Autor Wątek: DE_Kabal_1.500_na_turniej  (Przeczytany 14938 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Abuk666

DE_Kabal_1.500_na_turniej
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 04, 2006, 05:48:06 pm »
Cytat: "fiolass"
trza zmienić rozpiskę
brać    2 składy wychy + archon i retinue(5 incubi)?
czy      3 składy wychy + archon na desce lub jetbiku?

Fiolass- weź Ty podaj swoją czytelną rozpiskę w postaci takiej jak moja (może ujmę to inaczej: w postaci DOKŁADNIE TAKIEJ jak ja to zrobiłem), to może coś porównamy i może ktoś Tobie coś podpowie i wogóle.
Weź ją zamieść zaraz pod moją (czyli kliknij ''zmień'' dodając tekst w swoim poście, który jest zaraz pod moim pierwszym) i napisz nad nią: ,,rozpiska do porównania'' tak, żeby nie robić chaosu.
Cytat: "fiolass"

ps3:deskowane i jetbikowane postaci nie mogą nosić portalu

Celna uwaga.
ave a nice day...

Offline Qwak

DE_Kabal_1.500_na_turniej
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 04, 2006, 06:45:18 pm »
ehh gdyby soulseek amunition dzialalo na blastery :]
 don't have hard drives. i just keep 30 chinese teenagers in my basement and force them to memorize numbers


Offline Abuk666

DE_Kabal_1.500_na_turniej
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 04, 2006, 07:17:18 pm »
Cytat: "fiolass"
Zamieszczam rozpiske do porównania

No, to porównuję i doradzam na ile ma wiedza pozwala...
Cytat: "fiolass"

Ravager

Fajna jednostka. Zapewne nigdy nie użyję jej w bitwie, ale jest całkiem ok. Na Twoim miejscu wylazłbym tym z portalu, co oznacza, że możesz sobie darować night shield'y i zainwestować punkty gdzie indziej.
Cytat: "fiolass"

HQ1

Sądzę, iż:
z incubusami powinien podróżować dracon
w jednostce nie jest potrzebny shadow field
Obie opcje dadzą dość dużo punktów do wykorzystania nie zmniejsząc efektywności oddziału.
Cytat: "fiolass"

Elita 1
5xWych
1xSukubuska

Według mnie (ale chyba tylko według mnie) taki skład jest zbyt drogi w stosunku do ilości modeli. Ja nigdy nie schodzę poniżej 8 w jednostce i jeżeli miałbym gdzieś zaoszczędzać punkty na więcej babsztyli to pewnikiem zrezygnowałbym z succubusa i agonizera.
Cytat: "fiolass"

HQ2
1xhem
1xwarp portal

No, to jest dobre rozwiązanie.
Cytat: "fiolass"

Elite1
1xbeastmaster
5xwarpbeast

Ja mam 4 bestie... czyli 4 ataki mniej. Nie zamierzam jednak zwiększać tej  ilości. A co do skuteczności- bardzo dobra jednostka, jeżeli porównać do ilości punktów w nią wrzuconych.
Cytat: "fiolass"

Troops 1
Troops 2
Troops 3

Standart. Solidna, nieruchawa baza ogniowa.

Cytat: "fiolass"

Podstawowy mój problem to czy nie wymienić lorda i incubich na lora na desce i następny skład wychy.

Deska jest do bani, już lepiej dać go na piechotę (paradoksalnie- będzie szybszy, zwłaszcza z portalu przy możliwości szarży na 12''). Ja dałem hemca na deskę dla zabawy i fluffu... No i żeby się ruszał to żałosne 12'' (!beznadziejnie! jedna z najwolniejszych jednostek w armii...) i strzelał z ''flamera''. To tylko maskotka, razem z mandrakes zastępuje standardowe, mega powolne 2 Talosy, które do tej pory wystawiałem.
ave a nice day...

Offline Qwak

DE_Kabal_1.500_na_turniej
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 04, 2006, 08:01:02 pm »
Cytuj
jeżeli miałbym gdzieś zaoszczędzać punkty na więcej babsztyli to pewnikiem zrezygnowałbym z succubusa i agonizera.


