Autor Wątek: ''AKIRA'' w ''Kinie Domowym'' - wrażenia ;)  (Przeczytany 8219 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ambre

''AKIRA'' w ''Kinie Domowym'' - wrażenia ;)
« dnia: Luty 02, 2006, 06:33:48 pm »
''Kino Domowe'' zaskakuje mnie dalej. ''Akira'' na polskim rynku...(ciekawe, co dalej? Prócz, gównianej nota bene, serii ''Battle Royale'' i perły - Ghosta...). Ślicznie wydane dvd, piękna okładka, może prócz żółtego znaczka z napisem ''Bez AKIRY nie byłoby MATRIXA''. Matrix, produkcja poniekąd wizjonerska, a na chwilę obecną już kultowa - choć nie w elitarnym sensie - do Akiry się nie umywa... Akira jest dziełem w każdym calu, pełnym symboliki i treści. Ucztą. Zasłużonym klasykiem. Największą popularność w Polsce zdobył jednak dobre kilkanaście lat temu, krążąc jeszcze w kopiach (m.in. dzięki takim osobom, jak Robin, organizator ''First Impact'' we Włocławku w '98 bodajże), fani dorośli ;)...teraz tytuł, mimo że broni się sam - a popularność ''japońskiej popkultury'' (termin proponowany przez ''Kawaii'', co by nie było, że ''chińskie bajki'') osiąga tempo jednostajnie przyśpieszone znajdując nowych fanów - potrzebuje tego gównianego żółtego znaczka, jakby jakiekolwiek produkcje s-f miały Chrystusa swego gatunku i dzieliły się na : przed i po jego przyjściu... Powtarzam : Akira was here FIRST...
Wracając do okładki wnętrze pudełka również cieszy oko - zdobią je kolorowe kadry komiksu Katsuhiro Otomo, mistrza tej produkcji. Dźwięku japońskiego nie uświadczyłam w swoim wydaniu (błąd? żart? niekonsekwencja? ściema?...), ale, jak w przypadku Ghosta, jestem mocno przyzwyczajona do angielskiej wersji dźwiękowej, szczególnie, że dubbing jest naprawdę genialny. Charyzmatyczne głosy postaci, oddające ich charaktery(najlepszy jest Tetsuo)... Dziesiejszy wieczór był upojny ;D
ooo unreal...

Offline Qraq

''AKIRA'' w ''Kinie Domowym'' - wrażenia ;)
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2006, 08:06:46 pm »
zobacze, moze jutro juz bedzie w Chojnicach to kupie. Za Akira tak nie szaleje, ale grzech nie kupić za taką cenę :)
Z tym matrixem juz sie powtarzaja. Na gitsie podobnie pisali.

Offline greah

''AKIRA'' w ''Kinie Domowym'' - wrażenia ;)
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2006, 08:08:41 pm »
Bible Black

"przy tym filmie onanizowali się twórcy matrixa"

grzybek

  • Gość
''AKIRA'' w ''Kinie Domowym'' - wrażenia ;)
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 02, 2006, 08:51:52 pm »
Akira - zamowione przez Allegro bo nie mam ochoty lazic i szukac :P
Zobaczymy jaka jakosc ale sadze, ze nawet gdy nie bedzie to MIOD to i tak warto miec :P lepsze przeciez niz pirat :D

Ciekawe tylko czy to stara Akira czy ten juz Remake ?

Offline spidey

''AKIRA'' w ''Kinie Domowym'' - wrażenia ;)
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2006, 08:22:53 pm »
Kupiłem wczoraj. Chyba się powtarzam, ale Akira to IMO najlepszy film anime wszechczasów, teraz już nie robią takich produkcji. Fajnie było go wreszcie obejrzeć w polskiej wersji językowej (do tej pory miałem tylko anglika na VHS).

Cytat: "grzybek"
Ciekawe tylko czy to stara Akira czy ten juz Remake ?

Jaki remake?
To jest "zwykła" remasterowana kopia.

Offline tolman

''AKIRA'' w ''Kinie Domowym'' - wrażenia ;)
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 04, 2006, 02:09:54 am »
Ambre:
Wersja japońska jest kodowana w standardzie dts. Standard ten obsługują programy Power DVD i WinDVD (inne pewnie też), ale muszą być one w wersji Platinum czy cokolwiek (te wersje odtwarzaczy co dają za free do kart graficznych i inego sprzętu to wersje darmowe i są  pozbawione kilu rozszerzeń między innymi dekodowania dts).

grzybek

  • Gość
''AKIRA'' w ''Kinie Domowym'' - wrażenia ;)
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 04, 2006, 10:04:18 am »
dobra uwaga z tym dts. Tego nie wiedizalem

a no wlasnie co ja pisze nie remake a remaster :P

Offline misio141

''AKIRA'' w ''Kinie Domowym'' - wrażenia ;)
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 04, 2006, 02:53:43 pm »
Cytat: "Greahtor"
Bible Black

"przy tym filmie onanizowali się twórcy matrixa"

hehe dobre...

