Autor Wątek: Problem z zadaniem szkolnym? - Tu możesz uzyskać odpowiedź  (Przeczytany 150803 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dark_Archon_

Problem z zadaniem szkolnym? - Tu możesz uzyskać odpowiedź
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 22, 2007, 06:43:10 am »
Witam, towarzysze...
Mam takie nietypowe pytanie. Otóż mam (jako zadanie szkolne :p ) zrobić elektromagnes. Chodzi mi o to, jak w warunkach domowych zrobić elektromagnes, najlepiej z podłączeniem do gniazda 230W, tak aby nie spalił się, nie stopił i miał jak największą moc, będąc w miarę bezpiecznym? Na rdzeń mam do dyspozycji metalowy pręt o średnicy 2,5cm i długości 21cm (lub ewentualnie coś innego/mniejszego).

Offline Dark_Archon_

Doświadczenia
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 15, 2007, 08:59:19 pm »
Temat założyłem, gdyż chciałbym, abyście zamieszczali tu ciekawe (niebezpieczne, o absurdalnym wyniku, niby proste a skomplikowane, itp) doświadczenia fizyczne, czy chemiczne.

A tak naprawdę to potrzebuję jakiegoś ciekawego doświadczenia do zaprezentowania na pokazach fizycznych :)

______________
PS: Jakby moderacji się nie spodobało, to niedobrze - chociaż żeby temat przetrwał do pierwszej odpowiedzi. Szukanie w google mi zbrzydło  :p

Offline Dinki

Problem z zadaniem szkolnym? - Tu możesz uzyskać odpowiedź
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 20, 2007, 11:31:20 pm »
1) Możesz wrzuciś stały K lub Na do wody. Efekt murowany.

Albo mniej bezbolesny.

2) Szklanka + cukier kryształ + łyżeczka.Bierzesz łyżeczkę i rozgniatasz cukier o ścianki szklanki, Robisz to bardzo mocno, tak aby słyszał szorowanie kryształków o szkło. Jeżeli zrobisz to w kompletnym zaciemnieniu (zero światła) zobaczysz niebieskawe rozbłyski. Efekt tryboluminescencji.

Offline niceman

Problem z zadaniem szkolnym? - Tu możesz uzyskać odpowiedź
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 21, 2007, 09:20:48 am »
Kationy różnych metali palą się płomieniami różnych kolorów

Li+, Sr2+ - karminowy, czerwony
Na+ - żółty
K+, Rb+, Cs+ - fioletowy
Ca2+ - ceglasty, pomarańczowy
Ba2+ - zielony

są jeszcze jakieś inne,ale w skrypcie są te ;p
trzeba moczyć platynowy drucik w roztworze z takimi kationami a potem wkładać w płomień palnika. przy zmianie roztworu powinno sie najpierw polać drucik kwasem, i wypalić, żeby pozbyć się poprzedniego roztworu.

dostarczenie energii w postaci ciepła wzbudza elektron w atomie, przeskakuje on na wyższy poziom energetyczny po czym zaraz zeskakuje z powrotem, czemu towarzyszy wydzielenie wcześniej zaabsorbowanej energii jako emisja promieniowania w zakresie światła widzialnego, co powoduje efekt barwienia palnika. w sumie jak najbardziej podchodzi pod fizykę
 :idea:  ;)
Człowiek bezdomny.

Offline Zabawny

Problem z zadaniem szkolnym? - Tu możesz uzyskać odpowiedź
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 13, 2007, 03:35:25 pm »
Właśnie znalazłem ten temat i muszę powiedzieć, że jest super! Ktoś mądry to wymyślił!
arrett

Offline Zabawny

Problem z zadaniem szkolnym? - Tu możesz uzyskać odpowiedź
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 13, 2007, 05:29:54 pm »
Mam ważne pytanie. Jest to proste, ale dawno tego nie robiłem i nagle na zadanie muszę pousuwać niewymierności z ułamków. Czy ktoś pamięta jak to się robi?? Bardzo proszę o szybką odpowiedź, bo zadanie jest na jutro.
arrett

Offline Sirius

Problem z zadaniem szkolnym? - Tu możesz uzyskać odpowiedź
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 13, 2007, 07:25:52 pm »
Pomnóż licznik przez mianownik i mianownik przez mianownik, wtedy niewymierność zniknie z mianownika i pojawi się w liczniku ale jeśli dobrze zrozumiałem to o to chodzi.
I don't care for this world anymore
I just want to live my own fantasy

Offline X.Viktor

Problem z zadaniem szkolnym? - Tu możesz uzyskać odpowiedź
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 13, 2007, 10:14:41 pm »
@Zabawny

Jeśli masz niewymierność 1/x gdzie x jest niewymierną liczbą to zrób jak Sirius napisał.

