trawa

Autor Wątek: Chobits  (Przeczytany 127048 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadorus Maximus

Chobits
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 23, 2006, 11:10:57 am »
Zdefiniuj mi pojęcie "bardziej idealne". Doskonalsze? Lepiej odpowiadające idei? Jeśli tak, to jakiej idei?
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Chobits
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 23, 2006, 07:09:51 pm »
Cytuj
Zdefiniuj mi pojęcie "bardziej idealne". Doskonalsze? Lepiej odpowiadające idei? Jeśli tak, to jakiej idei?

Tak persecony są doskonalsze i to z wielu powodow. Potrafią robić więcej rzeczy niz ludzie. Nigdy nie narzekają że to albo tamto im sie nie podoba. Nie zostawią Cię na lodzie i nie opuszczą bo nagle znalazł się "lepszy" właściciel. Nie zdradzą, zrobia to o co je poprosisz i to bez szemrania. Persecony pozostaną ze swoimi właścicielami na dobre i na złe, rozbawią, pociesz poprostu będą. Nie znają nienawiści czy zazdrości. Są idealne do towarzytwa bo są zawsze dla Ciebie otwarte... Odpowiadają idei idealnej osoby do towarzystwa, na całe życie.

Offline Dreadorus Maximus

Chobits
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 23, 2006, 08:11:56 pm »
Nie oglądałem tego anime, ale z opisu, który podałeś wynika, że "ideałem osoby do towarzystwa" jest niewolnik, bez własnego zdania.
Ja bym takiej laski nie chciał.

Pamiętasz taki film był z Eddiem Murphy, grał syna królewskiego i jechał znaleźć sobie narzeczoną w nowojorskim Queens, zapomniałem tytułu. Koleś miał już wcześniej "idealną" kandydatkę, która nawet stała na jednej nodze i szczekała, gdy jej kazał. Nie miała tylko własnego zdania i właśnie dlatego nie była "idealną osobą do towarzystwa".

No i jeszcze, czy "miłość" można zapisać w programie? Czy mozna jej nauczyć? Jeśli tak, to będzie to tylko naśladownictwo, a nie prawdziwa miłość, gdyż miłość jest czymś więcej, niż tylko pochodną świadomości (i więcej, niż tylko uczuciem).

Jak dla mnie, to co podałeś jest dowodem na wadliwość Perseconów jako "ludzi".
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Aviona

Chobits
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 24, 2006, 08:36:45 am »
mi sie podobał  osobiscie :)
ale kazdy moze mieć swoje zdanie
czy jest tam głebia ? raczej nie ... ale za to jest sliczny i przyjenmy :D

Offline Frey Ikari

Chobits
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 24, 2006, 08:53:45 pm »
Cytuj

Pamiętasz taki film był z Eddiem Murphy, grał syna królewskiego i jechał znaleźć sobie narzeczoną w nowojorskim Queens, zapomniałem tytułu.


To chyba był "Książe w Nowym Yorku" ale na 1005 nie jestem pewien czy tak brzmiał ten tytuł.
Persecony nie są niewolnikami a nie po prostu zawsze będą po twojej stronie. Ja tam wolałbym nie mieć dziewczyny która będzie się ze mną cały czas kłócić. Persecony zrobią wszystko dla swego właściciela i ja nie widzę w tym nic złego.
Cytuj

czy jest tam głebia ? raczej nie ...


Raczej tak... Jest tam problem czy człowiek może zostać zastąpiony przez androida. Odpowiedź twierdząca. Czy android może kochać i mieć uczucia. Po raz kolejny odpowiedź twierdząca. W Chobits jest więc ciekawy problem tylko że podany w formie komedii i problem podany jest głownie poprzez książki Chii i niektóre dialogi.

Offline Pokpoko

Chobits
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 24, 2006, 11:51:24 pm »
Cytuj
Persecony nie są niewolnikami

zgadza sie, przedmioty nieozywione nie mogą byc niewolnikami. tym niemniej zakładając że mają świadomosc, to są ofiarami najgorszego systemu niewolniczego w historii-wszak lojalnosc, posłuszeństwo itd. mają zaprogramowane w "osobowosci".
a film ma głębię kałuży na saharze. pod względem innowacyjnosci czy orginalnego podejścia są sto lat za "czy androidy marzą o elektrycznych owcach" Dicka(lub filmu na podstawie)
Cytuj
Jest tam problem czy człowiek może zostac zastąpionu przez androida. Odpowiedź twierdząca.
que? gdzie to niby było pokazane? w każdej scenie komiksu(bo serii nie oglądałem) persacony przedstawione sa w rolach służebnych w stosunku do człowieka, nigdzie nie sa przedstawione w roli zbliżonej chociaż do istoty myslącej.

