Autor Wątek: DE_Kabal_1.500_na_turniej  (Przeczytany 15438 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Abuk666

DE_Kabal_1.500_na_turniej
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 03, 2006, 03:25:57 pm »
Cytat: "fiolass"
ok to tak reasumując

Już myślałem, że chcesz rozpiskę zreasumować...
Cytat: "fiolass"

1.portal na raiderze sie nie opłaca

Moim zdaniem opłaca się zwłaszcza w większych bitwach; nie brał bym jednak solo takiego portalu, tylko jeszcze ze 2 gdzie indziej upchane
Cytat: "fiolass"

2.portal na woriorach z lancami cec**je sie największą przeżywalnością

Ameryka...
Cytat: "fiolass"

No i ma 2 lance w składzie które przy dobrym ukladzie sie zwrócą

A co ma piernik do wiatraka?
Cytat: "fiolass"

3.najtansza możliwość portal na hemie za 75 pts wogóle sie nie zwróci

Jego siła tkwi w tym, że po pierwsze duża szansa, iż przeżyje, po drugie- nie tyle się ''zwróci'', co nie zginie i nie stracisz tych punktów
Cytat: "fiolass"

Ma podobny przerzywalność podobną dla woriorów na raiderze

nie do końca kumam, o co Tobie chodzi. Przeżywalność takiego chłopka jest miażdżąca, zwłaszcza, jeżeli postawisz go za 20- osobowym składem warriorów
Cytat: "fiolass"

4.portal na scrougach obrzydliwie drogi i nieskuteczny i nie zwroci sie wogóle a co najwyżej o ból głowy przyprawi

Tej możliwości wogóle nie brałbym pod uwagę, chyba, że dla fluffu
Cytat: "fiolass"

wygląda na to że jedyne słuszne wystawienie portalu to 2+2
lub 2+3 jak mamy mało punktów

? Nie do końca rozumiem, o co tu chodzi ?
Cytat: "fiolass"

a co do tego bika to pytanie zadawałem w FAQ i dostałem taką odpowiedź od emana

Nawet sam Eman czasem się pomyli... (cóż za bluźnierstwo, ciekaw jestem, czy mnie piorun trafi?;))
ave a nice day...

Offline fiolass

DE_Kabal_1.500_na_turniej
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 03, 2006, 03:38:53 pm »
Cytat: "Abuk666"

Cytat: "fiolass"

1.portal na raiderze sie nie opłaca

Moim zdaniem opłaca się zwłaszcza w większych bitwach; nie brał bym jednak solo takiego portalu, tylko jeszcze ze 2 gdzie indziej upchane


no tak na minimum 2000 a ja myśle ciągle o 1500

Cytat: "Abuk666"

Cytat: "fiolass"

3.najtansza możliwość portal na hemie za 75 pts wogóle sie nie zwróci

Jego siła tkwi w tym, że po pierwsze duża szansa, iż przeżyje, po drugie- nie tyle się ''zwróci'', co nie zginie i nie stracisz tych punktów
Cytat: "fiolass"

Ma podobny przerzywalność podobną dla woriorów na raiderze

nie do końca kumam, o co Tobie chodzi. Przeżywalność takiego chłopka jest miażdżąca, zwłaszcza, jeżeli postawisz go za 20- osobowym składem warriorów

ta jasne ale w turze przed otworzeniem portalu jak go laska trafi to zostanie z niego tyle co z raidera

Cytat: "Abuk666"

Cytat: "fiolass"

wygląda na to że jedyne słuszne wystawienie portalu to 2+2
lub 2+3 jak mamy mało punktów

? Nie do końca rozumiem, o co tu chodzi ?

przy poszczególnych opcjach pisałem numerki
2+2 oznacza 2 składy woriorów z lancami i portalem

o chciałem jeszcze pogadać o tym moim overkillu
mam 2 opcje
albo ten archon+retinue+raider za 330 lub
1xArchon 60
1xShadow filed 25
1xCombat drugs 25
1xargonizer 20
1xplasmowe granaty 2
1xsplinter pistol 1
1xdeska 15
+ może coś jeszcze
nd behold, there was one among them named Kheradruakh - He Who Hunts Heads - the Decapitator. A thousand sculls lined his lair; a thousand lives ended swiftly on his blades. None where safe from the Decapitator ...