Jeśli jednak niewymierność masz postaci 1/(1 +/- x) to musisz pomnożyc licznik i mianownik przez tzw. sprzężenie mianownik. Czyli jeśli masz mianownik: (1-x) to mnożysz przez (1+x) zaś jeśli (1+x) to mnożysz przez (1-x).
łabi niech szczezną i dopomóc im jeszcze trzeba do tego i niechaj będzie to pierwsze prawo miłości bliźniego!

Offline Zabawny

Problem z zadaniem szkolnym? - Tu możesz uzyskać odpowiedź
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 14, 2007, 04:33:05 pm »
Hej! Bardzo wam dziękuję. Jak macie jakiś problem z historii albo z polskiego do poziomo 3 gimnazjum to mówcie. Pomogę. Jeszcze raz dziękuję.
arrett

Offline artur7000

historia zadanie
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 19, 2007, 02:58:40 pm »
mam zadanie z historii referat pomoże mi ktoś temat to ''kultura polski po powstaniu listopadowym za granicą pomożecie

Offline pretorianstalker

Problem z zadaniem szkolnym? - Tu możesz uzyskać odpowiedź
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 19, 2007, 10:08:56 pm »
To może od razu ktoś by mi magisterkę skrobnął? :P Nie wiem czy ktokolwiek porwie się na psianie referatu bo komuś się nie chce. Napisanie referatu z historii wymaga przeczytania paru źródeł i wybraniu z całości przeczytanego materiału najważniejszych rzeczy. Nie ma tam nic do zrozumienia, więc nikt tutaj tego tłumaczyć nie będzie. Jak się nie chce czytać to nic nie pomoże. To raczej nie temat dla tych co im się nie chce pracować, tylko dla tych, którzy z czymś nie mogą sobie poradzić, bo nie rozumieją jakiegoś problemu. Radzę się zastanowić przed wrzuceniem kolejnej tego typu wiadomości.
ww.doomtrooper.pl

Offline Zabawny

Problem z zadaniem szkolnym? - Tu możesz uzyskać odpowiedź
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 20, 2007, 08:53:51 am »
Wpisz w wikipedii ,,Wielka emigracja".Będzie masa informacji.
arrett

Offline RedSonia

Problem z zadaniem szkolnym? - Tu możesz uzyskać odpowiedź
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 24, 2007, 06:54:48 pm »
Witam serdecznie :)
Mam jedno pytanko,bo krew mnie juz zalewa....
zadanie domowe dla ucznia 4 klasy szkoly podstawowej z przedmiotu technika:
Znajdź w różnych źródłach i opisz paradoksy techniki.

Czy w zakres wyżej wymienionych paradoksów mozna ując paradoksy fizyki i astronomii? bo już sama nie wiem....chyba zgłupiałam od tego wszystkiego :P Jeśli jest ktoś obecny na tym forum ,to proszę o jak najszybszą odpowiedź

Z góry dziękuję :)
Sonia

Offline Zabawny

Problem z zadaniem szkolnym? - Tu możesz uzyskać odpowiedź
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 26, 2007, 04:02:43 pm »
Hmm. Wg. mnie paradoksy fizyki odpadają lecz astronomia może zostać. Jak na uczennicę klasy 4 podstawówki powinnaś raczej skupić się na technice w domu lub w samochodach. Na pewno możesz dodać coś o silnikach innych pojazdów, ale to dodatkowo. Skup się na domu, bo to jest najważniejsze. Pozdrowienia.
arrett

Offline RedSonia

Problem z zadaniem szkolnym? - Tu możesz uzyskać odpowiedź
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 26, 2007, 09:32:14 pm »
Dziękuję Ci Zabawny,gdybym w wieku 33 lat nadal chodziła do 4 klasy szkoły podstawowej,to świadczyłoby to o wyjątkowej tępocie(zarówno mojej ,jak i nauczycieli,którzy chcieliby się ze mną męczy dodatkowe 23 lata :P ),ale to nie ja mam  problem,tylko mój syn :P
Wg mnie 10-latek nie bardzo rozumie znaczenie słowa "paradoks".
Jednak dzisiaj sprawa się wyjaśniła, panu nauczycielowi chodziło o przykłady tzw. paradoksów Ellula(paradoksy rozwoju techniki),w tym przypadku o paradoks internetu :P :)))) ,ale tego to już tylko wróżka  lub jasnowidz potrafiliby się domyślic.
Jednakże dzieki wielkie za dobre chęci.Pozdrawiam