Offline Dreadorus Maximus

Chobits
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 25, 2006, 05:55:27 pm »
Frey, ortografia!
Popraw swój poprzedni post.


Gdyby były ludźmi, to by były niewolnikami. Niewolnik w rozumieniu szerokim, to ktoś taki, kto nie może odejsć od swojego pana, z takich, czy innych przyczyn.
Nie zostawi bo nie chce zostawić, a czy może zostawić? Czy ma fizyczną możliwość pozostawienia właściciela?

Cytuj
Czy android może kochac i mieć uczucia.

Wychodzi na to, że nie może. Miłość to decyzja, akt woliatywny. Persecony woli nie posiadaja, nie mogą podjąć decyzji, o tym, by z kimś być, po prostu, ma właściciela i tyle.

Hmm, ja tam bym chciał, żeby ktosze mną był ze względu na mnie, że może mnie zostawić, ale nie zostawia.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Chobits
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 25, 2006, 11:01:21 pm »
Cytuj
Cytat:
Jest tam problem czy człowiek może zostac zastąpionu przez androida. Odpowiedź twierdząca.
que? gdzie to niby było pokazane? w każdej scenie komiksu(bo serii nie oglądałem) persacony przedstawione sa w rolach służebnych w stosunku do człowieka, nigdzie nie sa przedstawione w roli zbliżonej chociaż do istoty myslącej.

A wątek Takako?? Zostawił ją mąż dla persecona. Elda i Freya też były zastępstwem Wrs. Hibiyii ktura nie mogła mieć dzieci. Można wspomnieć jeszcze o Minoru i Yuzuki ktora zastępowała mu siostrę? No i jeszcze ten szef z cukierni i Yumi (persecon).
Cytuj
Frey, ortografia!
Popraw swój poprzedni post.

...?? Się robi. ;)
Cytuj
Nie zostawi bo nie chce zostawić, a czy może zostawić? Czy ma fizyczną możliwość pozostawienia właściciela?

Chii i Freya ma taką możliowść. Ale czy persecony chcą zostawić swego właściciela??
Cytuj
Cytat:
Czy android może kochac i mieć uczucia.

Wychodzi na to, że nie może. Miłość to decyzja, akt woliatywny.

Wychodzi na to, że tak. Freya i Chii potrafią kochać, Yuzuki i Yumi z też gdyż czyny tych perseconow na to wskazują.

Offline Pokpoko

Chobits
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 25, 2006, 11:36:09 pm »
Cytuj

A wątek Takako?? Zostawił ją mąż dla persecona. Elda i Freya też były zastępstwem Wrs. Hibiyii ktura nie mogła mieć dzieci. Można wspomnieć jeszcze o Minoru i Yuzuki ktora zastępowała mu siostrę? No i jeszcze ten szef z cukierni i Yumi (persecon).

i? wszędzie tam persacony pełnią rolę fetysza, a nie pełnoprawnej osoby. a ja o tym mówiłem. w kazdym z tych przypadków to nie persacon zastępował człowieka, tylko jeden człowiek zastępował kontakty z innymi kontaktem z persaconem. dzisiaj też są ludzie którzy wolą laptopa od kobiety, a nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie lansował tezy że laptop moze zastąpić człowieka :lol:

Offline Dreadorus Maximus

Chobits
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 26, 2006, 10:07:02 am »
Cytat: "Frey Ikari"
Freya i Chii potrafią kochać, Yuzuki i Yumi z też gdyż czyny tych perseconow na to wskazują.

Zdefiniuj miłość.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline steelie

Chobits
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 26, 2006, 11:55:16 am »
Cytat: "Słownik języka polskiego PWN"
miłość ż V, DCWMs. ~ści
1. blm
«głębokie przywiązanie do kogoś lub czegoś, umiłowanie, kochanie kogoś, czegoś; gorące, namiętne uczucie do osoby płci odmiennej; pot. także: stosunek miłosny, pożycie erotyczne»

Cóż, jeśli tak na to patrzeć, to Chii faktycznie "kochała" Hidekiego. Tylko czy to, że to przywiązanie było w niej zaprogramowane, a nie pochodziło od niej samej nie sprawia, iż to uczucie przestaje być miłością?