Jednym slowem = wyrzuc agonizer wyrzuc sklad. THX BYE ;]
 don't have hard drives. i just keep 30 chinese teenagers in my basement and force them to memorize numbers


Offline fiolass

DE_Kabal_1.500_na_turniej
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 04, 2006, 08:19:12 pm »
a można lorda odjoinować? :?:
jeżeli tak to zostaje tak jak jest :)  
co do tarcz to sie jeszcze zastanowie bo te 6 cali skutecznie broni przed kilkoma bronmi choć 20 pts to drogawo a jednostrzałowiec nie ma być drogi
co do wychek to rozegrałem kilka symulacji i minimaxy zjadają na śniadanie ale na większe składy to będą potrzebowały wsparcia tu przyznaje cie rację że więcej koleżanek jest niezbędne :oops:
choć co mi po dodatkowych wychkach w walce z wraithlordem albo carnifeksem
troopsi są bardzo ruchawi tylko że jak są ruchawi to nie strzelają :cry:
co do deski to model na niej jest jumpinflantry czyli szarżuje z buta
czyli jest szybszy od bika(tu nie można już użyć tego efektu drugów) i szybszy od gościa na piechote(no chyba że 6 na fellcie rzucisz)
ps:shildy wymieniłem na wychki i hell maski dla sukubusek czyli teraz jest 7 panienek w squadzie a kosztuje on bagatelka 198 pts czyli 961 pts siedzi sobie w portalu(25 modeli)
nd behold, there was one among them named Kheradruakh - He Who Hunts Heads - the Decapitator. A thousand sculls lined his lair; a thousand lives ended swiftly on his blades. None where safe from the Decapitator ...

Offline Qwak

DE_Kabal_1.500_na_turniej
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 04, 2006, 09:58:06 pm »
U mnie okolo 1200 siedizw portalu :]

Cytuj
czyli jest szybszy od bika


bike jest szybszy ze wzgledu na mozliwosc boostowania
 don't have hard drives. i just keep 30 chinese teenagers in my basement and force them to memorize numbers


Offline Abuk666

DE_Kabal_1.500_na_turniej
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 04, 2006, 10:00:17 pm »
Cytat: "fiolass"
a można lorda odjoinować?

Od retinue? Gdyby było można, to by się ''retinue'' nie nazywali...
Cytat: "fiolass"

co mi po dodatkowych wychkach w walce z wraithlordem albo carnifeksem

A co ci szkodzą te ''dodatkowe'' wyche w tym kombacie. Po prostu- np.10 to jest unit nie do zmielenia. Nawet rzucając same ''1'' na trafianie z agonizera masz pewność, że przez skład się take draństwo nie przegryzie. W przypadku wyżej wymienionych wartość większego składu nie daje się aż tak odczuć jak w przypadku np. walki z Hive Tyrantem.
Cytat: "fiolass"

troopsi są bardzo ruchawi tylko że jak są ruchawi to nie strzelają

Nie ma tu problemu; niech stoją i strzelają. Cóż w tym złego?
Cytat: "fiolass"

co do deski to model na niej jest jumpinflantry czyli szarżuje z buta

Złazi z deski, bierze ją na plecy i popier*ala w kierunku wroga... Aj waj, cóż za ciekawe myślenie. Mnie się jednak widzi, że nie masz racji- nie można użyć 12'' szarży przy desce.
ave a nice day...

Offline Bartuul

DE_Kabal_1.500_na_turniej
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 04, 2006, 10:02:43 pm »
Chodzi o zasięg szarży - 18" w przypadku bajka, co najmniej 19" w przypadku deski.
Join the forces of Kasztaniarze!

Kierowco! Pamiętaj - wpuszczając kogoś na skrzyżowaniu sprawiasz przyjemność temu jednemu, ale wqrwiasz tych 50 za Tobą...

Offline fiolass

DE_Kabal_1.500_na_turniej
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 04, 2006, 10:07:51 pm »
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=13809
no prosze tu masz napisane że jednak może specjalnie dla ciebie poszukałem(post na samym dole)
znalazłem teraz jeszcze głupszą rozpiske
1.Archon standard+deska=148pts
2.2xRavager 1xl 2x desinki 230pts
3.1xravager 3xl 105pts
4.hem i portal 75pts
5.3xBeesty i masterka 51pts
6.2x10 woriorów w tym lance 200pts
7.9woriorów + sybaryta z portalem 156pts
8.3x5wychek + sybarytka z argo i hell maskiem na raiderze 534pts
14 lanc(8 mobilnych)
4 desintegratory
5 argo
2 portale
60 modeli z czego 6 to fruwajki
łącznie 1499pts z czego 1017pts w portalu
nd behold, there was one among them named Kheradruakh - He Who Hunts Heads - the Decapitator. A thousand sculls lined his lair; a thousand lives ended swiftly on his blades. None where safe from the Decapitator ...

