trawa

Autor Wątek: Andreas  (Przeczytany 53347 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marceli

Odp: Andreas
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 20, 2015, 02:52:32 pm »
Dadzą tak samo jak Timof dał książeczkę do Prosto z Piekła  :badgrin:
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline TePe

Odp: Andreas
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 31, 2015, 10:59:50 am »
Tak jak pisałem w temacie Coutto chciałbym powrócić do rozmowy o Albumie Cyrrus, gdyż po przeczytaniu Coutoo odświeżyłem sobie i ten komiks i nadal mam problem z ułożeniem chronologicznej historii tytułowego bohatera, wychodzi mi paradoks,
Spoiler: pokaż
w jednej scenie Cyrrus jadąc z przyjacielem samochodem obserwuje samochód Bachmanna, który spiesząc się trąca inne samochody powodując ich kolizję, czy to sam Cyrrus prowadzi ten skradziony spod kina samochód spiesząc się do świątyni???

Offline mack3

Odp: Andreas
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 31, 2015, 09:17:31 pm »
Cuotoo jeszcze nie mam, ale Cyrrus to rzeczywiście bardzo ciekawa i skomplikowania lektura.
Jesli chodzi o scenę, którą przywołałeś jednakże (piszę z pamięci, bo nie mam komiksu przy sobie) to trochę nie za bardzo rozumiem co masz na mysli. Sam przecież napisałeś, że
Spoiler: pokaż
Cyrrus obserwuje samochód Bachmanna - więc skąd mysl, że to "sam Cyrrus prowadzi ten skradziony spod kina samochód", skoro to samochód Bachmanna.
O ile dobrze pamiętam to Cyrrus 2 razy gnał do świątyni.
W Cyrrusie jest sporo paradoksów czasowych (tłumaczę je czasem zataczającym koło) - np. jak Cyrrus mógł kupić stół na początku komiksu, skoro rozwalił wejście do świątyni (które jest stołem) dopiero pod koniec komiksu. Ciekawe też jak on się znalazł w rękach jednego z aktorów (nie pamiętam teraz jego imienia) 

Offline TePe

Odp: Andreas
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 01, 2016, 06:58:38 pm »
Nie wiem czy zwróciłeś uwagę, że
Spoiler: pokaż
historia Cyrrusa nie jest opowiadana chronologicznie, komiks składa się rwanych fragmentów, które trzeba sobie poukładać we właściwej kolejności przestawiając je (na co najmniej dwóch kadrach jest widoczny kalendarz), właśnie dlatego zwróciłem się do bywalców forum z prośbą o pomoc bo po moim ustawieniu wyszło, że Cyrrus kradnie auto Bachmanna i pędząc nim do świątyni powoduje kolizję, którą sam obserwuje.
Co do znalezienia się w rękach aktorów to widzi on jak atakują reportera, który za nimi węszy, zwraca im uwagę a Bachman uderza go i Cyrrus budzi się u nich skrępowany.

Offline mack3

Odp: Andreas
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 01, 2016, 08:14:34 pm »
Nie wiem czy zwróciłeś uwagę, że
Spoiler: pokaż
historia Cyrrusa nie jest opowiadana chronologicznie, komiks składa się rwanych fragmentów, które trzeba sobie poukładać we właściwej kolejności przestawiając je (na co najmniej dwóch kadrach jest widoczny kalendarz), właśnie dlatego zwróciłem się do bywalców forum z prośbą o pomoc bo po moim ustawieniu wyszło, że Cyrrus kradnie auto Bachmanna i pędząc nim do świątyni powoduje kolizję, którą sam obserwuje.
Co do znalezienia się w rękach aktorów to widzi on jak atakują reportera, który za nimi węszy, zwraca im uwagę a Bachman uderza go i Cyrrus budzi się u nich skrępowany.