Kupiłem wczoraj i zaraz obejrzałem, od razu nasuwa mi się stwierdzenie że Akira to dzieło genialne i jednocześnie jest to najlepsze anime jakie widziałem zaraz po Ghost in the Shell.
A co sądzicie o tym że IDG zamierza wydawać inne pozycje rodem z japonii
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline KoZZ

''AKIRA'' w ''Kinie Domowym'' - wrażenia ;)
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 04, 2006, 03:33:08 pm »
bardzo fajnie, że będą wydawać Stand alone complex, ale czemu tylko dwa odcinki na płytę???? :?
FOR YOUR CONSIDERATION

Offline graves

''AKIRA'' w ''Kinie Domowym'' - wrażenia ;)
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 05, 2006, 09:36:35 am »
Kupiłem wczoraj - na razie jednak jeszcze nie oglądąłem.
Coś w ogóle coraz więcej anime po polsku (chyba niedługo skończy się dawanie linków do subów z anime, jak to dotyczy skanów ;) )
Ostatnio dostałem maila z Merlina odnośnie, właśnie anime do kupienia:
Co prawda ceny nie są jeszcze takie aż niskie, ale...

 G-Taste vol.1. Tenjo Tenge
46,5 zł  (nośnik: DVD dźwięk: Dolby Digital 2.0 japoński, niemiecki, francuski, format: 4:3, strefa: 2, gatunek: anime, dystrybucja: Anime Virtual, Napisy: polskie, niemieckie, francuskie, holenderskie)
Genshiken vol.1
46,5 zł
Gravitation OVA vol. 1 + 2
46,5 zł
Paranoia Agent vol.1 (odc. 1-4)
46,5 zł
Planetes vol.1
67 zł  Tenjo Tenge vol.1
46,5 zł
 
Coś w końcu na tym rynku drgnęło...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Abi-san

''AKIRA'' w ''Kinie Domowym'' - wrażenia ;)
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 05, 2006, 05:01:40 pm »
Co do tego PowerDVD to DTS obsluguje wersja Deluxe ktora notabene posiadam (konkretnie wersja 6.0 Deluxe) i.... dupa DTS jak nie dziala tak nie dziala, moze jak wroce do 5.0 to cos da ale to bedzie jakby nie patrzec robienie kroku wstecz... kicha i tyle :(.
a już znam te wasz obserwacje, podłączycie mnie do prądu i będziecie patrzeć jak się wychylam...

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
''AKIRA'' w ''Kinie Domowym'' - wrażenia ;)
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 05, 2006, 08:07:14 pm »
Ładnie to w taki niecny sposób sobie posty nabijać?  ;)

Cytuj
Coś w końcu na tym rynku drgnęło...


No nie powiedział bym... w sklepach internetowych, czy zwykłych brakuje polskich wydań anime, jedyne co można kupić to okazyjnie jakąś płytkę DVD w z gazetą, acz trudno i tak dostać. No, ale może w końcu ktoś zauważy grupkę potencjalnych odbiorców anime w Polsce, a może nawet zachęci nowe rzesze ludzi do japońskiej popkultury. Ale na to trzeba czasu i odzewu samych zainteresowanych.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Malakai

''AKIRA'' w ''Kinie Domowym'' - wrażenia ;)
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 05, 2006, 09:52:41 pm »
Na animestore mozna kupic filmy z angielskimi napisami/dubbingiem.
Skąd to info o stand alone complex?

Offline Qraq

''AKIRA'' w ''Kinie Domowym'' - wrażenia ;)
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 06, 2006, 01:07:14 am »
Mam :) Jeszczenie oglądałem, więc nie wypowiem się o jakości. Zresztą i tak sie nie znam ;)
Grafika pudełka - b.ładna. Ideał psuje tylko ten żółty znaczek z tanim sloganikiem.

jestem zadowolony z zakupu i b. wdzięczny za wydanie tego klasyka w Polsce. :)

Cytat: "Malakai"
Na animestore mozna kupic filmy z angielskimi napisami/dubbingiem.

tak, oczywiście. Ale Sajuuk'owi chodzilo o polskie wydania. Z tymi jest coraz lepiej.

btw. Appleseed ma bardzo wysokie(koło 4) miejsce na liście bestsellerów dvd.

A niebawem gits:SAC na dvd! info tutaj
hmm 20 zl za plytke, 14 plytek razem. 280 zeta całośc. Sumka raczej niemała. No ale rozłożona na raty ;). Można ponarzekać, ale to i tak najniższa cenka na ryneczku :)

Offline Tyler Durden

''AKIRA'' w ''Kinie Domowym'' - wrażenia ;)
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 06, 2006, 01:32:31 am »
No, w końcu doczekałem się tego, że DVD z "Akirą" zostało wydane w naszym kraju. Wydanie jest piękne, po raz pierwszy widziałem Akire w takiej jakości obrazu dotychczas jak nie zjechanie kasety Video, to średniej jakości DIVX :)
Mam nadzieję, że po obejrzeniu nie okaże się, że coś wycięli ale jak na razie wygląda na to, że wszystko jest OK.
Pudełko również przyzwoite, nie ma tylu pierdół na okładce jak w wydaniu "Battle Royale" ale najlepsze jest dopiero po otwaciu pudełka. Taki w sumie drobiazg, bo tym co jest wewnątrz cieszymy sie tylko przez kilka sekund a jednak cieszy oczy :)
url=http://ofilmie.pl/][/url]

 

anything