Offline Dreadorus Maximus

Chobits
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 26, 2006, 12:21:34 pm »
Jeśli tak spłycimy definicję, jak zaproponował to słownik, to oczywiście. Ale w ten sposób mogę kochać np. krupnik i laptopa, ojczyznę i kobietę na tym samym poziomie.
"gorące, namiętne uczucie do osoby płci odmiennej", czyli miłość sprowadza się tylko do uczucia i prowadzi do seksu. Czyli nie mogę kochać np. mamy, bo nie jest to namiętne, brata, czy tatę, bo są tej samej płci. Homoseksualizmu w to nie mieszam, są osobne tematy.
Definicja błędna, bo nie trafia w sedno.

Co do zaprogramowania, jeśli zaprogramują Cię, że będziesz kochał, no nie wiem, np. panią od polskiego, czy fizyki, a Ty nie masz wpływu na to, to czy nazwiesz to miłością? Analogicznie, jeśli użyjemy "eliksiru miłości", czy innego czegoś, co wpływa na wolę?
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Chobits
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 26, 2006, 08:15:51 pm »
Cytuj
i? wszędzie tam persacony pełnią rolę fetysza, a nie pełnoprawnej osoby. a ja o tym mówiłem. w kazdym z tych przypadków to nie persacon zastępował człowieka, tylko jeden człowiek zastępował kontakty z innymi kontaktem z persaconem. dzisiaj też są ludzie którzy wolą laptopa od kobiety, a nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie lansował tezy że laptop moze zastąpić człowieka

Tylko że persecony mogą i zastępują w Chobits człowieka... Tak to zostało pokazane i takie mam myśli po obejrzeniu i przeczytaniu Chobits.
Cytuj
Frey Ikari napisał:
Freya i Chii potrafią kochać, Yuzuki i Yumi z też gdyż czyny tych perseconow na to wskazują.

Zdefiniuj miłość.

Według mnie czy ma to być jakaś regułka??
Cytuj
Tylko czy to, że to przywiązanie było w niej zaprogramowane, a nie pochodziło od niej samej nie sprawia, iż to uczucie przestaje być miłością?

Miłości nie da się zaprogramować... Chii miała też wybor i nie musiała pokochać Hidekiego.

Offline steelie

Chobits
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 26, 2006, 08:58:49 pm »
Faktycznie, persocony nie miały zaprogramowanej miłości, a jedynie przywiązanie. W którymś momencie Chii albo Hideki mówi, że miłość to "pragnienie bycia z drugą osobą. Nawet jeśli przebywanie z nią sprawia ból, bycie oddzielnie jest jeszcze bardziej bolesne". Cytat z pamięci. Czy więc Chii kochała Hidekiego? A jeśli tak to czy tylko ona była zdolna do tego uczucia, czy też wszystkie persocony? Nie bardzo wiem, musiałbym jeszcze raz obejrzeć serię pod tym kątem.

Offline Pokpoko

Chobits
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 26, 2006, 10:04:16 pm »
Cytuj

Miłości nie da się zaprogramować... Chii miała też wybor i nie musiała pokochać Hidekiego.

jak nie? jesli da się zaprogramować lojalnosc, to i miłość się da. czy raczej fizyczne objawy tejże. katalizatorem zamiast chemii będzie impuls elektryczny, ale efekt będzie podobny, tylko że u persacona możliwy do wywołania na zamowienie.
 
Cytuj

Tylko że persecony mogą i zastępują w Chobits człowieka... Tak to zostało pokazane i takie mam myśli po obejrzeniu i przeczytaniu Chobits.

nuż.piszesz to ,ale przykładów nie widze. pokaz mi jednego, jedniusieńkiego persacona który sam, bez rozkazu coś strzworzył. pokaz mi jednego persacona który urodził dzieci(mógł tylko począć, nie dyskryminujmy męskopodobnych obudów). persacon nigdzie nie zastąpił człowieka. nie w całosci i nie samodzielnie. persacony nie sa osobami, są narzędziami które mogą imitować pewne ludzkie zachowania,ale nie wykroczą poza nadany im przez programistę zakres.