Autor Wątek: Wyobraźnia pana E., czyli twory Gartha Ennisa  (Przeczytany 61426 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wyobraźnia pana E., czyli twory Gartha Ennisa
« Odpowiedź #180 dnia: Listopad 20, 2015, 11:15:11 pm »
Absolutnie, wiocha nie wiocha, ale czy naprawde nawet nie moge sobie w spokoju poszperac w damskim dekolcie, zeby ktos od razu nie strzelal fotki? O choc odrobine prywatnosci proszę - czy to naprawde tak wiele? Moje zycie to cierpienie, istna (nomen omen) Golgota :-(

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Wyobraźnia pana E., czyli twory Gartha Ennisa
« Odpowiedź #181 dnia: Marzec 26, 2016, 06:12:53 pm »
Najpierw zaległość sprzed 12 lat, czyli "Pro". Tak, tak, to Egmont już wtedy wydawał tytuły Image Comics w Polsce. :) Historia wpisuje się w nurt odbrązawiania mitu superbohaterskiego w wersji satyrycznej. Mocna, zwarta (nieco ponad 50 stron) i pomysłowa rzecz. Niemniej musiałem wziąć kilka głębszych wdechów, zanim zabrałem się do lektury "The Shadow: W ogniu stworzenia". Tutaj Ennis daje popis przede wszystkim jako scenarzysta świetnie konstruujący kilkuodcinkową opowieść. Po mistrzowsku rozkłada akcenty, dozuje napięcie, pisze dialogi i sprzedaje swoje idées fixe. I oczywiście znowu odbrązawia mit superbohaterski, tym razem korzystając z elementów mainstreamowej opowieści przygodowej.

Offline 8azyliszek

Odp: Wyobraźnia pana E., czyli twory Gartha Ennisa
« Odpowiedź #182 dnia: Marzec 26, 2016, 07:47:19 pm »
Pro jest świetne. Bo takie DC np nigdy nie pokaże jak Lois dziękuje Supermanowi. :)
Dopiero zacząłem Kaznodzieję. Ale mniej mi podchodzi niż Punisher Ennisa. Trochę za mało jest tam specyficznego humoru, który rozwinął w tej postaci Marvela. Pomijam obrzydliwe sceny przy ocenie. Gore nigdy nie było w moich klimatach.

Offline Julek_

Odp: Wyobraźnia pana E., czyli twory Gartha Ennisa
« Odpowiedź #183 dnia: Kwiecień 23, 2016, 01:03:33 pm »
Maciej Gierszewski pisze o "Nocnych wiedźmach"

Recenzowany komiks to nie tylko sceny akcji i walki, nie tylko naloty, wybuchy i strzelanina. Ennis mocno skupia się na psychice pary głównych aktorów dramatu, ten zabieg jest zresztą charakterystyczny dla jego pisarstwa. Scenarzysta unaocznia nam, że wojna zamienia zwykłych ludzi w nieczułe i brutalne bestie.

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2016/04/2127-opowiesci-frontowe-1-nocne-wiedzmy.html

mkolek81

  • Gość
Odp: Wyobraźnia pana E., czyli twory Gartha Ennisa
« Odpowiedź #184 dnia: Kwiecień 24, 2017, 02:00:24 pm »
Po przeczytaniu Punishera Max (z klasyki Marvela) oraz Chłopaków (od Planety Komiksu trochę wcześniej) wróciłem do dwóch tomów Hitmana z Mandragory. Niestety wydanie tego komiksu woła o pomstę do nieba, pierwszy tom po tylu latach po prostu się rozkleił (środek wypadł normalnie z okładki). Ale lektura jest zacna jak za pierwszym razem, świetnie się to czyta. Egmont mógłby to wznowić w takich tomach jak daje teraz Punishera (czyli po dwa trejdy w jednym tomie, zmieścili by pewnie całość w 3 tomach)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2017, 03:39:46 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline vision2001

Odp: Wyobraźnia pana E., czyli twory Gartha Ennisa
« Odpowiedź #185 dnia: Kwiecień 24, 2017, 02:28:55 pm »
Po przeczytaniu Punishera Max (z klasyki Marvela) oraz Chłopaków (od Planety Komiksu trochę wcześniej) wróciłem do dwóch tomów Hitmana z Mandragory. Niestety wydanie tego komiksu woła o pomstę do nieba, pierwszy tom po tylu latach po prostu się rozkleił (środek wypadł normalnie z okładki). Ale lektura jest zacna jak za pierwszym razem, świetnie się to czyta. Egmont mógł to wznowić to w takich tomach jak daje teraz Punishera (czyli po dwa trejdy w jednym tomie, zmieścili by pewnie całość w 3 tomach)
O nie! Dla mnie Hitman to jakaś totalna pomyłka! Ale rozumiem zamysł całej historii o cynglu z Gotham. Z drugiej strony jak znajdzie się zbyt to niech wydają :) Może w jakiejś kolekcji, np. od Hachette  :lol:
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wyobraźnia pana E., czyli twory Gartha Ennisa
« Odpowiedź #186 dnia: Kwiecień 24, 2017, 03:15:14 pm »
O nie! Dla mnie Hitman to jakaś totalna pomyłka! Ale rozumiem zamysł całej historii o cynglu z Gotham. Z drugiej strony jak znajdzie się zbyt to niech wydają :smile: Może w jakiejś kolekcji, np. od Hachette  :lol:
A ja lubie bardzo (ale tez czytalem, jak mkolek81, tylko te dwa trejdy od mandry). Jedno z moich skrywanych komiksowych marzen.