Offline Vladdi

DE_Kabal_1.500_na_turniej
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 03, 2006, 03:51:33 pm »
Cytuj
a co do tego bika to pytanie zadawałem w FAQ i dostałem taką odpowiedź od emana


Stary naprawde bez urazy, ale jesli tak Ci sie wydaje to niestety z przykroscia musze stwierdzi ze nasz system edukacji poniosl kolejna porazke nie wyposazajac Cie w podstawowa umiejetnosc czytania. ;P;P

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline Qwak

DE_Kabal_1.500_na_turniej
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 03, 2006, 03:51:46 pm »
Mi tam ostatnio 10 osobowy squad warriorow spadl w pierwszej turze :-)
 don't have hard drives. i just keep 30 chinese teenagers in my basement and force them to memorize numbers


Offline Vladdi

DE_Kabal_1.500_na_turniej
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 03, 2006, 03:54:10 pm »
Cytat: "Qwak"
Mi tam ostatnio 10 osobowy squad warriorow spadl w pierwszej turze :-)

He, he mi w jednym z dawnych testow na shooty marinow 3 sklady 10 osobowe zeszly w pierwszej turze (w coverze). To byla ta bitwa po ktorej zrezygnowalem z budowania podstawowego fire pointu i poszedlem w 'deep portal":P

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline Abuk666

DE_Kabal_1.500_na_turniej
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 03, 2006, 04:20:39 pm »
Cytuj

ta jasne ale w turze przed otworzeniem portalu jak go laska trafi to zostanie z niego tyle co z raidera

Widzisz- cała sztuczka polega na tym, że go laska nie trafi, ponieważ rzucisz go w sam środek np. 20 osobowego składu (ja bym go trzymał ZA 15 osobowym, ale rózne są sytacje na polu bitwy i jeżeli jesteś otoczony przez niezliczoną ilość składów z laserowymi działami to lepiej go dać do środka); skoro jest IC to nie można do niego strzelać o ile na linii strzału stoi skład piechoty; przynajmniej na 1 turę masz ''niezniszczalny'' portal (pomijając wszystko inne- lascannon wounduje na 2+ hemca, a Raider na 1 otrzymuje glance)
Use your imagination dude... be cunning!
Cytuj

mi w jednym z dawnych testow na shooty marinow 3 sklady 10 osobowe zeszly w pierwszej turze (w coverze).

Strasznego pecha mieć musiałeś... albo przeciwnik miał 3 whirlwindy, 10 osobowe składy z bolterami w zasięgu strzału i wsparcie flamerów i 3 składy devastatorów z heavy bolcami mieszanymi z bazookami albo nie wiem co
Mnie to wychodzi, że standardowa armia SM z odległości przekraczjącej 30'' nie jest w stanie zdjąć więcej niż 10 figórek w jedną turę.
ave a nice day...

Offline fiolass

DE_Kabal_1.500_na_turniej
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 03, 2006, 05:15:59 pm »
sorry ale laska z landka albo drednouta go trafi
nd behold, there was one among them named Kheradruakh - He Who Hunts Heads - the Decapitator. A thousand sculls lined his lair; a thousand lives ended swiftly on his blades. None where safe from the Decapitator ...

Offline Qwak

DE_Kabal_1.500_na_turniej
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 03, 2006, 05:35:47 pm »
Cytat: "fiolass"
sorry ale laska z landka albo drednouta go trafi


wg. mnie nie...
 don't have hard drives. i just keep 30 chinese teenagers in my basement and force them to memorize numbers


Offline fiolass

DE_Kabal_1.500_na_turniej
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 03, 2006, 05:40:35 pm »
jeśli sie przyłączy to nie ale jeżeli będzie tylko stał to trafi
miałem tak jak sie ukrywałem za mandrejkami z savem 2+ cover
i jednak mogło strzelać nad mandrejkami
nd behold, there was one among them named Kheradruakh - He Who Hunts Heads - the Decapitator. A thousand sculls lined his lair; a thousand lives ended swiftly on his blades. None where safe from the Decapitator ...

Offline Qwak

DE_Kabal_1.500_na_turniej
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 03, 2006, 06:18:43 pm »
Wydaje mi sie ze wlasnie odwrotnie, wkoncu jest on independentem...
 don't have hard drives. i just keep 30 chinese teenagers in my basement and force them to memorize numbers


Offline Abuk666

DE_Kabal_1.500_na_turniej
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 03, 2006, 09:56:31 pm »
Niestety- w tej chwili podręcznika przy sobie nie mam, więc na 100% stwierdzić nie mogę, ale na 95% nie można strzelać do IC bez względu na wysokość, jeżeli od strzelającego oddziela go inny skład.
No, zabiłeś mi ćwieka, ponieważ tak strasznie oczywistym wydawało mnie się, iż nie można w takiej sytuacji strzelać, że aż nie sprawdiłem tego (mam tendencję do używania zasad z 3ed. w którą tak trochę ostrzej pogrywałem niż w 4 i czasem okazuje się że moja wiedza jest odrobinę ''outdated'').
ave a nice day...