Cyrrus właśnie ponoć jest poukładany chronologicznie. To znaczy są to rwane fragmenty (nie za bardzo wiadomo co się dzieje z bohaterem pomiedzy nimi - tu do rozwiązania zagadki miał służyć Dian), ale te fragmenty maja byc ponoć w chronologicznym porządku. Tak to przeczytałem w jednym z wywiadów z Andreasem (linkowanym zdaje się tu na forum... choc może sam go znalazłem), co przyznam trochę mnie zdziwiło, bo wcześniej nie byłem tego (chronologiczności) taki pewien i myślałem, że nie do końca wszystko jest chronologicznie... aczkolwiek później nie znalazłem rzeczywiście żadnego dowodu w fabule by Cyrrus nie miał by być chronologicznie.
Odnośnie "znalezienia się w rękach aktorów" - miałem na mysli
Spoiler: pokaż
stół a nie Cyrrusa
;) 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2016, 08:17:54 pm wysłana przez mack3 »

Offline TePe

Odp: Andreas
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 02, 2016, 11:30:53 am »
Fakt! Historia jest chronologiczna tylko Cyrrus się przemieszcza i są dziury!
Spoiler: pokaż
To nie Cyrrus jedzie tym autem tylko Bachman (lub ktoś z jego ekipy), spieszy się po cynie, którą dostał telefonicznie od kuzynki Jewel by być w świątyni przed Cyrrusem.

Dzięki mack3, pozdrawiam Cię.

Offline Death

Odp: Andreas
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 21, 2016, 08:36:53 pm »
Scenariusz Diana pilnie poszukiwany.
Przeczytałem właśnie Cyrrusa i Mila, a potem wszystko co napisaliście o tym komiksie na forum, a także to co była w linkach, czyli wywiad przetłumaczony przez Arka, oraz jego artykuł na KZ. Ale nie ma najważniejszego - scenariusza trzeciego tomu. Przecież musimy wiedzieć czym był stwór z wieży zegarowej, nie? :)

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Andreas
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 20, 2016, 01:18:36 pm »
Ciekawe kiedy u nas zawita nowe wydanie Raffington Event-Detective?


Narobiłem sobie smaku  :smile:



http://www.lelombard.com/bd-en-ligne/raffington-event-detective,3415




Przy okazji. Część czytelników lubiących Andreasa poleca taki cykl:
http://www.bedetheque.com/BD-OEil-de-la-Nuit-Lehman-Gess-Tome-1-Ami-du-mystere-212165.html


Ktoś czytał?
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline misiokles

Odp: Andreas
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 20, 2016, 01:37:40 pm »
Jak Sideca się obudzi to wyda Raffingtona.

JanT

  • Gość
Odp: Andreas
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 20, 2016, 01:39:07 pm »
Ciekawe kiedy u nas zawita nowe wydanie Raffington Event-Detective?
Jak to kiedy? jeszcze w tym miesiącu  :smile: według zapowiedzi Sideci marzec/kwiecień  :badgrin:

Offline TePe

Odp: Andreas
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 20, 2016, 01:49:44 pm »
To nowe wydanie Raffingtona to tylko okładkę ma zmienioną?
Przy okazji. Część czytelników lubiących Andreasa poleca taki cykl:
http://www.bedetheque.com/BD-OEil-de-la-Nuit-Lehman-Gess-Tome-1-Ami-du-mystere-212165.html
Fajnie to wygląda!
Ja słyszałem, że w klimatach Andreasa jest też "Koblenz", choć siwy koleś w czarnym płaszczu wiszący nad miastem wygląda na zrzynkę z Rorka...

Offline TePe

Odp: Andreas
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 30, 2017, 04:22:13 pm »

Offline donTomaszek

Odp: Andreas
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 30, 2017, 04:27:58 pm »
Derives 2, technika mieszana
Tak samo jak w jedynce :-) Wyglada swietnie! Andreasa zapowiadal, ze po Koziorozcu i ARQ nie bedzie zabieral sie za dlugie serie tylko razej skupi sie na pojedynczych albumach.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline wilk

Odp: Andreas
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 07, 2019, 08:52:39 am »
Parę newsów.

Pod koniec sierpnia nakładem Futuropolis ukaże się nowy komiks Andreasa L'argentine.

Le Lombard wydaje Koziorożca w czterech integralach po 5 tomów z dodatkami. Tom 3 już się ukazał.

A w listopadzie Cromwell Stone ponownie po angielsku.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Andreas
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 26, 2019, 10:07:59 pm »
L'Argentine kupilem w tym miesiacu we Francji, przeczytalem z polowe na razie, bardzo fajny
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.