Autor Wątek: "Szkarłatny Serpent" na WWI  (Przeczytany 2448 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline czreq

"Szkarłatny Serpent" na WWI
« dnia: Luty 16, 2006, 09:50:05 pm »
"Ten dzień nie wydawał się z początku wyróżniać niczym szczególnym. Słońce wstało o tej samej porze co zwykle siedemnastego dnia miesiąca Fillium. "Szkarłatny Wij" stał przycumowany w tej samej, bezimiennej zatoczce co zwykle, a promienie teraźniejszości, przeszłości, a nawet przyszłości odbijały się z gracją w turkusowej tafli wieczności. Taaak. Dzień jak co dzień."

To zaimprowizowany początek fluffu w postaci opowiadania. Reszty (póki co) nie zamieszcze bo 1-jeszcze nie istnieje :P 2- ma być przede wszystkim dla organizatorów :P . Całość utrzymana w klimacie zdegenerowanych moralnie dezerterów Błękitnej Floty. Kislev to inna bajka (fluff wyjaśni) :P

no ale oceńcie rozpiskę

Załoga "Szkarłatnego":

Lilaath, kapitan Serpenta (Elf Prince)
     Great Weapon; Lion Pelt; Light Armour

Hilfois, ten który jeszcze pamięta (Commander)
     2ndWeapon; Longbow; Shield; Heavy Armour

Wioślarze (19 SE)
    FCG

Pierwsza Wahta (19 L Seaguard)
    Shield; FCG

Druga Wahta (19 L Seaguard)
     Shield; FCG

Oczy i Uszy Serpenta (8 Shadow warriors)
     FCG :P

Najmici - DoW Cannon


Nasz klient nasz pan:

Tomasz Bielogov, dowódca 3 chorągwii carskiej w Erengardzie (Kislev Boyar)
     Contingent Commander; Normal Bow; Heavy Armour; Shield

4 regiment 3 choragwi carskiej w Erengardzie (20 Kislev Kossars)
     FCG

1 regiment 5 choragwii carskiej w Praag (20 Kislev Kossars)
     FCG

9 regiment aroganckich buców z 1 chorągwii z Praag (10 Gryphon Legion)
     FCG

Mam jeszcze 10 punktów ale nie chce wrzucac tak powergamerskiego itemka jak Enchanted shield... ;)

tak więc mniej więcej tym chciałbym pojechać na WWI ale mam pewien problem - brakuje mi troche piechoty elfickiej, 40 pomalowanych kozaków i 10 jazdy kislevickiej - może ktoś byłby skłonny pozyczyć ;) będę dozgonnie wdzięczny... :D

Offline MariuszGGG

"Szkarłatny Serpent" na WWI
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 17, 2006, 08:27:38 am »
Fajne, ale trzy uwagi:
- jesteś pewnien, że prince będzie sobie pływał tak po morzach z taką armijką?
- jak masz first SE, to gdzie masz secend?
- wywal cannon i włóż bolec - cannon woglę nie pasuje.
na jest czernią i bielą
Ona jest miłością i nadzieją
Ona jest ostatnią bogów wybranką
Moją kochanką...

a kwadrat + b kwadrat = sex

Offline Breaker

"Szkarłatny Serpent" na WWI
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 17, 2006, 01:36:20 pm »
first spear elves chodzi o zasade first among equals, ktora pozwala na wziecie sztandaru mag. za 25 pkt. JEDNEMU oddzialowi spearelfow, silverow albo lothernow, ze niby tacy "lepsiejsi"  ;)
his place is ready to recieve the gift of the eldar

Offline czreq

"Szkarłatny Serpent" na WWI
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2006, 01:44:42 pm »
- od razu pływac i pływać... wystarczy że raz będzie musiał...
- czepiasz sie :P
- chłopaki nie mieli na składzie inzynierów a bolce sie popsuły, więc musisli sie zaopatrzyć w cannon - takie zycie...

Offline kosa_elf

"Szkarłatny Serpent" na WWI
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 17, 2006, 02:35:54 pm »
zasad first among equals tyczy się tylko Silverów i Spearelfów LSG nie dotyczy oni nie mogą brać magicznego sztandaru w zwykłej armii HE
ASTERS OF ROCK
vizovice :D

Offline High Elf

"Szkarłatny Serpent" na WWI
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 17, 2006, 02:56:39 pm »
A ja uważam, że cannon jest całkowicie na miejscu. Z tego co wyczytałem nie chodzi o pedałkowate HE tylko doświadczoną załogę okrętu. A każdy głupi wie, że działo przydaje się na okręcie bardziej niż balista :]

"Całość utrzymana w klimacie zdegenerowanych moralnie dezerterów Błękitnej Floty"
Lepsze tłumaczenie niż brak inżynierów to po prostu większa przydatność i utrzymanie klimatu dezerterów. Jak jeszcze będą pomalowani inaczej niż biało-niebiesko i rozwiniesz fluff może będzie sporo z CS (tak myślę). Brakuje mi trochę maga, bo jak wiadomo z historii to oni najłatwiej przechodzą na stronę wroga :P

Armia IMO najfajniejsza z tych dotychczas. Fajnie, że wrzucasz mało popularny kislev i używasz dość słabej armii. Do tego udało ci się zerwać z klimatem kochających świat HE. Gratuluję - i mam nadzieję że mój entuzjazm podzielą sędziowie.
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline czreq

