trawa

Autor Wątek: turniej wypakowanych rozpisek one-off na 1500  (Przeczytany 11913 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mad Hamster

turniej wypakowanych rozpisek one-off na 1500
« dnia: Luty 26, 2006, 11:06:26 am »
kiedys dawno temu gralem kampanie nie krotsze niz 20 bitew, teraz gram 5 bitew na turnieju i ewentualnie w krzysiu prawie zawsze startowa rozpa.
zatesknilem za wypakowanymi herosami i postanowilem zorganizowac turniej one-off na 1500gc czyli gramy kazda bitwe ta sama banda, bez rozwojow i exploracji.
ograniczenia:
-nie wiecej niz 2 skille na bohaterze
-kazda charakterystyka moze byc podniesiona tylko raz
-max 2 hired swordow na bande

zastanawiam sie jeszcze nad dramatis personae i przedmiotami ktorych nie mozna kupic na starcie
taka jest moja propozycja. czekam na komentarze i pozdrawiam
ęęęędzia ! On mnie zwalowal ! Łord sejwa mu !!!

Offline Motorek

turniej wypakowanych rozpisek one-off na 1500
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2006, 03:47:03 pm »
Chciałbym trzy-cztery skille bo mam pomysł na Skaveny , może charakterystyki o +2 podwyszać jedną :?: HS w sumie ok ale ich bym nie rozwijał, DP w sumie też mogliby się pojawić fajna kminia ;) Kiedy planujesz ten turniej i gdzie, bo następny turniej WFB sobie daruję i dopiero w kwietniu zagram, teraz skupiam sie na Mordheim :D Co do przedmiotów nie dostępnych na starcie proponuję po 2-3 na bohatera, czary chyba wybierane przy takim turnieju. Aha i jak z cenami przedmiotów znikomych tzn. np 15+ 3d6 proponuję płacić maxa czyli w tym przypadku 33.
Przykładowa rozpa jaką bym chiał zagrać (niestety przekroczyłem limit, ale zawsze takie coś chciałem mieć, tzn. taka jaka bym chical to na 3000 chyba;p):
Assassin Adept  6" 4 6 4 3 1 5 1+1 7
Blowpipe; Throwing Stars
Rabbit's Foot
Unholy Relic policzyłem za 15 + 18 (3d6) razem 33

Eagle Eyes  
Knife Fighter  
Art of Silent Death  
Infiltration
Black Skaven  6" 4 5 4 3 1 5 1+1 6   ( dwóch takich samych)
Blowpipe; Throwing Stars
Eagle Eyes  
Knife Fighter  
Art of Silent Death
Infiltration

Night Runner 1 6" 2 5 4 3 1 4 1 4  (dwóch takich samych)
Eagle Eyes  
Knife Fighter  
Weapons Expert  
Infiltration  
Throwing Stars  
Blowpipe

Veskit, High Executioner tak dla klimatu ;)
Wyszło mi 1503 przeszło by takie coś czy musi być równe 1500?
Pozdro ;)


Aha i najważniesze kiedy chcesz robić ten turniej , bo też mam pomysł na turniej w marcu ale moge z tym poczekac ;)

Offline Mistrz wałków :)

turniej wypakowanych rozpisek one-off na 1500
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2006, 04:55:03 pm »
My z Pawłem przymiezaliśmy sie do turniju na 1000 pkt. i wyszły takie przegiecia że szybko z tego zrezygnowalismy.

Na 1000 punktów wustawiałem np.
Bande possesed

Dowódca Podniesiona incjatywa do 4  nic wiecej! (musze go wystawić)
Jego ochroniaż possesed 6T 3W i I5 Ci panowie sie spindrają i chowają..

A do gry przystepuje:

Possesed z M6 WS7 S6 T6 W4 I7 A5 Ld9
+ raciczka (+1M)
+ dodatkowa reka

Skile:
Sprint (21 cali szarży!!)
Resilient 7T w walce
Lighty reflex:) (zaczynamy pierwsi)
Combat master (nie testujemy "samemmu ciezej)
i bodajże mighty blow (7 S w combacie)

Okazało sie ze istnieje tylko jedna postac która ma szanse z Tym potworem.

jest to podobnie podrasowany wampir z tym ze mający 8 I młot dwureczny z strong menem i skill dający +1 do krytyków. i w ten oto sposób zadaje u krytyka i na 5-6 automatyczny a.o.o!

Cudownie jest jesli jeszcze mamy dostęp do zadkich przedmiotów.. Korzonki +1 do T possesed.. I jak nam magister wyosuje aye of god i podniesie wszystkie współczyniki o 1 :) MASAKRA!!!


