści paradygmatyczne - ustalające paradygmat tego kim jest Wonder Woman (coś jak Warlock Starlina dla Warlocka, zeszyty uncanny x men od 132 do God loves, man kills dla x menów, czy run Simonsona dla Thora). Polecam oba runy, dla mnie Perez lepszy, ale trochę ramotką pachnie (ilość dialogów, sposób prowadzenie narracji).

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2606 dnia: Maj 17, 2017, 05:13:03 pm »
Dziękuję bardzo za odpowiedź, ostatnio na forum coraz ciężej znaleźć opinię na temat interesujących komiksów, tym cenniejsza jest powyższa. Generalnie mam ochotę na coś klasycznego, więc już wcześniej skłaniałem się ku WW Pereza. Z tymi starszymi komiksami jest tylko ten problem, że czasem ich ciążąca wiekowość zabija przyjemność z obcowania z nimi. Ale chociażby wymieniony run Simonsona to jest majstersztyk i warto poznać choćby nie wiem co.

Offline laf

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2607 dnia: Maj 18, 2017, 06:47:10 am »
ostatnio na forum coraz ciężej znaleźć opinię na temat interesujących komiksów
A to niestety jest fakt. Jak ostatnio w wątku Mucha Comics zadałem takie oto pytanie:
Po muchowych zapowiedziach dotyczących Millara myślałem, że jakiś komiks tego autora zakupię, ale jak czytam sobie te opisy, to żadna z historii mnie nie zaciekawia. Najbardziej skłaniam się ku Jupiter's Legacy, ale przekonany nie jestem. Ktoś mnie przekona, tudzież zniechęci?
to rozpoczęła się, słuszna skądinąd, dyskusja na temat kunsztu pisarskiego (lub też jego braku) Marka Millara. A odpowiedzi ni ma  :cry:

Offline Murazor

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2608 dnia: Maj 18, 2017, 06:56:40 am »
@laf, musiałem przeoczyć twoje pytanie, ale jakbyś wpisał jupiters w wyszukiwarkę to byś znalazł mojego posta ;-) Trochę ogólny, ale jakaś tam opinia jest.
Szcerze? To nie czekam na te zapowiedzi :neutral: Straszne średniaki z tych komiksów (nie czytałem Empress).
Kingsman: Secret Service gorsze niż film w mojej opinii, może przez to, że pierwsze widziałem film. Chyba najciekawszy z tych trzech, które czytałem. Bohaterowi i relacje między nimi jako tako napisane.
MPH ma ciekawe zakończenie, ale cała opowieść ściśnięta na 5 zeszytów. Bohaterowie jacyś tacy niemrawi, tacy typowi i przeciętni. Akcja leci jak szalona (chociaż to pasuję do całego pomysłu). Dobrze spisałoby się na film w stylu Wanted, ale jako komiks się nie broni.
Jupiters Legacy - kolejne 'realistyczne' i poważne superhero. Trochę jak Rising Stars. Plus rysunki Quitely'ego, które mnie osobiście nie podchodzą, zwłaszcza twarze :doubt: (hi Hermann! :wink: )

I uwaga do wszystkich komiksów: bohaterowie dwuwymiarowi, albo źli albo dobrzy, brutalne sceny walki, trochę polityki, trochę podniosłego ducha i trochę płytkich przemyśleń o wielkim świecie.
Do Kick-Ass żaden się nie umywa..

Offline laf

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2609 dnia: Maj 18, 2017, 07:21:35 am »
Dzięki bardzo. Mnie też Quintely nie pochodzi. No i ta dwuwymiarowość postaci też trochę przeraża, bo to ani naturalne, ani normalne nie jest. Chociaż muszę przyznać, że kadr, który zamieściłeś ze względu na tekst jest bardzo intrygujący. No cóż, jestem w kropce, a zadecydują (jak zwykle) kwestie finansowe.

 

anything