Offline parsom

Odp: Wyobraźnia pana E., czyli twory Gartha Ennisa
« Odpowiedź #187 dnia: Lipiec 07, 2017, 07:08:52 pm »
Czy Shadow będzie kontynuowany? Czy też już po zawodach?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline kas1

Odp: Wyobraźnia pana E., czyli twory Gartha Ennisa
« Odpowiedź #188 dnia: Lipiec 11, 2017, 10:05:27 am »
Egmont mógłby to wznowić w takich tomach jak daje teraz Punishera (czyli po dwa trejdy w jednym tomie, zmieścili by pewnie całość w 3 tomach)

Też bym z chęcią kupił ale jest to mało realne. Tam jest chyba problem z materiałami.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wyobraźnia pana E., czyli twory Gartha Ennisa
« Odpowiedź #189 dnia: Lipiec 11, 2017, 10:29:23 am »
Czy Shadow będzie kontynuowany? Czy też już po zawodach?

Ennis nie napisał w The Shadow nic ponad to co wydała Planeta.
perły przed wieprze

Offline kostron

Odp: Wyobraźnia pana E., czyli twory Gartha Ennisa
« Odpowiedź #190 dnia: Lipiec 11, 2017, 10:51:40 am »
a opowieści wojenne mucha już odpuściła? wie ktoś?

Offline Murazor

Odp: Wyobraźnia pana E., czyli twory Gartha Ennisa
« Odpowiedź #191 dnia: Lipiec 11, 2017, 10:59:58 am »
Pierwszy tom 7 lat temu, drugi 5 lat temu. W oficjalnych zapowiedziach nie ma. Obstawialbym, ze odpuscila. Na stronie muchy jest kontakt, napisz do nich. Mnie zawsze odpowiadala pani Meyer, czyli ich redaktor naczelny, wiec powinna wiedziec :)

Offline parsom

Odp: Wyobraźnia pana E., czyli twory Gartha Ennisa
« Odpowiedź #192 dnia: Lipiec 11, 2017, 11:14:49 am »
Ennis nie napisał w The Shadow nic ponad to co wydała Planeta.

Dzięki. A w ogóle warte to uwagi (i pieniędzy)? Bo najwięcej na ten temat to znalazłem dyskusji o cenie.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wyobraźnia pana E., czyli twory Gartha Ennisa
« Odpowiedź #193 dnia: Lipiec 11, 2017, 11:37:49 am »
Jeżeli choć trochę lubisz wojenne komiksy Ennisa i kręci Cię to żeby zobaczyć jak miesza pulpowego klasyka z takimi klimatami to oczywiście. Bez tego podejścia jest to co najwyżej rzetelne czytadło (co w sumie i tak jest sporą rekomendacją jak zestawi się z tym niektóre jankeskie premiery ostatniego roku).
perły przed wieprze

Offline no153

Odp: Wyobraźnia pana E., czyli twory Gartha Ennisa
« Odpowiedź #194 dnia: Wrzesień 29, 2017, 03:44:36 pm »
Co myślicie o tym? Ktoś czytał w oryginale?

https://merlin.pl/world-of-tanks-roll-out-garth-ennis-carlos-ezquerra/7725435/

Pierwszy oficjalny komiks World of Tanks po polsku!
Komiks World of Tanks: Roll Out został stworzony przez legendę komiksu Gartha Ennisa (Kaznodzieja, Battlefields – Opowieści frontowe) i zilustrowany przez Carlosa Ezquerrę.World of Tanks: Roll Out to 120 stron, pełnej napięcia opowieści wojennej zainspirowanej grą sieciową World of Tanks, która ma już ponad 110 mln graczy na całym świecie!

Niedługo po lądowaniu aliantów w Normandii w głąb Francji rusza niesprawdzona załoga brytyjskiego czołgu. Wkrótce żołnierze odkrywają, że „Snakebite”, ich czołg Cromwell, znacząco różni się od innych tego typu maszyn. Aby przetrwać, operując na terenach łowieckich niemieckiej jednostki pancernej, Brytyjczycy będą potrzebowali zarówno szczęścia, jak i sprytu.

Wydanie obejmuje zeszyty nr 1-5 miniserii Dark Horse Comics World of Tanks: Roll Out. Za tłumaczenie komiksu odpowiedziane jest studio Roboto, specjalizujące się w lokalizacji gier.

 

anything