Dlatego my zorganizowalismy turniej "one off game" ale na 500 pkt + 120 na rozwoje z zasadą że nie mozna dwa razy wziąść na postać skilla.

Grało się ekstra.. W finale spotkali się moi WH z Reiklandem na 8 l.bow i rusznicach dowodzonych przez kapitana z rozwineciami:)

Na drugim stole szalal tomek z nacpanymi orkami (grzyby) Wszyscy bochaterowi mieli 2W i 2A + frenzy!! Masakra!
Kamil. (miszczu)

Offline Motorek

turniej wypakowanych rozpisek one-off na 1500
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 26, 2006, 05:30:08 pm »
Nom może masz racje Miszczu , bo fakt faktem jak każdy bedize miał podpakowaną bandę tzn. zależy jeszcze ile modeli i jak ją ustawi to pewnie się czasowo nie wyrobimy, w sumie Twój pomysł też jest ciekawy, ale 620 to troche mało jak na potrzeby moich Skavenów :p  Kmiń Budda masz już dwa pomysły może jeszcze ktoś coś dorzuci ;)
Pozdro ;)

Offline Ludwik

turniej wypakowanych rozpisek one-off na 1500
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 26, 2006, 08:01:24 pm »
Sądze, że Miszczu ma racje. W turnieju dominować będą wampiry, possesedzi wszyscy z przypakowanym T i S. Ludzkie bandy raczej nnie miałby nic do gadania. Na taki turniej warto by zaprosić Stanisława " Chruszczowa", on na pewno zrobiłby jakiegoś fajnego opentanego takiego za 1000 gc :D  :lol:.

 Moja propozycja to danie napoczętek każdej bandzie 15 D.P. na rozwoje bohaterów, rozwoje losowe przed turniejem- max 2 na bohatera , Te 15 D.P. wliczane do ratingu . Przedmioty dostepne ale trzeba ich poszukać, każda z band ma tyle możliwości szukania ile ma bohaterów razy 2 ( mam 2 bohów moge szukać 4 razy). Natomiast na zakup stronników, bohaterów, broni i sprzetu przeznaczyć 750 gc.
Minus takiego rozwiązania: dużo roboty dla sędziego przed turniejem.
Po każdej bitwie rozwoje i eksplorka, więc przed ostatnią bitwą bandy powinny być przyzwoicie rozwinięte.
 
Oczywiście to tylko mój pomysł :roll:

Offline Slayer_Lublin

turniej wypakowanych rozpisek one-off na 1500
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 26, 2006, 08:42:38 pm »
Jak dla mnie pomysł jest spoko tylko najpierw trzeba będzie po prostu przetestować ile kasy + ile rozwojów będzie najrozsądniej...
A komentując Ludwika myślę że lepiej będzie po prostu grać jedną rozpą cały turniej... Jak zejdzie ci na śmierć twój bohater wart 500 Gc i z 5 rozwojami to nie masz szans... A po co ci kasa jak będziesz miał 1500 do wydania na początek... Oczywiście najemnicy itp ale przy takich sumach te 50 czy 80 Gc nie zrobi już różnicy...
Pomysł jest dobry tylko wystarczy go zbalansować i dopasować... Ciekawa sprawa... Jestem jak najbardziej za!
Pozdro

Offline G O N Z O

turniej wypakowanych rozpisek one-off na 1500
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 26, 2006, 08:47:39 pm »
Cytat: "Ludwik"
Na taki turniej warto by zaprosić Stanisława " Chruszczowa", on na pewno zrobiłby jakiegoś fajnego opentanego takiego za 1000 gc :D

...a z nim nikt by nie miał szans :D
pies Ci morde lizał...

MORDHEIM PL -> http://paradoks.net.pl/read/1698

Offline Ludwik

turniej wypakowanych rozpisek one-off na 1500
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 26, 2006, 08:53:32 pm »
Nie zrozumiałeś mnie Leszek 8) masz zwyczajną bande tylko zamiast początkowych 500 gc masz 750 (do ustaleniam-może byc np.600). Kupujesz bande na normalnych zasadach. Proponowane przez mnie D.P. rozdzielasz między bohaterów po zrekrutowaniu bandy  :arrow:  ma to odzwieciedlać, że ta band nie jest początkującą ale ma już jakieś doświadczenie. To tak jakby twoja banda zagrała już kilka bitew i twoi bohaterowie zdobyli łącznie 15 D.P
... teraz rozumniesz?