"Szkarłatny Serpent" na WWI
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 17, 2006, 03:42:42 pm »
o entuzjazm sedziów się nie martwię  :badgrin:  bardziej mi brakuje entuzjazmu ludzi którzy mogliby pozyczyć ten cały kislev, bo niestety zaden z moich znajomych takowego nie posiada, a proxy na WWI są troche nie na miejscu...

wiesz... nie wiem skąd na pokładzie szeregowego elfickiego statku  miałby się wziąć mag. a jak go nie było to nie miał jak zdradzić :(

a co do connona to to też chciałem we fluffie zamieścić, aczkolwiek nie była to najwazniejsza przyczyna - kiedy drodzy elfowie nie byli jeszcze aż tak podupadli na duchu, to właśnie brak konserwacji zmusił ich do wymiany equipmentu na statku. A jako że byli oni postepowi w swojej naturze postanowili wypróbować coś (ponoć) skuteczniejszego i zdecydowanie łatwiej dla nich dostępnego...

Offline Kołata

"Szkarłatny Serpent" na WWI
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 17, 2006, 04:52:53 pm »
szczerze mówiąc, to klimat tu średni widzę. łączenie HE i Kislevu... ogólnie rozpiska strasznie plewna i napewno fajnie by się z tym grało, ale po prostu nie podoba mi się. jeśli do tego ułożysz fluff, to baaardzo mocno naciągany... ale może jeśli bardzo się postarasz ;)

pozatym po co wrzucać rozpy, skoro się wogóle odpowiedznich figsów nie ma ??  :roll:  :roll:

jeśli chodzi o jakieś zmiany, które mógłbym zasugerować to - wywal kislev :D i wstaw może 2 duże regimenty psów wojny. takich którzy mogliby robić za załogę statku z którym zbratali się Twoi zdegenerowani elfowie. Daj regon long drongów - piraci jak znalazł :) i np. pirazzo lost legion - konkwistadorzy :) (piki mieszane z kuszami).

może to nie będzie super klimatyczne, ale wydaje mi się, że już sensowniejszy klimat piracko-okrętowy by można było wtedy zrobić. no i wywaliłbym tego Hilfosa commandera zmieniłbym na Hilfosa maga :) największa szumowina na statku, tak jak ktoś wcześniej proponował :) dać mu lore jakiś mroczniejszy niż high i będzie git.

ps. i te figurki ktoś napewno ma :) nie to co kislev ...
eźdźcy Hardkoru jadą do oporu!!

Offline Manfred

"Szkarłatny Serpent" na WWI
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 17, 2006, 05:22:48 pm »
e long drongi to dwarfy więc nie wiem czy HE mogłyby ich wystawić pozatym DWARFY I HE  :shock:  :lol:
łamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą

gratuluje tym którzy popierają kampannie przeciw Arabom
http://www.lgic.org/en/Israel-terrorism-on-lebanon.htm

Offline czreq

"Szkarłatny Serpent" na WWI
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 17, 2006, 07:46:38 pm »
Cytuj
ogólnie rozpiska strasznie plewna

wydawało mi się że to ma być warzywna inkwizycja ;)
Cytuj
jeśli do tego ułożysz fluff, to baaardzo mocno naciągany... ale może jeśli bardzo się postarasz

tu była troche inna kolejność - najpierw pomysł na fluff, a potem rozpiska...
Cytuj
pozatym po co wrzucać rozpy, skoro się wogóle odpowiedznich figsów nie ma ??

bo tak sobie pomyślałem że może ktos z tych fajnych ludzi na gildii ma i może pozyczy ;)
troche szkoda że nikt nie ma - w takim wypadku pokombinuje z DoW ale to juz raczej nie będzie to samo... no i po wyloci kislevu znajdzie się miejsce na maga :badgrin:
aha... i dwarfy raczej odpadają, aczkolwiek przemysle to ;)

Offline Kołata

"Szkarłatny Serpent" na WWI
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 18, 2006, 12:12:00 pm »
ja o tych slayerach z pełną świadomością pisałem. wiem że dwarfy i elfy delikatnie mówiąc nie przepadają za sobą, ale Legolas i Gimli ;) ;P

pozatym to są degeneraci i elficcy i krasnoludzcy. cos ich jednak łączy :) oprócz tego, że są wilkami morskimi. zawsze mogą pływać na osobnych statkach, ale pod wspólną banderą aka "okradnij/zabij wszystko co nadpływa, a potem baw się"  ;)
eźdźcy Hardkoru jadą do oporu!!

Offline czreq

"Szkarłatny Serpent" na WWI
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 18, 2006, 06:12:06 pm »
hmm... na pierwszy rzut oka pomysł klimatycznych wilków morskich w stylu DoW i HE odpada. Karasie - nie moge z zasady. Konkwiskadorzy - a oni niby skąd sie tam wziąli ? ;) no ale są jeszcze besigersi (ciężka piechota z pawężami na statku? - niech taki typ zrobi plum do wody ;) ) i normalne DoW ale to na slota rare wszystko idzie. Pokombinuje jak będę miał więcej czasu, a jak nie dam rady to napisze fluff do Tritanockiej drogi szybkiego ruchu i tyle  :badgrin:

pzdr

 

anything