Autor Wątek: gonimy !!  (Przeczytany 3892 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

< Slanesh >

  • Gość
gonimy !!
« dnia: Luty 20, 2006, 02:55:41 pm »
Słyszałem w cytadeli takie coś, nie jestem w stanie się z tym pogodzić:
jeśli coś zbreakujesz i pogonisz ale nie dogonisz ale wpadniesz na jakiś inny oddział to stajesz 1'' przed nim (nie dochodzi do zwarcia). Czy tak jest na serio ?? Bo to takie idiotyczne...

Offline thurion

gonimy !!
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2006, 02:58:02 pm »
jezeli nie dogonisz nie wpadasz w kolejny oddzial

pzdr

JJ

  • Gość
gonimy !!
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2006, 03:01:41 pm »
Cytat: "thurion"
jezeli nie dogonisz nie wpadasz w kolejny oddzial

pzdr


Odpowiedź niepoprawna.


b) W wypadku ucieczki wroga poza zasięg pogoni goniący oddział kontynuuje ruch
za uciekającym oddziałem. Ruch ten wykonujemy po prostej łączącej początkową pozycję goniącego oddziału i końcową pozycję gonionego oddziału (środki oddziałów). Jeżeli wykonanie pełnego ruchu pościgiem nie jest możliwe ze względu na jednostki wroga stosujemy zasadę „pursuit into fresh enemy” i możemy wykonać wheel w celu dostawienia większej ilości modeli do walki. Przy większej ilości oddziałów stosujemy zasady z Annual 2002 oraz powyższe wskazówki.

Usciślenie to jest zgodne z RB.

< Slanesh >

  • Gość
gonimy !!
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2006, 07:45:05 pm »
ufff już się przestraszyłem ...

Offline szczurek

gonimy !!
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 20, 2006, 08:40:52 pm »
a mi SEDZIA na turnieju kazal zatrzymac sie 1 cal przed gralami :( ktorzy anichilowali mi BK :(:(

JJ

  • Gość
gonimy !!
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2006, 05:19:01 am »
Cytat: "szczurek"
a mi SEDZIA na turnieju kazal zatrzymac sie 1 cal przed gralami :( ktorzy anichilowali mi BK :(:(


To zależy JAKI sędzia, na jakim turnieju i jaki miał wynik z testu na alkomacie...

Offline Kensiorek

gonimy !!
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 21, 2006, 06:18:55 am »
mi tez przez to kiedys DP w 3 magow He nie wpadl :( ale SEDZIA ma zawsze racje prawda ;)
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline MariuszGGG

gonimy !!
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 21, 2006, 02:58:02 pm »
Tylko na litość boską, żebym nie widział u naszym domorosłych powergamerów za chwilę sytuacji, że zawsze będzie szarza w oddział.
Spójrzcie na taką sytuacje

xxxxxDDDDD

xxxxxCCCCC
xxxxxAAAAA

Oddział A brejkuje oddział C, ale go nie dogania. Wcale nie wpada w oddział D, ponieważ oddział C uciekają wymija oddział D (nie można w tym przypadku uciekać przez swój oddział). Oddział A może sobie stanąć o 1 cal przed oddziałem D, jak wyrzuci odpowiednio mało na kostkach.
na jest czernią i bielą
Ona jest miłością i nadzieją
Ona jest ostatnią bogów wybranką
Moją kochanką...

a kwadrat + b kwadrat = sex

JJ

  • Gość
gonimy !!
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 21, 2006, 03:20:40 pm »
To już nie na takie diagramy Mariuszu rozmowa... :roll:

Tak na Twoim to 50%, że wpadną, że minimalnie zachaczą... Ale jak pisałem - to nawet nie na diagramy rozmowa, tylko przy stole.

Offline MariuszGGG

gonimy !!
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 23, 2006, 10:41:53 am »
Alez Jacku, ja ci nie pozwolę wpaść w mój oddział bo ruchem goniącego mozesz go wyminąc.
A nie złapałeś w końcu zbrejkowanego oddziału.

Ale masz rację, wyjaśnimy sobie to na Krakonie. Piwo, wino, stoł, figurki, papierosy i długie dysputy o zasadach przesuwania małych, pomalowanych kawałków plastiku lub metalu po płaskiej drewnianej powierzchni ;)
na jest czernią i bielą
Ona jest miłością i nadzieją
Ona jest ostatnią bogów wybranką
Moją kochanką...

a kwadrat + b kwadrat = sex

Offline Jerzyn

gonimy !!
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 23, 2006, 10:59:39 am »
jacku...... co ty bredzisz? w takim wypadku zasade pursuit into fresh enemy stosujemy jedynie, gdy oddzial uciekajacy nie ma w ktorym kierunku uciekac(np musi przez swoj oddzial), wtedy szarzujesz, inaczej omijasz wszystkie oddzialy... ta kwestia byla poruszana nawet na ostatnim turnieju u nas, na ktorym zreszta byles i decyzja (nie tyle sedziego, co niedziela) byla powyzsza.
owa super gierka: VisArcana
Grajcie, wspomagacie kumpli :D

JJ

  • Gość
gonimy !!
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 23, 2006, 01:05:44 pm »
Cytat: "Jerzyn"
jacku...... co ty bredzisz? w takim wypadku zasade pursuit into fresh enemy stosujemy jedynie, gdy oddzial uciekajacy nie ma w ktorym kierunku uciekac(np musi przez swoj oddzial), wtedy szarzujesz, inaczej omijasz wszystkie oddzialy... ta kwestia byla poruszana nawet na ostatnim turnieju u nas, na ktorym zreszta byles i decyzja (nie tyle sedziego, co niedziela) byla powyzsza.


Szacowny Zły Dotyku.

Po pierwsze - bredzę rzadko.
Po drugie - czytaj podręcznik.
Po trzecie - przypadek który opisujesz miał miejsce chyba właśnie w mojej partii.  
Ponieważ to Legionista zakrzyknął radośnie - nie dogoniłeś - zatrzymujesz się cal ode mnie i czekasz aż Cię zaszarżuję - parsknąłem śmiechem i poprosiłem jego kolegę z klubu, Łukasza Niedzielskiego, żeby mu wytłumaczył.
Po czwarte - Twój post jest prawie zupełnie niezrozumiały. Nie bardzo rozumiem co twierdzisz. W dużym uproszczeniu - powiedziałbym, że bredzisz.

szafa@poznań

  • Gość
gonimy !!
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 23, 2006, 02:28:04 pm »
spokojnie i bez nerw wyjasnimy to wszystko jerzynowi na krakoniku. Tez sedziujesz dobrze pamietam?

JJ

  • Gość
gonimy !!
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 23, 2006, 03:59:25 pm »
Cytat: "szafa@poznań"
spokojnie i bez nerw wyjasnimy to wszystko jerzynowi na krakoniku. Tez sedziujesz dobrze pamietam?


Gram.  :D
Lubię grać. :D
Nie lubię sędziowac - to strata czasu.  Mariuszowi tylko napisałem, że "diagram" niewyraźny. To oczywiste, że jeśli NIE zagoniłem i MOGĘ ominąć to NIE wpadam na nowego wroga.

Offline pingus

gonimy !!
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 23, 2006, 04:30:19 pm »
Jacku: tu nie o Ciebie a o Jerzyna chodziło, bo Jerzyn dżadżuje krakon. :D
Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: Świenta prowda, Tyż prowda i Gówno prowda." - Józef Tischner.