Offline Mistrz wałków :)

turniej wypakowanych rozpisek one-off na 1500
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 26, 2006, 09:27:54 pm »
Przelicznik rozwinięc na kase proponowany w podreczniku sprawdza się idalnie tylko trzeba bardzo ostrożnie posepowac z limitem punktów.
Aby nie powstawały potwory których nie da się zranić 7T..

120 gc na naszym turnieju sprawiało wrażenie nieduzych mozliwości.
Ale dzieki temu wazne było jak uzbrajalismy naszych pupilków.
"Art of silien death" wymaga np. 35 gc "na pazurki"

Wten czas takze i ludzkie bandy mają spore szanse (nadrabiają sprzętem).

Natomiast dałbym osobny limit pienięzny na wyekipowanie bandy i osobny na rozwoje.
Czyli np 600 + 200..
Kamil. (miszczu)

Offline Slayer_Lublin

turniej wypakowanych rozpisek one-off na 1500
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 27, 2006, 07:12:20 am »
Cytat: "Ludwik"

Po każdej bitwie rozwoje i eksplorka, więc przed ostatnią bitwą bandy powinny być przyzwoicie rozwinięte.


Chodzi mi o to że nie ma sensu robić eksploracji... Po prostu każda bitwa tą samą rozpą... Coś na wzór battla...

Offline Motorek

turniej wypakowanych rozpisek one-off na 1500
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 27, 2006, 07:16:33 am »
Cytat: "G O N Z O"
Cytat: "Ludwik"
Na taki turniej warto by zaprosić Stanisława " Chruszczowa", on na pewno zrobiłby jakiegoś fajnego opentanego takiego za 1000 gc :D

...a z nim nikt by nie miał szans :D
Ta znowu by było , że coś źle zanotował i jego wampierz ma 7 T resilient , step a side i gromiril armour :lol: po 3 bitwach :lol:
A tak na poważnie to podoba mi się drugi pomysł Miszcza  :arrow: tzn. odzielna kasa na zakup bohaterów, stronników i sprzetu i odzielna na nowe skille i podwyzszanie statystyk.
Pozdro ;)

Offline Nazroth

turniej wypakowanych rozpisek one-off na 1500
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 27, 2006, 02:31:02 pm »
A ja tak popatrzyłem i MISTRZ NIE MA RACJI... jest ograniczenie - jednego statsa podnieśc wolno tylko raz...więc taki zmutowany gozilla possessed się nei pojawi;/... co nei zmienia faktu, ze przegięcia będa odchodzić... spragnionym super herosów proponuję kampanijkę zagrać. Na turniejach trudno z tym...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Motorek

turniej wypakowanych rozpisek one-off na 1500
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 27, 2006, 04:40:47 pm »
Hmm, no to masz Budda nie lada problem ;) Kmiń rozumiem, że turniej w marcu w Lbn Ty organizujesz :?: bo ja chciałem sobie miesiąc od organizacji odpocząć (troche to czasu zrzera) i zagrać w twoim turnieju bez żadnych obciążeń typu sedzia , organizator, czy cos tam, wtedy moglbym sobie spokojnie pokminić turniej, ktory chce zorganizowac w kwietniu, wymyslec scenariusze i takie tam, bo od maja az do WM bede mial przerwe z turniejami :arrow: praca praca.
Pozdro ;)

Offline Mistrz wałków :)

turniej wypakowanych rozpisek one-off na 1500
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 27, 2006, 07:14:01 pm »
Cytuj
A ja tak popatrzyłem i MISTRZ NIE MA RACJI... jest ograniczenie - jednego statsa podnieśc wolno tylko raz...


O czym ty mówisz?!! :shock:

Oczywiscie ze mozna podnościc statystyki kilka razy! Nawet masz odpowiednie koszty za podniesienie danej raz czy wiecej razy.

np. S - pierwszy rozwój za 25 gc nastepny za 35 gc.

Wiec nie wiem skąd to wyczytałeś.. :lol:  :lol:  :lol:
Kamil. (miszczu)

Offline Nazroth

Re: turniej wypakowanych rozpisek one-off na 1500
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 27, 2006, 07:33:05 pm »
Cytat: "Mad Hamster"

ograniczenia:
-nie wiecej niz 2 skille na bohaterze
-kazda charakterystyka moze byc podniesiona tylko raz
-max 2 hired swordow na bande


O tym mówię... a mówię o tym, bo czytam wszystkie posty - a juz na pewno PIERWSZE, aby wiedzieć o czym potem będę mówił;]


Cytat: "Mistrz wałków :)"


Wiec nie wiem skąd to wyczytałeś.. :lol:  :lol:  :lol:


Powinienes teraz równie gromkim śmiechem śmiac sie z samego siebie...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

 

anything