Autor Wątek: Wyobraźnia pana E., czyli twory Gartha Ennisa  (Przeczytany 61436 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
Wyobraźnia pana E., czyli twory Gartha Ennisa
« dnia: Marzec 20, 2003, 12:32:51 pm »
...za chwilę w xięgarniah 3i tomik Preachera się pojawi...czekam niecierpliwie... a wszyskih hętnyh (szczególnie tyh znającyh oryginalną wersję) zapraszam do dyskusji o tej serji...za co ją lubicie ....a może hcecie na nią ponarzekać....
pitupit
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2013, 08:00:10 am wysłana przez Emeryt »
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
Wyobraźnia pana E.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 20, 2003, 12:36:58 pm »
jak wiecie coś o innyh dziełah Ennisa to prosiłbym też o wypowiedź na ih temat

pitupit
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Wyobraźnia pana E.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 20, 2003, 12:44:28 pm »
Widze Pitupit, ze nabijasz sobie posty ;)

Ja jestem fanem Ennisa i jego tworczosci. Podoba mi sie i Pielgrzym i Kaznodzieja. Nawet Hitman, na ktorego sporo osob psioczy. Ten czlowiek ma tak szalone pomysly, ze az mu zazdroszcze, ze na nie wpadl przede mna. Pielgrzym zrobil na mnie wielkie wrazenie. Kaznodzieja tez, choc odrobine mniejsze jak na razie (znam tylko to, co ukazalo sie w Polsce, dlatego wiecej bedzie mozna powiedziec, jak ukaza sie pozostale czesci).

Offline Macias

Wyobraźnia pana E.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 20, 2003, 01:05:41 pm »
jak dla mnie kaznodzieja to absolutny musiszmiec w kwestii komixow.komix EK.juz sie nie moge doczekac co bedzie dalej.w polskim numer 3 dzieje sie duzo i brzydko.ale napisze jednowarto.naprawde warto.z czystej ciekawosci pytanko do tych,co znaja ciag dalszyduzo jeszcze bedzie zwrotow akcji, ktore dosc drastycznie zmieniaja sposob patrzenia na bohaterow? (vide rodzinka jessego)i co za tajemnice o chrystusie zna graal?jakby ktos rzucil mi na priva odpowiedzi,to bylbym wdzieczny ( ale bez przesadnego spoilerowania!)

Offline pookie

Wyobraźnia pana E.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 20, 2003, 03:28:12 pm »
Ja polecam gorąco serię stworzoną przez Gartha - War Story. Czytałem dwa zeszyty "J for Jenny" i "Condors", i muszę przyznać, że oba zrobiły na mnie spore wrażenie. Prawa, mechanizmy wojny są pokazane w charakterystyczny dla Ennisa , bezkompromisowy sposób. Nie ma ubarwiania, zbędnych gadek i niepotrzebnej otoczki. Jest wojna, koflikt i różne punkty widzenia tej sprawy. Bardzo ciekawa, zastanawiająca lektura.
 for Pookie

Offline Kurczaczek

Wyobraźnia pana E.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 20, 2003, 10:08:40 pm »
nie chce sie czepiac, ale topic o Kaznodzieji juz istnieje, nie?
...

Offline pookie

Wyobraźnia pana E.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 20, 2003, 10:18:33 pm »
Owszem, istnieje, ale ponieważ pitupit zaproponował trochę szersze ramy tego tematu (Garth Ennis), zmieniam mu tytuł i zostawiam, zamiast zamykać.
 for Pookie

Offline Macias

Wyobraźnia pana E.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 20, 2003, 10:19:15 pm »
wlasciwie to kurczak poruszyl dobry temat.duzo ostatnio nowych postow,ktore sa dosc "waskotematyczne".akurat ten topic nie jest zly,choc chyba rzeczywiscie sie dubluje,ale n.p ten o obergeiscie jest juz lekkim przegieciem,bo temat sie szybko wyczerpie.sugerowalbym "szefom" miej sie czepiac offtopicow i wulgaryzmow,a bardziej sensowosci zakladanych nowych teamtow

Offline pookie

Wyobraźnia pana E.
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 20, 2003, 10:24:34 pm »
Tak, jasne. Raz na kilka dni kasuję tematy w stylu "sprzedam", "zamienię", "szukam skanów" itp, jednocześnie odsyłając autorów do "Słowa na niedzielę". Apeluję o rozwagę, podczas zakładania nowych wątków, ale nie mogę nikomu zabronić tworzenia takich topiców. W przypadkach skrajnych (jak te przeze mnie wymienione) i dublowaniu tematów, zawsze interweniuję.
 for Pookie

