trawa

Autor Wątek: wojny napoleonskie?  (Przeczytany 5092 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

drmuto

  • Gość
wojny napoleonskie?
« dnia: Październik 23, 2002, 06:09:57 pm »
No wlasnie - grywa ktos w historyczne systemy z tego okresu. A jesli tak to jakie. Co myslicie o Eagles Over Empire? Albo o Republice. A moze ktos ma sciagniete napoleonskie rozszerzenie do De Bellis Multitudinis? Ciekaw jestem wielce

Offline jachu_ka

wojny napoleonskie?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2002, 06:28:56 pm »
tez jestem troche ciekaw czy ktos w to u nas grywa- w Dublinie wdzialem chyba wiecej ludzi grajcych w systemy historycznie niz w wydane przez GW, a u nas chyba troche posucha pod tym wzgledem...

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

drmuto

  • Gość
wojny napoleonskie?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2002, 06:43:59 pm »
bo prawda jest taka ze zabawa zaczela sie od gier historycznych - jest ich na rynku mrowie tak samo jak i figurek do nich - w jakiej kto sobie zamarzy skali od 3mm zdaje sie (z dolaczonymi chyba pensetami do torebek) po 28 mm. Robeinie figurek nie jest skomplikowane - trzeba miec garaz troche olowiu troche cieprliowsci i talentu do zrobienia formy. W Nottingham podobniez w co drugim garazu odlewaja figurki.
Ale trzymajac sie scislej juz tematu - ja osobiscie gralem w Eagles over Empire - i to na dodatek plastikowymi figurkami 1/72 dostepnymi w sklepach modelarskich. Ale asortyment jest naprqawde duzy - Old Glory albo Essex zeby wymienic tylko te uwazane za najladniejsze.
Systemy historyczne maja natomaist powazne ograniczenie - prog dla poczatkujacych nie do przeskoczenia - trzeba miec lekkiego hopla, zbierac materialy na temat bitwy ktora chce sie odtworzyc, do tego kolekcjonowac odpowiednie oddzialy itd.
Ale warto - bo i doznania staja sie troszke inne jak sie ma pod swoim dowodztwem korpus brytyjski.
Tak wiec to dla tych ktorzy chca - a takich ciezko znalezc - znam kilku ale przy okazji jak sie juz wykazuje takie podrygi to tez zazwyczaj sie pracuje albo robi tysiac innych rzeczy ktroe praktycznie uniemozliwiaja poswiecanie tak duzej ilosci czasu na gre jak wymagaja tego systemy historyczne.

Offline rado

wojny napoleonskie?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 24, 2002, 06:16:23 am »
Dla porzadku nalezaloby jeszcze wymienic Revenge ;) ktore przez jakis czas blakalo sie po polskim rynku, chociaz mi osobiscie duzo bardziej odpowiada God's Acre(dla wielkich bitew i kampanii) . Swietne jest Pigs&Glory (wikinscy herosi walczacy o swinie)

drmuto

  • Gość
wojny napoleonskie?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 24, 2002, 06:25:30 am »
Pigs&Glory? Moze Pig Wars? W kazdym razie jak go zwal tak go zwal - jesli mowimy o tym samym (a pewnie tak) to nie da sie ukryc ze gra ma jajo - skirmish na prosciutkim systemie, bez kostek, wszystko gra sie w oparciu o talie zwyklych kart. No i charakterystyka niedzwiedzia podana na potrzeby polowania, albo scenariusz z wylapywaniem swiniakow :) - Ale to juz temat na inny topic.
Ale o God's Acre nie slyszalem? Napisz cos wiecej

Offline Fluffy

wojny napoleonskie?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 18, 2002, 01:45:35 pm »
Z kumplami właśnie się pakujemy w Wojny Napoleońskie, system się podoba, jest fajny =) Więcej takich! Co do Revenga - miałem podręcznik w ręce, próbowałem grać.. Wojny Napoleońskie są lepsze!
rzepis na battlowe ciasto: k3 szklanek mąki, d6 jajek, klocek masła i na 4+ szklanka mleka. Zabełtac, zamieszać, włozyć do piekarnika na 4 tury, wyjąć, powąchac i pokłócić się, że jajek powinno być d6+2 bo ciacho nie wyszło..

drmuto

  • Gość
wojny napoleonskie?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 18, 2002, 02:49:30 pm »
System sie nazywa Wojny Napoleonskie? Napiszcie cos wiecej - i przede wszystkim w jakiej skali gracie? 15mm 28mm czy cos innego? Ja ostatnio znalazlem cos opartego na DBM - 'Horse Foot and Guns' chyba - zapowiada sie tez dobrze.

Offline Fluffy

wojny napoleonskie?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 10, 2003, 08:43:32 pm »
W 15 mm, wieksza zabawa. =)
rzepis na battlowe ciasto: k3 szklanek mąki, d6 jajek, klocek masła i na 4+ szklanka mleka. Zabełtac, zamieszać, włozyć do piekarnika na 4 tury, wyjąć, powąchac i pokłócić się, że jajek powinno być d6+2 bo ciacho nie wyszło..

drmuto

  • Gość
wojny napoleonskie?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 09, 2003, 01:56:48 pm »
właśnie się dowiedziałem że powstaje w Polsce piewsza linia 15mm figurek z okresu wojen napoleońskich - na razie w ofercie będą Sasi z okresu 1804-1806 zdaje się. Jakby was to interesowało to można się więcej dowiedzieć pod telefonem 602307440