Offline Brat Tomasz

DE_Kabal_1.500_na_turniej
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 04, 2006, 10:48:39 pm »
pozwolę sobie sie włączyć do dyskusji.
niestety nie wiem co szykuje Vladdi ;) ale miałem okazje w 4 ed spotkac sie dwoma rodzajami DE:
1. all na stole (lanca składy + jakies tam rózności w raiderach) i widziałem smutek i pożoge na stole.
2. lancotroopsy na stole i portale wystawiane przez Hemciów/Raider składy a Wyche + kierownik i psy z portalu.

to drugie rozwiązanie testował Yakubu na róznych balangach warszawskich ale z tego co wiem osiągnął jedynie tzw "przyzwoitość" w bilansie gier. w grach z portalami to bieda wychodziła jak jego przeciwnik miał armię sensownie złozoną a do tego (co ważniejsze) wiedział o co z portalem chodzi (zasięgi itp)  i był w stanie jeden z portali unieszkodliwić (tj nie dac mu sie wstawić w strefe rażenia) a na drugi portal miał tzw "wyważoną odpowiedź". Wtedy był z reguły smutek i nostalgia albo w najlepszym wypadku ciężki remis.
Nie będę komentował rozpisek kolegów ponieważ nie mam doświadczenia w DE 4ed ale obawiam się że z tym co teraz widuje sie na stołach to kolegów czeka niestety droga przez mękę.
Z wielką życzliwościa życzę jednak powodzenia.
ww.wh40k.pl

Blood Angels 7k, IG + AC 4,5k, Deamonhunters 1,5k, Tyranids 4k, IW 3k (in progress), WE 4k (in progress), VC 2,5k (in progress)

Offline Qwak

DE_Kabal_1.500_na_turniej
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 04, 2006, 11:27:40 pm »
Cytat: "Bartuul"
Chodzi o zasięg szarży - 18" w przypadku bajka, co najmniej 19" w przypadku deski.


No tak deski moga fleetowac :-) moj blad :] ew. błont :]
 don't have hard drives. i just keep 30 chinese teenagers in my basement and force them to memorize numbers


Offline fiolass

DE_Kabal_1.500_na_turniej
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 04, 2006, 11:58:24 pm »
nie jest napisane w opisie zasady felt of foot że nie mogą
.......
*"Hellions or Scrourges"
ale mogą ruszyć sie 12cali + 12 cali szarża z drugów
nd behold, there was one among them named Kheradruakh - He Who Hunts Heads - the Decapitator. A thousand sculls lined his lair; a thousand lives ended swiftly on his blades. None where safe from the Decapitator ...

Offline Vladdi

DE_Kabal_1.500_na_turniej
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 05, 2006, 12:47:22 am »
Cytat: "Bartuul"
Chodzi o zasięg szarży - 18" w przypadku bajka, co najmniej 19" w przypadku deski.

Do I get you right? Koles na desce moze fleetowac?

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline Vladdi

DE_Kabal_1.500_na_turniej
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 05, 2006, 12:56:21 am »
Abuk: tak sobie popatrzylem jeszcze raz na Twoja rozpe i mysle ze twoja taktyka nie ma szans powodzenia. Masz portale na warriorach, dwa sklady pod 30 chlopa, co zamierzasz z nimi robic? Masz w zasedzie dwa warianty:
a) 1 tura nie strzelasz, kladziesz portale, piechota zbiera cala 1 ture wszystko przeciwnika do buzi, wychodza jednostki z portalu, nie maja zasiegu, dostajesz masakre w trzy tury
b) 1 tura grzejesz do wroga na piechote portalami, zwykle oznacza to utrate covera, jesli zaczynasz moze sie udac owtorzyc portal 6+d6 blizej, pod warunkiem ze przetrwasz ture przewnika. Warriorzy w czystym terenia maja jednak na to mala szanse, zwlaszcza ze oznacza to czesto wejscie w zasieg kontry wroga. Jesli przeciwnik zaczni podjedzie pod Twoje linie kontra, podejdziesz - dostaniesz kontre i zginiesz, otworzysz portal - przeciwnik cofnie kontre i masz wariant a), strzelisz - jesli nie zabijesz wszystkiego dostajesz szarze i jest koniec.

Czy gdzies w powyzszym jest jakis blad?

pozdrawiam

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline Qwak

DE_Kabal_1.500_na_turniej
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 05, 2006, 10:15:56 am »
Cytuj
nie jest napisane w opisie zasady felt of foot że nie mogą
.......
*"Hellions or Scrourges"
ale mogą ruszyć sie 12cali + 12 cali szarża z drugów


12 cali szarzy z drugow tez nie moga wyciagnac, wiec bartuul jak 19 cali ? :]
 don't have hard drives. i just keep 30 chinese teenagers in my basement and force them to memorize numbers