Offline wilk

Wyobraźnia pana E.
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 20, 2003, 10:35:32 pm »
Cytat: "Macias"
wlasciwie to kurczak poruszyl dobry temat.duzo ostatnio nowych postow,ktore sa dosc "waskotematyczne".akurat ten topic nie jest zly,choc chyba rzeczywiscie sie dubluje,ale n.p ten o obergeiscie jest juz lekkim przegieciem,bo temat sie szybko wyczerpie.sugerowalbym "szefom" miej sie czepiac offtopicow i wulgaryzmow,a bardziej sensowosci zakladanych nowych teamtow



Sorry za OT ale nie moglem sie powstrzymac.

To powiedz mi Macias gdzie Kom@r mial napisac o tym o czym napisal? Moze lepiej zeby w ogole nie pisal, bo temat za waski co? Bardzo dobrze ze zalozyl ten temat. Ech... czasami takie wypowiedzi jak cytowana mnie denerwuja...

Offline Macias

Wyobraźnia pana E.
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 20, 2003, 10:39:32 pm »
mozna zalozyc topic "co myslicie o...". to jest lepsza mysl.kom@r chcial spytac i to zrobil.ok.zero pretensji.ale na przyszlosc taki topic bylby lepszy.nie wiem co cie tak denerwuje wilk.ja znalazlem odpowiedz na problem przeze mnie przedstawiony.twoj ruch.a na przyszlosc to sie nie denerwuj az tak bardzo,bo bedziesz mial wrzody

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
Wyobraźnia pana E.
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 21, 2003, 10:17:15 am »
wracając do preachera vłaśnie zarzałem na 'www.garthennis.com' skąd można przejść do 'preacher's divinity' a tam sporo atrakcji....i prosze skupta sie ludzie na Vielebnym i Ennisie...  ok?
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
Wyobraźnia pana E.
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 21, 2003, 11:00:19 am »
Cytat: "Macias"
jak dla mnie kaznodzieja to absolutny musiszmiec w kwestii komixow.komix EK.juz sie nie moge doczekac co bedzie dalej.w polskim numer 3 dzieje sie duzo i brzydko.ale napisze jednowarto.naprawde warto.z czystej ciekawosci pytanko do tych,co znaja ciag dalszyduzo jeszcze bedzie zwrotow akcji, ktore dosc drastycznie zmieniaja sposob patrzenia na bohaterow? (vide rodzinka jessego)i co za tajemnice o chrystusie zna graal?jakby ktos rzucil mi na priva odpowiedzi,to bylbym wdzieczny ( ale bez przesadnego spoilerowania!)


macias .jak znasz angielski to na www.garthennis.com mozesz znalezc link do 'preacher's divinity' a tam są streszczenia większości zeszytuf preachera
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Offline Macias

Wyobraźnia pana E.
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 21, 2003, 07:42:35 pm »
z jednej strony dzieki, z drugiej to teraz bedzie mnie kusic :D

Offline ponury_jay

Wyobraźnia pana E.
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 22, 2003, 05:17:11 pm »
Ja nie rozumiem zachwytow nad tymze scenarzysta. Chyba to jest w modzie, sztucznie wykreowanej zeby te komiksy sie sprzedawaly?
(Mowiac o komiksach wydanych w Polsce) Hitman jest nedzny(wow zalatwil Batmana, po czym juz od poczatku wiemy ze bedzie z nim "walczyl"), Pielgrzym sredni (szokowac to moze chyba amerykanow typu couch potato).
Preacher jest bardzo dobry, ale czy oznacza to ze wszystko co wyszlo spod reki Ennisa jest genialne... jak dla mnie nie.

/Podobnie wiele osob pisze ze lubi dajmy na to Moora. Ciekawe ile osob na prawde czytalo jego komiksy w oryginale, a ile tylko mowi ze to mistrz? Bo czasem mam wrazenie ze nikt nie kupi jego komiksow w polskim wydaniu bo polowa forumowiczow ma wszyskie jego komiksy w wersji anglojezycznej... zonk. Te ciagle peany pochwalne. Nie sadze zeby byli tu wylacznie maniacy zamawiajacy wszystko ze stanow.../