Offline Vladdi

DE_Kabal_1.500_na_turniej
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 03, 2006, 10:07:24 pm »
Cytuj
przeciwnik miał 3 whirlwindy, 10 osobowe składy z bolterami w zasięgu strzału i wsparcie flamerów i 3 składy devastatorów z heavy bolcami mieszanymi z bazookami albo nie wiem co


W zupelnosci wystarcza przecietna armia safhowa marinsow i max cover na stole 5+.

Cytuj
10 figórek w jedną turę


O armiach na ile pkt rozmawiamy?

vladdi[/quote]
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline MarcinB

DE_Kabal_1.500_na_turniej
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 04, 2006, 12:14:07 pm »
Abuk666:
Ogólnie masz rację z IC.
Ogólnie nie masz racji co do możliwości marines.  Aktualnie marines mają dośc sporo szybkostrzelnej broni jak assaoul cannony, heavy boltery.
Land speederki tornado, baale i predatory mogą rozstrzeliwać składy warriorów dość skutecznie. :)

Offline Abuk666

DE_Kabal_1.500_na_turniej
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 04, 2006, 01:17:20 pm »
Cytat: "MarcinB"

Ogólnie masz rację z IC.

No, ok, dzięki. Chwilowe braki księgi z zasadami trwają niestety.
Cytat: "MarcinB"

Ogólnie nie masz racji co do możliwości marines.  Aktualnie marines mają dośc sporo szybkostrzelnej broni

Mówisz tak, jakby nie mieli ich od zawsze...
Cytat: "MarcinB"

jak assaoul cannony

Assault cannon, tak, wiem o co ci chodzi ;); 24'' zasięgu o ilę się nie mylę... jak dużo jednostek jest w stanie podejść na odległość 24'' do armi DE i przeżyć?
Cytat: "MarcinB"

heavy boltery

Najlepsza broń przeciw eldarom, szczęśliwie nie rozpowszechniona do granic możliwośći
Cytat: "MarcinB"

baale i predatory

A mnie się wydaje, że jeżeli gracz SM ma taki sprzęt na stole, to często przynajmniej w pierwszej turze będzie kitrał za górką. Skład 10 warriorów z 2xDL= 100 punktów i nie zostanie zjedzony przez predatora od kopa; predator kosztuje więcej i może zostać zmieciony jednym kłapnięciem. ;)

Dobrze jest robiąc rozpiskę do DE myśleć o tym, że szpiczastousi będą umierać. Dlatego na przykład średnio dobrym pomysłem jest wrzucanie do składów warriorów agonizera i upgradów, wyposażenie Reaverów w succubusa z agonizerem etc. 15 osobowe, tanie składy przetrzymają pierwszą turę (co najmniej) i w razie derastycznie skutecznego ognia zwieją za cover, w którym zostały wystawione w turze pierwszej...
Generalnie zasada jest prosta: składy mają być wystawione w ten sposób, aby umierać i nie zabierać wraz ze swoim zejściem zbyt dużej ilości punktów.

W rozpisce o której krytykę prosiłem i której dotyczy ten ''topic'' większość unitów jest zrobiona właśnie w ten sposób (za wyjątkiem heamonoculiego- deska ogranicza jego możliwości jak chodzi o szybkość dojścia do kombatu; chyba jemu dam portal, niech sobie gościu po mapce 12'' na turę jeździ i portal wystawia a potem crucible)
ave a nice day...

Offline fiolass

DE_Kabal_1.500_na_turniej
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 04, 2006, 01:19:31 pm »
trza zmienić rozpiskę
brać    2 składy wychy + archon i retinue(5 incubi)?
czy      3 składy wychy + archon na desce lub jetbiku?
punktowo wyjdzie prawie podobnie ale nie wiem czy lepiej mieć więcej oddziałow czy power bronie(na 1500)
w pierwszej wersji:
3 raidery
1 archon
2 sukubuski
5 incubi
10 wychek
w drugiej:
3 raidery
1 archon na desce lub biku
3 sukubuski
15 wychek
ps:widze że po sesji musze wziaść w łapska roolbook nalepiej po polsku i pojechać kilka razy na nauke gry do cytadli bo widze że robie podstawowe błędy umożliwiające wałowanie mnie
ps2:na 1500pts statysytycznie wyjecie oddziału woriorów w coverze
w 1 turze walki jest bardzo mało prawdopodobne(no chyba że gra sie na patelni 36x36)
ps3:deskowane i jetbikowane postaci nie mogą nosić portalu :cry:
nd behold, there was one among them named Kheradruakh - He Who Hunts Heads - the Decapitator. A thousand sculls lined his lair; a thousand lives ended swiftly on his blades. None where safe from the Decapitator ...